Нейробион - інструкція препарату

При невропатичних болях, пов'язаних з захворюваннями нервової системи, лікарі призначають пацієнтам ліки Нейробион. Це два препарату для перорального та парентерального використання з вмістом вітамінів групи В. Ознайомтеся з інструкцією по застосуванню Нейробиона, щоб використовувати його правильно. Не допускайте самолікування, тільки лікар може призначати ліки.

Інструкція по застосуванню Нейробиона

Згідно прийнятої медичної класифікації, уколи і таблетки Нейробион відносяться до вітамінних засобів. Основу їх змісту складають вітаміни групи В, які позитивно впливають на стан нервової системи. Головними компонентами медикаментів є вітаміни В1, В6 і В12. Їх комплекс дозволяє використовувати засоби для усунення болю.

Склад Нейробиона

Ліки представлено у формі розчину для внутрішньом'язового введення і таблеток. Їх характеристики, склад і опис:

Розчин

Таблетки

Опис

Червона прозора рідина

Білі блискучі двоопуклі таблетки

Концентрація тіаміну гідрохлориду, мг

100 на 1 ампулу

100 на 1 шт. (у формі тіаміну дисульфіду)

Концентрація піридоксину гідрохлориду (hydrochloride), мг

100

100

Концентрація ціанокобаламіну, мг

1

0,2

Склад

Вода, гідроксид натрію, калію ціанід

Сахароза, магнію стеарат, тальк, метилцелюлоза, діоксид титану, кукурудзяний крохмаль, каолін, желатин, колоїдний діоксид кремнію, лактози моногідрат, карбонат кальцію, гліколевий гірський віск, повідон, гліцерол, арабська акація

Упаковка

Ампули по 3 мл, по 3 шт. в пачці

Блістери по 10 шт., по 2 блістери в пачці

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Комплекс вітамінів виступає в якості коензимів в проміжному метаболізмі, який протікає в центральній і периферичній нервовій системі. Комбінація посилює процеси регенерації ушкоджених нервових волокон. Вітаміни є незамінними харчовими компонентами, не синтезуються організмом самостійно. Їх терапевтичний enter забезпечує наявність необхідної кількості ферментів. Комплекс має аналгетичну дію.

Фармакокінетичні властивості ліки залежать від входять до складу компонентів. Їх опис і показники:

  1. Тіамін (В1) – виводиться за 8 годин, в комплексі виявляється в тілі ще 4-10 днів після введення.
  2. Піридоксин (В6) – виводиться нирками у кількості 1,5-3,5 мг за добу. Період виведення становить 4-10 годин.
  3. Ціанокобаламін (В12) – його надлишок накопичується в печінці, нирках, стінках кишечнику. Добова потреба у вітаміні дорівнює 1 мкг, швидкість метаболізму дорівнює 2,5 мкг/добу. З печінки вітамін надходить з жовчю в кишечник, проходить процес реабсорбції при кишково-печінковій циркуляції.

Потреба в тіаміні для дорослої людини становить 1,5-2 мг/добу, піридоксину – 2 мг, ціанокобаламіні – 0,003 мг, джерелами служать дріжджі, зерна, мікрофлора кишечника. Невідомо, чи мають складові елементи мутагенну, тератогенну і канцерогенну дію. Компоненти нормалізують рефлекторні реакції, відновлюють порушену чутливість. Порівняно з нестероїдними протизапальними засобами вітаміни краще переносяться.

Показання до застосування

Нейробион використовується в комплексній терапії неврологічних захворювань. Показаннями для застосування препарату є:

  • нейропатіческая біль, викликана діабетичної або алкогольної полинейропатией;
  • неврити, невралгія трійчастого нерва;
  • парез лицьового нерва;
  • міжреберна невралгія;
  • больовий синдром, викликаний захворюваннями хребта – люмбоишалгия, плексопатия, корінцевий, шийний, шийно-плечовий синдроми, дегенеративні розлади;
  • напади оперізувального герпесу на спині.

Спосіб застосування і дозування

Залежно від форм випуску препаратів відрізняються їх спосіб застосування і режим дозування. Таблетки призначені для перорального вживання, розчин для парентерального (внутрішньом'язового). Дозування, кратність застосування, тривалість терапії Нейробионом визначає лікар. Не можна самостійно приймати рішення про таких показаннях.

Таблетки Нейробион

Препарат у формі таблеток приймається внутрішньо, не розжовується, запивається невеликою кількістю чистої води. Прийом здійснюється під час або після їжі по одній таблетці тричі на добу. Середня тривалість курсу становить 1-1,5 місяця, через чотири тижні лікарі рекомендують скоригувати (зменшити) дозу, щоб знизити частоту виникнення побічних реакцій.

Нейробион уколи

Для глибокої ін'єкції в сідничний м'яз призначені уколи Нейробион. Препарат вводиться внутрішньом'язово. Початкова доза становить 3 мл (ампула)/добу до купірування гострих симптомів. Після цього призначається 3 мл 1-3 рази/тиждень курсом 2-3 тижні. Така ж дозування підходить при помірному ступені тяжкості перебігу захворювання. Для продовження лікування хворого переводять на таблетовану форму. Вона застосовується для підтримуючої терапії та профілактики рецидиву. Курс лікування призначається лікарем.

Особливі вказівки

Інструкція по застосуванню Нейробиона включає розділ особливих вказівок з корисними правилами. Частина рекомендацій:

  • тривалий прийом (понад 6-12 місяців) вітаміну В6 в дозі 50 мг/добу може призвести до розвитку периферичної сенсорної невропатії;
  • при тривалому лікуванні потрібен регулярний контроль стану пацієнта;
  • при появі ознак парестезії доза коригується, або зовсім скасовується лікування;
  • введення вітаміну В12, може призводити до втрати специфічності клінічної картини, лабораторних показників у хворих фуникулярным миелозом або перніциозної анемією;
  • препарат не впливає на концентрацію уваги та швидкість психомоторних реакцій, тому може застосовуватися при управлінні небезпечними механізмами та керуванні транспорту.

При вагітності

З-за високого вмісту вітамінів застосування Нейробиона при вагітності та грудному вигодовуванні не рекомендується. Лікарі можуть призначити препарат з урахуванням користі для матері та ризику для плода. Вітаміни проникають у грудне молоко, але не можуть викликати передозування у новонародженого. Іноді понад 600 мг/добу вітаміну В6 пригнічує вироблення грудного молока (потрібна дієта). Продовження лікування при лактації може супроводжуватися скасуванням вигодовування грудьми.

Для дітей

З-за високого вмісту активних речовин і вітамінів таблетки Нейробион протипоказані для застосування у віці до 18 років. Розчин для внутрішньом'язового введення не призначається дітям до трьох років, оскільки він містить бензиловий спирт, який може сприяти розвитку патологій і порушення балансу кислотності або метаболічного ацидозу.

Лікарська взаємодія

Під час прийому лікарського засобу слід з обережністю підходити до вживання інших медикаментів. Комбінації та ризики:

  • зменшує противопаркинсоническое дію Леводопи;
  • антагоністи піридоксину (Ізоніазид, Циклосерин, Пеніциламін, Гідралазин) збільшують потребу у вітаміні В6;
  • тіамін інактивується Фторурацилом, антациди знижують всмоктування вітаміну В1;
  • петльові діуретики, Фуросемід блокують канальцеву реабсорбцію, посилюючи екскреції тіаміну при тривалому прийомі;
  • сульфіти, алкоголь і чорний чай знижують всмоктуваність вітаміну В1.

Побічні дії

Пацієнти, які отримували лікування Нейробионом, відгукуються про препарат добре. Його побічними діями є:

  • реакції гіперчутливості, анафілаксії, пітливість, тахікардія;
  • алергічні реакції, свербіж, кропив'янка, печіння, набряк, висипання;
  • біль у місці введення, почервоніння шкіри;
  • порушення травлення, нудота, блювання, розлади шлунково-кишкового тракту;
  • діарея, запор, болі в животі, порушення дихання;
  • головні болі, запаморочення, нервова збудженість.

Передозування

Вітамін В1 у дозі понад 10 г надає гангліоблокірующее, міорелаксуючу дії, пригнічує передачу нервових імпульсів. Піридоксин (В6) відрізняється малою токсичністю. Застосування дозування понад 1г/добу впродовж двох місяців здатне спричинити нейротоксичні ефекти. Передозування понад 2 г/добу веде до нейропатії з атаксією, порушення чутливості, церебральним судом, гіпохромній анемії (гипохромазии) та себорейному дерматиту.

Дифузія при парентеральному введенні високих доз вітаміну В12 може призвести до экзематозным змін шкіри, доброякісною формою акне. Симптоми передозування Нейробионом усуваються промиванням шлунка, приймання активованого вугілля або інших ліків-сорбентів, проведенням симптоматичної терапії. Специфічних антидотів до вітамінів немає, гемодіаліз не ефективний.

Протипоказання

Препарат з обережністю призначають при вагітності та грудному вигодовуванні. Протипоказаннями прийому Нейробиона є:

  • підвищена чутливість до компонентів;
  • дитячий вік до трьох років для розчину і 18 років для таблеток;
  • непереносимість галактози, фруктози;
  • дефіцит лактази;
  • сахаразно-изомальтазная недостатність;
  • глюкозо-галактозна мальабсорбція.

Умови продажу та зберігання

Купити Нейробион можна за рецептом. Препарати зберігаються при температурі до 25 градусів протягом трьох років, у місці без доступу дітей.

Аналоги Нейробиона

Замінити Нейробион можна поруч лікарських засобів з тим же складом або іншим, але приблизно однаковим ефектом. До популярним аналогам медикаменту відносяться:

  • Вітаксон – містить ті ж вітаміни, але в дещо іншій формі;
  • Нейромультивит – таблетки з комбінацією вітамінів групи В;
  • Нейрорубін – таблетованій ліки з звичайним, посиленим вмістом вітамінів групи В;
  • Неуробекс – комбінований препарат з тими ж вітамінами.

Ціна

Вартість Нейробиона залежить від форми випуску ліки, обсягу упаковки та торгової націнки. Купити ліки і його аналоги можна в столичних аптеках або замовити через інтернет за такими приблизними цінами:

Найменування

Форма випуску

Інтернет-ціна в рублях

Аптечна вартість в рублях

Нейробион

Таблетки 20 шт.

315

Триста сорок

Розчин 3 мл 3 ампули

303

320

Нейромультивит

Таблетки 20 шт.

745

780

Розчин 2 мл 5 ампул

199

215

Вітаксон

Розчин 2 мл 5 ампул

154

190

Відгуки

Любов, 46 роківЯ невдало впала, защемила м'язи між ребрами, лікарі поставили діагноз міжреберної невралгії і прописали таблетки Нейробион. Препарат мені сподобався – його зручно брати, він практично не викликає побічних ефектів, тільки легку нудоту. Через три тижні прийому болю пішли, сподіваюся, що це назавжди, і більше не повториться.
Олександр, 37 роківВже другий рік я страждаю від хронічного оперізувального герпесу. Лікарі кажуть, що треба зміцнювати імунітет, але у мене не виходить. Трохи допомагають уколи вітамінів В – мені призначають Нейробион. Препарат знімає загострення, але не надовго, через місяць знову з'являються симптоми і змушують мене відчувати дискомфорт. Буду намагатися впоратися.
Віталій, 31 рікВсього півроку тому я страждав від невралгії лицьового нерва. Було боляче, м'язи не рухалися, лікарі сказали, що вихід є. Мені прописали місячний курс уколів Нейробион, а після закінчення цього періоду часу призначили те ж ліки, але в таблетках. За три місяці мені вдалося справитися з неприємною хворобою і її ознаками, що доставляють незручність.
Маргарита, 52 рокиМ'язи вже втрачають свою гнучкість з віком, тому у мене виявився шийно-плечовий синдром. Було не повернутися, моментально виникала гостра біль. Лікарі призначили 10 уколів Нейробиона, потім сказали пити таблетки ще місяць. Курс терапії закінчився вдало – всі досаждающие мене симптоми пішли. Добре, що препарат виявився таким ефективним.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!