Як визначити сутички
- 1. Як зрозуміти, що почалися перейми
- 1.1. Як починаються перейми у первородящих: відчуття
- 1.2. У повторнородящих
- 2. Як відрізнити помилкові перейми від справжніх
- 2.1. Симптоми помилкових сутичок
- 2.2. Коли починаються тренувальні перейми
- 3. Що робити, якщо почалися перейми
- 4. Як дізнатися коли почнуться перейми
- 4.1. Передвісники пологів опущення живота
- 5. Відео: помилкові і родові перейми
Вагітність і пологи – найбільш хвилюючі моменти в житті кожної жінки. Останній триместр дається особливо важко. Вагітна втомлюється від свого становища, бажає скоріше народити. На цьому тлі у первородящих виникає безліч запитань: «Як визначити сутички? Наскільки сильні больові відчуття?». Жінки, вагітні вперше, дуже тривожно відносяться до пологів. Їх мучать розповіді подруг про невимовних муках. Кожен родовий процес індивідуальний, не варто мучити себе страшилками. Дорогі майбутні мами, пологи – природна ситуація. Позитивний настрій – ось ключ до успіху.
Як зрозуміти, що почалися перейми
За час вагітності жінка не раз випробовує нерегулярні маткові скорочення. На терміні 20 тижнів майбутня мама відчуває невеликий дискомфорт від тренувальних (помилкових) скорочення Брекстона-Хікса. Надалі помилкові перейми частішають. Симптоми маткових скорочень володіють винятковим єдністю ознак, але результатом родових служить родова діяльність. Як починаються перейми у вагітних?
Найважливіші симптоми сутичок перед пологами:
- тривалість скорочень більше 30 сек.;
- наростаюча періодичність: нестійка – характерна для латентної фази, наявність однакового інтервалу – для активної фази;
- «кам'яніє» живіт;
- тягнуть болі внизу живота, «ломота в попереку.
Як починаються перейми у первородящих: відчуття
Родовий процес умовно поділяють на декілька фаз: латентна (прихована), активна фаза вигнання. Під кінець проходить народження плаценти. Породілля відчує сильний біль тільки в активній фазі пологової діяльності. Решта не принесуть їй особливих больових відчуттів. Фаза вигнання вимагає великої праці, тому на попередніх етапах майбутня мама повинна відпочивати і не витрачати сили даремно. З якою періодичністю починаються перейми і як визначити, що перейми почалися?
Ознаки розкриття шийки матки включають: регулярні перейми, слизові виділення, тягнучі болі внизу живота, як під час місячних. Періодичність латентної фази становить 20-30 хв. Активний етап характеризується наростанням частоти переймів, їх тривалості і хворобливості. Розкриття шийки матки доходить до 8 див. Сутичка триває близько хвилини, інтервал – 2-4 хв. Перехід до фази вигнання супроводжується почастішанням маткових скорочень, збільшенням їх тривалості, відчуття «розпирання», розкриттям до 10 див.
У повторнородящих
Тривалість родового процесу при других і наступних родах помітно зменшується, змінюються ознаки кожної з фаз. Як починаються перейми у повторнородящих? Завдяки феномену «пам'яті матки» період розкриття відбувається у багато разів швидше, доставляє мінімум хворобливих відчуттів породіллі. Сутички у повторнородящих набувають розмиту симптоматику. Латентна фаза проходить непомітно для жінки. Інтервали активного періоду різняться. Перейми стають продуктивними лише до періоду вигнання.
Як відрізнити помилкові перейми від справжніх
Помилкові перейми мають велике значення для майбутніх пологів. З їх допомогою матка тренується, готується до прийдешніх подій. На ранніх термінах таке тренування зовсім не відчувається. Помилкові перейми не здатні привести до розкриття шийки матки, початку родової діяльності. В останньому триместрі перейми Брекстона-Хікса відбуваються регулярно, провокуючи майбутню маму негайно збиратися в пологовий будинок.
Симптоми помилкових сутичок
Як розпізнати сутички? Помилкові маткові скорочення не мають параметрами регулярності, хворобливості. Проміжки між переймами Брекстона-Хікса не зменшуються. Скорочення носять нерегулярний характер, повторюються раз в кілька годин. Біль, притаманна родових потуг, виключена при помилкових. Як визначити помилкові перейми? Розслабляючий душовою масаж повністю усуває дискомфорт від помилкових маткових скорочень. Подібний ефект не досягається в передпологовому стані.
Коли починаються тренувальні перейми
Тренувальні перейми починаються буквально з самого початку вагітності. Майбутня мама їх просто не відчуває. З другого триместру увагу жінки приваблює короткочасний тонус матки. Під кінець вагітності помилкові маткові скорочення доставляють матері відчутний дискомфорт. Багато жінок не відчувають перейми Брекстона-Хікса. Фізичні навантаження, незручна поза, як правило, призводять матку в тонус. У таких випадках слід просто відпочити, змінити позу.
Що робити, якщо почалися перейми
Слід пошукати ознаки відкриття шийки матки – на початку переймів вони більш інформативні. Під час латентної фази займайтеся звичайними справами – це прискорить її проходження. Активну фазу краще всього проводити в зручній для вас позі. Породіллі часто вибирають позу з опорою на який-небудь предмет: кушетка, спинка стільця. Переживати кожне маточне скорочення краще спокійно, тягнути на його піку голосні звуки. Звук потрібно направляти «вниз». Дуже важливо тримати щелепу розслабленою. Знеболити скорочення допоможе масаж нижнього відділу спини. Інтервал 5-7 хв. – привід їхати в пологовий будинок.
Як дізнатися коли почнуться перейми
Непрямими причинами швидкого початку пологів є їх провісники. Не слід ставитися до цих звоночкам занадто серйозно. Родова діяльність нерідко обходиться без них. Потрібно насамперед прислухатися до свого організму. Не варто штучно прискорювати процеси. Малюк сам подасть сигнал, коли «дозріє» вийти зі свого укриття. Не переживайте з приводу термінів ПДР, нормою вважається вагітність до 42 тижня включно. Передвісники пологів у первісток і повторнородящих схожі:
- Плід «завмирає», його рухова активність падає.
- Перейми Брекстона-Хікса частішають.
- У 25-35% майбутніх мам спостерігається «інстинкт гніздування».
- Виявляються виділення з прожилками крові (відходить слизова пробка).
- Жінка втрачає у вазі, спостерігається відсутність апетиту.
Передвісники пологів опущення живота
За 2 тижні до пологів жінка відчуває небувалу легкість при диханні, її діафрагма більше не здавлена. Це пов'язано з тим, що голівка дитини «вставляється» в тазову кістку. За рахунок цього переміщення у матері опускається живіт. При повторних пологах опущення живота відбувається безпосередньо в пологах. Переміщення легко перевірити. Для цього потрібно прикласти долоню між грудьми і животом. У разі якщо вона вмістилася в цьому просторі – ваш живіт опустився.
Відео: помилкові і родові перейми
Виношування і народження дитини – чудовий час. Материнство – нагорода за всі тягарі вагітності, пологів. У період вагітності майбутня мама переживає стресові ситуації, її фізичні сили виснажуються. Народження дитини бачиться як довгоочікуване полегшення, але емоційність майбутніх мам бере своє. Дізнайтеся, як визначити початок пологів, коли збиратися в пологовий будинок, коли відійшли навколоплідні води. Відео допоможе зрозуміти різницю між видами маткових скорочень. Знання ознак родової діяльності виключить суєту, безпричинні поїздки в пологовий будинок.
РОДОВІ СУТИЧКИ. Як відрізнити помилкові від справжніх