Лікування геморою у чоловіків народними засобами, таблетками, свічками, мазями та показання до видалення

Існує багато методів позбавлення від гемороїдальних вузлів, але бажано, щоб те, як лікувати геморой у чоловіків, визначав лікар. Тільки фахівець зможе точно підказати, як побороти це делікатне, доставляє масу незручностей захворювання, з мінімальною шкодою для здоров'я. Лікування геморою в домашніх умовах у чоловіків здійснюється консервативними методами, малоінвазивними та хірургічними операціями, народними засобами. Читайте про особливості кожного способу зцілення.

Що таке геморой

У прямій кишці є безліч вен, званих гемороїдальними. Під впливом одного або декількох факторів вони розширюються, а потім запалюються, утворюючи вузли. Результатом цих процесів є геморой. Дане захворювання дуже поширене, ризик отримати його є у кожного. Вузли геморою розвиваються через:

  • сидячого способу життя;
  • патологій кровообігу;
  • застоїв кишечника;
  • підвищеної схильності до тромбозів;
  • дисфункцій шлунково-кишкового тракту;
  • запальних або пухлинних процесів, інфекцій в органах малого тазу;
  • частих запорів.

Для геморою характерна така симптоматика:

  1. В області заднього проходу відчувається постійний дискомфорт, через зростаючих вузлів виникає помилкове відчуття, ніби там щось стороннє.
  2. У випорожненнях помітні фрагменти крові.
  3. Якщо зовнішній геморой, з'являються вузли.
  4. Постійна біль, яка стає сильнішою при дефекації.
  5. З'являється свербіж, печіння в зоні анального отвору, шкіра навколо червоніє.

По локалізації вузлів геморой може бути:

  1. Зовнішнім. Вузли геморою випинаються у ануса, вони добре помітні.
  2. Внутрішнім. Поява вузлів геморою на просвіту прямої кишки. Випинання судинних сплетінь з-під слизовою. Зовнішні ознаки відсутні. Чоловік розуміє, що йому потрібно лікувати геморой, коли він вже на тій стадії, при якій вузли доставляють сильний дискомфорт і біль.
  3. Комбінованим. Вузли можуть знаходитися як всередині, так і зовні. Зустрічається частіше за інших.

У геморою чотири стадії розвитку, які неминуче настають, якщо не лікувати його:

  1. Перша. Формуються невеликі вузли, інших ознак геморою поки немає.
  2. Друга. Відзначається зростання вузлів геморою з періодичним їх випаданням, якому сприяють надмірні фізичні навантаження. Вони починають хворіти, кровоточити.
  3. Третя. Вузли геморою часто випадають. Пацієнт відчуває сильний біль. Без комплексної терапії ситуацію не виправити.
  4. Четверта. Вузли дуже великі, весь час зовні ануса, кровоточать при кожному акті дефекації, завдають нестерпного болю.

Лікування геморою у чоловіків

Не варто навіть сподіватися на те, що така хвороба пройде сама по собі. Якщо ви помітили у себе симптоми геморою або вузли, то обов'язково відвідайте проктолога. Він проведе необхідні дослідження і виявить стадію хвороби, на підставі чого і порекомендує, як лікувати її. На перших етапах вдається вирішити проблему за допомогою застосування місцевих препаратів. Якщо ви запустили геморой, то не обійтися без системних препаратів, а може і операції. Про кожного з перерахованих вище варіантів ви повинні дізнатися детальніше.

Чим лікувати геморой у чоловіків

Не відкладайте терапію в довгий ящик, помітивши у себе симптоми хвороби. Від вузлів геморою на початкових етапах вам вдасться позбутися, використовуючи місцеві препарати (креми, клізми, мазі). Вони м'яко діють на організм, знімають неприємні симптоми біль, свербіж, набряки, печіння. Крім того, всі стадії геморою доведеться лікувати, приймаючи системні препарати всередину. Вони діють на організм комплексно.

Ліки

Системні засоби доцільно приймати для лікування будь-якій стадії хвороби. Є різні препарати від геморою для чоловіків за типом дії на організм:

  1. Венотоніки, венопротекторы. Основними компонентами більшості таких препаратів є біологічні флавоноїди. Вони покращують стан вен, зміцнюють їх, знімають запалення вузлів. Ліки від геморою для чоловіків цієї групи: Флебодіа 600, Венарус, Детралекс, Вазокет.
  2. Рослинні препарати і біологічно активні добавки (Венопротект, Гинкор Форт, Антистакс, Ескузан 20, Пайлекс, Хемороидин).
  3. Ангіопротектори, коректори мікроциркуляції. Містять рутин (Венорутон, Троксевазин, Аскорутин) і пентоксифілін (Вазонит, Трентал).
  4. Кровоспинні (Літовіт Б, Проктонис).

Свічки

Ректальні супозиторії практично завжди призначають при вузлах геморою на перших стадіях. Вони швидко діють, борються як з симптомами хвороби, так і з її причиною. За ефектом, який надають свічки для лікування геморою у чоловіків, їх ділять на кілька груп:

  1. Антикоагулянти. Тонізують і зміцнюють стінки капілярів (Гепатромбин Р, Гепазолон, Нигепан).
  2. Гомеопатичні і рослинні свічки. М'яко діють на шкіру і слизові оболонки (Олестезин, Гинкор Прокто, Бетіол, Іхтіол, Беладони екстракт, Простопин, Обліпихова олія, Гемо-Про, Календула, Прополіс, Гамамеліс).
  3. Гемостатики. Знімають запалення вузлів, звужують судини, зупиняють кровотечу (Натальсид, Реліф, Реліф Адванс).
  4. Імуномодулятори. Підвищують місцевий імунітет (Постеризан, Постеризан форте).
  5. Ангіопротектори. Захищають судини (Прокто-Глівенол, Проктис-М, Метилурацил).
  6. Препарати вісмуту. Надають дезінфікуючий і підсушуючу дію на пошкоджені ділянки шкіри і слизові оболонки (Анузол, Нео-Анузол, Проктозан, Анестезол).
  7. Гормональні. Швидко усувають неприємні симптоми (Реліф Ультра, Реліф Про, Проктоседил М, Ультрапрокт, Долопрокт).

Мазь

Лікування зовнішнього геморою у чоловіків часто здійснюється місцевими засобами, тому що вони щадяще діють на організм і легко застосовуються. Як правило, мазь має декілька компонентів, тому працює комплексно. Тим не менш, за складом їх можна поділити на кілька груп:

  • антикоагулянти (Гепариновая, Гепароид Зентіва, Гепатромбин);
  • кровоспинні (Реліф, Реліф Адванс);
  • венотонизирующие і венопротекторные (Троксевазин, Проктогливенол);
  • гормональні (Ауробин, Стелланин, Проктоседил, Проктозан, Ультрапрокт, Долопрокт, Постеризан Форте);
  • імуномодулятори, гомеопатичні, рослинні (мазь Флемінга, Безорнил, Эскулюс, Постеризан).

Ефективний засіб від геморою для чоловіків

В доповнення до медикаментозного лікування вузлів можна спробувати ванночки: гарячі, теплі, чисті. У невелику кількість води додають марганцівку, трави. Можете взяти ромашку, звіробій, кору дуба, календулу і деякий час (як правило, 15-30 хвилин) проводять, сидячи в цьому розчині. Ванночки швидко знімають роздратування, зменшують біль вузлів, загоюють пошкоджену шкіру і слизові оболонки.

Малоінвазивні методи

Перед тим, як почати описувати способи видалення вузлів, потрібно сказати про те, що кожен з них володіє як достоїнствами, так і недоліками. Вибирати, як лікувати геморой у чоловіків, повинен тільки лікар, враховуючи форму і стадію хвороби, загальний стан організму. Малоінвазивні способи видалення вузлів геморою мають масу переваг:

  • тканини пошкоджуються мінімально;
  • процедури видалення вузлів виконуються швидко;
  • мало протипоказань;
  • проводяться під місцевим наркозом або зовсім без нього;
  • не повинно вийти великих шрамів;
  • швидкий період відновлення.

Види малоінвазивного видалення вузлів геморою:

  1. Кріодеструкція. Вузли заморожують рідким азотом. Клітини гинуть і шишки відторгаються через деякий час.
  2. Лігування латексними кільцями. Тільки для внутрішнього геморою. Підстави вузлів перетягують кільцями з латексу. Судини перетискаються, тому вузол відпадає.
  3. Інфрачервона фотокоагуляція. Вплив променем на ніжку гемороїдального вузла. З-за тепла коагулятора тканини і судини в ньому відмирають.
  4. Склеротерапія. У вузол вводять спеціальну речовину, завдяки якому він значно зменшується в розмірах, а судини заміщуються сполучною тканиною.
  5. Лазерна коагуляція. Лазер відсікає тканини і одночасно припікає їх, зупиняючи кровотечу. Один з найбільш ефективних і популярних методів видалення геморою.
  6. Дезартеризация вузлів. Підходить навіть для 4 стадії геморою, але тільки для внутрішніх вузлів. Процедура полягає в перетягуванні артерій, які живлять вузол. Без харчування він поступово стає все менше.

Варто зазначити, що відновлення після більшості малоінвазивних операцій супроводжується сильним болем і кровотечею. Є у них і інші недоліки:

  • геморой може рецидивувати;
  • більшість методик видалення дуже дорогі;
  • будь-яку з малоінвазивних процедур повинен проводити висококваліфікований спеціаліст, потрібно знати, до кого звертатися.

Хірургічне втручання

Є дві техніки операції: Миллигана-Моргана і Лонго. Перша підходить для видалення зовнішніх і внутрішніх вузлів. Операцію роблять відкритим і закритим способом. Другий набагато краще. Після нього накладаються шви і рани заживають швидше. Як відкриту, так і закриту видалення Миллигану-Моргану проводиться в стаціонарі, але в другому випадку лежати в лікарні доведеться значно менше.

Операцію Лонго називають підтягуванням гемороїдальних вузлів. Ділянка слизової в кишці видаляють, в результаті перекривається харчування шишок. Вузли стають меншими і поступово відмирають. Відновний період після операції Лонго триває лише тиждень і у більшості людей протікає безболісно. Таке видалення дозволено проводити на будь-яких стадіях геморою, протипоказання практично відсутні.

Перша допомога при геморої

Спочатку потрібно сказати, що при даному захворюванні немає критичних станів, що представляють безпосередню загрозу для життя. Допомога може знадобитися при надмірній болю, випаданні вузла, загострення. При цьому слід вжити такі заходи:

  • випити знеболююче ліки;
  • прикласти холодний компрес до запаленого місця;
  • сісти на щадну дієту;
  • зняти навантаження на м'язи малого тазу – лягти вгору особою;
  • зробити очисну клізму;
  • прийняти теплу ванну з лікарським складом.

Народні засоби

Альтернативна медицина пропонує свої методи вирішення проблеми, які можна використовувати поряд з консервативними. Арсенал народних засобів від геморою дуже широкий. Є рецепти домашніх мазей і кремів на основі трав і інших компонентів, компресів. Можна виготовити різні настоянки і відвари для прийому всередину. Методи домашнього лікування, що зарекомендували себе найкраще:

  • трав'яні мазі;
  • примочки і компреси з складами, в основі яких прополіс і мед;
  • картопляні свічки, компреси.

Відео: Способи лікування геморою у чоловіків

Методи лікування геморою. Як грамотно вибрати метод лікування геморою? ЦЭЛТ

Відгуки

Олександр, 49 років,у мене з'явився Геморой років 5-6 тому, мабуть, позначилося те, що все життя працюю за столом, мало ходжу, спортом не займаюся. Повністю позбавитися від нього не виходить. Лікувати вузли пробував мазями. Вони прибирають симптоми, але не загоюють повністю. Найближчим часом піду порадитися до проктолога, нехай він скаже, чим лікувати цю напасть.
Костянтин, 37 роківДовгий час не наважувався йти до лікаря з гемороєм, витрачав час на лікування картоплею, травами. В результаті досяг третьої стадії. Доктор пропонує лікуватися таблетками і місцевими препаратами, а мені вже це набридло, що все більше схиляюся до операції. Читаючи про різних методиках, прийшов до висновку, що зупинюся на лазерному видаленні.
Владислав, 54 рокиостаннім часом стало боляче ходити в туалет «по великому». Не розумів, що відбувається, поки не натрапив на статтю про геморої. Лікар, до якого я незабаром сходив, підтвердив мої здогадки. Призначив курс свічок Реліф Адванс і таблеток Флебодіа 600. Сподіваюся, що ці ліки допоможуть, тому що терпіти цей біль вже зовсім не залишилося сил.
Микола, 46 роківЗ гемороєм я жив кілька років, періодично користувався свічками, мазями, народними рецептами. Коли все це остаточно перестало допомагати, зважився на видалення лазером. Звернувся в клініку, на консультації лікар сказав, що операція мені дозволена і особливих складнощів не викличе. Все пройшло за годину. Ще пару днів турбував дискомфорт.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!