Розчин і мазь Фукорцин - склад препарату, показання для дітей і дорослих, побічні ефекти, аналоги і ціна

В якості антисептика можна використовувати червоний Фукорцин – інструкція по застосуванню якого говорить, що він підходить навіть дитині. Дорослі теж використовують протимікробний препарат, за винятком вагітних. Таке обмеження пов'язане з присутністю у складі фенолу. Ознайомтеся з іншими компонентами ліків, його показаннями, фармакологічною дією і антисептичним ефектом.

Що таке Фукорцин

Рідина або фарба Кастеллані – так по-іншому називається розчин Фукорцина. Він являє собою комбінований препарат для зовнішнього використання. Серед дій, які він надає, числяться протимікробний і протигрибковий. Спиртовий розчин володіє характерним яскравим малиновим кольором, специфічним запахом фенолу. Лікарі можуть вживати у назві ліки термін «червона зеленка».

Склад і форма випуску

Розчин для зовнішнього застосування випускається у флаконах з темного скла по 10, 15, 25 і 1000 мл. Мазі Фукорцин не існує. Флакони можуть бути укупорены гумовим наконечником, щільно прилеглим до неї. Це незручна форма для відкривання – можна забруднитися, а відмити Фукорцин з рук, за відгуками, важко. Для полегшення використання випускається Фукорцин в олівці і з дозатором-лопаткою. На 10 мл препарату доводиться 390 мг фенолу, 780 мг резорцину, 80 мг борної кислоти, 40 мг фуксину основного і 0,49 мл ацетону.

Фармакологічна дія

Червона зеленка має антисептичну дію і протигрибковим ефектом за рахунок поєднання активних компонентів. Вони ефективні при ураженні слизових оболонок інфекційними захворюваннями та грибками, володіють широким спектром дії. Фармакологічна дія проявляється вираженим бактерицидним ефектом. Поєднання інгредієнтів пригнічує ріст і розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

Спиртова складова руйнує клітинні стінки бактерій, включаючи спори сибірської виразки. Порушення синтезу ферментів всередині клітин грибкових спор і бактерій призводить до загибелі грибів. За рахунок цього рідина Кастеллані ефективна в лікуванні грибкових захворювань: мікозів, оніхомікозів, дерматофитозов. Препарат блокує можливість зараження вторинною мікрофлорою, ефективний відносно гноетечения, є сильним знезаражувальним засобом.

Показання до застосування

Згідно інструкції по застосуванню, лікарський препарат має наступні показання для використання:

 • гнійничкові висипання, грибкові шкірні захворювання;
 • поверхневі рани, ерозії, ушкодження слизових оболонок, тріщини, садна;
 • захворювання шкіри, викликані дерматомицетами;
 • мікробна екзема, жирна та змішана форми себореї;
 • занози, порізи, фурункули;
 • мокнучі рани, піодермія, стрептодермія, пустульоз;
 • поверхневий кандидоз, мікози, епідермофітія, лишай;
 • стоматит, розеола, герпес, вітрянка, везікулез, кропив'янка, акне.

Фукорцин при стоматиті

При ураженні слизових оболонок у роті або лікуванні стоматиту медикамент наноситься на змочений обліпиховою або іншим маслом тампон. Після цього точково обробляється уражена поверхня. Змочувати ватний тампон маслом потрібно, щоб знизити ризик опіку слизової оболонки тонкої складовими розчину Кастеллані. Перед антисептичною обробкою видаліть наліт з ротової порожнини, через годину після застосування Фукорцина нанесіть мазь Камістад або Кандид. Використовуйте речовина не частіше чотирьох разів за день курсом 7-10 днів.

Гнійні захворювання

Розчин Фукорцина є барвним антисептиком, тому його можна застосовувати для обробки країв гнійних ран на шкірі і слизових оболонках. Не можна наносити засіб на саму рану, це призводить до опіку та інтоксикації. Медикамент переважно в обробці ран в порівнянні з зеленкою і йодом, оскільки він володіє, за відгуками лікарів, менш вираженим підсушують дією. Наносити розчин ватною паличкою або турундою.

Фукорцин при герпесі

Точково повинен наноситися препарат і при герпесі, появі свербежу, бульбашок. Засіб використовують для обробки області везикули, повторюючи кожні чотири години. Така частота дозволяє швидко блокувати розмноження вірусу. Наносити розчин ватною паличкою на уражені ділянки шкіри. Інструкція дозволяє застосовувати Фукорцин при лікуванні вітрянки у дітей старше трьох років. Принцип використання аналогічний терапії герпесу. Мазати вітрянку, за інструкцією, слід до зникнення симптомів.

Грибкові ураження

Ефективний препарат стосовно поверхневих шкірних грибкових інфекцій, але їм не можна лікувати грибок нігтів. На шкірі перед лікуванням перевіряється наявність волосся, відсутність виразок, кірочок, корост, нагноєнь. Наноситься Фукорцин 2-4 рази за добу на уражені ділянки. Тривалість курсу – поки не очиститься шкіра, не повернеться її нормальний вигляд і структура. Кожен раз при обробці використовуйте новий ватний диск або ватяну паличку, щоб не допустити повторного зараження.

Фукорцин від лишаю

Щоб попередити зростання мікроспор за межами ураженої ділянки, обробляйте лишайные плями Фукорцином по всій зоні вогнища інфекції, включаючи сантиметр здорової шкіри з усіх сторін. Використання препарату при лишаї допомагає усунути пошкодження, вбити збудників і нейтралізувати інфекцію. Обробляйте ділянки 2-4 рази за день ватною паличкою, змоченою в спиртовому розчині медикаменту. Сліди можна змити пероксидом водню.

Спосіб застосування і дозування

Фукорцин – інструкція з його застосування передбачає зовнішнє використання препарату. Наносять медикамент на вогнище ураження до чотирьох разів за добу, частота залежить від тяжкості перебігу захворювання і його стадії. Після висихання оброблений ділянку змащується іншими пастами, мазями, кремами. Курс лікування індивідуальний, призначається лікарем, препарат можна застосовувати до зникнення симптомів хвороби. Згідно інструкції, щотижня засобом лікування потрібно робити перерву на такий же час, щоб дати шкірі відновитися.

Медикамент відрізняється специфічним ароматом, червоним кольором, забарвлює шкіру й білизну. При нанесенні може відчуватися легке пощипування – це нормально і обумовлена дією компонентів на нервові закінчення. Вже з першого нанесення Фукорцин вбиває хвороботворних бактерій. Інструкція попереджає, що не можна використовувати препарат на великих ділянках шкіри через фенолу. Він проникає в кров, викликає ознаки інтоксикації (слабість, запаморочення, задуха).

При синцях і саднах шкіри розчин наноситься рясно, робиться це з метою повністю обробити пошкоджену область. Після повного висихання можна нанести заживляющую мазь, але не можна заклеювати ділянку шкіри пластиром або бинтом, щоб уникнути появи опіку. При ерозіях і тріщинах Фукорцин застосовують протягом тижня, поки повністю не заживуть покрови, а на місці патології не виросте грануляційна тканина.

По інструкції, для дітей молодше року перед застосуванням медикамент розводиться водою в пропорції 1:1. Це потрібно, щоб мінімізувати ризик потенційного негативного впливу. Дітям 1-5 років розчин можна застосовувати в чистому вигляді, але дотримуючись обережності: нанесення на малу площу шкіри протягом мінімального терміну. Фукорцин використовується точково, прийом припиняється, як тільки ранки покрилися кіркою, висипання підсохли, почався очевидний процес загоєння рани. Дітям заборонено наносити препарат більше п'яти разів за добу, це викликає інтоксикацію.

Фукорцин при вагітності

При виношуванні дитини та грудне вигодовування застосування Фукорцина під забороною через наявність у складі фенолу. Він проникає в кров, грудне молоко, через плацентарний бар'єр і здатний принести шкоду плоду. При необхідності обробити рани вагітним, краще використовувати менш небезпечне засіб (Хлорофіліпт). При неминучому використанні під час лактації грудне годування малюка краще відкласти.

Лікарська взаємодія

Використання Фукорцина, згідно інструкції, може призвести до непередбачуваних ефектів при поєднанні його з іншими ліками. Якщо пацієнт застосовує інші зовнішні препарати, лікар повинен проконсультувати хворого щодо комбінації. Не можна поєднувати розчин з протигрибковими препаратами місцевого застосування, Клотримазолом, Гризеофульвіном, засобами з фенолом, борною кислотою, гормональними медикаментами. Під час лікування заборонено вживання алкоголю і спиртовмісних препаратів.

Побічні дії

Інструкція по застосуванню лікарського засобу свідчить про наступних можливих побічних дій при лікуванні Фукорцином:

 • печіння, болю короткочасного характеру;
 • місцеві алергічні реакції, дерматити при тривалому використанні;
 • при резорбтивном дії можливі запаморочення, слабкість, нудота, розлади дихання, блювання, головний біль, діарея.

Передозування

При тривалому застосуванні розчину або використанні його на ділянках шкіри великої площі великий ризик передозування. Вона супроводжується слабкістю, запамороченням, колапсом, проблемами з диханням – ознаками отруєння фенолу. Крім них можуть посилювати побічні ефекти і проявлятися алергічні реакції. Проводиться симптоматична терапія, скасування препарату.

Протипоказання

Коли не можна приймати Фукорцин – інструкція по застосуванню свідчить про наявність таких протипоказань, при яких заборонено використовувати препарат:

 • підвищена чутливість до компонентів Фукорцина;
 • нанесення на великі ділянки шкірних покривів;
 • хронічні алергічні дерматози;
 • вік молодше року (лише у розведеному стані);
 • період вагітності, лактації.

Умови продажу та зберігання

Відпускається медикамент з аптек без рецепта, зберігається в сухому місці при температурі 8-15 градусів, вдалині від світла та дітей. Термін придатності дорівнює двом рокам.

Аналоги

Фукорцин не має аналогами згідно складом, але виділяють аналогічно діють препарати з фармакологічного ефекту. На ринку представлені вітчизняні та зарубіжні аналоги, які застосовують зовнішньо:

 • розчини Діамантовий зелений, Октинесепт, Саледез, Фукасептол, йод, Хлорофіліпт;
 • мазь Ацербин;
 • Саліцилової-цинкова паста, Теймурова паста;
 • безбарвний лінімент Сангвиритрин.

Ціна Фукорцина

Придбати антисептичний медикамент можна через інтернет або стандартну аптеку. Вартість буде залежати від об'єму флакона і рівня ціноутворення виробника. Зразкові ціни:

Різновид

Інтернет-аптеки, рублів

Ціна в простій аптеці, рублів

10 мл, Ярославська фармацевтична фабрика

48

50

10 мл з кришкою-лопаткою

47

50

25 мл, флакон

57

60

10 мл, формат олівця

50

60

Відео

Фукорцин: показання, побічні явища. Як відмити фукорцин. Безбарвний фукорцин

Відгуки

Діана, 30 роківУ мого сина довго не проходила болячка під пахвою, а коли пройшла, рана розкрилася, і звідти тек гній. Лікар сказав обробляти краї Фукорцином, щоб прибрати ризик виникнення інфекції і поліпшити стан сина. Я застосовувала препарат по інструкції – завдавала точково кожен день по 2-3 рази. Через тиждень рана почала гоїтися.
Вероніка, 27 роківПісля поїздки за кордон на море я приїхала додому з лишаєм. Спочатку я не зрозуміла, що це, але коли пляма розрослося до діаметра 5 см, пішла до лікаря. Той порадив пропити таблетки для зміцнення імунітету, пляму обробляти Фукорцином, а після того, як той висохне, змащувати антибактеріальною маззю. За місяць я впоралася з хворобою.
Тарас, 41 рікЯ виявив грибок на нігті – пластина стала жовта. Вирішив мазати її рідиною Кастеллані – дружина колись казала, що це протигрибковий засіб. За місяць стало тільки гірше, і я пішов до лікаря. З'ясувалося, що препарат не здатний проникнути в ніготь, тому марний. Мої старання були марними, лікуюся прописаними лікарем медикаментами.
Дмитро, 34 рокиВід постійної роботи на ногах у мене утворилася тріщина на великому пальці ноги. Я пробував розпарювальні ванночки, поживні та регенеруючі мазі, але нічого не допомагало. Випадково я помазав тріщину Фукорцином, який знаходиться завжди під рукою в домашній аптечці. На наступний день тріщина зменшилася, а через місяць пропала.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!