Систолічний тиск 140, діастолічний 70 - що це значить, симптоми і лікування
- 1. Тиск 140 на 70 – що це значить
- 1.1. Що таке пульсова гіпертензія
- 2. Чому велика різниця між верхнім і нижнім тиском
- 2.1. Причини підвищеного верхнього тиску
- 2.2. Низьке нижнє тиск – причини
- 3. Тиск 140 на 70 – що робити
- 3.1. При вагітності
- 3.2. У літніх людей
- 4. Як нормалізувати тиск в домашніх умовах
- 5. Як лікувати підвищений пульсовий тиск
- 6. Народні засоби для зниження тиску
- 7. Відео
Показники артеріального тиску (АТ) схильні постійним коливанням. Нормальним середньостатистичним значенням прийнято вважати показання тонометра 120 на 80. При тиску 140 на 70 систолічний (верхній) показник трохи підвищений, а діастолічний трохи знижений, так що говорити про гіпертензії складно; зате серйозно перевищена норма пульсового тиску, що може свідчити про серйозні проблеми зі здоров'ям або передвіщати їх виникнення.
Тиск 140 на 70 – що це значить
При показниках тиску 140 на 70 йдеться не стільки про гіпертонії або гіпотонії, а більше про пульсової гіпертензії, серйозне підвищення кров'яного пульсового тиску (ПАД), яке є головним свідченням еластичності кровоносних судин, вираховується як різниця між верхнім і нижнім показниками АТ. За нього ж кардіолог робить висновки про стані:
- артеріальних стінок;
- прохідності судин;
- клапанів аорти;
- міокарда.
Нормальним вважається показник, що становить мінімум одну четверту частину систолічного показника, близько сорока одиниць, в середньому. Якщо тиск 140 на 70 – він перевищено майже вдвічі, що свідчить про серйозні проблеми або збої в роботі серцево-судинної кровоносної системи. Знижений показник менш небезпечний, часто супроводжує крововтрату, є основним симптомом серцевої недостатності.
Що таке пульсова гіпертензія
Пульсова гіпертензія – це перевищення нормальних показників ПАД. Як правило, формується внаслідок втрати еластичності стінок судин у осіб похилого віку. Може бути викликана високим фізичним навантаженням або нервовим перенапруженням. Перевищення показника становить велику небезпеку для здоров'я людини, оскільки підвищується навантаження на ряд життєво важливих органів, включаючи серце – вони швидше зношуються, гірше працюють.
Чому велика різниця між верхнім і нижнім тиском
Якщо зниження норми ПАД часто буває викликано стресом, шкідливими звичками і нервовим перенапруженням, то пульсова гіпертензія практично завжди є серйозним симптомом одного з наступних захворювань:
- підвищений внутрішньочерепний тиск;
- прединсультное або передінфарктний стан;
- анемія;
- серцева блокада;
- туберкульоз.
При регулярному перевищенні показника ПАД необхідно пройти обстеження у лікаря, щоб з'ясувати причину різниці верхнього і нижнього краю показників артеріального тиску. Даний стан, що супроводжується запамороченнями, носовими кровотечами або непритомністю – серйозний фактор ризику інфаркту або інсульту, гіпоксії головного мозку для осіб як молодого, так і літнього віку.
Причини підвищеного верхнього тиску
Гіпертонія – високий систолічний показник, вона може бути викликана низкою причин, починаючи з спадкової схильності і закінчуючи перепадами атмосферного тиску або іншими змінами погодних умов. Не останню роль відіграють шкідливі звички, що негативно позначаються на стані судин – куріння, систематичне вживання спиртного. Негативно позначається на ПЕКЛО неправильне харчування – регулярне поїдання жирної і солоної їжі. Малорухливий спосіб життя, нервове напруження теж ведуть до артеріальної гіпертензії.
Низьке нижнє тиск – причини
Знижений нижнє тиск пов'язано з цілим рядом факторів, є наслідком фізичного або нервового перенапруження, порушення режиму відпочинку або харчування, хронічної втоми, нестачі сну. У пенсійному віці гіпотонія – стан, коли діастолічний тиск низький –викликається рядом функціональних порушень серцево-судинної системи, таких як:
- інсульт головного мозку;
- хронічна серцева недостатність;
- ішемічна хвороба серця;
- тахікардія або брадикардія.
Тиск 140 на 70 – що робити
Існують медикаментозні і немедикаментозні методи зниження пульсового тиску. Потрібно розуміти, чи йдеться про регулярне стані, рідкісних нападах або частих скачках пульсової гіпертензії у зв'язку з посиленою навантаженням, наприклад. У будь-якому випадку, якщо різниця між верхнім і нижнім тиском 70, необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити причину коливань АТ, отримати рекомендації по корекції способу життя, призначення курсу лікарської терапії, якщо в цьому є необхідність.
При вагітності
Під час вагітності серце жінки, так само як і інші внутрішні системи та органи, що піддаються підвищеному навантаженні. Майже вісімдесят відсотків вагітних жінок відчувають артеріальну гіпертензію, особливо в першому і третьому триместрі. Вона провокує підвищений пульсовий тиск. Необхідно уважно відстежувати свій стан, регулярно консультуватися з провідним вас фахівцем, оскільки підвищений АТ може впливати на самопочуття та розвиток плода.
У літніх людей
У зв'язку з тим, що до літньому віку в організмі відбувається природне зношування всіх органів і систем, в тому числі і серцево-судинної, нормальні показники тиску інші, вони коливаються в межах 110/130 на 60/80. Пульсова гіпертензія у віці старше шістдесяти років може бути небезпечна, призвести до гіпертонічного кризу. а так само ряду інших тяжких станів. Ось чому з віком рекомендується регулярно заміряти ПЕКЛО, періодично підтримувати здоров'я лікарською терапією і регулярно проходити обстеження у лікаря.
Як нормалізувати тиск в домашніх умовах
Люди, що страждають гіпотонією і гіпертонією, чудово знають, як швидко стабілізувати свій стан при стрибку ПЕКЛО. Гіпертоніки завжди тримають під рукою Корвалол, застосовують відвари меліси, настоянку валеріани або глоду. При гіпотонії приймають настойку женьшеню, родіоли рожевої, інші засоби, що стимулюють кровообіг і збуджують нервові центри. Здорові, дорослі чоловіки та жінки для профілактики стрибків тиску повинні вести активний спосіб життя, дотримуватися дієти, режиму харчування, поменше хвилюватися.
Як лікувати підвищений пульсовий тиск
Розрив між верхнім і нижнім показниками АТ теж піддається коригуванню. Крім медичних препаратів, приймати які можна лише після призначення лікаря, рекомендується робити дихальну гімнастику для зниження рівня пульсу, а також уважно стежити за дотриманням режиму сну і харчування. У випадках, коли пульсова гіпертензія викликана серцево-судинним або іншим захворюванням, лікування проводиться в рамках загальної лікарської терапії.
Народні засоби для зниження тиску
При гіпертонії зовсім не обов'язково регулярно ковтати таблетки або інші лікарські препарати. Існує безліч народних методів лікування цієї недуги:
- Непогано допомагають свіжовичавлені соки з буряка, огірка, моркви, селери з петрушкою і шпинатом.
- Можна приготувати настоянку часнику, перетерти лимон з журавлиною і медом, робити примочки з натурального яблучного оцту.
- Ефективний трав'яний збір з глоду, звіробою, материнки, шипшини, кропиви собачої.