Метіонін – інструкція по застосуванню і відгуки

При пошкодженні клітин печінки лікарі призначають лікарський препарат Метіонін (Methionine), який відноситься до фармакологічної групи гепатопротекторів. Медикамент відновлює гепатоцити, є надійною профілактикою патологій найважливішого органу. Самолікування протипоказано.

Склад і форма випуску

Лікарський препарат Метіонін для печінки випускають форматом вкритих плівковою оболонкою таблеток, призначених для вживання всередину. Рожеві таблетки з білими вкрапленнями, круглої форми фасують по контурним ячейковым упаковок по 10 шт. 1 пачка містить по 1, 2 або 5 упаковок, додається інструкція по застосуванню. Особливості хімічного складу Метіоніну:

Активний компонент

Допоміжні речовини

метіонін (250 мг)

карбонат магнію

борошно пшенична

крохмаль картопляний

метилцелюлоза

олія соняшникова рафінована

віск бджолиний

кислота стеаринова

барвник азорубін

тальк

Фармакологічні властивості

Таблетки Метіонін з гепатопротекторною, метаболічним дією заповнюють дефіцит амінокислот в організмі. Однойменний компонент забезпечує синтез холінів і фосфоліпідів у складі клітинних мембран, перешкоджає інфільтрації тканин. Метіонін бере участь у метаболізмі сірковмісних амінокислот, аскорбінової кислоти, вітамінів В9 та В12, білків, ціанокобаламіну, гормонів, ферментів, біологічно активних сполук (креатиніну, адреналіну).

Будучи ефективним антиоксидантом, вітамін Метіонін нейтралізує активність ксенобіотиків (хімічних речовин, чужорідних для організму), підвищує показник фосфоліпідів при прогресуючому атеросклерозі, нормалізує рівень холестерину. Зазначений медикамент благотворно впливає на печінку, використовується для лікування і профілактики:

  1. Гепатопротекторну дію. Захищає гепатоцити від ушкоджень різного походження (включаючи інфекції).
  2. Дезінтоксикаційну дію. Виводить з організму отруйні речовини, продукти інтоксикації.
  3. Метаболічну дію. Активізує обмін речовин в клітинах печінки, сприяє їх регенерації та оновлення.

Лікарський препарат Метіонін після перорального застосування разової дози продуктивно адсорбується з травного тракту (просвіту кишечника), рівномірно розподіляється в тканинах. Процес метаболізму відбувається в клітинах печінки. Згідно інструкції, компоненти виводяться у незмінному вигляді нирками з сечею.

Показання до застосування Метіоніну

Зазначений медикамент призначають при рецидивуючих захворюваннях печінки, пов'язаних з порушенням обміну речовин гепатоцитів. В інструкції по застосуванню представлений перелік медичних показань:

  • алкогольний і жировий гепатоз;
  • цироз печінки;
  • токсичний гепатит;
  • атрофія печінки;
  • профілактика інтоксикації печінки бензолом, хлороформом, етанолом, миш'яком;
  • атеросклероз, білкова недостатність, цукровий діабет (у складі комплексної терапії).

Спосіб застосування і дозування

Таблетки Метіонін призначені для застосування всередину. Разову дозу потрібно проковтувати цілком, запиваючи великою кількістю води. Таблетки рекомендується приймати за 30 хвилин до прийому їжі, 3-4 рази за добу. Курс лікування варіюється від 10 до 30 днів, після потрібно зробити десятиденну перерву. Другий варіант: 10 днів медикаментозної терапії, потім 10 днів перерви і знову повторюють лікування за обраною раніше схемі. Добові дози залежать від віку пацієнта, описані в інструкції по застосуванню:

Вік пацієнта, років

Добова доза, г

до 1

0,1

1-2

0,2

3-4

0,25

5-6

0,3

від 7

0,5

дорослі пацієнти

0,5–1,5

Особливі вказівки

Щоб посилити терапевтичний ефект Метіоніну, лікарський препарат рекомендується приймати одночасно з іншими амінокислотами. Порушення запропонованих дозувань уповільнює лікувальну дію, негативно впливає на гепатоцити. Інші вказівки для пацієнтів описані в інструкції по застосуванню:

  1. Медикамент не впливає на нервову систему, не пригнічує психомоторні функції, тому під час лікування керувати транспортними засобами та силовими механізмами, займатися інтелектуальною діяльністю.
  2. При лікуванні пацієнта рекомендується дотримуватися білкової дієти (збагатити раціон продуктами, які у ємному кількості містять протеїни).
  3. При призначенні високих доз рекомендується додатково вживати фолієву кислоту, вітаміни В6, В12 в натуральному вигляді або у складі полівітамінних комплексів.
  4. При хронічних захворюваннях серця, ревматоїдному артриті заборонено систематично перевищувати приписані лікарем дозування зазначеного медикаменту.
  5. Оскільки амінокислота метіонін знижує рівень гістаміну, таке фармацевтичне призначення актуально при алергічних захворюваннях і шизофренії.
  6. В правильно підібраній дозі Метіонін знижує ламкість кісток, попереджає вимивання кальцію з кісткової тканини.
  7. Лікування дитячого віку не протипоказано, але протікає під контролем педіатра при дотриманні добових дозувань.

Метіонін при вагітності

При виношуванні плоду зазначений медикамент має безпосередній вплив на формування нервової трубки плода. Дефіцит метіоніну в організмі майбутньої мами призводить до незворотних наслідків для здоров'я ще не народженої дитини. По інструкції, при призначенні високих доз зазначеного медикаменту в схему лікування вагітної додатково потрібно ввести вітаміни В9 та В12. Добові дози визначаються індивідуальним порядком.

Метіонін в бодібілдингу

Зазначений медикамент не володіє вираженими анаболічними властивостями, але його активно використовують у бодібілдингу. Метіонін сприяє розбивці і раціональному використанню жирів, забирає з системного кровотоку надлишки ліпідів. Ця амінокислота є основою процесу утворення креатину, необхідного для стрімкого набору м'язової маси. Крім того, сприяє швидкому відновленню організму після тренування.

Лікарська взаємодія

Метіонін призначають самостійно або в складі комплексної терапії. Відомості про лікарську взаємодію в інструкції по застосуванню не надані. Важливо: зазначений медикамент в комплексі з Леводопою знижує її ефективність.

Побічні дії

Згідно інструкції по застосуванню, Метіонін характеризується хорошою переносимістю організмом. Побічні явища виникають при одиничних клінічних випадках, представлені такими симптомами:

  • неприємний присмак, гіркота у роті;
  • нудота, рідко – блювання;
  • порушення травлення;
  • алергічні реакції (шкірний висип і свербіж, кропив'янка, почервоніння і набряклість епідермісу).

Передозування

При систематичному перевищенні запропонованих лікарем дозувань стан пацієнта різко погіршується. Симптоми передозування: спад артеріального тиску, приступи тахікардії, дезорієнтація в просторі. В такому випадку необхідно тимчасово припинити подальше застосування Метіоніну, провести симптоматичне лікування за показаннями (не виключена госпіталізація пацієнта). Специфічний антидот відсутній.

Протипоказання

Зазначений медикамент дозволений до застосування не всім пацієнтам. Наприклад, при підвищеній чутливості організму до діючих речовин таблеток від такого призначення краще відмовитися. В інструкції наведено перелік медичних протипоказань:

  • портосистемная (печінкова) енцефалопатія;
  • ниркова недостатність (високий ризик наростання гіперазотемії);
  • недостатня функціональна активність печінки;
  • вірусний гепатит;
  • обережно у дитячому віці до 6 років.

Умови продажу та зберігання

Таблетки Метіонін можна купити в аптеці без рецепта. Згідно інструкції, для зберігання ліки не потрібно підтримання певного температурного режиму. Важливо: виключити контакт препарату з маленькими дітьми. Термін придатності становить 5 років з дати, зазначеної на упаковці.

Аналоги

Якщо досліджуваний препарат слабкий або викликає побічні явища, лікар в індивідуальному порядку коригує запропоновану схему лікування. Аналоги Метіоніну та їх характеристики:

  1. Гепа-Мерц. Це гранули для лікування захворювань печінки, призначені для застосування всередину. По інструкції, для відновлення гепатоцитів пацієнту призначають по 1-2 пакетики, попередньо розчинених 1 ст. води тричі за добу (обов'язково після їжі).
  2. Гепатосан. Це желатинові капсули, рекомендовані при ураженнях печінки різного генезу. Препарат належить приймати натщесерце, запиваючи помірною кількістю рідини. Добові дози залежать від захворювання, описані інструкцією по застосуванню.
  3. Глутаргін. Це розчин, концентрат і таблетки різної концентрації діючої речовини з вираженими гепатопротекторыми властивостями. Препарат добре переноситься організмом, але може незначно підвищувати секрецію інсуліну (важливо знати хворим на цукровий діабет).
  4. Карсил. Рослинний препарат формату таблеток коричневого кольору. По інструкції, пацієнту під час прийому їжі призначають по 2 драже 3-4 рази за добу. Курс лікування коректується індивідуально, але становить не менше 30 днів.
  5. Легалон. Це рослинний препарат у формі желатинових капсул і драже, необхідний для відновлення цілісності пошкоджених гепатоцитів. Добові дози залежать від форми випуску препарату, стадії патологічного процесу, описані в інструкції.
  6. Тыквеол. Це фітопрепарат виду капсул з гепатопротекторну, жовчогінну, протизапальну і антиоксидантну дію. Ліки призначають для лікування та профілактики патології печінки. Побічні явища виникають рідко, хороша переносимість.
  7. Фосфоглив. Помаранчеві капсули належить приймати всередину. Призначають ліки при жировій дистрофії печінки, цирозі і в складі комплексної терапії вірусних гепатитів. По інструкції, пацієнтам від 12 років призначають по 2 капсули препарату перорально тричі за добу.

Ціна Метіоніну

Вартість зазначеного медикаменту в кількості 50 таблеток варіюється від 70 до 120 рублів. Ціна залежить від виробника, кількості ліки в картонній упаковці, вибору столичної аптеки.

Назви аптек Москви

Ціна таблеток 250 мг, №50, рублів

Інтернет-аптека «Діалог»

72

Еврофарм

73

ЭликсирФарм

75

Трику

Вісімдесят

Евалар

90

Доктор Столєтов

90

Інтернет-аптека «Південь»

93

Відео

Незамінні амінокислоти. Метіонін

Відгуки

Марія, 35 роківПісля сильного отруєння мені прописали місячний курс Метіоніну. Препарат недорогий, продається без рецепта, не викликає побічних ефектів. Я почала приймати його в лікарні. Це все, що я можу про нього сказати. Оскільки лікування інтоксикації організму було комплексним, складно судити про його реальної ефективності. В цілому, претензій до призначення немає.
Вікторія, 28 роківПісля вживання жирної їжі в раціоні почала відчувати тяжкість області печінки. Лікар спочатку прописав коричневі таблетки Карсил, але вони виявилися слабкими і неефективними. Потім замінив їх місячним курсом Метіоніну. Препарат дешевий і ефективний. Поліпшення з'явилися на початку лікування. Побічних ефектів і ускладнень не було.
Максим, 42 рокиМені призначили таблетки Метіонін місячним курсом при вірусному гепатиті. Медичний препарат ефективний, лікує без побічних ефектів. Перш ніж почати терапію, необхідно визначитися з добової дозуванням. Я по незнанню перевищив дозу, потім мучився від слабкості і запаморочення. Більше так зі здоров'ям не експериментував.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!