Видалення кісти бартолиновой залози і післяопераційний період
Кіста – це утворення порожнини, наповненої рідиною. Вона виникає внаслідок закупорки каналу бартолиновой залози. Така патологія часто зустрічається у жінок дітородного віку, що ведуть активне статеве життя. Причинами появи можуть бути будь-які запальні процеси.
Коли необхідно оперативне втручання
Лікування бартолиновой залози проводиться ліками. Іноді кісти самі лопаються і гояться. Показання для проведення операції:
- гостре або часте гнійне запалення;
- збільшення розміру пухлини;
- кровотечі;
- кістозні утворення розміром 3 см і більше;
- набряклість;
- запалення слизової;
- освіта каналу після розтину кісти;
- біль і дискомфорт при статевому акті, сечовипусканні.
Як відбувається видалення кісти
Хірургічне видалення бартолиновой залози застосовують при інфекціях, нагноєннях, якщо немає ефекту від інших методик. Під час операції лікар розкриває освіта і промиває порожнину знезаражувальним розчином.
Операція триває в середньому 30 хвилин. Основним недоліком методу вважається погіршення роботи залози, що знижує захист від інфекцій. Серед ускладнень – утворення крововиливів, загоюються каналів, нагноєнь.
Щадні способи хірургічного лікування
Основні способи оперативного лікування кістозного освіти:
- вилущування (видалення) кісти;
- розтин кісти і виведення її вмісту;
- видалення освіти лазером;
- установка катетера в порожнину залози;
- відкачування рідини шприцом.
Марсупиализация
Один з найпопулярніших методів видалення новоутворення. Під місцевою анестезією пухлина акуратно розрізають, видаляють вміст, а після антисептичної обробки вшивають. При цьому формують нове гирла вивідної протоки. Процедура триває від 30 хвилин до години.
Крім того, марсупиализацию заборонено проводити під час вагітності. Якщо гною багато, відновлення протоки ускладнюється.
Вилущування кісти бартолиновой залози
Операція проводиться під загальним наркозом. Залозу акуратно розрізають, не зачіпаючи кістозне освіту. Пухлина цілком вилущують, а рану зашивають. Триває процедура близько 40 хвилин. Після неї захворювання не повертається, але є і недоліки:
- тривалий період відновлення;
- післяопераційний рубець;
- загальний наркоз;
- пошкодження освіти.
Лазерна вапоризація
Це маніпуляція, при якій лазерним променем випарюють вміст освіти. Пухлина лопається і заростає сполучною тканиною. Операція триває 10-15 хвилин.
Недоліки процедури:
- потрібне спеціальне обладнання;
- висока ціна;
- ймовірність опіку.
Установка word-катетера
Це безпечний сучасний метод видалення пухлини. Після розтину порожнини та обробки антисептиком лікар поміщає всередину силіконовий катетер у формі трубки з невеликим мішечком. Через 25-30 днів катетер витягується, проток відновлюється.
Конструкція не дозволяє зростися стінок порожнини кісти, і протока залишається відкритим. Через деякий час порожнину відновлюється, але не зростається.
Пункція
Під час операції рідина з порожнини кісти видаляють шприцом. Після місцевого знеболювання Новокаїном або Лідокаїном з пухлини відкачують секрет і відправляють його на дослідження для виявлення причини хвороби. Рану заклеюють пластиром.
Операція триває близько 15 хвилин.
Переваги: мінімум ускладнень, швидкість процедури, відсутність протипоказань.
Відео
Видалення кісти барталинов залози