Эральфон – інструкція по застосуванню і відгуки

Для лікування анемічних станів лікарі призначають медичний препарат Эральфон (Eralfon). Цей прозорий розчин для підшкірного і внутрішньовенного введення стимулює формування еритроцитів (еритропоез). Перед лікуванням потрібно консультація лікаря.

Склад і форма випуску

Медичний препарат Эральфон – це стимулятор гемопоезу у формі прозорого розчину без специфічного запаху. Ліки розливають по скляним ампулам об'ємом 1 мл В 1 контурній чарунковій упаковці міститься 5 ампул по 1 або 2 шт. в картонній пачці. Інструкція по застосуванню додається. Особливості хімічного складу Эральфона такі:

Активний компонент

Допоміжні речовини

эпоэтин альфа

альбуміну розчин (2,5 мг)

натрію цитрату пентасесквигидрат (5,8 мг)

натрію хлорид (5,84 мг)

лимонної кислоти моногідрат (0,057 мг)

вода для ін'єкцій (до1 мл)

Властивості препарату

Активний компонент эпоэтин альфа, будучи розробкою генної інженерії, стимулює еритропоез. Це діюча речовина прискорює ділення і дозрівання попередників еритроцитів, підвищуючи концентрацію червоних кров'яних тілець. Эпоэтин альфа діє локально. Важливо, що зазначений компонент взаємодіє тільки з еритроцитами, а участі у формуванні тромбоцитів і лейкоцитів не приймає.

При внутрішньовенному введенні концентрація епоетину альфа в крові визначається через 5-10 хвилин після ін'єкції. При підшкірному надходженні в організм, граничної концентрації в сироватці ліки досягає через 12 годин. Показник його біодоступності становить 25% незалежно від способу надходження препарату. Метаболізм речовини протікає в печінці, а виводиться препарат нирками з сечею.

Показання до застосування

Детальна інструкція по застосуванню Эральфона повідомляє, що медикамент рекомендований пацієнтам з нирковою недостатністю, які перебувають на гемодіалізі, при анемічних станах. Медичними показаннями для використання ліків є:

  • анемія у пацієнтів з солідними пухлинами;
  • анемічні стани при мієломній хворобі, хронічному лімфолейкозі, ревматоїдному артриті;
  • майбутня операція з ризиком крововиливу;
  • анемія у хворих на ВІЛ, імунодефіцит;
  • анемія у недоношених дітей (при масі тіла менше 1,5 кг).

Спосіб застосування і дозування

Розчин Эральфон призначений для внутрішньовенного та підшкірного введення. Консервативне лікування препаратом включає 2 етапи:

  1. Корекція. Початкова доза при підшкірному введенні становить 30 МО/кг 3 рази на тиждень, при внутрішньовенному застосуванні – 50 МО/кг з аналогічним тимчасовим інтервалом. Лікування триває, поки показник гемоглобіну не досягне норми. Додатково пацієнту проводять лабораторне дослідження крові.
  2. Підтримуюча терапія. Описану вище знижують дозування в 1,5 рази. Потім коригують, враховуючи характер і стадію патологічного процесу, індивідуальні особливості організму.

Коригувати визначене дозування можна 1 раз в місяць, але попередньо потрібно здати загальний аналіз крові для визначення реального показника гемоглобіну (включаючи тромбоцити, гематокрит, феритин). Самолікування категорично протипоказано.

Особливі вказівки

При лікуванні Эральфоном потрібно регулярно контролювати показник артеріального тиску. Інструкція препарату містить список рекомендацій і особливих вказівок для застосування:

  1. Пацієнтам з артеріальною гіпертензією при лікуванні Эральфоном потрібно підвищити дозування гіпотензивних засобів.
  2. У пацієнтів з нирковою недостатністю на фоні застосування препарату сповільнюється метаболізм епоетину альфа, посилюється еритропоез.
  3. При стрибку гемоглобіну на тлі медикаментозної терапії не виключено розвиток тромботичних ускладнень.
  4. При хронічній формі ниркової недостатності, симптоми ішемії серця, серцевої недостатності граничне значення рівня гемоглобіну становить 100 – 120 г/л.
  5. Перш ніж почати медикаментозну терапію, важливо визначити реальні запаси заліза в крові пацієнта, а зробити це можна лабораторними методами.
  6. При лікуванні потрібно відмовитися від керування транспортними засобами, дотримуватися обережності при виконанні робіт, що потребують підвищеної концентрації уваги.
  7. У жінок репродуктивного віку з анемією не виключено відновлення менструації.

Лікарська взаємодія

Заборонено вводити пацієнту одночасно кілька лікувальних розчинів. Згідно інструкції по застосуванню, Эральфон знижує концентрацію циклоспорину на тлі підвищення ступеня зв'язування з еритроцитами. В цьому випадку необхідно відкоригувати запропоновану дозу циклоспорину. Інші відомості про лікарську взаємодію в інструкції відсутні.

Побічні дії

Лікарський препарат Эральфон може спровокувати побічні ефекти. Інструкція по застосуванню містить повний список можливих скарг пацієнта:

  • грипоподібні симптоми: міалгія, артралгія, лихоманка, напади мігрені, сонливість, запаморочення;
  • серцево-судинна система: артеріальна гіпертонія, гіпертонічний криз, симптоми енцефалопатії, судоми;
  • органи кровотворення: тромбоцитоз, аплазія эритроидного паростка, тромбози шунта або артеріовенозної фістули;
  • лабораторні показники крові: при уремії – гіперкаліємія (надлишок калію в крові), гіперфосфатемія (надлишок фосфатів), зниження феритину в крові;
  • алергічні реакції: шкірний висип, набряк шкіри, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, симптоми екземи;
  • місцеві реакції: гіперемія і набряклість у місці ведення лікарського препарату;
  • інші: порфірія, артеріальна гіпотензія, імунні реакції.

Протипоказання

При підвищеній чутливості організму до діючих речовин Эральфона ліки не призначають. При епілептичному синдромі, онкології, тромбозі, тромбоцитозе, порфірії і хронічної печінкової недостатності препарат призначають з обережністю. Інструкція по застосуванню містить такі медичні протипоказання, як:

  • парціальна красноклеточная аплазія;
  • артеріальна гіпертензія;
  • порушене мозковий кровообіг;
  • перенесений раніше інсульт, інфаркт міокарда.

Умови продажу та зберігання

Эральфон є рецептурним препаратом, який можна купити в аптеці. По інструкції, ліки потрібно зберігати в холодильнику при температурі 2-8ºC. Потрібно берегти ампули від дітей. Термін придатності засобу становить 3 роки.

Аналоги Эральфона

Якщо ліки не підходить або погіршує стан пацієнта, його можна замінити аналогом. Список препаратів з подібними фармакологічними властивостями включає:

  1. Аэприн. Це лікувальний розчин для лікування анемії різного походження. Препарат вводять підшкірно і внутрішньовенно, хімічний склад Эральфона і Аэприна ідентичний.
  2. Бинокрит. Розчин, необхідний для лікування анемії у дорослих і дітей. Терапію теж проводять у 2 етапи.
  3. Эпоэтин. Цей медикамент ефективно пригнічує симптоматику анемії, змінює склад крові, концентрацію гемоглобіну в крові.
  4. Эпостим. Ліки викликає менше побічних ефектів, але характеризується вибірковою дією в організмі.

Ціна Эральфона

Зазначений медикамент коштує дорого. Його ціна в московських аптеках варіюється від 2200 до 4000 рублів. Вартість Эральфона залежить від концентрації діючої речовини в розчині, вибору аптеки:

Назви столичних аптек

Ціна розчину 10000 МО 1 мл, рублів

Юніфарм

2 400

Інтернет-аптека «Південь»

2 500

Трику

2 800

Омнифарм

2 800

Самсон-Фарма"

3 100

Відгуки

Марія, 39 роківВнутрішньовенні ін'єкції Эральфон мені призначали після операції, коли різко впав гемоглобін. Лікування проходило в умовах госпіталізації, результатом я задоволена. При дотриманні інструкції поступово проходили симптоми анемії, з кожним днем відчувала себе краще. Препарат серйозний, і приймати його без дозволу лікаря протипоказано.
Ірина, 43 рокиЭральфон я приймала при низькому гемоглобіні. Перший недолік – не існує таблеток, тільки розчин для застосування внутрішньовенно та підшкірно. Доводилося користуватися платними послугами медсестри. Другий недолік – мене почали турбувати різкі перепади артеріального тиску. У підсумку довелося замінити ліки.
Світлана, 40 роківЛікувальний розчин Эральфон ефективний при гострій нестачі гемоглобіну в крові. Головне – дотримуватися інструкції по застосуванню та рекомендації лікуючого лікаря. Пройшла один курс – допомогло, більше це ліки не купувала. Його головний недолік – висока ціна і можливість купити не у всіх аптеках.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!