Масаж при остеохондрозі шийного відділу хребта для лікування
- 1. Що таке остеохондроз шийного відділу хребта
- 2. Чи можна робити масаж при шийному остеохондрозі
- 3. Користь процедури
- 4. Види
- 5. Методика виконання лікувального масажу при остеохондрозі шийного відділу хребта
- 5.1. Точковий масаж при остеохондрозі шийного відділу
- 6. Масаж при шийному остеохондрозі в домашніх умовах
- 7. Як робити масаж шиї при остеохондрозі
- 8. Протипоказання
- 9. Відео
Для ефективного лікування лікарі часто призначають масаж при остеохондрозі шийного відділу хребта, який опрацьовує комірцеву зону, зміцнює ослаблені хребці. Процедуру можна проводити в домашніх умовах, але особливою популярністю користується апаратний масаж у стаціонарі. Важливо розуміти, що такий лікувальний курс є частиною відновної терапії, але не здатний купірувати больовий синдром. Масаж комірцевої зони при остеохондрозі повинен проводити фахівець строго за медичними показаннями.
Що таке остеохондроз шийного відділу хребта
Така процедура передбачає комплекс терапевтичних заходів, спрямованих на відновлення порушеного кровообігу, усунення спазмів і зміцнення ослаблених шийних хребців хребетного стовпа. Механічний вплив відноситься не тільки до м'язів, але і до лімфатичної, кровоносній системі. Якщо вчасно пройти інтенсивний курс, можна скоротити число рецидивів, знизити вираженість больового синдрому в майбутньому. Масаж шиї при остеохондрозі шийного відділу хребта виконується не тільки для лікування, але і в цілях профілактики.
Чи можна робити масаж при шийному остеохондрозі
Класичний масаж комірцевої зони не шкодить здоров'ю пацієнта, навпаки, забезпечує стійку позитивну динаміку при остеохондрозі. При систематичних загостреннях це частина комплексного лікування, доповнена медикаментозними та фізіотерапевтичними методами. Сама процедура передбачає не тільки погладжування, але і поколачивания, пощипування, розтягування, розминання, розтирання проблемної області при підвищеній напрузі м'язів.
Користь процедури
Масаж шийного відділу хребта корисний для здоров'я не тільки спини, але і всього організму. Проведення даної процедури значно уповільнює посилення хвороби, зменшує кількість нападів. Серед додаткових корисних властивостей масажу потрібно виділити наступні моменти:
- швидко прибирає виражені спазми;
- знімає м'язовий тонус від підвищеного навантаження;
- нормалізує відтік лімфи (бажано додатково проводити лімфодренаж);
- покращує кровопостачання тканин, відповідальних за харчування міжхребцевих дисків;
- зменшує набряклість при запальному процесі;
- уповільнює процес руйнування дисків;
- усуває застійні явища сполучної тканини;
- зміцнює хрящі, запобігає їх руйнування;
- розбиває м'язові тяжі;
- знижує тиск на уражену комірцеву зону.
Види
При дистрофічних процесах хребта необхідно пройти лікувальний курс, що складається з 10 – 12 процедур, які належить проводити щодня по 30 – 45 хвилин. Масаж шиї при остеохондрозі вважається максимально ефективним при реалізації однієї з представлених нижче методик, реалізацію якої бажано довірити досвідченому фахівцеві. Це:
- Класичний (традиційний). Масаж виконується в положенні сидячи. Спочатку м'язи потрібно розігрівати, потім задіяти п'ять маніпуляцій для зміцнення «хребетного каркаса». Це розминання, погладжування, стискання, розтирання, поколачивания.
- Вакуумний (баночний масаж). Процедура проводиться спеціальною пластиковою банкою вручну. Важливо попередньо змащувати тіло маслом, створити необхідний рівень тиску в банку. Також використовується для опрацювання поперекової зони.
- Акупрессурних (точковий). Полягає в натисканні на певні точки тіла для місцевого знеболювання і продуктивного зняття м'язового спазму, підвищеної напруги м'язів.
- Медовий. Частіше проводиться в цілях профілактики остеохондрозу шийного відділу хребта. Процедура передбачає використання натурального меду з подальшим погладжуванням і розтиранням проблемної зони.
Методика виконання лікувального масажу при остеохондрозі шийного відділу хребта
При обмеженій рухливості шиї і не тільки необхідно своєчасно звернутися до фахівця, але робити це бажано не при гострих болях. Спочатку фахівець масажує (розігріває) комірцеву зону, при цьому рухи повинні бути плавними і поступальними без зайвих натискань з високою амплітудою. Надалі масажист діє в наступній послідовності:
- Виконує погладжування і розтирання, до почервоніння опрацьовуючи межлопаточную і надплечевую область.
- Потім інтенсивно масажують слабкі м'язи шиї і верхніх кінцівок, поки шкіра не стане гарячою. Це явна ознака посиленого кровотоку, інтенсивного живлення м'язових структур.
- Після усуває застій в області 7-го шийного хребця за допомогою обхватывающего вичавлювання відповідної зони.
- Опрацьовує так звану «зону втоми» для підвищення м'язового тонусу, при цьому може задіяти спеціальний масажер (характерна область знаходиться між 7 шийним хребцем і лопаткою).
- Якщо на 7 шийному хребці є «вдові горбик», масаж ведеться по лінії хребта – зверху вниз – від потилиці до тазу (приблизно до поперекової зони).
Точковий масаж при остеохондрозі шийного відділу
Якщо для лікування остеохондрозу обрана дана прогресивна методика, важливо розуміти, які натискання забезпечують бажаний терапевтичний ефект, при цьому не зашкодять здоров'ю пацієнта. Ось цінна інформація для проведення точкового масажу:
- Вонзание. Максимальна натиснення на м'які тканини без відчуття болю.
- Натискання. Виконується вказівним, середнім і великим пальцем.
- Укол нігтем. Задіють нігтьову пластину вказівного і великого пальців.
- Розминка і локальний масаж. Проводиться за допомогою ліктьового суглоба по всій довжині, часто використовується для поперекової зони.
Масаж при шийному остеохондрозі в домашніх умовах
Розминати плечі при підвищеної втоми можна в домашній обстановці, і такі рухи роблять масаж при остеохондрозі шийного відділу хребта ефективним. Це хороший спосіб розігрівати слабкі м'язи, стимулювати судинний кровообіг. Подальші дії масажиста в домашній обстановці представлені нижче, супроводжуються приємними відчуттями пацієнта:
- Виконує погладжування, просуваючись у напрямку від потилиці до верхньої частини спини і по черзі до плечей.
- Проводить розтягнення, вичавлювання фалангами зігнутих пальців уздовж хребта до 6 повторень з кожної сторони.
- Інтенсивно розминає м'язи вздовж хребта, поступово переходячи на бічні групи.
- Розтирає м'якими подушечками пальців задню поверхню шиї.
- Завершує сеанс масажу погладжуваннями, поступово просуваючись від потиличної області.
Як робити масаж шиї при остеохондрозі
Знаючи, як покроково можна робити масаж, проводити сеанс самомасажу цілком реально в домашніх умовах. Попередньо потрібно заручитися підтримкою фахівця, виключити присутність медичних протипоказань. Домашній масаж передбачає два основних напрямки, які на практиці забезпечують стійкий і тривалий терапевтичний ефект:
- Розминка шийного відділу хребта пальцями, ребрами долонь і кулаками.
- Використання спеціальних масажних засобів, наприклад, домашнього масажера.
Протипоказання
Проводити масаж дозволено не всім пацієнтам при остеохондрозі. Лікарі застерігають протипоказання, які можуть лише ускладнити переважну клінічну картину. Лікарські обмеження до такого роду маніпуляцій представлені нижче:
- наявність в організмі онкологічних захворювань;
- присутність відкритих ран і механічних пошкоджень шкіри;
- гнійні і запальні захворювання стадії рецидиву;
- ниркова або печінкова недостатність;
- загострення хронічних захворювань;
- схильність до внутрішніх кровотеч;
- відрита форма туберкульозу;
- наявність доброякісних новоутворень на шкірі;
- психічні розлади;
- соматичні захворювання;
- порушений температурний режим, лихоманка.
Відео
Масаж шиї при остеохондрозі шийного відділу хребта