Причини геморою у чоловіків і жінок
При застої венозної крові пацієнтові належить визначити причину геморою, як одного з поширених захворювань судин. В ході патологічного процесу в анальному отворі з'являється шишка, болюча, кровоточить при дефекації. Багато пацієнтів цікавляться, звідки береться геморой, а відповідь дасть лікуючий лікар після збору даних анамнезу, повного клінічного обстеження.
Від чого з'являється геморой
Якщо у венозній системі прямої кишки підвищується тиск, неприємним наслідком стає формування хвороботворного вузла в анусі. Такий патологічний процес стартує при посиленні артеріального кровотоку під впливом ряду патогенних факторів. Виникнення внутрішніх шишок промацати методом пальпації може проктолог, тоді як зовнішній гемороїдальний вузол відчувається самим пацієнтом. В обох клінічних випадках зазначені види геморою потребують своєчасному лікуванні, але для початку потрібно виділити наступні причини характерного запалення:
- генетична схильність, спадковість;
- прогресуюча вагітність;
- ускладнення варикозного розширення вен;
- шкідливі звички;
- хронічна діарея або запор;
- пасивний спосіб життя;
- важкі фізичні навантаження;
- порушення дієти, правил особистої гігієни;
- надмірна вага, систематичне переїдання;
- місцеве подразнення слизової оболонки.
Геморой - причини виникнення у чоловіків
Зазначена хвороба частіше зустрічається у представниць слабкої статі, особливо після ускладнених пологів, проте дорослі чоловіки теж страждають від запалення гемороїдальних вузлів в задньому проході. Це може відбуватися через зловживання алкоголем або обумовлено любов'ю до гострих страв, проте лікарі виділяють інші причини виникнення геморою. Як варіант:
- спадковість;
- підняття тягарів;
- шкідливі звички;
- малорухливий спосіб життя;
- хронічний бронхіт;
- кишкова непрохідність;
- дефіцит клітковини з наступними запорами;
- пухлини в малому тазу;
- вікові зміни організму;
- відсутність клапанів в гемороїдальних венах.
Від чого з'являється геморой у дівчат
у жінок така проблема зі здоров'ям виникає частіше, а при поході в туалет відбувається довільне виштовхування запалених гемороїдальних вузлів. Процес висиджування на унітазі стає довгим і болісним, а на фекаліях з'являються домішки крові. Така освіта відчутно, стає причиною підвищеної нервозності, болючості при випорожненні кишечника і не тільки. Причини геморою у представниць слабкої статі такі:
- хронічні запори;
- вагітність;
- ускладнені пологи;
- неправильне харчування;
- приховані хвороби кишечника;
- шкідливі звички;
- пошкодження стінок прямої кишки;
- «диванний» спосіб життя.
При вагітності
При виношуванні плоду системний кровотік поповнюється черговою порцією крові, стає більш інтенсивним. Судини не справляються з підвищеним навантаженням, чому в прямій кишці спостерігається поява запалених шишок. Причини геморою очевидні, проте лікувати патологію при виношуванні плоду не рекомендується, так і список дозволених медичних препаратів строго обмежений. Жінка може мучитися всю вагітність, а після пологів розвиток гемороїдального вузла припиняється. Зустрічаються і зворотні клінічні картини, коли причини геморою полягають в пологах.
Геморой - метафізичні причини
Існує така наука, як психосоматика, яка знаходить об'єктивне і аргументоване пояснення виникнення будь-якого захворювання з боку думок, світосприйняття та поведінки пацієнта. Є і логічне обґрунтування, що провокує геморой, які психологічні фактори сприяють розширенню вен та формування гемороїдальних вузлів. Метафізичні причини геморою наступні:
- Якщо людина живе емоціями, тримає в своїй свідомості минулі образи і заздрість, це початок історії, як починається геморой.
- Страх перед змінами, довге сидіння в тривожних думках і переживаннях теж стає причиною запалення і розвитку геморою.
- Не вийшов назовні гнів, який людина ховає всередині себе, при цьому відчуває життя некомфортно теж є причиною характерного недуги.
- Невміння відпускати ситуацію і що-небудь міняти в звий життя негативно позначається на загальному самопочутті, тому в прямій кишці з'являється болюча гуля.
- Довічна метушливість, побоювання запізнитися і щось пропустити визначає геморой на нервовому грунті у житті дорослої людини.
Психосоматика геморою
Кожен пацієнт шукає свій аргумент патологічного розширення вен, формування застійних судин і поява геморою. Психосоматика повідомляє, що характерний недуга є лише тривожним дзвіночком, що у звичному житті потрібно щось міняти. Не виключено, що один етап прийшов до свого логічного завершення, саме час пізнати щось нове, незвідане, дещо розширити світогляд.
Якщо не змінитися всередині себе, згідно науці психосоматику, вилікуватися від геморою буде непросто – наріст буде періодично повторюватися. Можна робити компреси в промежині, ставити клізми, використовувати ректально свічки і мазі, але стійкого терапевтичного ефекту все одно не буде. Тільки змінивши свій внутрішній світ та світогляд є реальний шанс повністю позбутися від зазначеної патології та її наслідків.
Фізіологічні причини
Є думка, що поява геморою пов'язане з неправильним розподілом навантаження на опорно-руховий апарат. Якщо людина мало рухається, більше дотримується пасивного способу життя, то автоматично потрапляє в групу ризику виникнення гемороїдальних вузлів. Теж саме стосується і хронічних алкоголіків, пацієнтів з гострою нікотиновою залежністю. Якщо говорити про фізіологічні причини, потрібно виділити наступні моменти:
- Коли пацієнт обрав для себе сидячу роботу, хвора спина і геморой стають частими супутниками професійної діяльності, час від часу нагадують про себе болісними нападами.
- Сувора дієта з обмеженим надходженням в організм клітковини стає причиною кишкової непрохідності і хронічних запорів. Як результат, незабаром пацієнт відчуває поява геморою.
- Якщо у пацієнта переважає ускладнений розлад травлення, і діарея триває кілька днів – тиждень, в результаті при дефекації виникає спочатку дискомфорт, а потім хворобливі відчуття з відділенням крові. Теж саме відбувається при запорах.
- Ще один фізіологічний фактор – вагітність і пологи. Явища тимчасові, однак присутність гемороїдального вузла про свідчить про хронічне захворювання, схильному до рецидивування.
Відео: причини і методи лікування геморою
Як лікувати геморой? Причини, методи лікування!