Стопангін - інструкція із застосування, склад, показання в таблетках і спреї, побічні ефекти і аналоги

Не варто запускати респіраторні інфекції, оскільки вони можуть перерости в серйозні захворювання. Особливо ефективний в заданому напрямку розчин або спрей Стопангін, який випускається чеськими фармацевтичними фабриками. Медичний препарат відрізняється високою ефективністю, діє локально на вогнище патології. Перш ніж скористатися при консервативному лікуванні його допомогою, потрібно індивідуально проконсультуватися з лікарем.

Інструкція по застосуванню Стопангина

Це медичний препарат для зовнішнього застосування, який відрізняється аналгетичні, антисептичні, антибактеріальними, обволікаючі, протигрибковими властивостями. Рекомендований до застосування при дискомфорт і болі горла, порушення дихання, підвищення температури тіла і інших ознаках ГРВІ, застуди. Стопангін можна купити в аптеці без рецепта, але попередньо потрібно заручитися підтримкою фахівця.

Склад і форма випуску

Медикамент випускається у формі розчину або спрею для зрошення порожнини рота, гортані. Для обох випадків це безбарвна рідина з різким, специфічним запахом, яка починає діяти вже після разового застосування зовнішньо. Детальна інструкція повідомляє рекомендовані дози і курс лікування, але займатися самолікуванням категорично протипоказано. Лікувальний ефект забезпечує підвищена активність діючих речовин хімічного складу:

Активні компоненти

Допоміжні речовини

гексетидин

сахарин

анісова олія

етанол

евкаліптова олія

метилсаліцилат

ефірна олія м'яти перцевої

сассафрасовое масло

масло апельсинового дерева

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Лікувальний ефект і ступінь його вираженості визначають синтетичні компоненти, які представляють хімічний склад Стопангина:

  1. Перший активний компонент гексетидин відрізняється фунгіцидну, антибактеріальну, протизапальну дію безпосередньо на вогнище патології. Крім того, демонструє помірне анестезуючий і обволікаючий ефект, перешкоджає синтезу клітин, які складають оболонку патогенних грибів.
  2. Другий компонент метилсаліцилат значно послаблює активність ферменту циклооксигенази, підсилює приплив крові до осередків патології і сприяє їх швидкій регенерації. Це діюча речовина демонструє місцевий протизапальний і ранозагоювальний вплив.
  3. Ефірні олії з хімічного складу Стопангина необхідні для прискорення природного процесу одужання, зниження неприємної симптоматики при гострих нападах кашлю, болю і дряпанні гортані. Позитивна динаміка спостерігається навіть при ларингоспазмі.

Активні компоненти Стопангина відрізняються локальним впливом на вогнище патології, при цьому не долають системний кровотік, не обтяжують роботу внутрішніх органів. Поширюється гексетидин по всій слизовій оболонці порожнини рота, при цьому терапевтичний ефект зберігається на 10-11 годин. Виводиться ліки разом зі слиною, процес метаболізму в печінці зовсім відсутня.

Показання до застосування

Стопангін розчин або спрей пацієнту призначають у складі комплексної терапії як допоміжний лікарський засіб. Основні показання до застосування представлені таким списком:

  • неприємний запах з порожнини рота;
  • профілактики інфікування альвеол після видалення зуба;
  • грибкові ураження ротової порожнини;
  • хімічні і механічні пошкодження слизової порожнини рота;
  • запобігання інфекції при пухлини гортані і ротової порожнини.

Спосіб застосування і дозування

Медичний препарат призначений для застосування зовнішньо. Рекомендований курс лікування обмежується часовим інтервалом 5-7 діб, після потрібно замінити ліки. Використовувати Стопангін потрібно не більше 2 разів за добу, бажано після їди або в перервах між трапезами. В іншому випадку, бажаний терапевтичний ефект істотно слабшає.

Спрей

Медикамент використовується зовнішньо, а потрапляє лікарський склад в гортань за допомогою спеціального аплікатора. Після надягання потрібно виконати 2-3 випущення, щоб розчин виявився в розпилювачі. Потім затримати дихання і порснути ліки на вогнище патології. Після завершення сеансу аплікатор потрібно ретельно промити теплою водою.

Розчин

Лікувальний розчин потрібно приймати в концентрованому вигляді 2 рази на добу. Разова доза становить 1 ст. л., яку потрібно утримувати в порожнині рота півхвилини (виконувати полоскання). Додатково лікувальному складом можна обробляти запалену слизову оболонку. Лікуватися таким способом дозволено не більше 7 днів, після індивідуально звернутися до фахівця.

Особливі вказівки

Якщо відбулося вкрай небажане інфікування ротової порожнини, згідно інструкції по застосуванню, Стопангін можна приймати самостійно або комплексно з представниками різних фармакологічних груп. Медичний препарат не впливає на психомоторні реакції, тому на час такого лікування обов'язково виключати керування транспортними засобами, реалізацію інтелектуальної діяльності.

Стопангін при вагітності

Лікування майбутніх мам має проходити під суворим лікарським контролем, самолікування небезпечно для внутрішньоутробного розвитку плоду. Використовувати Стопангін заборонено тільки в першому триместрі. На останніх термінах вагітності абсолютні протипоказання при відсутності гіперчутливості не спостерігаються. Активні компоненти зазначеного ліки не проникають через плацентарний бар'єр.

При грудному вигодовуванні

Задіяти зазначений медикамент при лактації теж категорично не заборонено. Якщо Стопангін при грудному вигодовуванні забезпечує стійкий терапевтичний ефект, годуючим мамам не варто відмовлятися від такого фармакологічного призначення. У будь-якому випадку, консервативне лікування пацієнтки має проходити під суворим лікарським контролем.

Стопангін для дітей

У дитячому віці ліки призначають, якщо дитина вміє затримувати дихання, а небезпеку проковтування разової дози зовсім виключена. Пояснюється це наявністю в хімічному складі етанолу, який у зазначеній концентрації може суттєво зашкодити дитячому здоров'ю. Якщо маленький пацієнт випадково проковтнув лікувальний склад, важливо негайно звернутися до лікаря. Стопангін дітям до 6 років для лікування краще не задіяти.

Лікарська взаємодія

Інформація про вступ до реакції активних компонентів Стопангина з представниками інших груп не виявлена. Лікарська взаємодія клінічно не вивчено і офіційно не підтверджено, на практиці відгуки про його існування зовсім відсутні. У будь-якому випадку, схему комплексної терапії лікуючий лікар рекомендує в індивідуальному порядку.

Побічні дії і передозування

На самому початку курсу можуть виникнути місцеві та алергічні реакції, що вимагають негайного скасування ліки. Це печіння слизової оболонки, першіння і дискомфорт у роті, відчуття сухості і роздратування. У таких клінічних випадках пацієнту в індивідуальному порядку підбирають аналог Стопангін з більш щадною дією на вогнище патології без побічних явищ. Випадки передозування на практиці зафіксовані не були.

Протипоказання

Медичний препарат дозволено не всім пацієнтам, є лікарські обмеження. При порушенні таких загальне самопочуття хворого можна тільки погіршити. Медичні протипоказання такі:

  • перший триместр вагітності;
  • атрофічний фарингіт;
  • дитячий вік до 6 років;
  • підвищена чутливість організму до активних компонентів ліки.

Умови продажу та зберігання

Стопангін відпускається без рецепта, є в кожній аптеці. Зберігати лікувальний склад рекомендується в холодильнику або іншому прохолодному місці. Важливо виключити випадковий контакт медичного препарату з маленькими дітьми, в будь-якому віці пацієнта не займатися самолікуванням.

Аналоги

При появі в ході консервативного лікування нудоти або ознак алергії лікарі рекомендують відмінити прийом Стопангина. Необхідно вибрати аналог, не тільки доступний за ціною, але і ефективний від деяких видів штамів, грибка та іншої хвороботворної інфекції. Ось які ліки мають менш дратівливою дією на вогнище патології:

  1. Люголь. Це антисептичний розчин з гірким смаком, яким потрібно обробляти ротову порожнину. Дозволено навіть дітям при ангіні, бактеріальних інфекціях гортані.
  2. Максиколд Лор. Це місцевий антисептик, який належить використовувати шляхом розпилення на осередки патології порожнини рота і глотки.
  3. Гексорал. Це лікувальний розчин або аерозоль для розпилення на запалену слизову оболонку. Використовувати ліки потрібно зовнішньо повним курсом – до 7-10 днів.
  4. Стоматидин. Препарат випускається концентрованим розчином для полоскання порожнини рота. Курс лікування – 5-7 днів.
  5. Гівалекс. Препарат випускається у формі спрею або розчину, призначений для застосування зовнішньо. Розчин належить розбавити водою, після робити ковток і полоскати горло.
  6. Хепилор. Необхідно 10 мл лікувального розчину розводити на 50 мл води, після використовувати для полоскання хворого горла 2-4 рази за добу. Курс – 5-7 діб.
  7. Лорангин. Місцевий засіб для лікування інфекційних процесів порожнини рота, які супроводжуються гарячкою, бронхоспазмом, біль горла, дискомфортом гортані.

Ціна Стопангина

Купити ліки можна в аптеці або замовити через інтернет-магазині. Ціни відрізняються несуттєво. У середньому, вартість медичного препарату Стопангін варіюється від 150 до 300 рублів. Нижче представлені роздрібні розцінки по Москві:

Назва аптеки Москви

Ціна, рублів

ЭликсирФарм

280

Аптека «36,6»

200

Неофарм

240

Еврофарм

260

Ріглі

190

Відео

СТОПАНГІН - Показання до застосування

Відгуки

Ірина, 29 роківСпрей ефективний при сильних болях горла. У мене була травма слизової, так лікувалася цим медичним препаратом 5 днів, і все пройшло. Спочатку зникла гостра біль, потім відновилися травмовані тканини. Все швидко і без побічних явищ. Мені таке ліки дуже підійшло, відтепер зберігаю його в домашній аптечці.
Віолетта, 42 рокиЦе домашнє ліки чудово допомагає при грибку ротової порожнини. Хвороба супроводжується роздратуванням і почервонінням слизової, гострим болем, свербінням, роздратуванням. Лікувалася кілька днів спреєм, і все пройшло. Засіб недороге і надійне, є в кожній аптеці. Проблем з його придбанням не виникає.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!