Гліклазид в таблетках - інструкція із застосування, склад, дозування, протипоказання, аналоги і ціна
- 1. Таблетки Гліклазид
- 1.1. Склад
- 1.2. Фармакодинаміка та фармакокінетика
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Інструкція по застосуванню Гликлазида
- 2.1. Гліклазид 30 МВ мг
- 3. Лікарська взаємодія
- 4. Побічні дії
- 5. Передозування
- 6. Протипоказання
- 7. Умови продажу та зберігання
- 8. Аналоги
- 9. Ціна Гликлазида
- 10. Відео
- 11. Відгуки
При відсутності ефекту від лікування глікемії дотриманням дієти лікарі призначають препарат Гліклазид, який нормалізує стан щитовидної залози та рівень глюкози в крові. Пероральне гіпоглікемічну засіб приймається при цукровому діабеті другого типу, протипоказано при інсулінозалежній терапії. З інструкції по застосуванню препарату Гліклазид можна дізнатися інформацію про показання, побічні дії та ефекті медикаменту.
Таблетки Гліклазид
Гіпоглікемічний препарат для перорального прийому, який є похідним сульфонілсечовини другого покоління володіє широким спектром терапевтичної фармакологічної дії. Гліклазид випускається у формі таблеток 80 мг або 30 та 60 мг з модифікованим вивільненням. Препарат має доведеною ефективністю, тому часто призначається з метою нормалізації показників глюкози в крові.
Склад
Таблетки Гліклазид 30 мг мають круглу плоскоцилиндрическую форму, є фаска, колір – білий або майже білий (жовтий або сіруватий відтінок). Дозування 60 мг має ризику. Діючою речовиною є гліклазид. Склад препарату:
Діюча речовина | Допоміжна речовина |
гліклазид-30 або 60 мг | кремнію діоксид колоїдний |
гідроксипропілметилцелюлоза | |
натрію стеарила фумарат | |
тальк | |
лактоза моногідрат |
Фармакодинаміка та фармакокінетика
Засіб стимулює секрецію інсуліну підшлунковою залозою (β-клітинами) і покращує його фізіологічний профіль. Ефективність препарату посилюється за рахунок здатності підвищувати чутливість периферичних тканин до компоненту, зменшувати період часу між прийомом їжі і початком секреції речовини. В результаті прийому у пацієнтів знижується пік гіперглікемії після прийому їжі, нормалізує вуглеводний обмін.
Препарат зменшує адгезію тромбоцитів, що зменшує ризик виникнення тромбозів і пристінкового тромбу. Підвищується фібринолітична судинна активність і нормалізується проникність судин. Гліклазид здатний знижувати показники холестерину та вільних радикалів, перешкоджає виникненню атеросклерозу. Важлива властивість полягає в здатності препарату зменшувати сприйнятливість судин до адреналіну, протистояти агрегації тромбоцитів.
Ліки швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, після чого показники в плазмі крові починають поступово збільшуватися, досягаючи максимальних позначок через 7-12 годин після прийому. Зв'язок Гликлазида з білками плазми дорівнює 95%. Присутність їжі не впливає на процес всмоктування кошти. Метаболізм препарату відбувається в печінці. Тривалість напіввиведення становить близько 12 годин. Висновок кошти відбувається за допомогою нирок у вигляді метаболітів.

Показання до застосування
Препарат Гліклазид широко застосовується при цукровому діабеті другого типу і гіперглікемії. Прийом особливо актуальний у випадку малої ефективності дієтотерапії, методик щодо зниження індексу маси тіла і спеціальних фізичних вправ. Гліклазид ефективний з метою запобігання ускладнень цукрового діабету другого типу: розвитку микрососудистых патологій (інсульту, інфаркту міокарда) і порушень мікроциркуляції (ретинопатії, нефропатії).
Інструкція по застосуванню Гликлазида
Рішення про розмір дозування для прийому при гіперглікемії призначається на підставі комплексу параметрів: віку, ступеня тяжкості діабету і показників цукру в крові до їжі і через дві години після їжі. Початкова рекомендована доза -- 40 мг під час прийому їжі. Дана дозування рекомендована для всіх пацієнтів і в тому числі осіб літнього віку. Початкова добова доза – 80 мг. Далі в залежності від параметрів, в середньому, 160 мг на добу. Корекція дозування здійснюється з урахуванням мінімального двотижневого періоду.
Максимально допустима доза становить – 320 мг. При пропуску прийому препарату не потрібне збільшення дози на наступний день. Дозування для літніх пацієнтів, а також пацієнтів з нирковою недостатністю не має відмінностей. Прийом препарату повинен супроводжуватися контролем глюкози в крові з метою недопущення гіпоглікемії (підвищення концентрації глюкози).
Гліклазид 30 МВ мг
Обсяг дози Гликлазида модифікованого вивільнення (МВ) може становити від 30 до 120 мг. Прийом відбувається вранці разом з їжею. При пропуску прийому препарату від гіперглікемії заборонена компенсація шляхом збільшення дози на наступний день. Рішення про дозування приймається індивідуально. Початкова доза дорівнює 30 мг. У разі недостатності результату доза поетапно (раз в місяць) підвищується до 60, 90 і 120 мг. Гліклазид МВ може поєднуватися з інсуліном. Припустимо такий же перехід з прийому звичайного Гликлазида 80 на Гліклазид 30 МВ мг після цукрового навантаження.
Лікарська взаємодія
Поєднуючи Гліклазид з іншими лікарськими засобами, необхідно дотримуватися обережності. Для мінімізації ризиків необхідно враховувати наступні фактори:
- препарат підсилює дію антикоагулянтів, Варфарину;
- Міконазол, Фенілбутазон, етанол підвищують дію засоби, збільшуючи ризик розвитку гіпоглікемії і коми;
- інші гіпоглікемічні ліки, бета-адреноблокатори, Флуконазол, Каптоприл, Циметидин, сульфаніламіди, нестероїдні протизапальні засоби посилюють гіпоглікемію;
- Даназол підвищує діабетогенний ефект, Хлорпромазин знижує секрецію інсуліну, глюкокортикостероїди, Сальбутамол, Ритодрин підвищують зміст глюкози в крові, гіпоглікемічну дію Гликлазида.

Побічні дії
Застосовуючи медикамент, пацієнти можуть зіткнутися з проявом побічних ефектів. Часто зустрічаються наступні з них:
- гіпоглікемія, що характеризується головою болем, підвищеною стомлюваністю, слабкістю і почуттям голоду;
- прискорене серцебиття;
- аритмія, підвищення тиску, сонливість або безсоння;
- депресія, втрата чіткості зору, тремор;
- парези, запаморочення, делірій, судоми;
- брадикардія, непритомність, кома, нудота;
- жовтяниця;
- пригнічення кістковомозкового кровотворення, алергічні реакції;
- еритема;
- анемія, васкуліт, печінкова недостатність.
Передозування
Ознаками передозування лікарським засобом служать гіпоглікемія, втрата свідомості, кома. Якщо пацієнт не втратив свідомість, йому треба дати трохи цукру. При появі коми або судом потрібно викликати швидку допомогу і негайно госпіталізувати хворого. Для лікування внутрішньовенно вводять 50 мл 40% розчину декстрози або глюкози. Після відновлення пацієнту дають їжу, багату простими і легкозасвоюваними вуглеводами, контролюють стан протягом двох діб. Діаліз при передозуванні не дає потрібного ефекту, тому що Гліклазид зв'язується з білками плазми.
Протипоказання
При наявності підвищеної чутливості до одного з компонентів препарату він не призначається. Іншими протипоказаннями медикаменту стають:
- цукровий діабет першого типу;
- гіперчутливість до похідних сульфонілсечовини або сульфаніламідів;
- діабетична кома, кетоацидоз, прекома;
- тяжка печінкова або ниркова недостатність;
- одночасний прийом миконазола;
- вагітність, лактація;
- вік до 18 років;
- діабетична нефропатія;
- поєднання з Фенілбутазоном або Даназолом.
Умови продажу та зберігання
Препарат слід зберігати в темному місці без доступу вологи при температурі не вище 25 градусів. Слід берегти Гліклазид від дітей. Термін придатності дорівнює трьом рокам. Відпускається за рецептом.
Аналоги
На вітчизняному фармакологічному ринку зустрічається кілька аналогів Гликлазида. Частина з них має ідентичне активна речовина, інша частина дозволяє досягти схожого терапевтичного ефекту. Аналогами медикаменту є наступні ліки:
- Гліклазид Канон;
- Глидиа МВ;
- Глюконорм;
- Гликлада;
- Глиорал;
- Глюкэтам;
- Діабетон;
- Диабрезид;
- Діаглізид.

Ціна Гликлазида
Вартість препарату відрізняється в залежності від виробника, кількості таблеток в упаковці і концентрації активної речовини. Приблизні ціни на медикамент:
Тип таблеток | Виробник | Ціна, в рублях |
Концентрація 30 мг 30 шт. | Канонфарма | 89 |
30 міліграмів 60 шт. | Канонфарма | 130 |
60 мг 30 шт. | Канонфарма | 151 |
Гліклазид 30 МВ мг 60 шт. | Озон | 144 |
60 міліграмів 30 шт. | Фармстандарт | 174 |
30 міліграмів 60 шт. | Фармстандарт | 144 |
Відео
По-швидкому про ліки. Гліклазид
Відгуки
Олена, 45 роківУ мене цукровий діабет другого типу, тому я змушена кожен день приймати гіпоглікемічні засоби. В цьому році я приймаю Гліклазид 80 мг. Мені подобається, що ефект від медикаменту сильний, немає побічних ефектів, як це було з його попередником. Якщо буду вибирати, чим лікуватися далі, то тільки їм.
Михайло, 58 роківУ молодості любив поїсти солодкого, що відбилося на моєму здоров'ї зараз. На жаль, у мене підвищений цукор у крові, його треба кожен день нормалізувати спеціальними таблетками. Я приймаю Гліклазид у мінімальному дозуванні, цього вистачає для підтримки здоров'я. Неприємних симптомів від використання засобу немає, я всім задоволений.
Наталя, 39 роківКоли мені ставили діагноз цукровий діабет, я вже приготувалася, що буду кожен день робити уколи інсуліну, але все вийшло не так. Ін'єкції мені не знадобилися, у мене неинсулинозависимая форма хвороби. Доводиться щодня пити таблетки, лікар прописав мені Гліклазид. Я приймаю їх другий місяць і поки задоволена.
Єгор, 52 рокиЛюдям з цукровим діабетом другого типу, як у мене, доводиться щодня міряти цукор в крові і нормалізувати його при будь-яких відхиленнях. Раніше я брав Гліклазид, але незабаром його ефекту стало не вистачати. Довелося перейти а більш потужний препарат, який прописав мені лікар. Ним став Глюкофаж, поки він подобається мені по ефекту.