Лікування грибка на нігтях пальців ніг: ефективні методи та засоби
- 1. Що таке грибок на ногах пальців ніг
- 2. Як виглядає
- 3. Лікування грибка
- 4. Медикаменти
- 4.1. Системна терапія
- 4.2. Місцеві засоби
- 4.3. Лаки
- 5. Лікування в домашніх умовах
- 6. Лікування запущеної форми грибка стопи
- 7. Хірургічне втручання
- 8. Народний засіб
- 8.1. Оцет
- 8.2. Сольова ванночка
- 8.3. Трав'яні ванночки
- 8.4. Ванночка з йодом
- 9. Профілактика
- 10. Відео
У медицині це захворювання називається оніхомікоз, майже 25% всього населення страждає від цієї патології. Бактерії, що провокують руйнування нігтьової пластини погано піддається терапії, часто викликають рецидиви після курсу терапії. Найпопулярніші місця зараження, які становлять небезпеку: спортзал, сауни, лазні, басейни. На нігтях пальців ніг лікування грибка проводиться за допомогою народних засобів і медикаментів, курс триває від одного до декількох місяців. Оніхомікоз не небезпечний для життя людини, але доставляє йому багато дискомфорту, неприємні відчуття.
Що таке грибок на ногах пальців ніг
Оніхомікоз – патологія, яка широко поширена, важко піддається лікування, має рецидивуючий характер. Ризик заразитися більше у великих містах, ніж у маленьких. Інфекцію можна підхопити в будь-якому місці, де ходять босоніж люди (басейни, сауни тощо) або при використанні чужих шкарпеток, взуття. Викликати розвиток грибка нігтів можуть і наступні фактори:
- погана гігієна ніг;
- підвищена пітливість, вологість;
- неякісне взуття;
- травма, пошкодження цілісності покриву;
- дискомфорт при ходьбі (неправильний розмір);
- плоскостопість.
Вищеописані причини підвищують ризик зараження в 2 рази. Це не смертельна патологія, але не варто її ігнорувати, тому при перших же симптомах потрібно звернутися до дерматолога. Оніхомікоз несе загрозу для загального здоров'я людини, тому що виділяють патологічні бактерії отрута під час подразнення. Ці речовини негативно впливають на метаболізм в тілі людини, роботу нервової системи, урогенітальної, травної, серцево-судинної.
Як виглядає
Розвивається грибок після попадання патогенних бактерій в організм людини. Хвороба не викликає летального результату, але при відсутності адекватної терапії з пальця грибок може перейти на сусідні нігті, руки, прогресувати на пахвову, пахову області. Людина не відразу помічає зміни, першою ознакою стає зміна кольору нігтя, він стає коричневим або жовтим. Ущільнення структури пластини призводить до появи дискомфорту під час носіння взуття. Лікарі виділяють 3 стадії зміни нігтя при оніхомікозі:
- На початковому етапі великий палець ноги покривається злегка помітними плямами або смугами. Стопи виглядають в цілому здоровими.
- На другій стадії нігтьова пластина, уражена грибком, втрачає блиск, ноги неприємно пахнуть, колір стає насичено-жовтого кольору, починається нігтьове розшарування і лущення.
- При запущеній формі ніготь починає відходити від шкіри, структура стає рихлою, іноді відвалюються самостійно. Це стадія небезпечна ускладненнями, ризиком зараження близьких людей, тому що спори активно розсипаються на підлогу житла, особливо у ванній.
Лікування грибка
Головний стимул для терапії оніхомікозу – запобігання зараження близьких людей. Це стає основною причиною для початку лікування грибка на нігтях пальців ніг або стопи. Курс терапії тривалий, вимагає щоденних процедур і ретельного догляду за хворою нігтьової пластиною. Підбирається курс лікарем дерматологом, який оцінює стадію захворювання, поширення на інші ділянки тіла, індивідуальних особливостей здоров'я хворого. Як правило, використовують внутрішні і зовнішні засоби, а в запущених випадках – хірургічні процедури.
Медикаменти
Ефективне лікування грибка нігтів на ногах проводиться при допомозі місцевих і системних препаратів. Лікувальні засоби підбираються з урахуванням стадії розвитку оніхомікозу, зовнішніх проявів, резистентності патологічний бактерій до використовуваних ліків. Як правило, для максимальної ефективності використовують обидва напрямки лікування та при узгодженні з лікарем – народні рецепти.
Системна терапія
На перших етапах використовують тільки зовнішні місцеві кошти, але при прогресуванні патології впоратися тільки ними не вийде. Ефективне лікування складається з кількох напрямків, які є частиною комплексного підходу. Дерматолог призначає протигрибкові капсули і таблетки, які приймаються перорально. Вони зупиняють розмноження патогенних спір зсередини, зупиняють розвиток грибка, розповсюдження по організму через циркуляцію крові. Призначають, як правило, наступні системні медикаменти:
- Микозорал. Спрямований на знищення суперечка всередині організму. Доза становить по 1 таблетці на добу. Якщо позитивного результату немає, то дозу підвищують до 2 таблеток на день. Тривалість лікування 6 місяців.
- Флуконазол. Медикамент у формі таблеток приймають протягом 2-6 місяців по 1 шт. на кожен день. При відсутності позитивної динаміки лікар може продовжити лікувальний курс.
- Тербінафін. Добова доза становить 1 таблетку через день. Для виправлення великого пальця знадобиться 7 місяців, при зараженні інших пальців – 8-16 тижнів.
Місцеві засоби
Дана група медикаментів використовується для нанесення на уражені нігтьові пластини і на прилеглі ділянки шкіри. Головний плюс місцевих препаратів – відсутність побічних ефектів, тому завжди використовуються для боротьби з оніхомікозом пальців ніг. Перед застосуванням потрібно обробити ніготь, очистити від лусочок, пилочкою зрізати верхній шар, ножицями максимально скоротити. Потім мазі і креми наносяться по 1-2 рази за добу. Лікувальний курс складає від 2 до 12 місяців.
Після курсу лікування потрібно ще кілька тижнів продовжувати використання, щоб уникнути вторинного розвитку патології. Використовує такі популярні медикаменти:
- Креолін. Випускається у формі розчину для протигрибкової терапії, містить активні діючі речовини іхтіол і їдкий луг. Проникає препарат глибоко в структуру нігтя, згубно діє на патологічні суперечки. Головна перевага кошти – розчин допомагає навіть при запущеній стадії оніхомікозу. Потрібно акуратно наносити засіб, рідина не повинна потрапляти на прилеглі ділянки шкіри. Повторюють процедуру щодня, змочіть ватяну паличку в Креолине, добре змастіть нігтьову пластину. Тривалість лікування – 1-3 місяці (потрібно дочекатися відростання здорового кореня).
- Ламізил. Випускається у формі мазі, курс терапії тривало від 6 тижнів до 6 місяців. Головний активний компонент кошти – тербінафін, які згубно впливає на обмінні процеси грибів. Збудник з часом гине і ніготь оновлюється. Мазь використовують 1 раз за день. Якщо придбати спрей Ламізил, то застосування не відрізняється, але їм додатково слід обробити внутрішню частину взуття.
- Йодинол. Засіб випускається у формі розчину, які розм'якшує хворий ніготь стопи, що допомагає його безболісно видалити. Візьміть ватний диск і змочіть його в Йодиноле, прикладіть до нігтя, закріпіть пластиром. Обмотайте палець зверху харчовою плівкою, щоб не дати вивітритися розчини, компрес залиште на ніч.
Лаки
Це одна з форм для зовнішньої терапії. Спеціальний лак продається тільки в аптеці, відпускається без рецепта. Високу ефективність препарати показують тільки на початкових стадіях розвитку оніхомікозу. Принцип дії ліків полягає в розм'якшенні ураженої нігтьової пластини, антисептичному ефекті. Лак переймається структуру нігтя, вбиває патогенні спори грибка. Призначають такі популярні засоби цієї групи:
- Лоцеріл. Проявляється ефективність проти 10 різних видів патогенних сміття. Знищує збудника грибка, що руйнує мембрани клітин. Головне лікарська речовина – аморолфіна. Лак необхідно наносити 2 рази за добу, ніготь кінцівки потрібно попередньо очистити від відмерлого шару знежиреної пилкою. Курс лікування триває до повного оновлення пластини.
- Бетрафен. Основна лікарська речовина – циклопироксоламин. Медикамент володіє високою проникаючою здатністю, допомагає при боротьбі з різними видами патогенних бактерій, включаючи дріжджоподібні, плісняві. Використовується при профілактиці і лікуванні нігтьових, шкірних мікозів. Наноситься засіб кожні другі добу на уражений ніготь протягом 1 тижня. Потім використовується 2 рази на тиждень до повного одужання.
- Демиктен. Лікування грибка на нігтях пальців ніг проводиться лаком, якщо діагностована початкова стадія патології. Головний компонент кошти – альдегід мурашиної кислоти. Обробляти засобом можна тільки нігтьову пластину, на сусідні ділянки шкіри воно не повинно потрапляти. Ліки вбиває грибок, допомагає швидкому загоєнню п'яткових тріщин, знімає свербіж. Перед нанесенням лаку потрібно очистити, висушити, підпиляти пластину. Використовувати ліки до повного оновлення.
Лікування в домашніх умовах
При комплексній терапії оніхомікозів рекомендується використовувати комплексний підхід. Домашнє лікування грибка нігтів на ногах є його частиною, але його обов'язково потрібно узгодити з лікарем. Деякі народні рецепти можуть замінити інші препарати і використовувати їх одночасно не потрібно. Для терапії вдома можна використовувати наступні варіанти:
- Часник. Необхідно взяти кілька зубчиків, подрібнити в кашку. Додайте 1 ст. л. медичного спирту і ретельно перемішайте. Використовуйте суміш для компресів, які потрібно прикладати до ураженої пластині на 25 хвилин.
- Чайний гриб. Необхідно очистити шматочок цього продукту від плівок, прожилок. Далі перетріть гриб в кашку і втирайте в поверхню нігтя. Якщо хочете зробити компрес, то потрібно перетертий компонент нанести на марлю, прикласти на 20 хвилин до пластини.
- Картопля. Зваріть в прісній воді, очистіть від шкірки і потовчіть її качалкою. Воду злийте в таз і попарте в ній ноги. Натріть пюре з лушпиння на нігті і залиште на 15-20 хвилин. Змийте суміш теплою водою, протріть свинячим жирів уражені ділянки і надіньте шкарпетки. Повторюйте процедуру щодня до одужання.
Лікування запущеної форми грибка стопи
На останній стадії ураження патологічні процеси вилікувати тільки народними засобами, місцевими медикаментами не вийде. Для терапії використовують комплексний підхід, який включає вищеописані методи і прийом системних медикаментів. У карйних випадках проводять повне видалення ураженої частини. Необхідно підібрати відповідні для даного виду грибка, що можна виконати тільки після діагностичних процедур, які проводяться в лабораторних умовах.
Хірургічне втручання
Даний метод терапії використовує тільки в запущених формах патології. Призначається видалення тільки при відсутності позитивного ефекту після системних і місцевих медикаментів. Деякі пацієнти вдаються до цієї процедури, тому що тривала системна терапії має високу ціну. Оперативне втручання гарантує одужання та відсутність побічних ефектів, що вигідно відрізняється від консервативного лікування. Операція проводиться наступним чином:
- уражений палець обробляють антисептичним препаратом;
- виконують місцеву анестезію ледокаїн;
- пластину повністю видаляють за допомогою ножиць і кусачок;
- нігтьове ложе потім повністю очищають від відмерлої тканини, обробляють спиртовим йодовым розчином, прикладають компрес з антисептичною маззю.
Народний засіб
Пальці нижніх кінцівок дуже схильні до зараження різними видами мікозів. Народне лікування грибка нігтів на ногах має високу ефективно на ранніх стадіях розвитку патології. У цьому випадку воно може виступати єдиним напрямком терапії, але вже на 2-й стадії знадобиться одночасне застосування з системними медикаментами. Як правило, використовують різні ванночки, які вбивають спори грибів. Нижче наведено популярні народні варіанти лікування пальців ніг.
Оцет
Цей продукт є у кожної господині на кухні. Його використовують у якості антибактеріального засобу для обробки взуття зсередини можна використовувати для лікування пальців ніг. Спосіб застосування наступний:
- У мисці розведіть 9% оцет з водою в пропорції 1:2.
- Занурте Ноги на 15 хвилин у ванну.
- Після процедури спиляєте, максимально состригите уражену пластину.
- Проводите процедуру кожні день протягом 2 тижнів.
Сольова ванночка
Ще одним популярним інгредієнтом для приготування лікувальних ванн є морська сіль. Спосіб приготування наступний:
- На один літр гарячої води (70 градусів за Цельсієм) потрібно взяти 2 ст. л. морської солі і 1 ст. л. соди.
- Тримайте 30 хвилин ноги в отриманій ванночці.
- Потім очистіть, спиляти, відшліфуйте пластину на ураженому пальці.
- Далі вимийте з милом руки та ноги, обробіть перекисом водню. Рекомендується під час процедури використовувати гумові рукавички.
- За допомогою серветки просушіть пальці, на нігтьові валики нанесіть йод. Повторіть змазування 3 рази.
- Проводите процедуру щодня перед сном.
Трав'яні ванночки
Для приготування використовують різні лікарські трави. Ці народні засоби лікування грибка нігтів на ногах можна змішувати або використовувати окремо. До популярних варіантів відносяться: полин, подорожник, лопух, деревій. Трав'яний настій потрібно додати в гарячу воду і занурити в неї пальці ніг. Вистачає 5-10 процедур, щоб помітити позитивну динаміку проти оніхомікозу.
Ще одним популярним лікувальним рослиною є чистотіл. Він має явну протигрибковим ефектом, який допомагає боротися з оніхомікозом. Приготування ванночки наступне:
- Візьміть 4 ст. л. рослини на 1 літр рідини.
- Суміш доведіть до кипіння на повільному вікні за 5 хвилин.
- Опустіть ноги у ванночку, коли вода охолоне до 45 градусів за Цельсієм.
- Тривалість лікування становить 20 днів, проводити процедуру потрібно кожен день.
Ванночка з йодом
Лікування грибка нігтів ніг в домашніх умовах можна проводити за допомогою йоду. Він володіє згубною дією на грибкові спори, які вражають пальці. Для лікування потрібно зробити ванночку за такими правилами:
- Наберіть гарячу воду в миску. На 3 літри рідини знадобиться 8 крапель йоду.
- Розпарте ноги у ванночці, потім спиляєте пошкоджену пластину, зріжте максимально ножицями.
- Шкіру навколо треба обробити за допомогою перекису водню.
- На уражену ділянку потім накладіть пов'язку з антибактеріальною маззю.
- Виконуйте лікувальну процедуру щодня до повного одужання.
Профілактика
Важливо уникати відвідування спортзалу, бані іл саун без тапочок. Після них потрібно обробити пальці, ступні засобами профілактики грибкових уражень. Крім винятку всіх причинних факторів, потрібно дотримувати наступні правила:
- проводити ретельний гігієнічний догляд за пальцями, стопами ніг;
- для зволоження шкіри потрібно використовувати креми, лосьйони і ефірне масло;
- кожен день проводить очищаючі процедури;
- своєчасне видалення, підпилювання врослого куточків, ороговілої шкіри.
У разі необхідності носити чужі капці або ходити босоніж в гостях, громадських місцях, потрібно обробити ступні протигрибковими медикаментами. Якщо таких будинків не є, то можна протерти ступні лимонною кислотою, видавленим соком лимона. Уникнути оніхомікозу допоможе міцний імунітету, правильне харчування, регулярні заняття спортом, щоб не давати приводу грибкових спор прижитися у вашому організмі.
Відео
Як швидко і ефективно вилікувати грибок на ногах і руках. Миттєвий результат!