Мікосептін – інструкція щодо застосування мазі, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

Для усунення свербежу, набряку, запаху при грибкових інфекціях шкіри використовують Мікосептін – інструкція по застосуванню препарату містить інформацію про його дії та показання для використання. Медикамент може призначатися і в якості заходів профілактики для запобігання розвитку грибкових патологій. Ознайомтесь із інструкцією по застосуванню Микосептина.

Мазь Мікосептін – інструкція по застосуванню

За фармакологічною класифікацією, мазь Мікосептін відноситься до препаратів для зовнішнього застосування з протигрибковим ефектом. Вона лікує прояви грибкових інфекцій (висип, набряки) і застосовується в якості профілактики його рецидиву. Активними речовинами складу є ундециленовая кислота і її цинкова сіль, які діють на широкий спектр мікроорганізмів.

Склад

Мікосептін випускається у формі мазі для зовнішнього застосування. Її детальний склад і опис зазначено в таблиці:

Опис

Трифазна мазь суспензионно-емульсійного типу білого кольору з жовтуватим відтінком, маслянистої консистенції з характерним запахом, видимими дрібними жировими зернами

Концентрація ундециленовой кислоти на 1 грам, мг

50

Концентрація цинкової солі ундециленовой кислоти, мг на 1 г

200

Склад

Твердий і рідкий парафін, вазелін білий, вода, стеаринова кислота, метилпарабен, олеомакрогол (словапол), віск білий, моногліцериди свинячого сала (димодан)

Упаковка

Алюмінієві туби по 30 г, картонні пачки з вкладеною всередину інструкцією по застосуванню

Фармакодинаміка та фармакокінетика

До складу препарату Мікосептін входять ундециленовая кислота і її солі, які надають виражене фунгістатичну дію і фунгіцидний ефект по відношенню до дерматофитам з роду Trichophyton, Epidermophyton і Microsporum, знижує бар'єрні функції клітинної стінки грибка. Активний компонент цинк володіє терпкою дією, що сприяє зниженню прояву ознак подразнення шкіри і забезпечує швидке загоєння шкірних покривів, усунення висипки.

Препарат має певну ступінь бактеріостатичної дії відносно штамів грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів Pseudomonas aeruginosa, Proteus rettgeri, Aeromonas hydrophila, Yersinia enterocolitica . Зважаючи низької системної абсорбції препарату даних про його фармакокінетиці немає, всмоктування в кров мінімальна.

Показання до застосування

В інструкції по застосуванню препарату Мікосептін вказано на такі показання, за наявності яких він може використовуватися:

  • лікування, профілактика грибкових захворювань шкіри, спричинених чутливими до мазі грибками;
  • поверхневі мікози шкірних покривів, дерматомікоз гладкої шкіри, стоп, пахової і міжпальцевий дерматомікози;
  • трихофітії верхніх і нижніх кінцівок;
  • загоєння попрілостей шкіри;
  • змішані кандидозні, бактеріальні інфекції;
  • може використовуватися для лікування ураженої шкіри пальців ніг при грибку нігтів;
  • профілактика грибкових інфекцій при надмірному потовиділенні, прояві подразнень в областях вологої попрілості (пах, під молочними залозами), пітниці.

Спосіб застосування і дозування

Мазь Мікосептін призначена для зовнішнього застосування. Її наносять на чисту суху поверхню ураженої шкіри двічі/добу. Курс триває 4-6 тижнів, після зникнення клінічних проявів для запобігання рецидиву інфекції рекомендується використовувати мазь раз в день протягом тижня, потім через день або двічі на тиждень протягом місяця. Якщо не витримати цей термін, зазначений в інструкції, доведеться лікуватися повторно.

Особливі вказівки

В інструкції із застосування мазі Мікосептін сказано про правила її використання, які розташовані в розділі особливих вказівок:

  • заборонено наносити препарат на відкриті ранові поверхні, пошкоджену шкіру, периорбитальную зону;
  • уникайте потрапляння мазі в очі, у разі проникнення промийте їх теплою водою, зверніться до лікаря;
  • перед нанесенням добийтеся сухої шкіри, щоб на ній не залишилося крапельок вологи;
  • немає даних про взаємодію ліки з іншими медикаментозними засобами, можливість поєднання Микосептина з іншими препаратами визначається лікарем;
  • лікарський засіб не впливає на концентрацію уваги та швидкість психомоторних реакцій, тому може застосовуватися при керуванні автомобілями і небезпечними механізмами.

Мікосептін при вагітності

Застосування мазі Мікосептін при вагітності та під час грудного вигодовування визначається для кожної пацієнтки індивідуально її лікуючим лікарем. У препарату низька системна абсорбція, але перед використанням потрібно оцінити користь для матері і ризик для плода. За відгуками лікарів, при лактації не можна наносити мазь на область молочних залоз. Протипоказанням для застосування препарату є дитячий вік до двох років.

Побічні дії і передозування

В інструкції по застосуванню Микосептина вказано на можливий прояв побічних дій у вигляді почервоніння шкіри, свербежу покривів, набряку, відчуття печіння, появи шкірної висипки. Можливі рідкі прояви освіти пустул, екземи, які проходять самостійно і не вимагають відміни лікування. При появі ознак підвищеної чутливості слід припинити лікування та звернутися до лікаря. Випадки передозування маззю не описані. При випадковому проковтуванні можливе відчуття нудоти, блювання. Лікування полягає у промиванні шлунка, симптоматичної терапії.

Протипоказання

Не можна використовувати препарат у дитячому віці до двох років. Головним протипоказанням, при наявності якого застосування мазі Мікосептін заборонено, є підвищена чутливість до ундециленовой кислоти, її похідних, парабенам, іншим компонентам складу. Заборонено наносити лікарський засіб на мокнучі ділянки шкіри, виразки, пухирі, уникайте потрапляння в очі, на область навколо них.

Умови продажу та зберігання

Купити Мікосептін можна за рецептом від лікаря, препарат зберігається в недоступному для дітей місці, захищеному від сонячного світла, вологи при температурі 10-25 градусів. Рекомендується щільно загвинчувати тюбик щоб уникнути попадання в нього води. Термін придатності мазі дорівнює трьом рокам.

Аналоги Микосептина

Прямими (схожими за складом і активно діючих речовин) і непрямими (однакове фармакологічна дія) аналогами Микосептина є такі мазі, випущені російськими та іноземними фармацевтичними фабриками:

  • Нитрофунгин;
  • Лоцеріл;
  • Амодерм;
  • Экзодерил;
  • Миколак;
  • Атифан;
  • Ламидерм;
  • Ламікон®;
  • Микозил;
  • Ламифен;
  • Тербизил.

Ціна Микосептина

Купити мазь Мікосептін можна через інтернет-аптеки або аптечні відділи за вартістю, яка залежить від типу аптеки, рівня торгової націнки. Приблизні ціни на мазь в аптеках Москви і Санкт-Петербурга вказані далі:

Найменування аптеки

Ціна за упаковку 30 г, в рублях

Пігулки.ру

391

Балтика-Мед

405

Діалог

307

Вікно допомоги

459

Будьте здорові

433

36,6

349

Здравзона

343

Відгуки

Тетяна, 35 роківМіж пальцями ніг початок мокнути, з'явився свербіж і печіння. Я подумала, що це грибок, і пішла до лікаря. Той підтвердив діагноз, виписав мазь Мікосептін. Я користувалася їй по інструкції – змащувала шкіру двічі на день, а після зникнення ознак грибка продовжувала курс ще півтора місяця. Минуло півроку, рецидиву немає, сподіваюся, не виникне.
Олексій, 28 роківЗ-за зайвої ваги у мене в складках під грудьми стали з'являтися попрілості. Спочатку я не надав цьому уваги, але незабаром там почали рости червоні плями, які свербіли, палили шкіру. Я злякався, купив крем проти грибкових інфекцій Мікосептін, став змащувати шкіру. Через тиждень все пройшло, я кинув курс, але через 10 днів все почалося знову.
Оксана, 31 рікУ дитини на ногах виявила полущені ділянки шкіри. Він скаржився, що ті сверблять, я вирішила змастити кремом, яким колись сама грибок вилікувала. Мікосептін відмінно впорався із загоєнням, печінням. Пізніше я прочитала у відгуках, що потрібно використовувати його ще по закінченні симптомів, так і вчинили, будемо сподіватися, що інфекція не повернеться.
Олександр, 44 рокиВ паху виявив червоні пухирі. Спочатку подумав, що це пітниця або алергія, і вирішив, що саме пройде, але не вийшло. Плями стали рости, тому я пішов до лікаря. Той вирішив спочатку виписати мазь Мікосептін, але у мене виявилася алергія на один з компонентів складу. Доктор терміново почав шукати аналог Микосептина, більш безпечний для мого організму.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!