Проносний засіб Форлакс для дітей і дорослих - форма випуску, дозування, побічні дії і аналоги

При терапії запорів, незалежно від причин, що викликали порушення роботи кишечника, лікарі рекомендують спеціальну дієту і призначають проносні препарати для відновлення нормального процесу дефекації. Популярним осмотичним засобом для лікування закрепів є Форлакс – інструкція по застосуванню свідчить, що один стакан цього перорального розчину на добу допомагає протягом двох-трьох днів налагодити роботу кишкового тракту.

Проносне Форлакс

Порушення стільця, провокує проблему запору, може носити різний характер. Незбалансоване харчування (нестача в раціоні рослинної клітковини), похилий вік, порушення активності, захворювання органів шлунково-кишкового тракту, особливі фізіологічні стани (вагітність), перенесені складні операції – далеко не повний перелік обставин, що провокують затримку вмісту кишечника на виході, зниження частоти або повна відсутність дефекації.

Для симптоматичного лікування хронічних запорів атонічного або фізіологічного типу засобом першої лінії терапії експерти називають проносне Форлакс. Механізм дії його основного компонента носить осмотичний характер, тобто утримує воду в просвіті кишечника. Як наслідок, розм'якшуються калові маси, посилюється перистальтика кишечника, що призводить до відновлення режиму дефекації. Прийом макрогола, згідно з міжнародними дослідженнями, ефективніше і швидше знімає симптоми запору, ніж прийом препаратів на основі лактулози

Склад і форма випуску

Активною діючою речовиною проносного засобу Форлакс, згідно інструкції по застосуванню, є етиленгліколь – макрогол 4000. Крім нього, в вміст саше з препаратом входить:

  • сахаринат натрію;
  • цитраль;
  • альфа терпінеол;
  • оцтовий альдегід;
  • мальтодекстрин,
  • ліналоол;
  • этилбутират;
  • октаналь;
  • масло грейпфрута і апельсина;
  • Е420, Е220, Е320;
  • камедь акації.

Форлакс випускається у формі порошку, являє собою білий або майже білий порошок, з легким апельсиновим запахом. Форма розфасовки – по 4 г (дитячий Форлакс) або 10 г у одному паперовому непрозорому пакетику, по 10 і 20 саше в одній упаковці. Розчин для застосування внутрішньо готується на основі чистої води кімнатної температури. Вміст пакетика Форлакс розчиняється в 250 мл рідини до отримання напівпрозорого розчину білястого відтінку.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Згідно інструкції по застосуванню, активна діюча речовина осмотичного проносного Форлакс сприяє очищенню кишечника, пов'язуючи молекули води, размягчающей вміст кишечника, та істотно збільшуючи обсяг калу (до якого додається обсяг макрогола). Фармакокінетичні дослідження довели, що активна речовина препарату не піддається шлунково-кишкової абсорбції, молекули етиленгліколю м'яко і повністю виводяться з калом у процесі дефекації через 6-8 годин після прийому.

Показання до застосування

Курс Форлакса, як правило, призначається для одномоментного виведення кишкового вмісту, при харчових і лікарських отруєння перед проведенням діагностичних або операційних медичних процедур системи шлунково-кишкового тракту, досліджень кишечнику. Це м'яке проносне не викликає звикання, згідно інструкції, не провокує розвитку синдрому "ледачою кишки", тому підходить для тривалого застосування – курс лікування може становити до трьох місяців.

Протипоказання

Згідно інструкції по застосуванню, Форлакс має наступні протипоказання, при яких для вирішення проблеми запорів проводиться призначення іншого препарату:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • запальні захворювання кишечника;
  • перфорація або ризик перфорації прямої кишки;
  • токсичний мегаколон;
  • виразкова хвороба;
  • кишкова непрохідність;
  • болі в животі неясної природи;
  • непереносимість фруктози (містить сорбітол).

Спосіб застосування і дозування

Пероральний прийом препарату Форлакс вимагає попереднього приготування проносного розчину. Вміст 1 пакета розчиняють у 250 мл кип'яченої води, ретельно перемішують. Добова доза визначається на консультації лікаря, з урахуванням особливостей травних процесів пацієнта. Стандартне призначення, відповідає на питання, як приймати Форлакс дорослому, описаний в інструкції по застосуванню – 1-2 пакетики на добу, в ранковий або вечірній час, перед або під час прийому їжі.

Побічні дії і передозування

Згідно клінічних досліджень і відгуками фахівців, при передозуванні препаратом Форлакс можуть настати такі негативні реакції і симптоми:

  • здуття живота;
  • здуття кишечника;
  • діарея;
  • шлунково-кишкові розлади;
  • болі в животі;
  • алергічні реакції – кропив'янка, набряк Квінке;
  • у поодиноких випадках – анафілактичний шок.

Особливі вказівки

У випадках, коли ліки викликає діарею, необхідна корекція дозування або відміна курсу з метою призначення іншого препарату. Форлакс, згідно інструкції, може бути призначений хворим на цукровий діабет та пацієнтам, що не вживають по медичних протипоказань галактозу. Прийом будь-якого проносного засобу для збільшення ефективності лікування необхідно супроводжувати дієтою з підвищеним вмістом клітковини, достатнім споживанням рідини і рухливим способом життя.

При вагітності

Вагітним жінкам Форлакс призначається з обережністю, рекомендуються інші не медикаментозні форми лікування закрепів – особливий харчовий раціон (рослинна їжа), збільшення рухової активності. При застосуванні проносних препаратів рекомендується знижена доза. Явних протипоказань, згідно інструкції, до призначення в період вагітності і годування груддю ліки не має, оскільки його активна речовина не піддається абсорбції в шлунку, не потрапляє в кров, як наслідок – не проникає через плацентарний бар'єр і не загрожує розвитку плода.

Форлакс для дітей

Призначення Форлакс дітям здійснюється педіатром. Дозування становить один пакетик (дитяча доза – 4 г) на добу, в окремих випадках може бути збільшена, але з обережністю і тільки під контролем лікаря. Дітям до восьми років лікарський препарат не призначають. Дія розчину може викликати у дітей побічні ефекти, описані у інструкції по застосуванню – нудоту, блювоту, викликати здуття живота і діарею. При підозрі на передозування необхідно припинити прийом і звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія

В інструкції по застосуванню взаємодія препарату Форлакс з іншими лікарськими засобами. Як і інші осмотичні проносні, макрогол, згідно з відгуками проктологів, може уповільнювати абсорбцію і знижувати біодоступність активних речовин, деяких лікарських препаратів. При одночасному прийомі рекомендується отримати детальну консультацію у відповідного спеціаліста, зробив призначення.

Умови продажу та зберігання

Лікарський засіб, який відпускається без рецепта лікаря. Умови зберігання – при температурі не вище 25 °C, термін зберігання, згідно інструкції – 3 роки

Аналоги

У лікарського засобу Форлакс існує ряд синонімічних (з аналогічною діючою речовиною) і аналогових (з іншими діючими речовинами, але таким же принципом дії) препаратів. Питання про заміну ліки краще узгоджувати з лікарем у момент призначення. Головним аналогом є Дюфалак – проносне на основі лактулози. Ефективність обох речовин в боротьбі із запорами є доведеною, тому вибір препарату базується на індивідуальних особливостях організму і на основі протипоказань в анамнезі пацієнта.

Серед популярних синонімів Форлакса – вітчизняні ліки Лавакол (14 р макрогола в одній лікарській дозі), що продається за ціною в два рази нижче; Релаксан (виробництво Індія), Транзипег (швейцарської фірми Байєр), Фортеза Ромфарм (румунського виробництва). Так само випускаються дженерики з сильно збільшеною дозуванням макрогола:

  • Фортранс (64 м);
  • Осмоголь (60 г);
  • Эндофальк (52,5 г).

Аналоги Форлакса – препарати на основі лактулози мають відмінний механізм дії, хоча і відносяться до групи осмотичних проносних засобів. Вони не тільки надають проносне дію, але і покращують умови розвитку корисної мікрофлори кишечника, що веде до нормалізації його функцій. Тобто відбувається боротьба не тільки з симптомами, але і з причиною порушення дефекації. Лактулоза входить до складу таких препаратів, як:

  • Дюфалак;
  • Лактулоза;
  • Лактусан;
  • Ливо-лак;
  • Лизалак;
  • Нормазе;
  • Порталак.

Ціна на Форлакс

Придбати препарат можна без рецепта, у найближчій до вас аптеці або зробивши замовлення на сайті інтернет-магазину. Ціна на проносний препарат Форлакс в аптеках і інтернет-каталогах коливається в межах від 150 до 300 рублів, залежно від розфасовки і кількості саше з порошком в одній упаковці. Среднерозничная ціна на всі варіанти упаковки наведена в таблиці нижче.

Аптека

Форма випуску

Ціна, рублів

ЗдравЗона

Дитячий, 4 м/10 саше

237

36,6

Дитячий, 4 м/20 саше

262

ЗдравЗона

Дорослий, 10 г/10 саше

140

ЕвроФарм

Дорослий, 10 г/20 саше

302

Відгуки

Ганна, 26 роківМучилася запорами після пологів, терапевт порекомендував Форлакс, оскільки його прийом ніяк не впливає на лактацію і не зашкодить дитині. Після курсу тривалістю два місяці настало помітне поліпшення, але через кілька тижнів всі симптоми повернулися. Допомогли пробіотики і щоденні багатогодинні прогулянки з коляскою.
Євгенія, 35 роківДитині призначили Форлакс в післяопераційний період. Мені сподобалася простота у використанні і невелика доза – вміст пакета раз в день розчиняла в воді і давала перед їжею. Синові стало краще через чотири дні, ходив у туалет щоранку. Побічних ефектів не спостерігали, тому пропили двотижневий курс. Зараз все в порядку.
Максим, 64 рокиХороше проносне, мені підходить для системного прийому, так як з віком кишечник дає збої. Одержуваний розчин не містить спирту, на смак приємний, раз в день за обідом випиваю. Стілець щоденний, не рідкий, і запори припинилися. За ціною доступний, чув, що є аналоги дешевше, але не пробував, сумніваюся в якості.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!