Элоком – інструкція по застосуванню і відгуки

Згідно класифікації ліків, Элоком (Elocom) відноситься до класу глюкокортикостероїдів. Його активний компонент мометазон чинить протисвербіжну, протиексудативну, протизапальними діями. Засіб випускається бельгійської або італійської фармацевтичною компанією Шерінг-Плау. Ознайомтеся з його інструкцією.

Склад і форма випуску

Элоком представлений трьома форматами: кремом, маззю, лосьйоном. Їх склади:

Крем

Мазь

Лосьйон

Опис

Білий напівжирний крем

Біла мазь напівжирна

Білий кремоподібний лосьйон

Концентрація мометазону фуроату, мг на 1 г

1

1

1 (мл)

Допоміжні компоненти

Вода, гексиленгліколь, білий вазелін, фосфорна кислота, білий віск, пропіленгліколю стеарат, октенилсукцинат алюмінію, отриманий з крохмалю, stearyl алкоголю, діоксид титану, цетилстеариловый ефір, цетеарет

Вода, гексиленгліколь, білий вазелін, фосфорна кислота, білий віск, пропиленгликольстеарат

Гідроксид натрію, ізопропіловий спирт, фосфорна кислота, пропіленгліколь, вода, фосфат натрію, гідроксипропілцелюлоза

Упаковка

Туба 15 г у пачці з інструкцією по застосуванню

Флакони 20 мл

Элоком – гормональний чи ні

До складу коштів входять гормональні компоненти, тому вони вважаються гормональними. Додатково препарати мають протизапальну, антиексудативну, протисвербіжну дії. Механізм роботи Элокома пов'язаний з индуцированием виділення білків, що пригнічують вироблення ферменту фосфоліпази А 2 (липокортинов). Ці білки контролюють синтез сильнодіючих медіаторів запалення, призводять до гальмування вивільнення їх попередника – арахідонової кислоти.

За даними досліджень, у мометазону не виявлено генетичної токсичності, мутагенної дії. Ступінь проникнення глюкокортикостероїдів через шкіру залежить від складу, цілісність епідермального бар'єру. Якщо в шкірі протікають запальні процеси, препарат проникає глибоко. Якщо одноразово нанести засіб на неушкоджену шкіру без оклюзійної пов'язки, то до 0,7% дози опиниться в крові через 8 годин. Рівень абсорбції незначний.

Показання до застосування

В інструкції по застосуванню йдеться про показання до використання коштів. До них відносяться:

  • необхідність в ослабленні і ліквідації запальних реакцій, свербежу при дерматозах;
  • проведення терапії глюкокортикостероїдами у дорослих і дітей старше 2 років.

Спосіб застосування і дозування

Інструкція по застосуванню Элокома практично не відрізняється для крему, мазі, лосьйони. Тривалість терапії визначається лікарем, залежить від ефективності дії, переносимості, які проявляються побічних ефектів. Призначати препарати може тільки лікар.

Лосьйон Элоком

По інструкції, кілька крапель лосьйону наносять на уражені ділянки щодня, після нанесення втирають м'якими круговими рухами до повного вбирання. Щоб економічно витрачати засіб, піднесіть носик флакона ближче до сверблячі ділянки шкіри, злегка натисніть на основу.

Мазь та крем

Використовувати крем і мазь потрібно раз в день, наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри. Використовувати засоби у дітей можна лише за призначенням лікаря. Інструкція крему і мазі не відрізняється, тривалість терапії визначається лікарем.

Особливі вказівки

Застосовуючи Элоком, потрібно ознайомитися з особливими вказівками. Вони описані в інструкції:

  1. Засіб заборонено для використання в офтальмології.
  2. При системній абсорбції препаратів можливе оборотне пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової функції, прояв симптомів недостатності надниркових залоз після відміни лікування. Нерідко у пацієнтів розвивається синдром Кушинга, глюкозурія, гіперглікемія.
  3. Якщо пацієнт застосовує засоби на великій площі, то йому покладено регулярний контроль роботи гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, аналізи кортизолу в плазмі крові вранці.
  4. Якщо з'являються ознаки пригнічення роботи гіпоталамуса, гіпофіза і надниркових залоз, інтервал між нанесенням засобів збільшується, пацієнта переводять на менш активний препарат або системні засоби.
  5. Заборонено поєднувати Элоком з оклюзійними пов'язками.
  6. Препарати не наносяться на обличчя, в області пахв і паху.
  7. Якщо під час терапії з'являються ознаки подразнення шкіри, підвищеної чутливості, лікування припиняється.
  8. При приєднанні вторинної інфекції призначається протимікробна терапія.
  9. Якщо ефект від використання Элокома відсутня протягом 2 тижнів, терапія скасовується.

Элоком при вагітності

Інструкція вказує, що безпека застосування Элокома при вагітності не вивчалася, тому використовувати його можна після ретельного зважування ризиків і користі. Заборонено застосовувати засіб у високих дозах протягом тривалого часу. При лактації Элоком застосовують обережно, тому що невідомо, чи виділяється він з грудним молоком.

Элоком для дітей

Безпека і ефективність використання Элокома протягом 3 тижнів у дітей до 2 років не вивчалась. Препарат заборонено застосовувати для лікування пелюшкового дерматиту. Так як у дітей співвідношення площі тіла і маси більше, ніж у дорослих, у них вищий ризик придушення роботи гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи і розвитку синдрому Кушинга при використанні зовнішніх глюкокортикостероїдів. Аналогічно у дітей вищий ризик розвитку надниркової недостатності при відміні лікування.

Під час терапії глюкокортикостероїдами у дитини частіше виникають атрофічні зміни шкіри (аж до появи смуг), особливо при нанесенні на площу понад 20% тіла. Проявами розвитку надниркової недостатності стають низький рівень кортизолу у плазмі крові, відсутність відповіді на стимуляцію, внутрішньочерепна гіпертензія, головний біль, двосторонній набряк диска зорового нерва. У дітей Элоком заборонено поєднувати з оклюзійними пов'язками, підгузками, непромокальними трусиками.

Лікарська взаємодія

В інструкції не сказано про лікарську взаємодію Элокома з іншими препаратами, тому що вони наносяться зовнішньо і не можуть контактувати з системними засобами. Заборонено поєднувати медикаменти з поверхнево-активними речовинами, які знижують ефективність.

Побічні дії

Згідно інструкції, тривале застосування високих доз Элокома загрожує розвитком побічних ефектів. До них відносяться:

  • печіння, свербіж, атрофія шкіри, рожеві вугри;
  • фурункульоз, поколювання, угревидная висип;
  • сухість шкіри, фолікуліт, гіпертрихоз, роздратування покривів;
  • гіпопігментація, періоральний або алергічний дерматит;
  • мацерація шкіри;
  • вторинні інфекції;
  • стрії (розтяжки), пітниця.

Передозування

При місцевому нанесенні великих доз препарату Элоком, особливо у дітей, розвиваються системні побічні ефекти. Для усунення проявів передозування звертаються до лікаря за призначенням симптоматичного лікування і першої допомоги.

Протипоказання

Препарат з обережністю використовується дітьми, вагітними та жінкам жінками. Його протипоказання: гіперчутливість до компонентів складу та іншим глюкокортикостероїдами. Небажано використовувати глюкокортикостероидный Элоком тривалий час і у великих дозах, особливо у немовлят.

Умови продажу та зберігання

Препарат є рецептурним, зберігається далеко від світла та дітей при температурі 2-30 градусів. Термін зберігання мазі і лосьйони – 3 роки, крему – 2 роки.

Аналоги

Замінити препарат можна засобами з таким же або іншим складом, з аналогічною дією. Аналогами Элокома є:

  • Элоком З – мазь для лікування дерматозів на основі мометазону фуроату та саліцилової кислоти;
  • Момат-С – кортикостероїдна мазь на основі мометазону і саліцилової кислоти.

Ціна Элокома

Вартість препарату залежить від форми випуску та торгової націнки продає мережі. По Москві приблизні ціни складуть:

Форма випуску Элокома, обсяг упаковки

Інтернет-цінник, рублів

Аптечна вартість, рублів

Лосьйон 0,1% 30 мл

200

230

Крем 0,1% 15 г

85

95

Мазь 0,1% 15 г

80

85

Відео

Элоком: ефективність, побічні дії, лікування дітей, дешеві аналоги

Відгуки

Тетяна, 64 рокиУ мене було моторошне роздратування шкіри на стегні, все свербіло і боліло. Лікар сказав, що простими мазями тут не обійтися, і прописав крем Элоком. Доктор сказав застосовувати його з обережністю, тому що ліки сильний і може призвести до серйозних реакцій. На моє щастя, за два дні мазь прибрала роздратування, шкіра зажила.
Віталій, 25 роківПісля перенесеної вітрянки у мене ніяк не гоїлися рубці. З'явився свербіж, лікар сказав, що це дерматоз, і прописав мазь Элоком. Мені сподобався ефект ліки – вже за три дні від мокнучих ран не залишилося і сліду. Правда, під час лікування постійно крутилася голова.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!