Антибіотики при простатиті у чоловіків

Якщо з'явився простатит, велика ймовірність, що знадобиться спеціальне лікування. Захворювання бактеріальної природи розвивається у третини пацієнтів. Потрібно придушити зростання бактерій за допомогою відповідних медикаментів. Антибіотики при простатиті призначають, коли діагноз підтверджено попереднім дослідженням. Щоб лікування принесло потрібний ефект, впливаючи на організм максимально дбайливо, виберіть препарати, які найкраще вам допоможуть, дізнайтеся, як їх приймати і потенційні загрози використання.

Переваги лікування антибіотиками

Сучасна медицина застосовує антибіотики при простатиті чи інших хворобах завдяки їх можливостям:

  • швидко знищувати джерело захворювання і усувати запалення;
  • виробляти речовини, що вбивають або зупиняють розмноження бактерій і великих вірусів, але безпечні для клітин макроорганізму;
  • діяти при застосуванні зовнішньо (свічки, мазі) і при інших способах введення: внутрішньом'язово, перорально, внутрішньовенно;
  • боротися одночасно з багатьма збудниками хвороб (антибіотики широкого спектру дії).

Основні групи антибактеріальних препаратів, які застосовуються при простатиті

Антибіотики – порівняно нове речовина, відкритий у 20-х роках минулого століття. Великий перелік препаратів нейтралізує віруси, допомагаючи прибрати причини простатиту та інших хвороб. Різний характер впливу, відмінності хімічної структури дозволили виділити кілька груп антибіотиків при простатиті бактеріальної природи: хронічному або гострому.

Фторхінолони

Сьогодні синтезуються хімічним шляхом фторхінолони. Активні речовини, що впливають на бактерії різних типів, особливо добре лікують хронічну форму захворювання. Кошти на основі фторхінолонів всмоктуються в ШКТ максимально швидко. Звідси вони легко переміщуються всередину клітин органів і тканин, що знищують бактерії. Ліки викликають порушення ШКТ і нервової системи, алергію. У поодиноких випадках спостерігають хвороби нирок, опорно-рухового апарату, серця, кандидози, коліт. При простатиті призначають:

  • «Офлоксацин»;
  • «Левофлоксацин»;
  • «Ципрофлоксацин».

Тетрацикліни

У сімейство тетрациклінів входять антибіотики широкого спектру дії, близькі за складом і властивостями. У них однаковий механізм впливу на мікроби, близькі характеристики і повна перехресна стійкість. Якщо один препарат перестав діяти на організм, подібні теж будуть неефективні. Для досягнення результату краще приймати з препаратами, що мають інший метод роботи. Тетрацикліни високоактивні до бактерій, що викликають простатит, але переносяться важко. Урологи призначають такі препарати від простатиту:

  • «Доксициклін»;
  • «Тетрациклін».

Пеніциліни

Пеніциліни блокують синтез пептидоглікану, з якого будується клітинна стінка бактерій. Від цього вони гинуть. Організм ссавців не виробляє пептидоглікан, тому препарати безпечні для людини, єдине, з чим можна зіткнутися, приймаючи їх – алергія. Найбільш часто використовувані ліки від простатиту групи пеніцилінів – таблетки:

  • «Амоксицилін»;
  • «Амоксиклав».

Цефалоспорини

Бактерицидний принцип дії цефалоспоринів небезпечний для мікроорганізмів. Він пошкоджує їх клітинну стінку і призводить до загибелі. Засвоєння препаратів цієї групи з ШКТ слабке (виняток – «Цефалексин»). Вони подразнюють слизові оболонки, викликають алергії, порушення роботи нирок, протипоказані при небезпеці менінгіту. Використовуються внутрішньом'язово. Рекомендованими антибіотиками при простатиті є:

  • «Цефтріаксон»;
  • «Цефуроксим».

Макроліди

Макроліди – найменш токсичні антибіотики природного походження, які перешкоджають розмноженню бактерій. Ці препарати використовують рідко, так як не доведена ефективність. Пацієнти переносять терапію цими засобами при простатиті добре. Препарати рідко сприяють появі алергії, не спостерігаються випадки пригнічення печінки або нирок, руйнування суглобів, кісткової тканини, токсичні впливи. Антибіотики при інфекційному простатиті:

  • «Джозамицин»;
  • «Азитроміцин» («Сумамед»);
  • «Вильпрафен».

Схема прийому антибіотиків для лікування простатиту у чоловіків

Щоб ефективно вилікувати недугу, необхідно провести діагностику, яка покаже тип бактерій-збудників хвороби у конкретного пацієнта, їх чутливість до медикаментів. За результатами аналізів лікар приймає рішення, якими засобами потрібно лікувати хронічний простатит або гостру форму захворювання. Комплекс процедур допоможе зняти запалення передміхурової залози, якщо хвороба з'явилася внаслідок потрапляння бактерій. Схема лікування простатиту включає:

  • прийом антибіотиків, щоб усунути бактерії;
  • застосування медикаментозних препаратів для поліпшення кровообігу, зменшення застійних станів («Пентоксифілін» в таблетках);
  • додавання протизапальних – якщо потрібно вгамувати біль, знизивши набряк залози (нестероїдні «Диклофенак», «Мелоксикам», «Німесулід» або гормональні «Преднізолон», «Преднізон», «Солюмедрол»);
  • речовини, що регулюють імунну систему («Тактовно», «Тималін», «Левамисоль»);
  • вітаміни A, B6, E, C;
  • мікроелементи: селен, цинк, магній;
  • заспокійливі («Афобазол», «Миасер»);
  • трави (брусниця, бузина, звіробій, живокіст, золотушник);
  • масаж простати – він знімає запалення, позбавляє від застояного секрету;
  • фізичні вправи стимулюють кровообіг.

При гострій формі патології

Лікування проводиться в стаціонарі або під лікарським контролем в домашніх умовах. Використовують медикаменти, що впливають комплексно: цефалоспорини («Цефтріаксон», «Цефотаксим»), тетрацикліни («Рондомицин», «Тетрациклін»), а з зменшенням запалення – фторхінолони («Левофлоксацин», «Офлоксацин»). Для швидкого ефекту уролог може прописати прийом двох антибіотиків.

Результат терапії при гострому запаленні, як правило, видно відразу, але припиняти приймати препарати категорично не можна. Доведіть 4-тижневий курс до кінця і точно дотримуйтесь дозування, щоб перешкоджати запального процесу. Інакше він здатний трансформуватися в хронічну форму. Якщо чітко виконувати всі рекомендації уролога, хвороба відступить назавжди і більше не повернеться.

При хронічному простатиті

Уповільнене хронічний перебіг хвороби передміхурової залози спостерігається набагато частіше. Періоди спокою змінюються загостреннями. Лікується чи хронічний простатит? Прогноз менш втішний, ніж у разі гострого запалення. Результати терапії слабкіше: патологія змінює структуру тканин залози так, що антибіотик не затримується в них надовго. Призначення:

  1. Препарати призначають, враховуючи характер і ступінь чутливості мікрофлори.
  2. Високоефективні медикаменти широкого спектра дії, особливо цефалоспарины («Цефтріаксон») і макроліди («Рокситромицин», «Вильпрафен», «Азитроміцин»), фторхінолони («Норфлоксацин», «Офлоксацин»).
  3. Мінімальний курс – місяць, однак, найчастіше проводять кілька циклів з перервами. Кидати лікування при поліпшенні стану не можна: зміни можуть бути оманливими.

Які антибіотики найбільш ефективні

Щоб вилікувати або зменшити прояви інфекційного простатиту, суворо дотримуйтесь рекомендацій лікаря. Починайте курс тільки після проведеної діагностики, коли лікар розібрався в природі хвороби. Самостійне лікування вдома загрожує руйнівними наслідками, збоями в роботі систем організму. В таблиці наведено перелік і дозування популярних антибіотиків при простатиті:

Найменування препарату

Разова доза

Добова доза

Азитроміцин

1 капсула (500 мг)

1 раз в один і той же час

Амоксиклав

1-2 таблетки (375-625 мг)

1 таблетка (1000 мг)

3 рази

2 рази

Джозамицин

2 таблетки (1 г)

1 раз

Доксициклін

1 капсула (100 мг)

2 рази

Кларитроміцин

0,5-1 таблетка (250-500 мг)

2 рази

Левофлоксацин

1 таблетка (500 мг)

1 раз

Олеандоміцин

2-4 таблетки (250-500 мг)

1 раз в один і той же час

Тетрациклін

1 капсула (250 мг)

4 рази кожні 6 годин

Цефтріаксон

1-2 ампули (1-2 м)

1 раз внутрішньом'язово

Ципрофлоксацин

1 таблетка (250 мг)

2 таблетки (500 мг)

2 рази в добу

2 рази в добу

Є побічні ефекти і протипоказання

Часто спільно з препаратами призначають відновлюють мікрофлору шлунка склади. Відзначають такі можливі реакції на антибіотики:

  • збої роботи ШКТ;
  • алергічні висипання;
  • інтоксикації (підвищення температури, біль, діарея);
  • погіршення самопочуття.

Антибіотики для лікування неінфекційного (застійного) запалення не використовують. Приймати їх заборонено:

  • при алергії;
  • порушення нирок, печінки;
  • вагітності;
  • годування груддю;
  • дітям.

Читайте також: список антибіотиків широкого спектру дії нового покоління.

Відгуки про результати після застосування

Ніна, 27 роківМені «дістався» чоловік з простатитом, причому хронічним. Тим, хто хворий простатитом, недостатньо просто пити таблетки і антибіотики при простатиті. Чоловікові робили промивання, щось типу фізіо, плюс масаж і комплекс вітамінів. Лікування вийшло десь 13-15 тис. Але помітно став відчувати себе краще, плюс нам вдалося завагітніти, про що дуже мріяли.
Олег, 33 рокиБув гострий простатит, пройшов антибіотикотерапію таблетками Тетрацикліну – єдиний підійшов, тому що в цілому мало які антибіотики мені годяться для лікування. Майже одразу полегшало. Антибіотик допоміг швидко. Єдине – вранці була печія, тому пив ліки, щоб відновити флору.
Ігор, 29 роківАнтибіотик Левофлоксацин пив разом з іншими таблетками, лікарські свічки ставив. Не всім він підходить. Голова в тумані і слабкість була, іноді нудота від нього, але допоміг, щоб полегшити хронічний простатит. Вже півроку хвороба не повертається, сподіваюся, і далі. Потрібно пити багато рідини при лікуванні і обов'язково дотримати дієту, тоді все буде добре.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!