Чи можна займатися спортом під час місячних
Зараз багато жінок вибирають активний спосіб життя. Але фізіологія така, що раз на місяць у прекрасної статі бувають «критичні» дні. Жінки задаються питанням, чи можна займатися спортом під час місячних або краще це час використовувати для відпочинку організму. Однозначної відповіді на дане питання немає – все залежить від самопочуття жінки в ці дні. Для одних дівчат у цей час нічого практично не змінюється, а інші змушені скасовувати всі плани, щоб пережити чергову менструацію.
Як впливає спорт на місячні: плюси і мінуси
Під час місячних в організмі жінки відбуваються деякі зміни. Щоб зрозуміти, чи можливі тренування в ці дні, необхідно знати про них. Тільки так ви зможете скоригувати свої спортивні навантаження без заподіяння шкоди організму. У критичні дні сила м'язів і витривалість при тривалих навантаженнях стають менше, але при нетривалих заняттях ці показники зростають.
При менструації зв'язковий апарат суглобів стає більш еластичним, що позитивно впливає на рухливість і гнучкість тіла. У цей період жіночий організм втрачає кров, і потребує підвищення рівня гемоглобіну. Тренуватися стає складніше, тому під час місячних багато тренери, як і лікарі-гінекологи не радять сильно себе перевтомлювати, а знизити навантаження. Від деяких вправ краще на якийсь час відмовитися.
Поради при заняттях спортом в перший день місячних
Початок менструації деякі жінки порівнюють з кошмаром. Перші дні бувають дуже болісними. Про яких заняттях спортом вести мову, якщо з ліжка піднятися важко, і настрій на нулі? Але може все ж таки спробувати перебороти себе і зробити нескладні вправи? Фізична активність здатна підняти настрій, знизити біль. Але не варто з фанатизмом тренуватися.
Скористайтеся цінними порадами:
Якщо сил немає піднятися, виконайте дихальна вправа – покладіть на живіт книгу або який-небудь інший неважкий предмет. Повільно дихайте носом. Синхронно рухайте стінкою живота, намагаючись піднімати предмет. М'язи необхідно напружити і витримати в такому положенні. Вправу виконуйте 2 хвилини. Така розминка допомагає зняти больові відчуття.
- У перші дні місячних необхідно відмовитися від бігу, силових занять спортом.
- Не навантажуйте організм тренуваннями в період менструації, навіть якщо добре себе почуваєте.
- Уважно прислухайтеся до своїх відчуттів, при найменшій втомі або нездужанні припиніть тренування.
- У перші дні організм жінки втрачає багато рідини, це не тільки рясні кровотечі, але і підвищене потовиділення. Тому дівчині необхідно пити воду більше звичайного.
- Прослідкуйте, щоб приміщення для тренувань добре провітрювалися.
- Одягайтеся на тренування трохи легше звичайного, це допоможе трохи знизити пітливість.
- Якщо ви відчуваєте сильні нездужання, запаморочення, слабкість, відкладіть тренування на більш відповідний час.
Які вправи можна робити в критичні дні
Рясні менструації – ще не привід зовсім відмовитися від занять. Але тренування в деяких видах спорту краще відкласти. При рясних місячних не варто займатися плаванням. Купання в басейнах або відкритих водоймах забороняється гінекологами. Пов'язано це з тим, що при менструації шийка матки відкривається, є великий ризик потрапляння хвороботворних бактерій, які знаходяться у воді.
Силові навантаження краще відкласти. Менструація – не найкращий час для рекордів. Зараз, коли тіло стає гнучкішим, варто віддати перевагу розтяжці тіла, займатися такими видами спорту, як йога або пілатес. Але не всі вправи і асани підходять для цього періоду. Не виконуйте перевернуті пози і вправи, що вимагають навантаження на черевні м'язи. Це може призвести до того, що місячні призупиняться на кілька годин, що свідчить про розлад менструального циклу.
В яких випадках забороняється займатися спортом
Є випадки, при яких заняття спортом під час місячних абсолютно протипоказані. Відмовтеся від будь-яких фізичних навантажень, відпочиньте в ці дні, якщо ви страждаєте від рясних виділень, болю при менструаціях нагадують сутички або є діагноз ендометріоз, міома матки. Якщо у вас спостерігається дисменорея, займатися спортом в період місячних можливо тільки після консультації з лікарем гінекологом.
При ендометріозі
Це захворювання поширене серед жінок, але часто вони не розуміють, що означає цей діагноз, як лікувати хворобу. Основні ознаки – сильні болі і безпліддя. Ендометріоз – захворювання, при якому слизова оболонка, звана ендометрієм, розташовується поза матки. Осередки поширюються по різних частинах організму, але часто знаходяться в черевній порожнині. Будь-які навантаження для хворих ендометріозом заборонені, особливо в період менструації. Спортивні заняття здатні погіршувати відтік крові. Організм під час захворювання вимагає відпочинку.
При міомі матки
Це доброякісна пухлина, яка розвивається в м'язових тканинах. Основною причиною появи захворювання служать різкі зміни гормонального фону. Міома матки, як і інші захворювання статевої системи, вимагає уважного ставлення. Жінкам, у яких виявлена пухлина, радять знизити фізичні навантаження. Деякі види спорту і вправи здатні завдати шкоди організму.
Наявність міом не говорить про те, що заняття спортом потрібно повністю припинити. Лікарі радять в такій ситуації займатися плаванням або аквааеробікою. Допустимі легкі пробіжки, йога, пілатес або ранкова гімнастика. Спортом не треба занадто захоплюватися. При місячних від будь-яких навантажень варто відмовитися – вони впливають на відтік крові внизу живота.
Може бути затримка занять спортом
Місячні для деяких дівчат порівнянні з жахом, але їх відсутність ще гірше. У багатьох професійних спортсменок немає місячних. З чим це пов'язано? Різке початок занять спортом – стрес для організму. Такі ситуації впливають на гормональний фон, і місячні не приходять вчасно. Другою причиною відсутності менструації при заняттях спортом стають високі фізичні навантаження і недостатній вміст жирових тканин. Ці фактори призводять до ендокринним збоїв, а наслідком є порушення менструального циклу.
Ознайомтеся з причинами, чому місячні йдуть 2 рази в місяць.
Відео
Займатися спортом в критичні дні або відкласти тренування – питання індивідуальне. Ще зовсім недавно гінекологи категорично забороняли будь-які навантаження на цей період. Але наскільки це виправдано? Варто зовсім забувати про тренуваннях? З відео ви дізнаєтеся, чи є можливість продовжувати займатися спортом, знизивши темп і навантаження; коли тренування не обов'язково переривати; отримаєте поради, які полегшать заняття. У ролику представлений комплекс вправ, які можна при місячних.
Тренування в ЦІ дні! Займатися чи ні?