Застосування сумамеда для дітей

Самим ефективним антибіотиком нового покоління вважається Сумамед для дітей, інструкція із застосування якого включає інформацію про те, що засіб можна використовувати для лікування інфекційних захворювань. Ліки є дієвим у боротьбі з респіраторними інфекціями. Дитячий Сумамед може впливати на величезну кількість патогенних мікробів: стафілокок, пневмокок, стрептокок.

Що таке Сумамед

Лікарський препарат антибактеріального спектра дії Сумамед з високою концентрацією азитроміцину широко використовується в різних областях медицини. Активна речовина сильного ліки швидко проникає до вогнища хвороби завдяки клітинам крові і пригнічує синтез мікробів, сповільнюючи їх зростання і запобігаючи подальше розмноження. Крім того, препарат бактерицидно впливає на певні мікроорганізми, тобто призводить до загибелі основних збудників. Період напіввиведення антибіотика становить 72 години.

Склад

Активне з'єднання антибіотик Сумамед включає діюча речовина — азитроміцин і деякі допоміжні компоненти, що забезпечують швидке всмоктування лікарського препарату в тканини організму. Речовина діє на клітинному глибокому рівні, при цьому руйнуючи структуру мікробів. Концентрація активного компонента може становити від 125 і 500 мг. Допоміжні речовини лікарського препарату:

  • крохмаль кукурудзяний;
  • безводний кальцію гідрофосфат;
  • тальк;
  • гіпромелоза;
  • натрію лаурилсульфат;
  • мікрокристалічна целюлоза;
  • полісорбат 80;
  • магній стеарат;
  • барвник індигокармін.

Це антибіотик чи ні

Сумамед є сильним антибактеріальним засобом, що належить до розряду макролідів. Ця токсична, безпечна група рідко викликає побічні ефекти і ефективно знищує патогенні мікроорганізми. Даний антибіотик призначається лікарем дітям і дорослим для лікування бактеріальних інфекцій. Його можна купити без рецепту в будь-якій аптеці. Діюча речовина азитроміцин активний відносно багатьох бактерій, але деякі з них бувають стійкі до макролідів, тому перед використанням треба зробити тест на чутливість.

Форма випуску Сумамеда для дітей

Лікарський засіб випускається в декількох формах, які зручні для застосування:

  1. Капсули з желатинової оболонкою по 250 мг. У продажу можна зустріти з дозуванням 500 мг.
  2. Порошок з діючою речовиною 100 мг. Можна використовувати для приготування суспензії. Сироп має приємний солодкий смак вишні, полуниці і банана. Разом з флаконом йде шприц-дозатор (мірна ложка). Суспензія Сумамед рекомендується для лікування маленьких дітей.
  3. Таблетки з твердою плівковою оболонкою. Ковтати їх необхідно цілком. Випускаються з дозуванням по 500 і 125 мг.
  4. Ліофілізат для ін'єкцій і розчину. Застосовується лише для пацієнтів старше 16 років, при лікуванні важких форм захворювань дихальних шляхів та інфекційно-запальних захворювань органів малого тазу.

Фармакологічна дія

Антибіотик широкого спектру володіє бактеріостатичною дією і стійкість до кислого середовища, що допомагає йому розподілятися і швидко всмоктуватися з органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Виводиться речовина з організму з жовчю, сечею. Зберігає активну концентрацію в зоні ураження один тиждень після використання. Застосування макролідів ефективно проти грампозитивних, анаеробних збудників. Граничне зміст Сумамеда в крові досягається приблизно через 3 години. Призначити антибактеріальний препарат може лікар. Період виведення становить в середньому 4 дні.

Показання до застосування

Антибактеріальний препарат Сумамед показаний при хворобах, викликаних стрептококами, грампозитивними коками та анаеробними організмами. Медикамент можна використовувати для прийому у дітей з 6 місяців, але лише за умови, що вага малюка дорівнює 10 кг і більше. Не можна самостійно давати Сумамед дитині, оскільки препарат є сильним антибіотиком. Необхідно звернутися до фахівця, який після проведення огляду та здачі аналізів вибере відповідну схему лікування. Дитячі захворювання, при яких можуть призначити Сумамед:

  • виразка дванадцятипалої кишки і шлунка, викликана бактеріями;
  • хвороба Лайма (на початковій стадії);
  • тяжкі інфекції ЛОР-органів: тонзиліт, скарлатина, отит середнього вуха, ангіна, синусит, бронхіт (призначають Сумамед при пневмонії у дітей);
  • хвороби шкірних покривів: бешиха, стрептодермія, імпетиго, вторинний дерматит.

Як розводити Сумамед

Спеціально для маленьких пацієнтів був розроблений порошок для суспензії, який легко приготувати самостійно в домашніх умовах. У флакон з ліками необхідно додати кількість води, яка вказана в інструкції (доза порошку різна, тому на розбавлення знадобиться певна кількість рідини) і добре збовтати до однорідної консистенції. Після приготування готова суспензія у флаконі складе більше 5 мл Розчин придатний до вживання не більше п'яти днів. Рекомендується застосовувати таку форму ліки раз на добу.

Інструкція по застосуванню

Прийом капсул, суспензії і таблеток залежить від ваги, віку пацієнта і від того, яка стадія хвороби є ускладнення. Дозування Сумамеда для дітей повинна розраховуватися педіатром на курс лікування. Капсули призначають дітям у віці 12 років, таблетки – дітям з 4 років, ін'єкції – після 16, а суспензію – з 6 місяців. Препарат в будь-якій формі рекомендується пити за годину до їжі. У разі однократного пропуску дози ліків – якомога раніше слід прийняти засіб.

При захворюваннях дихальних шляхів, хворобах ЛОР-органів, хворобах шкіри (крім мигрирующую хронічну еритему) дітям, які важать 45 кг і старше 12 років призначають ліки в дозуванні 500 мг один раз за день. Курс прийому дорівнює 3 діб, доза препарату при цьому не повинна перевищувати 1,5 р. Піврічним дітям і старше виписують медикамент з розрахунку 10 мг на один кг маси тіла, але не більше 30 мг. Курс прийому становить 5 днів.

Таблетки

Сумамед в таблетках для дітей дозується з розрахунку значення ваги тіла: при 18-30 кг призначають 2 таблетки по 125 мг; від 31 до 45 кг – 3 по 375 мг; більше 45 кг – прописують дорослі дози. Таблетки слід приймати внутрішньо, не розжовуючи, краще за годину до їжі, один раз за день. Дітям, яким менше трьох років, необхідно використовувати ліки у формі порошку 100 мг/5 мл або 200 мг/5 мл

Суспензія

Самою ідеальною формою лікування дітей шкільного і дошкільного віку вважається суспензія, яку зручно брати. Як правило, курс лікування становить 3 або 5 днів. Прийом ліків можливий лише через 2 години після їжі. Після розчинення порошку водою повинна вийти однорідна суспензія світло-жовтого або білого кольору з приємним лимонним запахом.

Дозу ліків для дітей від 6 місяців до 4 років потрібно розраховувати, виходячи з ваги малюка, у середньому вона повинна становити 10 мг на кілограм – у перші два дні від початку появи хвороби, далі слід приймати за схемою 5 мг/кг. Перед кожним застосуванням препарату флакон із приготованою суспензією необхідно збовтати. Ліки треба зберігати в холодильнику. Потрібну дозу відміряють за допомогою додається мірної ложки або використовують шприц.

Як часто можна пити

Багатьох батьків часто цікавить питання про те, як приймати Сумамед дітям. Виходячи з того, що препарат є сильним антибіотиком, його призначенням має займатися лише лікар, він же розписує детальну дозування прийому ліків. Існують певні правила, яких слід дотримуватися батькам, якщо їх дитині призначають Сумамед:

  • новонародженому антибактеріальну терапію можна проводити після того, як його маса тіла буде дорівнювати 10 кг (це мінімум півроку);
  • якщо протягом 6 місяців хвора дитина вже отримував ліки, то повторно давати його не можна;
  • препарат приймається 5 днів, якщо після закінчення цього часу поліпшень не настає, необхідно звернутися за допомогою в лікарню;
  • інфузії препарату дітям молодше 16 років не можна робити;
  • як будь-який сучасний антибактеріальний препарат Сумамед може викликати алергічну реакцію, тому уважно треба стежити за станом малюка.

Лікарська взаємодія

При інфекціях дихальних шляхів антибіотик не можна поєднувати з алкоголем, оскільки азитроміцин посилює його дію і підвищує концентрацію в крові. Антацидні засоби, що містять магній, алюміній, знижують всмоктування азитроміцину, тому ліки необхідно пити через дві години після використання даних препаратів. Під час необхідності спільного використання з варфарином слід контролювати стан пацієнта. При дотриманні певного тимчасового інтервалу, Сумамед для дітей можна одночасно приймати з іншими препаратами:

  • линкозамидами;
  • Дигидроэрготамином: підсилює його дію;
  • тетрациклінами або Хлорамфеніколом: посилення ефективності Сумамеда;
  • їжею або антацидами (при цьому лише знижується застосування азитроміцину);
  • Циклосерином або непрямими противосвертывающими засобами;
  • вальпроєвою кислотою, Карбамазепіном, Фенітоїном, Бромокриптином.

Побічні ефекти передозування і

Педіатри призначають Сумамед, як правило, після здачі аналізів на чутливість, але іноді фахівець проводить лише зовнішній огляд маленького пацієнта і на підставі цього приймає рішення про прийом Сумамеда. В ідеалі, лікар повинен заздалегідь з'ясувати, чи немає у малюка алергії, і які антибіотики давали йому за останні півроку. Серед побічних реакцій у разі вживання високою дозування ліків у дітей часто відзначається:

  • шкірний висип;
  • діарея;
  • сонливість;
  • порушення серцевого ритму;
  • нудота;
  • висока активність ферментів печінки;
  • неврологічні порушення;
  • блювота.

Сучасний антибіотик з групи макролідів за відгуками багатьох батьків в цілому впливає на дитячий організм максимально щадне вплив. Рідко побічним ефектом від Сумамеда є порушення мікрофлори кишечника. Як правило, на тлі вживання антибіотика з'являється дисбактеріоз, тому нерідко разом з ліками призначаються біфідо - і лактобактерії, пробіотики Аципол або Лінекс. Після основного лікування батькам малюків необхідно провести курс відновлення.

Протипоказання

Призначення антибіотика педіатром при інфекційних захворюваннях носить скоріше попереджувальний характер, щоб уникнути ускладнень, які викликані вірусом. Перш ніж почати приймати ліки, слід знати про те, кому це ліки не можна пити. Препарат протипоказаний вагітним і жінкам, які годують груддю. З обережністю застосовують засіб при:

  • алергії на склад медикаменту;
  • індивідуальній непереносимості компонентів;
  • міастенії;
  • захворюваннях печінки;
  • хвороби нирок;
  • одночасному прийомі з ерготаміном;
  • порушення серцевого ритму (аритмія, брадикардія);
  • одночасному застосуванні з Гепарином.

Аналоги

Спочатку виробником Сумамеда була Хорватія, але з 2007 року випуском препарату стали займатися інші фірми. На відміну від оригінальних засобів у багатьох аналогах склад може відрізнятися вмістом азитроміцину, наявністю домішок. Може розрізнятися і час розчинення кошти в крові, тому перед покупкою аналога в аптеці необхідно порадитися з фахівцем. Самими популярними препаратами з такою самою активною речовиною є:

  • Азицид;
  • Сумамецин;
  • Сумамед форте;
  • Сумамокс;
  • Хемомицин;
  • Сумазид;
  • Азивок.

Ціна

Придбати препарат Сумамед можна в будь-якій аптеці. Середня ціна таблеток становить приблизно 360 рублів. На капсули вартість трохи вище – 500 р. Крім того, ліки можна знайти в каталозі, замовити та купити у інтернет-магазині. Приблизна вартість Сумамеда на території Москви представлена в таблиці:

Форма препарату

Ціна в рублях

порошок для суспензії 100 мг/5 мл

від 200

таблетки (по 6 штук)

від 330

Сумамед форте 200 мг/5 мл, 30 мл

від 500

капсули 250 мг

465

Відео

Сумамед: Інструкція по застосуванню

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!