Амізон ® – інструкція по застосуванню для дітей і дорослих, показання

Серед противірусних засобів з імуностимулюючим ефектом лікарі виділяють лікарський препарат Амізон (Amizon), рекомендований при гострих респіраторних захворюваннях. Перш ніж почати медикаментозну терапію, необхідна індивідуальна консультація лікаря.

Склад і форма випуску

Ліки Амізон випускають у формі круглих таблеток жовтого або світло-зеленого кольору, вкритих щільною оболонкою. Розподіляють ліки на блістери по 10 шт. 1 пачка містить 1 або 2 блістери, інструкцію по застосуванню. Активний компонент – энисамиум йодид (амізон), будучи похідною ізонікотинової кислоти, володіє противірусною дією в організмі. Хімічний склад:

Активний компонент

Допоміжні речовини

амізон (125 або 250 мг)

кроскармелоза натрію

повідон

крохмаль картопляний

моногідрат лактози

мікрокристалічна целюлоза

стеарат кальцію (для таблеток)

Стеарат магнію (для капсул)

Фармакологічна дія

Амізон ® належить до групи ненаркотичних анальгетиків, володіє жарознижуючими, протизапальними, аналгетичними, інтерфероногенні, імуномодулюючими властивостями. Лікувальна дія:

  1. Протизапальна. Медикамент стабілізує лізосомальні і клітинні мембрани, знижує швидкість дегрануляції базофілів.
  2. Аналгезуючу. Активний компонент активізує ретикулярну формацію стовбура головного мозку.
  3. Імуностимулюючу. Препарат стимулює гуморальний і клітинний імунітет, впливає на фактори антиінфекційної резистентності.
  4. Жарознижуючий. Амізон впливає на центри терморегуляції проміжного мозку.

Препарат нормалізує показник циклічних нуклеотидів, простагландинів, регулює енергетичний обмін у вогнищі патології, послаблює судинні реакції. Після перорального застосування разової дози швидко абсорбується з кишечника в кров. Терапевтичної концентрації досягає через 30 хвилин, максимальної концентрації в плазмі крові через 2 години. З тканин проникає в печінку, де відбувається метаболізм. Виводиться нирками з сечею.

Показання до застосування

Амізон призначають для лікування і профілактики грипу, гострих респіраторних інфекцій. У числі медичних показань:

  • інфекційний мононуклеоз, ангіна;
  • краснуха, кір, скарлатина, паротит, вітряна віспа;
  • бактеріальна, вірусна пневмонія;
  • феліноз (хвороба котячих подряпин), еризипелоїд (інфекційне ураження шкіри);
  • оперізуючий лишай, герпес;
  • профілактика вірусного гепатиту А, Е.

Згідно інструкції по застосуванню, у складі комплексної терапії таблетки Амізон призначають при:

  • менінгіт, менінгоенцефаліт;
  • бруцельозі, черевному тифі;
  • кератиті, увеіте, аденовірусної кон'юнктивіт, кератокон'юнктивіт;
  • невралгії, остеохондрозі, артриті, міжхребцевої грижі;
  • запальних процесах в акушерській практиці.

Спосіб застосування і дозування

Амізон ® призначений для застосування всередину. Таблетку потрібно випивати після їди, не розжовувати, запивати достатньою кількістю води. Максимальна разова доза становить 1 г, добова – не більше 2 г. Курс лікування залежить від стадії патологічного процесу, віку пацієнта, концентрації діючої речовини 1 таблетки; варіюється від 5 до 30 днів.

Таблетки

У середньому курс лікування становить від 7 до 14 днів. Рекомендовані дозування для дорослих пацієнтів в залежності від характеру захворювання описані в інструкції:

Діагноз

Добові дози

Курс лікування, днів

Менінгоенцефаліт

по 0,25 г тричі на добу

10

Больовий синдром нез'ясованої етіології

по 0,25–0,5 г тричі на день

7-14

Вірусний гепатит

по 0,25 г тричі на добу

5

Пневмонія

по 0,25 г тричі на добу

10-15

Еризипелоїд

по 0,5 г двічі на день

індивідуально

Ангіна

по 0,5 г тричі на день

7-14

Амізон Макс

Це желатинові капсули циліндричної форми з дрібним, зеленим порошком. Препарат призначений для застосування всередину. Максимальна разова доза Амізону Макс – 1 г, добова – 2 р. Згідно інструкції, з метою лікування пацієнту призначають по 1 капсулі 2-4 рази на добу. Курс медикаментозної терапії становить 5-7 днів.

Особливі вказівки

При сумісному застосуванні з антибіотиками Амізон ® посилює їх терапевтичний ефект. Для прискорення одужання додатково призначають вітамін С, полівітамінні комплекси. Інші вказівки:

  1. Імуномодулятор не пригнічує функції нервової системи, не знижує швидкість психомоторних реакцій. При лікуванні дозволено керувати транспортним засобом, займатися інтелектуальною діяльністю.
  2. Аналгезуючий ефект Амізону має схожість з механізмом дії Анальгіну, Амідопірину. Знеболюючу дію останніх настає пізніше, але зберігається довше.
  3. Імуностимулятор малотоксичний, не пригнічує функції кровотворення і кровообігу, не подразнює слизову оболонку травного тракту.

При вагітності

У першому триместрі вагітності таке фармацевтичне призначення заборонено. Активні компоненти можуть спровокувати внутрішньоутробні патології, загибель плода. У другій половині вагітності Амізон призначають з особливою обережністю, якщо користь для здоров'я вагітної жінки очевидна. Самолікування протипоказано. Амізон ® при вагітності рекомендують тільки для лікування.

Амізон ® для дітей

Дітям до 6 років медичний препарат не призначають. У старшому віці Амізон дитячий використовують для лікування і профілактики. Дозування залежать від діагнозу, описані в інструкції по застосуванню:

Діагноз

Вік дитини, років

Рекомендована доза, за добу

Курс медикаментозної терапії

ГРВІ, грип

6 – 12

по 125 мг 2-3 рази

5-7

від 12 і старше

по 250-500 мг 2-4 рази

Вірусний менінгіт

від 16 і старше

по 250 мг 3 рази

Десять

Кір, краснуха, вітряна віспа

6-7

125 мг 3 рази

індивідуально

8-12

125 мг 4 рази

12-16

250 мг 3 рази

Епідпаротит

12-14

по 250 мг 2-3 рази

6-7

Лікарська взаємодія

В окремих клінічних випадках застосування Амізону рекомендують одночасно з рекомбінантним інтерфероном, аскорбіновою кислотою (вітаміном С). Крім того, медичний препарат потенціює дію детоксикуючих, імуномодулюючих та антибактеріальних засобів. Інші відомості про лікарську взаємодію відсутні.

Побічні дії і передозування

Амізон ® добре переноситься організмом пацієнта в будь-якому віці. В інструкції описані побічні явища, які виникають в одиничних випадках і вимагають негайного скасування противірусного препарату:

  • травний тракт: діарея, печія, нудота, блювання, гіперсалівація, метеоризм, сухість у роті, біль у правому підребер'ї, жовтий наліт на язиці;
  • органи дихання: першіння в горлі, задишка;
  • шкірний покрив: кропив'янка, шкірний висип і свербіж, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, набряк Квінке;
  • інші: гарячка, набряки, еритема.

При порушенні запропонованих дозувань побічні ефекти в організмі пацієнта посилюються. При симптомах передозування пацієнту призначають промивання шлунка, внутрішньовенно краплинне дезінтоксикація організму. Подальше лікування симптоматичне.

Протипоказання

Згідно інструкції Амізон ® не призначають при нирковій і печінковій недостатності важкої форми. Не рекомендовано таке фармацевтичне призначення при гіперчутливості організму до діючих речовин препарату. Обмеження за віком – діти до 6 років.

Умови продажу та зберігання

Препарат не є рецептурним. Зберігати таблетки покладено в сухому, прохолодному місці, недоступному для дітей, при температурі до 25 градусів. Термін придатності – 3 роки.

Аналоги

Якщо ліки не допомагають або викликає побічні явища, потрібно повідомити про своїх скаргах лікаря і замінити Амізон аналогом. Медикаменти з подібним принципом дії в організмі і їх характеристики:

  1. Нобазит. Це противірусний засіб у формі жовтих таблеток. Гранична разова доза становить 1 г, добова – не більше 2 р. При ГРВІ і грипі курс лікування варіюється від 5 до 7 днів.
  2. Мангогерпин. Це противірусний препарат з імуностимулюючим ефектом для курсового застосування всередину. Капсули володіють системною дією, рекомендовані при комплексному лікуванні грипу, ГРВІ, вірусу герпесу і т. д.
  3. Флавозід. Це сироп з противірусними та антиоксидантними властивостями для застосування всередину. Препарат дозволений всім віковим категоріям пацієнтів, включаючи новонароджених. Дози залежать від віку дитини, описані в інструкції.
  4. Альтабор. Це коричневі таблетки зі специфічним запахом для лікування і профілактики грипу, ГРЗ. Щоб прискорити одужання, пацієнтові призначають по 2 табл. тричі за добу протягом 7-10 днів.
  5. Енгістол. Це гомеопатичний препарат у формі таблеток для розсмоктування під язиком. По інструкції, пацієнтові призначають по 1 табл. тричі на добу. Курс терапії становить до 3 тижнів.

Ціна Амізону

Назви столичних аптек

Ціна таблеток п/о 250мг №20, рублів

ЭликсирФарм

335

Аптечна мережа «36,6»

345

Інтернет-аптека «Діалог»

370

Аптеки Столичка

370

Трику

370

Еврофарм

390

Доктор Столєтов

420

Неофарм

430

Відео

Результати досліджень оригінального противірусного засобу Амізон

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!