Кардікет – інструкція по застосуванню і аналоги
Згідно прийнятої медичної термінології, Кардікет – це вазодилатуючу ліки з активним компонентом изосорбидом динитратом. Воно застосовується в терапії для попередження захворювань серця, має пролонговану дію. Препарат випускається німецькою фармацевтичною компанією Шварц Фарм.
Склад і форма випуску
Кардікет (Cardiket) випускається у формі таблеток. Їх склад:
Опис | Круглі білі таблетки |
Концентрація активного компонента, мг на шт. | 20, 40 або 60 |
Допоміжні компоненти | Магнію Стеарат, тальк, картопляний крохмаль, лактози моногідрат, полівінілацетат |
Упаковка | Блістери по 10 шт., пачки по 1 або 5 блістерів з інструкцією по застосуванню |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Активний компонент складу ізосорбіду динітрат є периферичним вазодилататором з впливом переважно на венозні судини. Він чинить антиангінальний і гіпотензивний ефекти. Механізм роботи препарату пов'язаний з вивільненням оксиду азоту (ендотеліального фактора розширення) в ендотелії судин, який активує внутрішньоклітинну гуанілатциклазу і підвищує вміст циклічного гуанозинмонофосфату.
Останній компонент стимулює залежний від нього фермент протеинкиназу, яка порушує фосфорилювання білків гладком'язових клітин, включаючи міозин. Ліки впливає на периферичні артерії, вени. Розслаблення останніх призводить до зниження переднавантаження (венозного повернення до серця) і зниженню тиску лівого шлуночка.
Загальний ефект дії препарату полягає в зниженні споживання кисню міокардом. Також Кардікет сприяє перерозподілу коронарного кровотоку в субэндокардиальные зони, особливо при атеросклерозі великих коронарних артерій. Вазодилатація колатеральних судин призводить до поліпшення кровопостачання міокарда і зменшення зони його пошкодження. При регулярному застосуванні таблетки підвищують гемодинаміку.
Прийом Кардикета знижує кровоприток до правого передсердя. Симптоми при набряку легень зазнають регресу. Препарат розширює судини твердої мозкової оболонки головного мозку (що може закінчитися головним болем). Засіб належить до нітратів, тому до нього може розвиватися перехресна толерантність. Щоб вона не з'являлася, рекомендується дотримуватися нічний тривалий безнитратный інтервал (8-12 годин).
Така терапія є більш ефективною, ніж безперервне лікування. При пероральному прийомі таблетки швидко всмоктуються в шлунку, володіють 80%-ної біодоступністю, починають діяти через 15 хвилин, досягають максимуму в крові через півгодини. Метаболізм активного речовини відбувається в печінці, утворюються активні метаболіти ізосорбід-2-мононітрат і изосорбит-5-мононітрат, які виводяться нирками. Період напіввиведення становить 1,5-6 годин.

Від чого допомагає Кардікет
Інструкція по застосуванню Кардикета включає відомості про показання до його використання. До них відносяться:
- лікування інфарктів міокарда, ангиозных нападів, ішемічної хвороби серця;
- хронічна серцева недостатність (у комплексному лікуванні з іншими препаратами, серцевими глікозидами, діуретиками, але не Варденафилом);
- профілактика нападів стенокардії при тривалому лікуванні ішемії;
- вторинна профілактика інфаркту міокарда.
Спосіб застосування і дозування
Приймати Кардікет Ретард слід після консультації з лікарем. Таблетки заборонено розжовувати, їх запивають великою кількістю води. Добовою дозою препарату є 60-80 мг, розділених на 1-3 прийоми. При дозуванні 20 мг призначають по таблетці двічі на добу. Лікування починається з меншої дози і поступово збільшується. Різко кидати прийом засоби заборонено. Для підтримки терапевтичного ефекту друга таблетка приймається не пізніше 6-8 годин після прийому першої. При недостатності ефекту доза збільшується до 1 шт. кожні 6 годин (тричі на день).
Таблетки 40 мг приймаються по штуці щодня, при недостатності ефекту дозу збільшують вдвічі. Таблетки 60 мг вживаються на початку лікування по одній штуці щодоби, потім дозування може збільшуватися вдвічі. Інструкція попереджає, що ліки не використовується для купірування нападів стенокардії (для цього існують швидкодіючі нітрати). Інші особливі вказівки:
- При гострому інфаркті або серцевої недостатності препарат приймається тільки під ретельним наглядом пацієнта лікарем.
- Під час лікування може знижуватися тиску, з'являтися запаморочення при різкому вставанні або переході із лежачого в сидяче стан. Причинами нездужання стають прийом алкоголю, спекотна погода, виконання фізичних вправ. При різкому зниженні тиску може посилитися стенокардія.
- Щоб до Кардикету не розвинулася толерантність, рекомендується відміняти на 1-2 дні прийом засобу або після 3-6 тижнів регулярного прийому робити перерви на 3-5 днів, замінюючи на інший антиангінальний медикамент.
- Застосування засобу у вагітних жінок і годуючих матерів призначається з обережністю. У дитячому віці прийом препарату заборонено.
- У літньому віці корекція дози не потрібна.
Лікарська взаємодія
В інструкції по застосуванню описано лікарська взаємодія засобу з іншими препаратами. Комбінації та наслідки:
- Кардікет з обережністю поєднується з Варденафилом, вазодилататорами, Силденафілом, блокаторами кальцієвих каналів, Тадалафилов, трициклічними антидепресантами, Дигидроэрготамином, алкоголем, Новокаїнамідом, адреноблокаторами, Хінідином, гіпотензивними засобами, нейролептиками, сапроптеринсодержащими ліками, Нітрогліцерином.
- Зменшити антиангінальний ефект кошти можуть симпатоміметики, альфа-адреноблокатори. Ефективність препарату зменшують обволікаючі шлунок медикаменти, тому що уповільнюють всмоктування діючої речовини в системний кровотік.
- Поєднання Кардикета з Атропіном або іншими м-холиноблокаторами може посилити ризик підвищення внутрішньоочного тиску.
- Препарат поєднується з Пропранололом, Ніфедипіном, Рибоксином, Аміодароном, Панангін, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту.
- Прискорити метаболізм ізосорбіду мононітрату можуть барбітурати. Засіб знижує ефект вазопрессорных медикаментів.

Побічні дії
Препарат Кардікет може викликати побічні дії. В інструкції вказується на можливі наслідки:
- головний біль, слабкість, сонливість, сповільненість реакцій, запаморочення, непритомність;
- зниження тиску, ішемія, брадикардія, стенокардія, ортостатична гіпотензія, колапс;
- сухість у роті, абдомінальний біль, відрижка, нудота, блювання, печія;
- почервоніння обличчя, висип на шкірі, алергія, ангіоневротичний набряк;
- астенія, неспокій, блідість, підвищене потовиділення;
- тимчасова гіпоксемія, гіпоксія міокарда.
Передозування
При перевищенні прийому дози Кардикета розвиваються виражене зниження тиску, ортостатична вазодилатація, втрата свідомості, колапс. Ознаками передозування є: блідість, нудота, пронос, респирация, почервоніння шкіри, ниткоподібний пульс, підвищене потовиділення, запаморочення, слабкість, блювання. Ускладненнями стають аноксія, кома, метгемоглобінемія, тахіпное, ціаноз, диспное, тривога, зупинка серця.
При підозрі на передозування призначається промивання шлунка, прийом активованого вугілля. Пацієнта кладуть на спину, піднімають ноги. У виняткових випадках роблять інфузії норадреналіну або допаміну. Протипоказане введення адреналіну. При розвитку метгемоглобінемії всередину дають аскорбінову кислоту або внутрішньовенно вводять натрієву сіль вітаміну С, проводять гемодіаліз, оксигенотерапію, обмінне переливання крові.
Протипоказання
Препарат з обережністю призначається при тампонаді серця, анемії, токсичному набряку легень, хронічно низькому тиску, гіпертиреозі, констриктивному перикардиті, у віці до 18 років, при вагітності, лактації, недостатньому або неповноцінному харчуванні. Згідно інструкції, протипоказаннями до застосування є:
- лікарська алергія;
- знижений тиск;
- обструктивна кардіоміопатія;
- шок, судинний колапс;
- глаукома;
- підвищений внутрішньочерепний або внутрішньоочний тиск;
- стеноз;
- гіповолемія;
- геморагічний інсульт;
- гострий інфаркт міокарда;
- одночасний прийом з Варденафилом або іншими інгібіторами фосфодіестерази;
- недостатність лактази, синдром мальабсорбції глюкози-галактози;
- зменшення об'єму циркулюючої крові.
Умови продажу та зберігання
Кардікет відноситься до рецептурних препаратів, який слід зберігати подалі від дітей при кімнатній температурі не довше п'яти років.
Чим можна замінити Кардікет
Знайти аналог Кардикета можна серед засобів з подібним складом або іншим, але однаковим терапевтичним ефектом. Замінниками медикаменту є:
- Нітросорбід – судинорозширювальні таблетки на основі ізосорбіду динітрату;
- Ізокет – антиангінальні спрей і концентрат для ін'єкційного розчину, містять ізосорбіду динітрат;
- Нітрогліцерин – венодилатирующие таблетки, розчин і спрей з однойменною активним компонентом;
- Эринит – коронаророзширювальною таблетки, що містять пентаэритритила тетранитрат;
- Моносан – вазодилатирующие таблетки на основі ізосорбіду мононітрату;
- Нитроминт – гіпотензивний аерозоль, що містить нітрогліцерин.

Ціна Кардикета
Вартість Кардикета залежить від обсягу пачки і рівня активної речовини на таблетку. По Москві приблизні ціни складуть:
Вид ліки, концентрація активного компонента, кількість таблеток у пачці | Інтернет-ціна, рублів | Аптечний вартість, рублів |
Таблетки 20 мг 50 шт. | 130 | Сто п'ятдесят |
40 мг 20 шт. | 95 | 110 |
40 мг 50 шт. | 220 | 250 |
60 мг 20 шт. | 60 | 100 |
20 мг 20 шт. | 60 | 90 |
Відгуки
Іван, 67 роківТаблетки Кардікет мені виписав лікар для профілактики нападів стенокардії. Я приймаю їх вже півроку, і мені подобається ефект. Ліки м'яко знижує тиск, нормалізує роботу серця. Я помітив, що з ним загострення стенокардії відбувається все рідше. Один нюанс – під час нападу їх приймати не можна, краще скористатися Нітрогліцерином.
Анастасія, 54 рокиПісля перенесеного ішемічного загострення мені прописали ліки Кардікет. Лікар сказала, що це допоможе захистити мій організм від повторного нападу і не дати розвинутися інфаркту міокарда. Я п'ю таблетки регулярно, вони не викликають ніяких побічних ефектів. Тільки в перші тижні у мене крутилася голова, але потім все пройшло.