Білі прищики на обличчі - причини виникнення і методи лікування
- 1. Механізм формування білих прищів
- 2. Як виглядають міліуми на обличчі
- 3. Причини утворення дрібних білих прищів
- 3.1. Білі прищики на обличчі у новонародженого
- 4. Як позбутися від білих прищів на обличчі
- 4.1. Косметологічні процедури
- 4.2. Лікувальна косметика
- 4.3. Народні засоби від білих прищів
- 5. Профілактика просянки
- 6. Відео
У медицині білі прищі називають міліуми, в народі – просянка (схожі на зерна проса), жировики. Їх поява вважають косметичним дефектом. Дерматологи радять пройти обстеження, оскільки є підозра на проблеми зі здоров'ям.
Механізм формування білих прищів
При закупорці пір формується пробка. В сальних залозах накопичуються жирові виділення, які не мають виходу. До них приєднується пил, ороговілий шар епідермісу. Пробка збільшується в розмірах, стає помітною, підноситься над поверхнею шкіри. На обличчі з'являється білий кулька щільної консистенції.
Як виглядають міліуми на обличчі
Білі підшкірні прищі на обличчі порушують чистоту та охайність шкірного покриву. Міліуми – це жовті або білі бульбашки з чіткими кордонами і розмірами 0,5–3 мм. Щільні прищі підносяться над поверхнею шкіри, локалізуються під очима, на повіках, вилицях, лобі, губах, підборідді, носі. Просянка з'являється не тільки на обличчі, рідше – на інших ділянках тіла.
Причини утворення дрібних білих прищів
Поява милиумов провокують зовнішні і внутрішні фактори. Фізіологічні причини:
- похибки харчування (вживання смаженої, жирної, солоної їжі);
- неправильний догляд за шкірою особи (неякісна косметика);
- тривале лікування стероїдними гормонами;
- хронічне недосипання;
- дефіцит цинку, авітаміноз;
- екологічний фактор (спека, висока вологість повітря, запиленість);
- порушення правил особистої гігієни;
- зловживання спиртними напоями, куріння;
- зміна клімату;
- генетичний фактор.
Патологічні причини появи прищів на обличчі білого кольору:
- гормональний дисбаланс (у підлітків, вагітних, при порушеннях функцій ендокринної системи);
- хвороби травного тракту (дисбактеріоз);
- емоційне перенапруження, стрес;
- гінекологічні захворювання (запальні процеси);
- демодекоз (підшкірний кліщ);
- шкірні хвороби (екзема, дерматит, стрептококова інфекція).
Білі прищики на обличчі у новонародженого
Просянка з'являється у 20-35% немовлят. Прищики локалізуються на лобі, носі, підборідді. Причини виникнення цього симптому до кінця не вивчені, не завжди є патологією. Педіатри виділяють два провокують чинники:
- адаптація шкіри до навколишнього середовища (чутливий шкірний покрив звикає до воді, повітрю, працює по-новому);
- гормональні процеси в організмі новонародженого (висока концентрація естрогенів від матері).
Дрібні білі прищики на обличчі малюка не вимагають медикаментозної терапії. У одних дітей зникають через кілька тижнів, у інших – через 4-5 місяців, коли сформується гормональний фон. Батьки повинні спостерігати за такими утвореннями на шкірі, своєчасно повідомляти педіатра про їх поширення.
Як позбутися від білих прищів на обличчі
Для визначення схеми лікування необхідні консультації дерматолога, алерголога, ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога. Основна мета таких візитів – встановити причину білих прищиків, підібрати комплексну терапію, яка включає такі напрями:
- Медикаментозне лікування. Призначають вітаміни (Аевіт) і ліки, які усувають супутні захворювання. Рекомендують саліцилову кислоту, ретиноєвої склади, креми з перекисом бензоїлу.
- Косметологічні процедури. Необхідні для отримання сальних пробок, чищення закупорившихся пір, омолодження шкіри.
- Лікувальна косметика. Розм'якшує шкіру, очищає від сальних пробок, захищає від факторів агресивного навколишнього середовища.
Косметологічні процедури
Для усунення білих плям і чищення шкіри використовують ряд косметологічних процедур самостійно або в комплексі з лікувальною косметикою, медикаментами:
- Механічна чистка. Шкіру спочатку розпарюють, після видаляють розм'якшені сальні пробки стерильним інструментом.
- Вакуумна чистка. Вміст білих прищів відсмоктують спеціальним вакуумним насосом, після використовують щадні регенеруючі склади.
- Ультразвукова чистка обличчя. Сальні пробки видаляють за допомогою ультразвукових хвиль, які додатково масажують шкіру.
- Лазерний пілінг. Для чищення особи використовують абразивні речовини, припікають білі вузлики. Процедура забезпечує омолоджуючий ефект.
- Хімічний пілінг. Пробки видаляють за допомогою фруктових кислот, які додатково живлять, регенерують і прибирають ороговілий шар.
- Озонотерапія. Після аплікацій із застосуванням озонованого розчину шкіра стає пружною, еластичною. З її поверхні зникають сальні пробки.
Лікувальна косметика
Білий прищик на щоці або іншої частини обличчя можна прибрати без допомоги косметолога. Для цього скористатися лікувальною косметикою. При виборі і покупці препарату важливо переконатися, що після його застосування стану шкіри не погіршиться (відсутня алергія на компоненти). Ефективні засоби:
- Гель Далацин. Активний компонент – антибіотик кліндаміцин. Знищує патогенну флору, зменшує запальний процес, прискорює регенерацію тканин. Гель наносять тонким шаром на осередки 2 рази/добу. Лікування продовжують до 2 місяців, після препарат може викликати ефект звикання. Ціна гелю 1% об'ємом 30 г – 650-800 рублів.
- Крем, мазь Боро Плюс. Активні компоненти – екстракти і витяжки з дерева Ним, алое, імбирною лілії, ветиверовое масло, сандал. Це місцевий антисептик з протимікробними властивостями. Прибирає гнійники і естетичний дефект шкіри. Склад наносять склад 2 рази/добу курсом 1-2 місяці, поки білі пупиришки на шкірі не зникнуть. Ціна зеленого тюбика 25 г варіюється від 100 до 200 рублів.
- Косметична маска «Керакнил» від Ducray. Активні компоненти – глина, полигидрокислоты, мікрочастинки. Косметичний засіб прибирає надлишки шкірного жиру, очищає пори, знімає запалення. Склад тонким шаром наносять на зони ураження, не змивають 5 хвилин. Рекомендовані 2 процедури в тиждень.
Народні засоби від білих прищів
Для усунення білих плям використовують методи альтернативної медицини. Рецепти краси діють не гірше аптечних засобів, але ефект швидше вибірковий (не всім допомагають). Це можуть бути мазі, лосьйони, відвари і настої для зовнішнього застосування. Перевірені народні засоби:
- Очистіть картоплю середнього розміру. Подрібніть коренеплід на дрібній тертці, відіжміть сік. Протирайте обличчя 3 рази/добу. Результат помітний через 5-6 днів. Використовуйте тільки свіжовичавлений продукт.
- Відваріть картоплю, остудіть, розімніть вилкою. Вбийте 1 жовток, додайте по 1 ч. л. вершків і меду. Однорідний склад нанесіть на зони ураження 2-3 рази за добу, поки шкіра не стане чистою.
- Залийте 1 ст. л. висушених квіток календули 100 мл окропу, наполягайте. Після охолодження процідити, протирайте обличчя 2 рази (вранці та ввечері). Можна використовувати водний настій як компрес.
- З'єднайте по 2 ст. л. сиру і огіркового соку. Готову суміш нанесіть на чисте обличчя, не змивайте 15 хвилин. Після вмийтеся теплою водою. Процедуру проводите 1 раз в тиждень.
Профілактика просянки
Щоб не з'являлися білі тверді прищі на обличчі, своєчасно виконуйте такі профілактичні заходи:
- Збагатите їжу натуральними вітамінами А, В, Е, омега-кислоти, цинком. Включіть в раціон морквяний сік, зелені овочі, горіхи, рослинні олії.
- Для виведення шлаків і токсинів вживайте до 2 л води.
- Регулярно умивайтеся з використанням доглядають коштів, відповідних типом шкіри (пінка, лосьйон, убтан).
- Використовуйте декоративну косметику з позначкою «антикомедогенная», перед сном знімайте макіяж.
- Відмовтеся від тонального крему, який забиває пори, порушує дихання тканин.
- Ведіть активний спосіб життя, більше гуляйте на свіжому повітрі.
- Відмовтеся від шкідливих звичок (куріння, вживання спиртних напоїв).
- Робіть домашні маски з картоплею і алое для очищення, живлення, зволоження шкіри обличчя.
- Вчасно лікуйте хронічні хвороби, проблеми з кишечником.
Відео
Від чого з'являються білі жировики на обличчі