Сигницеф - інструкція щодо застосування очних крапель, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна
- 1. Інструкція по застосуванню Сигницеф
- 1.1. Склад і форма випуску
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Для чого призначають краплі Сигницеф
- 2. Спосіб застосування і дозування
- 3. Особливі вказівки
- 4. Сигницеф при вагітності
- 5. Лікарська взаємодія
- 6. Побічні дії
- 7. Передозування
- 8. Протипоказання
- 9. Умови продажу та зберігання
- 10. Аналоги Сигницефа
- 11. Ціна Сигницефа
- 12. Відгуки
Лікування інфекційних захворювань нерідко потребує використання антибактеріальних засобів. Серед місцевих препаратів для терапії офтальмологічних патологій найефективнішими вважаються медикаменти на основі другого покоління фторхінолонів. Одним з таких ліків є очні краплі Сигницеф. Вони мають ряд специфічних показань, визначену дозування та інші особливості застосування.
Інструкція по застосуванню Сигницеф
Протимікробний, антибактеріальний препарат для терапії інфекцій очного яблука, придаткового апарату ока та його оболонок – краплі місцевого призначення Сигницеф. Також їх використовують в профілактичних цілях після оперативного втручання. МНН (міжнародна непатентована назва) ліки – Левофлоксацин, випускається він індійської фармацевтичної компанією Sentiss Pharma. Для ефективного і безпечного лікування препаратом, необхідно детально вивчити інструкцію по його застосуванню та дотримуватися рекомендацій лікаря.
Склад і форма випуску
Придбати медикамент можна практично в кожній аптеці. Антибактеріальне очне засіб проводиться у двох лікарських формах:
- краплі світлого жовтого кольору, поміщені у флакони-крапельниці по 5 мл + картонна пачка;
- розчин для внутрішньовенних інфузій випускається у пластикових флаконах по 100 мл
Щоб уникнути появи побічних реакцій та ефективного процесу лікування потрібно знати про елементи, з яких складається препарат. Склад Сигницефа виглядає наступним чином:
Лікарська форма | Компоненти |
Очні краплі на 1 мл) | Активна діюча речовина: левофлоксацину гемігідрат, еквівалентно левофлоксацину – 5 мг Допоміжні елементи: кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, бензалконію хлорид, вода для ін'єкцій, гіпромелоза, натрію хлорид. |
Розчин для інфузій (1 мл) | левофлоксацин – 5 мг |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Медикамент чинить протимікробну, антибактеріальну дію. Активний компонент пригнічує синтез ДНК, виступає інгібітором ДНК-гірази та топоізомеразу-4. Левофлоксацин блокує зшивку та суперспирализацию розривів ДНК, сприяє морфологічних змін в бактеріальних мембранах, клітинної стінки, цитоплазмі. Складові компоненти Сигницефа сприйнятливі до впливу таких аеробних мікроорганізмів:
- хламідії (Chlamydia trachomatis);
- стафілококи (Staphylococcus);
- гонококи (Neisseria gonorrhoeae);
- стрептококи (Streptococcus).
Активна речовина крапель накопичується в слізній плівці. Рівень концентрації в слізної рідини швидко піднімається до максимуму, ефект тримається 6 годин. Якщо використовується внутрішньовенна інфузія, то левофлоксацин швидко потрапляє в тканини, органи (сечостатева система, легені, слизова оболонка бронхів, поліморфноядерні лейкоцити, альвеолярні макрофаги). Частина речовини дезацетилируется або окислюється. Препарат виводиться через нирки за допомогою клубочкової фільтрації або секреції канальців.
Для чого призначають краплі Сигницеф
Щоб домогтися позитивного ефекту від терапії і уникнути ускладнень патології, потрібно знати, коли використовувати препарат. Основними показаннями для лікування протимікробними краплями або розчином для інфузій є:
- профілактика розвитку ускладнень після очних операцій;
- лікування інфекційних захворювань зорових органів, які викликані мікроорганізмами, чутливими до левофлоксацину;
- місцева антибактеріальна терапія очей.
Виділяють ряд захворювань, при яких раціонально застосовувати ліки. Розчин або краплі Сигницеф призначають при виникненні таких відхилень:
- блефарит (ураження країв повік);
- ячмінь (запалення волосяного мішечка);
- кон'юнктивіт (запалення зовнішньої оболонки ока);
- увеїт (ураження судинної очної оболонки);
- іридоцикліт (запальний процес судин переднього відділу очного, циліарного тіла);
- септицемія/бактеріємія (зараження крові);
- кератит (захворювання рогівки);
- дакріоцистит (ураження слізного каналу, мішечка).
Спосіб застосування і дозування
Згідно інструкції по застосуванню краплі для очей Сигницеф використовують тільки за призначенням лікаря. Технологія застосування препарату виглядає так:
- Необхідно нахилити голову назад, обережно відтягнути нижнє віко.
- Потім закапати засіб, закрити очі.
- Внутрішню частину ока треба притримати пальцем кілька хвилин, щоб препарат не потрапив у системний кровотік і слізні протоки. Моргати не варто.
- Залишки Сигницефа рекомендується обережно прибрати серветкою, не торкаючись до очей.
Перші дві доби після прояву симптомів хвороби протимікробний медикамент використовують кожні дві години по 2 краплі. Частота застосування – не більше 8 разів за день. Потім препарат закапують по 1-2 краплі 3-4 рази на день. Середня тривалість становить 5 днів. Антибактеріальний розчин для інфузій вводять у вену крапельним шляхом. Процедура повинна бути повільною (тривалість не менше 60 хвилин). Доза: по 250-500 мг два рази на добу. Тривалість терапії визначається залежно від конкретного захворювання, його особливостей і ступеня тяжкості.
Особливі вказівки
Щоб стан хворого людини не погіршилося, варто чітко дотримуватися інструкції до препарату. Існує ряд особливих вказівок, які стосуються застосування крапель розчину Сигницеф:
- Якщо використовувати засіб тривалий час, то це може стати причиною формування мікозу (грибкових хвороб);
- Щоб максимально зменшити або повністю виключити опірність шкідливих мікробів до препарату, можна застосовувати ліки більш 5 доби;
- Щоб уникнути вторинного зараження і появи ускладнень медикамент капають дуже акуратно. Не можна торкатися кінчиком флакона-піпетки до очної структурі або сторонніх предметів;
- Курс терапії Сигницефом передбачає відмову від контактних лінз через вміст консервантів в препараті;
- Якщо хворий змушений приймати одночасно з Сигницефом інші місцеві препарати (особливо ті, що містять сукральфат і солі заліза), то перерва між процедурами повинен бути 15-30 хвилин.
Сигницеф при вагітності
У період виношування дитини антибактеріальні краплі і розчин для інфузій приймати заборонено. Це пов'язано з відсутністю медичних даних про те, наскільки сильний шкоду може заподіяти плоду левофлоксацин. При годуванні груддю (лактації) терапія теж протипоказана.
Лікарська взаємодія
Поки медики не проводили спеціальних досліджень взаємодії крапель розчину Сигницеф з іншими препаратами. Після закапування максимальна концентрація активного компонента в плазмі значно нижче (щонайменше у 1000 разів), ніж після прийому ліків всередину. З цієї причини взаємодія з іншими медикаментами не має клінічного значення при місцевому використанні.
Побічні дії
Якщо не дотримуватися рекомендовану дозу препарату або інші правила, зазначені в інструкції по застосуванню, то можуть з'явитися побічні реакції. Основними негативними станами та ускладненнями після неграмотного використання крапель/розчину для інфузій є:
- дисбактеріоз, діарея, розлад кишечника;
- блювота, нудота, анорексія;
- гіпербілірубінемія (жовтяниця), гепатит;
- тахікардія,колапс судин, зниження артеріального тиску;
- кон'юнктивальна почервоніння, печіння, біль, відчуття «піску» в очах;
- сльозотеча, слизові виділення із очей;
- ксерофтальмія (пересихання кон'юнктиви, рогівки), хемоз (набрякання кон'юнктиви очних яблук);
- запалення нижнього, верхнього століття;
- папілярна реакція кон'юнктиви, фолікулярний кон'юнктивіт;
- гайморит, риніт;
- порушення слуху, смакових і тактильних відчуттів;
- підвищена пітливість, гіпоглікемія, підвищення апетиту;
- міалгія, артралгія, судоми, слабкість у м'язах;
- васкуліт; кропив'янка, алергічний пневмоніт;
- бронхоспазм, анафілактичний шок;
- запаморочення, втрата свідомості, сонливість, слабкість;
- безсоння, парестезія, галюцинація, головний біль;
- рухові порушення, фотофобія (світлобоязнь);
- набряк, свербіж слизових оболонок, шкіри;
- синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз);
- дерматит, ексудативна еритема;
- інтерстиціальний нефрит, гіперкреатинемія;
- панцитопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія;
- лейкопенія, тромбоцитопенія, нейтропенія, геморагії;
- рабдоміоліз, лихоманка, загострення порфірії;
- розвиток суперінфекції.
Передозування
Якщо в очі потрапить значний обсяг лікарських крапель, вище дозування зазначеної в інструкції, то може з'явитися подразнення. Рекомендується промити очі чистою, теплою водою. Якщо краплі випадковим чином потрапили всередину, то токсичної дії не буде, тому що кількість левофлоксацину у медикаменту недостатньо для ураження організму.
Протипоказання
Відзначається ряд факторів, за наявності яких заборонено лікуватися Сигницефом. Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату дитині або підлітку до 18 років. Основними протипоказаннями до використання крапель/розчину для інфузій є:
- вагітність, лактація;
- гіперчутливість до складових елементів кошти або інших хінолонів;
- дитячий вік до року;
- розриви сухожиль при яке здійснювалося раніше лікуванні (внутрішньовенно).
Умови продажу та зберігання
Лікарський засіб, який відпускається тільки за рецептом. Після того, як флакон з краплями відкривають, термін її зберігання становить 30 днів (в закритому стані – 2 роки). Зберігати медикамент потрібно в темному місці, захищеному від сонячних променів при температурі не більше 30 градусів.
Аналоги Сигницефа
Якщо протимікробний препарат не підходить для терапії з-за особистої непереносимості або з інших причин, то призначають аналоги Сигницеф. Найпопулярнішими «замінниками» кошти вважаються:
- Краплі очні Офтаквикс – антибактеріальний медикамент місцевої дії з групи фторхінолонів. Допомагає боротися з грамнегативними аеробними мікроорганізмами. Показання: бактеріальні інфекції ока, профілактика ускладнень після лазерної хірургічної операції на зорових органах.
- Таблетки розчин для інфузій Глево – протимікробний засіб із широким спектром дії. Активна діюча речовина – левофлоксацин. Застосовують при бактеріальних інфекціях дихальних та інших органів: синуситі, загострення бронхіту, бактеріальному простатиті, інфекції очеревини.
- Таблетки Флоксикум призначають при захворюваннях, викликаних мікроорганізмами, чутливими до левофлоксацину: синусит, інфекції сечовивідних шляхів, м'яких тканин, шкіри. Протипоказання: епілепсія, вік до 18 років, вагітність, лактація, алергія на компоненти препарату.
- Синтетичний препарат групи фторхінолонів – таблетки Лебел. Вони дають ефект навіть при розвитку резистентності до антибіотиків. Використовуються для лікування інфекційно-запальних патологій різної тяжкості: бактеріальний синусит, пневмонія, гострий пієлонефрит, хронічний простатит.
Ціна Сигницефа
Препарат можна придбати практично в кожному аптечному кіоску або замовити в інтернет-магазині по каталогу. Ціна медикаменту залежить від лікарської форми і конкретного місця його реалізації. Нижче представлена таблиця з приблизною вартістю ліки в Москві і області.
Форма випуску | Ціна в рублях |
Сигницеф 0,5% 5 мл краплі для очей | 215-220 |
Розчин для інфузій 100 мл | 130-150 |
Відгуки
Дарина, 38 роківЛікар призначив моєму дідусеві антибактеріальні очні краплі. Це був необхідний захід профілактики після заміни кришталика. Препарат відмінно прибрав печіння, дискомфорт, напруга, набряклість. Після закапування зір ставало ясніше, краще. На сьогоднішній день краплі не використовуємо, зорова функція налагодилася.
Олена, 28 роківЯ відчула печіння в оці, подумала, що потрапила вія або щось подібне. Промила водою, але через кілька годин з'явилися почервоніння, відчуття дискомфорту, набряк. Я вирушила до лікаря – діагноз кон'юнктивіт. Виписали краплі. Після п'ятиденного курсу лікування хвороба відступила. Краплі від кон'юнктивіту Сигницеф - ефективний засіб.
Геннадій, 40 роківУ моєї дружини розвинувся кератит - запальна хвороба рогівки ока. Після огляду офтальмолога, була призначена терапія антибактеріальними краплями. Після декількох днів використання препарату симптоми хвороби стали менш вираженими, покращився загальний стан. Для посилення ефекту брали ще кілька засобів.