Лікування гнійної ангіни
- 1. Як лікувати гнійну ангіну у дорослого
- 1.1. Антибактеріальна терапія
- 1.2. Місцеве лікування
- 1.3. Симптоматичне лікування
- 1.4. Засоби для зміцнення імунітету
- 2. Ефективні народні засоби для лікування в домашніх умовах
- 3. Чим лікувати гнійну ангіну у дітей
- 4. Як уникнути ускладнень після ангіни
- 5. Профілактика тонзиліту
- 6. Відеоогляд лікарських препаратів від тонзиліту
Наукова назва цього захворювання – тонзиліт. Цей діагноз ставлять при гострому запаленні тканин піднебінних мигдалин. Як правило, інфекція проникає в людський організм повітряно-крапельним шляхом. Рідше спостерігаються контактно-побутові та аліментарні механізми передачі збудника захворювання. Якщо у людини розвивається гостра гнійна ангіна, лікування відкладати не можна ні за яких обставин. Ігнорування симптомів призведе до найбільш обтяжливих наслідків. Дізнайтеся, як боротися з тонзилітом, аби осінні і весняні епідемії не заставали вас зненацька.
Як лікувати гнійну ангіну у дорослого
Дорослий організм може надавати серйозну протидію збудників тонзиліту, однак це зовсім не означає, що імунна система завжди ефективно бореться з інфекцією. Масові спалахи гнійної ангіни припадають на осінь і весну, тому ви повинні бути напоготові. В подальших розділах цієї статті докладно розглядаються ключові моменти серйозного завдання лікування тонзиліту. Ознайомтеся з ними, щоб знати, як діють медики при виникненні реальної загрози.
Антибактеріальна терапія
У боротьбі з тонзилітом курс антибактеріальної терапії відіграє вирішальну роль. Ефективність лікування гнійної ангіни залежить від правильності лікарських приписів. Головне завдання антибактеріальної терапії полягає в ерадикації БГСА (бета-гемолітичного стрептокока групи «А») в ротоглотці. Грамотно складений і правильно виконаний курс антибактеріальної терапії ліквідує симптоми гнійної ангіни і попереджає розвиток ускладнень.
Пацієнту, який страждає від гострого тонзиліту, призначаються сильнодіючі засоби лише після визначення етіології захворювання. Необгрунтоване застосування антибіотиків часто призводить до небажаних реакцій організму, а також сприяє розвитку резистентності, що істотно ускладнює клінічну картину гнійної ангіни в подальшому. Лікарі призначають лікування тонзиліту антибіотиками тільки після детального вивчення природи захворювання.
Оскільки бактерії, збуджуючі гнійну ангіну, чутливі до бета-лактамів, насамперед розглядається можливість лікування інфекції пеніциліном. Іноді замість нього призначають оральні цефалоспорини. Якщо у пацієнта виявляють алергію на бета-лактами, лікарям доводиться вибирати з кола препаратів другого порядку. До нього відносяться линоксамиды і макроліди. Дозування лікарських засобів та тривалість лікування гнійної ангіни визначають індивідуально, з урахуванням ступеня ураження піднебінних мигдаликів і ваги/віку пацієнта.
Місцеве лікування
На додаток до антибактеріальних засобів після проведення обстеження лікар розповість, чим полоскати горло при ангіні гнійної. Як правило, у випадках середньої тяжкості тонзиліту призначають застосування антисептичних розчинів (мірамістин, перекис водню, фурациліну і т. д.). Якщо захворювання супроводжується запаленням горла, у схему лікування включають люголь.
Симптоматичне лікування
Боротьба з симптомами гнійної ангіни не допоможе вилікувати захворювання, але, зате швидко підніме вас на ноги, якщо треба залагодити справи перед зверненням до фахівців. Традиційна медицина не вітає подібні рішення, однак іноді це просто необхідно. Тимчасово позбутися від симптомів тонзиліту допоможуть знеболюючі таблетки/льодяники («Ібупрофен», «Граммидин»), спреї для горла («Орасепт», «Інгаліпт») і жарознижуючі (якщо підвищиться температура). Робити компреси без призначення лікаря не рекомендується, оскільки це може викликати серйозні ускладнення.
Засоби для зміцнення імунітету
Крім здорового харчування і нормального режиму сну для швидкого підвищення природних захисних сил організму лікарі порекомендують натуральні або синтетичні імуномодулюючі засоби. Найпоширеніші з них перераховані нижче:
- «Беталейкин»;
- «Тактовно»;
- «Тималін»;
- «Інтерферон».
Ефективні народні засоби для лікування в домашніх умовах
Якщо ви позбавлені можливості звернутися до фахівців, подолати гнійний тонзиліт допоможуть бабусині рецепти. Лікування ангіни в домашніх умовах з використанням народних засобів потребує терпіння і граничної обережності, проте в цьому немає нічого неможливого. Запишіть для себе найбільш ефективні методи:
- Полоскання з настойкою з прополісу. Ефективний засіб, який допоможе знеболити горло і запалені мигдалини. Щоб приготувати це ліки, вам потрібно 15-17 грам прополісу і 80-85 мл спирту. З'єднайте компоненти і перемішувати до отримання однорідної маси. Потім дайте настоятися 24-36 годин. Для полегшення болю на небі і в горлі при гнійній ангіні потрібно намазати настоянкою запалені ділянки ротоглотки. Щоб було зручніше, ви можете зробити з цієї настоянки спрей. Перелийте народний засіб в порожній флакон від ингалипта або хлорфиллипта, і більше не доведеться мазати горло ватяними паличками.
- Полоскання горла розчином яблучного оцту. Просте засіб допоможе позбутися від симптомів тонзиліту або навіть перемогти його на початковій стадії. Візьміть склянку кип'яченої води (200 мл), додайте в нього 35 мл яблучного оцту і пару крапель йоду. При появі ознак гнійної ангіни лікування повинно бути таким: 120 мл використовуються для полоскання горла, а решту 80 мл випивають. Зробіть цю процедуру перед сном, і на наступний день відчуєте полегшення. Їсти після полоскання горла не варто.
- Полоскання горла настоєм із буряка. Натуральний засіб, яким можна вилікувати гнійну ангіну у дитини або жінки під час вагітності без шкоди здоров'ю. За допомогою звичайної терки зробіть з червоного буряка кашку, залийте її окропом у співвідношенні 1:1, накрийте кришкою і дайте настоятися 6-8 годин. Полощіть горло цим настоєм через кожні півтора-дві години, і вже через добу небезпечне заразне захворювання відступить. В окремих випадках лікування може тривати до трьох днів. Людям з діагнозом «хронічний тонзиліт» це народний засіб, як і всі інші, навряд чи допоможе.
- Лимон. Простий спосіб, який знешкодить гнійники на початковій стадії тонзиліту. Знавці народних рецептів розповідають, як лікувати гнійну ангіну в домашніх умовах: пропустіть лимон через соковижималку, приберіть кісточки і повільно випийте сік. Це буде не так просто, однак заради порятунку від небезпечної недуги доведеться потерпіти. Вживайте цей напій 2 рази в день, і з великою вірогідністю зможете зупинити розвиток гнійної ангіни.
- Інгаляції з прополісом. Якщо у вас з'явилися підозри на гнійну ангіну лікування бджолиним клеєм допоможе усунути небезпеку. Закип'ятіть літр води, додайте столову ложку настоянки з прополісу, нахиліться над ємністю з гарячим ліками і, накрившись рушником, глибоко дихайте протягом 2-3 хвилин. Намагайтеся іноді затримувати дихання, щоб корисні мікроелементи, що містяться в прополісі, встигали передаватися внутрішнім тканин легенів. П'яти сеансів буде достатньо для перемоги над гнійної ангіною на початковому етапі.
Чим лікувати гнійну ангіну у дітей
Коли у дитини розвивається гнійна ангіна, лікування потрібно починати настільки оперативно, наскільки це можливо. Якщо причина виникнення захворювання криється в переохолодженні, необхідно щогодини вимірювати температуру і, якщо вона буде підвищуватися до 37,5 і більше, давати жарознижуючі. Впоратися з інфекцією на початковій стадії допоможуть спреї для горла («Інгаліпт», «Хлорфиллипт»). Якщо протягом 48-60 годин стан не нормалізується, негайно вирушайте в лікарню. У наведеному нижче ролику доктор Комаровський дає цінні поради з фото - і видеоиллюстрациями.
Ангіна - Школа доктора Комаровського
Як уникнути ускладнень після ангіни
Якщо вам діагностують гнійну ангіну лікування антибіотиками і народними засобами допоможе швидко поправити стан, проте через 2-3 тижні після повного одужання хвороба може повернутися. Щоб цього не сталося, виконуйте прості процедури після закінчення терапії:
- продовжуйте полоскати горло антибактеріальними засобами;
- пийте таблетки, призначені лікарем, до самого кінця, навіть якщо стан вже нормалізується;
- після одужання уникайте ризику повторного зараження: відмовтеся від морозива, не пийте холодну воду, виходьте на вулицю тільки при низькому рівні вологості повітря.
Профілактика тонзиліту
Якщо ви дочитали до цього місця, то вже розумієте, як лікувати тонзиліт у дорослих і дітей, однак ще краще буде, якщо ви навчитеся уникати зараження цим підступним захворюванням. Щоб не доводилося боротися з гнійної ангіною, уникайте протягів і тривалих переохолоджень. Загартовуйте свій організм і зміцнюйте імунітет корисною їжею, що містить вітаміни. По можливості займіться спортом на відкритому повітрі.
Відеоогляд лікарських препаратів від тонзиліту
Переглянувши ролик, наведений нижче, ви отримаєте загальні відомості про такі лікарські засоби, як аугментин, стрептоцид, ампіцилін, пеніцилін, фурацилін і т. д. Ця інформація допоможе вам зрозуміти, як швидко вилікувати гнійну ангіну. Уважно прислухайтеся до рекомендацій і застережень фахівців, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.
Чим лікувати ангіну (тонзиліт) - огляд лікарських препаратів