Аспірин – інструкція по застосуванню і відгуки
- 1. Що таке Аспірин
- 1.1. Склад Аспірину в таблетках
- 1.2. Дія Аспірину
- 1.3. Показання до застосування
- 2. Як приймати Аспірин
- 2.1. Аспірин для серця
- 2.2. Від головного болю
- 2.3. При варикозі
- 3. Особливі вказівки
- 4. При вагітності та лактації
- 5. Застосування у дитячому віці
- 6. Лікарська взаємодія
- 7. Побічні дії
- 8. Передозування
- 9. Протипоказання
- 10. Умови продажу та зберігання
- 11. Аналоги
- 12. Ціна Аспірину
- 13. Відео
- 14. Відгуки
Для розрідження крові, профілактики виникнення тромбозів, лікування хвороб міокарда та головного болю призначений Аспірин – інструкція по застосуванню препарату містить всі необхідні відомості для хворого. Ліки відомо своєю здатністю знімати жар і купірувати больовий синдром за рахунок активного складу. Ознайомтеся з інструкцією по його застосуванню.
Що таке Аспірин
Згідно з фармакологічною класифікацією, Аспірин входить до групи нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) з антиагрегантным властивістю. Це дозволяє йому мати широкий спектр дії – від усунення болю до профілактірует дії щодо серцево-судинних захворювань. Діючим компонентом складу є ацетилсаліцилова кислота. Вона і відповідає за ефект лікарського засобу.
Склад Аспірину в таблетках
У продажу зустрічаються шипучі і класичні таблетки Аспірин, а також з приставкою «кардіо». Всі вони містять ацетилсаліцилову кислоту в якості активно діючої компонента. Склад вказаний в таблиці:
Класичний Аспірин | Шипучі таблетки | |
Концентрація ацетилсаліцилової кислоти, мг на 1 таблетку | 100 | 500 |
Опис | Білі круглі | Двоопуклі, білі, з відбитком «хреста» і написом «ASPIRIN 0.5» |
Допоміжні елементи складу | Немає | Мікрокристалічна целюлоза, кукурудзяний крохмаль |
Формат | По 10 штук в контурній чарунковій упаковці з інструкцією по застосуванню | По 10 шт. у блістері, від 1 до 10 блістерів в упаковці |
Дія Аспірину
Ацетилсаліцилова кислота належить до нестероїдних компонентів, володіє жарознижуючим ефектом, знеболюючу і протизапальну дію. Потрапляючи в організм, речовина гальмує роботу ензимів циклооксигеназ (є інгібітором), що беруть участь при виробленні простагландинів. Воно знижує температуру при грипі, полегшує суглобові і м'язові болі, гальмує агрегацію тромбоцитів.
Потрапляючи всередину, ацетилсаліцилова кислота повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Під впливом ферментів печінки речовина перетворюється в саліцилову кислоту (головний метаболіт). У жінок метаболізм проходить повільніше із-за низької активності ферментів сироватки крові. Максимуму концентрації у плазмі крові речовина досягає через 20 хвилин.
Речовина зв'язується з білками крові до 98%, проникає через плаценту і в грудне молоко. Період напіврозпаду дорівнює 2-3 годин при застосуванні низьких доз до 15 – високих. Порівняно з концентрацією саліцилатів, ацетилсаліцилова кислота не накопичується в сироватці, виводиться нирками. При нормальному функціонуванні сечовивідних шляхів до 100% разової дози речовини виводиться за 72 години.
Показання до застосування
По інструкції, застосування Аспірину показано для профілактики інфаркту, інсульту, тромбозу, варикозу; пацієнтам з наявністю наступних станів:
- головний, зубний, менструальний, м'язовий, суглобовий біль;
- хворобливі відчуття в горлі, спині;
- підвищена температура тіла при застуді або інфекційно-запальних захворюваннях;
- стенокардія, перенесена операція аортокоронарного шунтування.
Як приймати Аспірин
В інструкції по застосуванню сказано, що препарат призначається дорослим і дітям старше 15 років. Його приймають після прийому їжі, запиваючи склянкою чистої води. Тривалість лікування без консультації лікаря не повинна перевищувати тижня в якості знеболюючого засобу і трьох діб – для зняття жару. При необхідності тривалого прийому Аспірину зверніться до лікаря за призначенням низьких доз, комплексним лікуванням препаратами або діагностикою для виявлення хелікобактерної інфекції.
Шипучі таблетки розчиняються у склянці води, приймаються перорально після їди. Разовою дозою служить 1-2 шт., максимальної добової – 6 штук. Інтервали між прийомами складають від 4 годин. Протяжність лікування без лікарської консультації становить п'ять діб для знеболювання і три дні для зниження спека. Збільшення дозування та тривалості курсу можливе після відвідин лікаря.
Аспірин для серця
Ацетилсаліцилова кислота запобігає утворенню тромбів у крові, запобігаючи закупорку кровоносних судин згустками тромбоцитів. Малі дози Аспірину благотворно впливають на стан крові, що уможливлює його використання для профілактики виникнення серцево-судинних захворювань. Показаннями для застосування стають ризики при наявності діабету, ожиріння, артеріальної гіпертонії; підозра на інфаркт, профілактика тромбоемболії.
Щоб знизити кількість побічних ефектів, потрібно вживати спеціальну кишечнорастворимую форму засоби (Аспірин Кардіо), вводити розчини з ліками внутрішньовенно або внутрішньом'язово, використовувати трансдермальний пластир. По інструкції, для профілактики інсультів приймають дозу 75-325 мг/добу, під час серцевого нападу або розвивається ішемічного інсульту – 162-325 мг (половина таблетки 500 мг). При прийомі кишковорозчинною форми таблетку слід подрібнити або розжувати.
Від головного болю
При больових синдромах голови слабкої та середньої інтенсивності або гарячковому стані потрібно прийняти одноразово 0,5-1 г лікарського засобу. Максимальної одноразовою дозою вважається 1 грам. Інтервали між прийомами мають становити не менше чотирьох годин, а максимальна добова доза не повинна бути більше 3 м або шести таблеток. Запивати Аспірин потрібно великою кількістю рідини.
При варикозі
Ацетилсаліцилова кислота розріджує кров, тому її можна використовувати для запобігання склеювання тромбоцитів, закупорки вен. Препарат гальмує згортання крові, може застосовуватися для лікування варикозу та профілактики його ускладнень. Для цього використовуйте Аспірин Кардіо, тому що він дбайливіше ставиться до організму і завдає менше шкоди слизовій оболонці шлунка. По інструкції, лікування вен повинно супроводжуватися прийомом 0,1-0,3 г препарату за добу. Дозування залежить від тяжкості захворювання, маси тіла пацієнта, призначається лікарем.
Особливі вказівки
В інструкції щодо застосування Аспірину є пункт особливих вказівок, де зібрані правила використання препарату:
- Для швидкого ефекту розжуйте або подрібніть медикамент.
- Завжди приймайте ліки після їжі, щоб не травмувати слизову шлунка.
- Препарат може викликати бронхоспазм, напад бронхіальної астми, реакції чутливості (фактори ризику – лихоманка, поліпи в носі, хронічні захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту, бронхів і легенів).
- Засіб підвищує схильність до кровоточивості, що слід враховувати перед хірургічним втручанням, видаленням зубів – слід припинити прийом кошти за 5-7 днів до операції і попередити лікаря.
- Медикамент зменшує виведення сечової кислоти з організму, що може спровокувати напад гострої подагри.
При вагітності та лактації
Аспірин протипоказаний до застосування в першому та третьому триместрах вагітності із-за здатності проникнення ацетилсаліцилової кислоти через плацентарний бар'єр. На другому триместрі прийом вимагає обережності, тільки за призначенням лікаря і при перевищенні користі для матері над ризиком для плоду. Під час лактації Аспірин, за відгуками та інструкції, заборонений, тому що проникає у грудне молоко.
Застосування у дитячому віці
По інструкції, дітям до 15 років заборонено застосування Аспірину та інших препаратів з ацетилсаліциловою кислотою з-за підвищеного ризику розвитку синдрому Рейє на тлі вірусних захворювань. Цей стан характеризується появою енцефалопатії і гострої жирової дистрофії печінки з паралельним перебігом гострої печінкової недостатності.
Лікарська взаємодія
В інструкції щодо застосування Аспірину вказано на можливу лікарську взаємодію ацетилсаліцилової кислоти з іншими медикаментами:
- Препарат збільшує токсичний ефект Метотрексату, наркотичних аналгетиків, інших НПЗЗ, пероральних гіпоглікемічних засобів.
- Засіб підвищує активність сульфаніламідів, знижує – гіпотензивних засобів та діуретиків (Фуросемід).
- У поєднанні з глюкокортикостероїдами, алкоголем і містять етанол засобами збільшується ризик кровотеч, ушкодження слизової оболонки ШКТ.
- Засіб підвищує концентрацію Дигоксину, препаратів літію, барбітуратів.
- Антациди з гідроксидом магнію або алюмінію уповільнюють всмоктування медикаменту.
Побічні дії
В інструкції по застосуванню вказані наступні побічні ефекти Аспірину, що розвиваються у пацієнтів:
- болі в животі, печія, блювання з кров'ю, нудота, баріться стілець;
- приховані ознаки кровотеч: залізодефіцитна анемія, перфорація або ерозія стінок шлунка і кишечника;
- запаморочення, шум у вухах;
- кропив'янка, бронхоспазм, набряк Квінке, інші алергічні реакції.
Передозування
По інструкції, симптомами передозування середньої тяжкості є нудота, блювання, порушення слуху, шум у вухах, сплутаність свідомості, запаморочення, болі в голові. Вони зникають при зниженні дози. Ознаками тяжкої стадії передозування є лихоманка, респіраторний алкалоз. У пацієнта можуть проявлятися кома, кардіогенний шок, виражена гіпоглікемія, метаболічний ацидоз і дихальна недостатність.
Лікування передозування є обов'язкова госпіталізація пацієнта, лаваж (очищення від токсинів запровадженням спеціального розчину), прийом активованого вугілля, лужний діурез для отримання певних параметрів кислотності сечі. При втраті рідини пацієнту проводять гемодіаліз, заходи по її відшкодуванню. Усуненням інших ознак займається симптоматична терапія.
Протипоказання
В інструкції Аспірину сказано про наступні протипоказання, при яких заборонено застосування лікарського засобу:
- загострення ерозії або виразки ШКТ;
- геморагічний діатез;
- перший і третій триместри вагітності, грудне вигодовування;
- бронхіальна астма;
- підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти, НПЗЗ або іншим компонентам складу препарату;
- вік до 15 років;
- захворювання печінки;
- декомпенсована серцева недостатність;
- шлунково-кишкові кровотечі.
Умови продажу та зберігання
Ацетилсаліцилову кислоту можна купити в аптеці без рецепта. Зберігається препарат при температурі до 30 градусів, далеко від сонця і дітей. Термін придатності дорівнює п'яти рокам.
Аналоги
За активно діючої речовини складу, фармакологічній дії по відношенню до людського організму виділяють наступні аналоги Аспірину, що випускаються вітчизняними та іноземними фірмами:
- Тромбо АСС;
- Ацекардол;
- Ібупрофен;
- Антигрипокапс;
- Аспетер;
- Цитрамон;
- Аспикод;
- Аспровит;
- Ацекардин;
- Ацелизин;
- Копацил;
- Парацетамол.
Ціна Аспірину
В інтернет-аптеках або аптечних відділах вартість Аспірину різниться в залежності від форми випуску та кількості таблеток в упаковці. Приблизні ціни вказані нижче:
Вид ліки | Інтернет-ціна, рублів | Аптечна ціна, рублів |
Шипучі таблетки 500 мг 12 шт. | 257 | 270 |
Пакетики 3,5 м 10 шт. | 444 | 460 |
Аспірин кардіо 100 мг 56 шт. | 241 | 259 |
Класичний 100 мг 10 шт. | 12 | 15 |
Відео
Аспірин - від чого реально захистить ацетилсаліцилова кислота
Жити здорово! Чарівний аспірин.(23.09.2016)
Відгуки
Вікторія, 67 роківУ зв'язку з моїм віком і наявністю цукрового діабету у мене підвищений ризик розвитку інфаркту. Лікарі порадили пити для профілактики серцевий Аспірин. Я приймаю його у мінімальній дозі – по половині таблетки в день, і горя не знаю. Мені подобається, що таблетки не викликають побічних ефектів, розріджують кров і не дають зійти роботі серця.
Наталя, 34 рокиВсе життя пила Аспірин для зняття головного болю і передменструальних синдромів, і тільки в минулому році дізналася, що в останньому випадку таблетки можуть викликати небезпеку. Довелося шукати бюджетний, але такий же ефективний аналог Аспірину – вибір припав на Парацетамол. Я повністю задоволена і не бачу різниці між ліками.
Захар, 45 роківЯкщо я відчуваю перші ознаки застуди, відразу п'ю шипучі таблетки ацетилсаліцилової кислоти. Вони моментально діють, і вже через півгодини відновлюють організм практично повністю. Іде головний біль, починає спадати жар. Чув, за відгуками, що засіб можна використовувати і для профілактики тромбозу, але поки сам не застосовував.