Анвифен в капсулах - інструкція із застосування, показання, дозування для дітей і дорослих, аналоги і ціна
- 1. Капсули Анвифен
- 1.1. Склад
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Інструкція по застосуванню аминофенилмасляной кислоти
- 3. Особливі вказівки
- 4. При вагітності
- 5. Анвифен дітям
- 6. Лікарська взаємодія
- 7. Побічні дії
- 8. Передозування
- 9. Протипоказання
- 10. Умови продажу та зберігання
- 11. Аналоги Анвифена
- 12. Ціна
- 13. Відгуки
При нестабільності функціонування головного мозку, для усунення судом і напруги при вестибулярних відхилення лікарі прописують пацієнтам таблетки Анвифен. Це сучасний ноотропний препарат, який надає комплексний вплив на нервову систему людини. Ознайомлення з його інструкцією по застосуванню допоможе використовувати медикамент правильно, але не варто займатися самолікуванням – звернетеся до лікаря.
Капсули Анвифен
Ноотропний препарат Анвифен в якості активного складового елементу містить гідрохлорид аминофенилмасляной кислоти. Ця речовина володіє рядом ефектів: чинить антиагрегантну, транквілізуючу, антиоксидантну та протисудомну дії. Кислота впливає на ряд рецепторів головного мозку, відновлюючи його діяльність.
Склад
Транквілізатор Анвифен випускається у формі желатинових капсул з різною концентрацією активної речовини. Склад і опис:
Опис | Тверді білі капсули, всередині гранули біло-жовтого кольору (кришечка у капсул 50 мг – блакитна, у 125 – синя, у решти примірників біла) |
Концентрація аминофенилмасляной кислоти гідрохлориду, мг на шт. | 25, 50, 125 або 250 |
Склад | Гипролоза, стеарат магнію, лактулоза, колоїдний діоксид кремнію |
Компоненти оболонки | Вода, желатин, діоксид титану (барвники азорубін, діамантовий блакитний, хіноліновий жовтий для всіх капсул, крім 25 мг) |
Упаковка | Упаковки по 10 шт. в пачці 10, 20, 30 або 50 капсул з інструкцією по застосуванню |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Препарат-антиоксидант полегшує передачу імпульсів в нервовій системі за рахунок прямого впливу на рецептори, залежні від гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Медикамент має транквілізуючий та активуючу ефектами, є антиагрегантным, антиоксидантною та протисудомну засобом. За рахунок нормалізації метаболічних властивостей ліки покращує стан мозку, збільшує швидкість мозкового кровотоку.
Препарат знижує опір судин, покращує микрокровоток, скорочує вираженість з тривалістю ністагму. Аминофенилмасляная кислота не впливає на адрено-та холінорецептори, знижує вазовегетативные симптоми, підвищує розумову працездатність. Медикаменту під силу знизити прояви астенії без седативного впливу або нервового збудження. Він знижує тривогу, емоційну напруженість, занепокоєння, нормалізує сон.
Абсорбція аминофенилмасляной кислоти висока, вона виявляється в мозкових тканинах (концентрація більше у молодих і літніх пацієнтів), печінці й нирках. Метаболізм компонента відбувається в печінці, метаболіти неактивні, немає кумуляції. Через три години після прийому ліки виводиться нирками, але не знижує концентрації в тканинах мозку і виявляється ще шість годин після вживання капсули.
Показання до застосування
Препарат Анвифен відрізняється широким спектром застосування. Показаннями його використання є:
- астенічні, тривожно-невротичні стани;
- заїкання, енурез, тик у дітей віком старше трьох років;
- безсоння, нічна тривога у літніх пацієнтів;
- хвороба Меньєра, запаморочення на фоні дисфункції вестибулярного аналізатора;
- профілактика заколисування при кинетозе;
- комплексна терапія алкогольного абстинентного синдрому при купировании соматовегетативних і психопатологічних розладів.
Інструкція по застосуванню аминофенилмасляной кислоти
Ліки Анвифен приймається всередину після їди курсами 2-3 тижні. З 14 років показаний прийом 250-500 мг тричі на добу, дітям 3-8 років – 50-100 мг тричі за день, 8-14 років – по 250 мг тричі/день. Разова максимальна доза для пацієнтів до 8 років становить 150 мг, 8-14 років – 250 мг, старше 14 – 750 мг, старше 60 – 500 мг. При абстинентному синдромі на тлі алкоголізму призначається 250-500 мг тричі на добу і на ніч 750 мг. Поступово доза знижується до звичайної для дорослих.
Для лікування запаморочень при вестибулярних розладах і хворобі Меньєра призначають 250 мг тричі на добу курсом два тижні. Для профілактики захитування приймають 250-500 мг Анвифена одноразово за годину до передбачуваної качки або при перших симптомів морської хвороби. Якщо ознаки синдрому вже супроводжуються блювотою, то навіть дозування 750-100 мг малоефективна проти заколисування.
Особливі вказівки
При тривалому застосуванні препарату потрібно проводити періодичний контроль показників функції печінки і крові. Під час терапії Анвифеном лікарі рекомендують утримуватися від керування потенційно небезпечними механізмами та керування автотранспортом, оскільки медикамент знижує концентрацію уваги та швидкість психомоторних реакцій.
Препарат з обережністю призначають при печінковій недостатності, не пригнічує центральну нервову систему при застосуванні у літніх пацієнтів. Протівоукачівающій ефект Анвифена підвищується зі збільшенням дози медикаменту. Засіб зменшує вазовегетативные симптоми – купірує біль у голові, відчуття тяжкості, лікує безсоння і підвищену сонливість протягом дня, надмірну дратівливість.
При вагітності
Анвифен проникає через плацентарний бар'єр і може виявлятися в грудному молоці. Тому його застосування під час вагітності та при грудному вигодовуванні протипоказано, навіть якщо лікар буде розглядати користь для матері над ризиком для плоду або новонародженого. Небезпека прийому таблеток полягає в пригніченні мозку маленької дитини.
Анвифен дітям
За рекомендацією лікарів, Анвифен для дітей призначається тільки після трьох років. До цього віку застосування препарату протипоказане через небезпеку надмірного впливу аминофенилмасляной кислоти на діяльність ще несформованого мозку новонароджених і малюків. Дозування дітям у віці 3-8 років відрізняється від дорослої, з 8 до 14 збільшується, з 14 років – дорівнює дорослого.
Лікарська взаємодія
Застосовуючи Анвифен з іншими медикаментами, слід знати, поєднуються вони, і який від цього ефект. Так, засіб підвищує час впливу і посилює ефект снодійних препаратів, нейролептиків, наркотичних аналгетиків, протипаркінсонічних ліків та засобів проти епілепсії. Про інших взаємодіях в інструкції по застосуванню не йдеться, але перед комбінацією тих чи інших засобів отримаєте дозвіл лікаря.
Побічні дії
Пацієнти, які приймають Анвифен, рідко відзначають побічні дії. Препарат добре переноситься і має можливими негативними реакціями:
- сонливість;
- нудота, блювання, діарея, запор;
- посилення дратівливості;
- нервова збудливість, тривога, сплутаність свідомості;
- запаморочення, головні болі;
- алергічні реакції: свербіж, кропив'янка, дерматит, подразнення шкіри, почервоніння, набряк.
Передозування
Симптомами передозування Анвифеном стають виражена сонливість, нудота, блювання, еозинофілія. При прийомі більше 7 г препарату спостерігається жирова дистрофія печінки, різко знижується артеріальний тиск, порушується функція нирок. Лікування передозування полягає у викликанні блювання, прийом активованого вугілля або інших сорбентів, проведення терапії згідно що проявляються симптомами.
Протипоказання
Препарат з обережністю призначають при печінковій недостатності, ерозивно-виразкове ураження шлунково-кишкового тракту. Протипоказаннями для прийому Анвифена стають:
- підвищена чутливість до компонентів складу, їх індивідуальна непереносимість;
- вагітність, грудне вигодовування (лактація);
- дитячий вік до трьох років.
Умови продажу та зберігання
Купити Анвифен можна тільки за рецептом. Медикамент зберігається далеко від доступу дітей в сухому темному місці при температурі до 25 градусів протягом трьох років.
Аналоги Анвифена
Виділяють прямі і непрямі аналоги препарату. До перших відносять синоніми, що містять те ж активну речовину. У другу групу входять замінники з іншим діючим компонентом, але тим же ноотропним ефектом. Аналоги медикаменту:
- Фенібут – активна речовина аминофенилбутировая кислота, підходить для пацієнтів, які перенесли черепно-мозкові травми;
- Аминофенилмасляная кислота – таблетки з тією ж діючою речовиною, повністю ідентичні препарату;
- Ноофен – похідне фенілетиламіну і гамма-аміномасляної кислоти.
Ціна
Купити препарат можна в аптечних мережах і через інтернет. Вартість залежить від концентрації активної речовини та кількості таблеток у пачці. Приблизні ціни на медикамент та аналоги вказані далі:
Тип засобу | Інтернет-вартість, в рублях | Аптечна ціна, в рублях |
Анвифен капсули 250 мг 20 шт. | 384 | 400 |
Анвифен капсули 50 мг 20 шт. | 232 | 250 |
Фенібут таблетки 250 мг 20 шт. | 73 | 80 |
Ноофен капсули 250 мг 20 шт. | Дев'ятсот тридцять сім | 1000 |
Відгуки
Анфіса, 18 роківКоли я поступила в університет, відразу зрозуміла, що буде важко. У періоди перед здачею іспитів брала Анвифен, який мені прописала лікар. Він добре допомагає сконцентруватися на навчанні, я краще запам'ятовувала матеріал, швидше міркувала, сонливості не було. Буду брати перед кожною сесією, хочу отримати червоний диплом.
Єлизавета, 25 роківПісля закінчення інституту я стала працювати в школі. Довелося знову багато запам'ятовувати, щоб пояснювати дітям матеріал. Я не справлялася тому звернулася за допомогою до лікаря. Той прописав капсули Анвифен. Вони мені сподобалися – ефект наступив через два дні, я заспокоїлася, стала краще концентруватися на завданнях, підвищилася пам'ять.
Арсеній, 67 роківУ моєму віці вже багато різних «болячок», ноя намагаюся з ними впоратися. Останні півроку мене мучила безсоння, я вставав розбитим, із-за цього погіршувався настрій. Лікар порадив вживати Анвифен, так як стандартні снодійні та седативні мені не підходили. Препарат відмінний, у мене відразу налагодився сон, зникли нічні кошмари.
Василь, 38 роківДитини стало заколисувати в машині. Справа доходила до нудоти, блювоти. Довелося звернутися до лікаря за допомогою. Той прописав прийом однієї капсули Анвифена перед поїздками. Це допомагає, але препарат не можна використовувати тривалий час. Доведеться шукати більш безпечне ліки для постійної основи застосування сином.