Інструкція по застосуванню бури в гліцерині - свідчення, антисептичні і антимикозные властивості, аналоги

Інструкція по застосуванню бури з гліцерином або тетраборату натрію містить інформацію, згідно з якою засіб можна використовувати при ураженні шкіри мікробного характеру, для лікування молочниці, тонзиліту та інших захворювань. Дія активної речовини ліки спрямоване на усунення внутрішніх та симптоматичних проявів хвороб.

Що таке тетраборат натрію

Бура з гліцерином або тетраборат натрію – засіб з бактеріостатичною і антисептичною дією, яка ефективно видаляє і гальмує розмноження грибка. Випускається даний препарат у вигляді порошку або розчину для місцевого використання. Активний компонент ліки має протимікробну і протипаразитарну дію. Склад безводного препарату містить гліцерин, який оптимізує потрапляння головного речовини на шкіру і слизові.

Натрію тетраборат (sodium tetraborate) латинська назва речовини – Natrii tetraborati є похідним від борної кислоти. Лікарська формула препарату Na2B4O7 – являє собою з'єднання бору і солей кислоти. Як протимікробний засіб, тетраборат часто включають до складу ліків, які використовуються для зняття запалень верхніх дихальних шляхів. Фармакодинаміка: речовина приносить користь лише при нанесенні на пошкоджені шкірні та слизові покриви. Через них воно всмоктується органами ШКТ і далі виводиться за допомогою нирок і кишечника.

Склад

Проводиться бура, як правило, у вигляді порошку або розчину, в якому знаходиться 20% активної речовини. Склад засобу включає основну речовину натрію тетраборат і допоміжний компонент – гліцерин. Кристали бури в спирті не розчиняються, тому речовина необхідно розводити водою або купити вже готовий розчин в гліцерині. Ця в'язка рідина є гарним розчинником для неорганічних сполук, тому вона широко використовується в медицині і косметології. Може продаватися тетраборат у вигляді водного розчину 10 і 20 відсоткової концентрації.

Властивості

Розчин бури – це антисептичний засіб, який використовується у парфумерній, фармацевтичній, харчовій та косметологічної промисловості. Активна формула засобу спрямована на ліквідацію патогенної мікрофлори в порожнині рота, вагіни, дихальних шляхах. Препарат використовують у вигляді полоскань, інгаляцій, аплікацій і примочок. Фармакокінетика. Натрій тетраборнокислый:

  • сприяє видаленню міцелію гриба;
  • надає антисептичну і бактеріостатичну дію;
  • перешкоджає прикріпленню грибків до стінок піхви і зупиняє процес їх розмноження.

Показання до застосування

По інструкції тетраборат може застосовуватися при ураженні слизових оболонок глотки, рота, статевих органів, сечовивідних і верхніх дихальних шляхів, викликаних кандидозом. Ефективний розчин речовини 20 % для знезараження попрілостей і пролежнів. Будучи дезінфектантом і антисептиком, бура показана для застосування при:

  • стоматиті;
  • фарингіті;
  • тріщинах на шкірі;
  • тонзиліті;
  • ураження сечовивідних шляхів;
  • стоматиті у новонароджених;
  • грибки шкіри;
  • гінгівіті;
  • пародонтозі;
  • пиореи;
  • вагінальному кандидозі.
  • кольпіті.

Інструкція із застосування тетраборату натрію

Препарат необхідно використовувати для спринцювання, змазування шкіри, полоскання, виходячи з поставленого фахівцем діагнозу, 3 рази за добу. Інструкція застосування засобу для дітей ґрунтується на рекомендаціях педіатра. Як правило, дітям, які страждають стоматитом, слизову оболонку обробляють ватним тампоном, змоченим в розчині. Процедуру проводять 6 днів тричі за добу.

Крім медичного застосування натрій тетраборат часто купують для знищення тарганів. Крім того, використовувати буру можна в домашніх умовах, наприклад, для виготовлення дитячої іграшки хендгам або лизуна (розумний пластилін). У разі передозування препаратом може з'явитися слабкість організму, біль у животі, висока температура, блювота, діарея, непритомність, серцева недостатність, судоми. Розчин має протипоказання:

  • сильні пошкодження слизової оболонки;
  • годування груддю;
  • серйозні і великі пошкодження шкіри;
  • виношування дитини;
  • підвищена чутливість.

При молочниці

Препарат бури широко застосовується в гінекології, він ефективно допомагає усунути кандидоз або молочницю грибкової природи. При цьому потрібен тривалий контакт речовини зі слизової. Не можна займатися самолікуванням, терапія повинна здійснюватися медичним персоналом. Методика застосування речовини проводиться в наступній послідовності:

  • спочатку треба обробити слизову трав'яними настоянками (корою дуба, ромашкою) або кип'яченою водою;
  • далі у піхву на півгодини слід ввести бинтової тампон, просочений бурої на гліцерині;
  • вже після одноразового використання пацієнт відчуває полегшення;
  • для повного усунення молочниці потрібно зробити кілька сеансів.

При стоматиті

Найпопулярнішим захворюванням у немовлят є стоматит. Ця недуга утворюється через розмноження дріжджоподібних грибків. Хвороба характеризується білим нальотом на слизовій оболонці рота. Часто стоматиту схильні дорослі чоловіки і жінки. Дозування для кожного віку має визначати лише лікуючий лікар. Як правило, розчин натрію тетраборат при стоматиті використовують так:

  • спочатку видаляють скоринки на язвочках за допомогою лікарських олій (шипшини, вітаміну А, обліпихи);
  • далі обробляють уражену поверхню марлевим тампоном, змоченим в розчині;
  • потім потрібно точково впливати препаратом на кожну виразку.

При тонзиліті

Натрій тетраборат лікар може прописати вагітним жінкам і дітям при тонзиліті. Згідно інструкції, необхідно ватним тампоном, змоченим в розчині обробляти мигдалини 5 разів за добу. Таке лікування слід продовжувати тиждень. Щоб приготувати розчин, необхідно в склянку теплої води додати столову ложку йодованої солі і кілька крапель бури, все добре перемішати. Цей засіб чудово знімає біль і почервоніння горла, перешкоджає розмноженню мікробів і виводить гнійні освіти.

При вагітності

Жіноча імунна система під час вагітності слабшає, що часто призводить до появи кандидозу. При цьому кількість препаратів, дозволених для лікування молочниці вагітних, обмежена. Лікарі для швидкого зцілення можуть призначити жінці протигрибковий препарат – натрій тетраборат. Бура в гліцерині при вагітності – ефективний засіб, який вважається безпечним, оскільки його всмоктування в кров зведено до мінімуму.

Застосування засобу при вагітності має відбуватися під контролем гінеколога. Лише лікар може визначити схему лікування, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнтки. Під час годування груддю використовувати тетраборат небажано. Крім того, не варто застосовувати речовина вагітним жінкам у разі грибкового ураження рота. При появі побічних ефектів у вигляді печіння та свербежу, використання тетраборату треба припинити.

Для новонароджених

Розчин натрію тетраборату є доступним за ціною і ефективним засобом для лікування стоматиту у немовлят. Хоча із-за його високої токсичності, застосування речовини необхідно узгодити з лікарем і не перевищувати дозування. Як правило, обробка препаратом поверхні слизової у новонароджених проводиться за допомогою марлевого тампона (марлю необхідно накрутити на палець і змочити в розчині), ватні палички не надають належного тиску – грибок може залишитися на поверхні.

Ціна на тетраборат натрію

Розчин бури вважається доступним протигрибковим засобом. Середня ціна препарату варіюється в межах від 15 до 45 рублів за флакон 30 мл Вартість речовини залежить від форми випуску, фірми-виробника і регіону розповсюдження. Після консультації лікаря замінити препарат можна його аналогами: Мирантом або Асмуром. Про те, скільки коштує тетраборат натрію в аптеці, можна дізнатися з примірної таблиці цін:

Назва

Ціна в рублях

Бура з гліцерином розчин 20% 30 мл

30

Натрію тетраборату розчин з гліцерином 20% 30 г

12

Бура 50 г

Шістдесят

Відгуки

Катя, 27 роківУ сина нещодавно був стоматит. При цьому дитина не скаржився на біль і виглядав здоровим, побачила ранки, коли їх стало багато в ротовій порожнині. Лікар прописав Мірамістин. На наступний день у сина різко піднялася температура. Стала мазати тетраборатом, запалення пішло. Через тиждень всі ознаки захворювання зникли.
Марія, 30 роківДля лікування молочниці використовую буру з гліцерином, в аптеці її можна зустріти під назвою: тетраборат. Дуже ефективне, недороге засіб. Роблю марлеві тампони, пропитываю їх ліками, вводжу на 30 хвилин. Через 2 тижні про недугу можна забути. Головне не зупинятися після перших поліпшень, оскільки тут важлива тривала терапія.
Матвій, 31 рікМоєму синові всього рік. Після використання антибіотиків з'явився кандидозний стоматит. Пробували з дружиною протирати настоєм ромашки, але це не допомогло. Звернулися до лікаря, той порадив щодня змащувати запалені ділянки розчином тетраборату натрію. Вже після першого застосування наліт зменшився. За 3 дні стоматит зник.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!