Інструкція із застосування таблеток Індометацин - склад, показання, побічні дії, аналоги і ціна
- 1. Що таке Індометацин таблетки
- 2. Склад
- 3. Фармакологічна дія таблеток Індометацин
- 4. Антибіотик чи ні
- 5. Застосування
- 6. Інструкція із застосування таблеток Індометацин
- 6.1. Індометацин дітям
- 7. Застосування у літньому віці
- 8. Вагітність та лактація
- 9. Побічні ефекти
- 10. Протипоказання
- 11. Лікарська взаємодія
- 12. Аналоги
- 13. Ціна
- 14. Відео: Свічки з індометацином
Є хронічні недуги, загострення яких приносить хворим сильні страждання з-за різких постійних больових відчуттів. Для пом'якшення болю при таких хворобах лікарі рекомендують Індометацин таблетки, які приносять відчутний ефект, знімаючи біль, дозволяючи людині вести відносно нормальний спосіб життя без мук. Індометацин в таблетках вважається випробуваним універсальним засобом, що допомагає на різних стадіях захворювань.
Що таке Індометацин таблетки
Будучи протизапальну, знижує температуру і перешкоджає утворенню тромбів ліками, таблетки Індометацин використовуються для придушення запальних вогнищ в організмі, зростання серозних ексудатів і зменшення проліферації тканин, характерних для запалення різної етіології. Будучи використаним для зняття больового синдрому ревматичного в суглобах, ліки Індометацин не тільки гасить різкий біль, але і сприяє зниженню обсягу набряків і пухлин. Така дія повертає пацієнтам колишнє якість життя.
Проте, самостійно намагатися лікувати різноманітні недуги, використовуючи тільки ці таблетки, не варто. Препарат Індометацин лікарі призначають пацієнтам як допоміжний засіб при основному лікуванні, яке складається з ліків, які надають селективне вплив на причину захворювання. Якщо «глушити» біль таблетками Індометацину протягом тривалого періоду часу, не звертаючись до фахівця, то є ймовірність виникнення додаткових хвороб, оскільки у препарату великий список побічних явищ.
Склад
Ліки випускається у формі круглих світло - або темно-жовтих таблеток, які містять вкраплення. Якщо розрізати таблетку навпіл, то видно, що вона двошарова. Основною діючою речовиною є сам індометацин. Крім нього, кожна таблетка містить:
- целлактозу;
- картопляний крохмаль;
- стеарат кальцію або магнію;
- діоксид титану;
- ойдрагит або эудрогит;
- тальк;
- дибутилфталат;
- діетилфталат;
- колоїдний діоксид кремнію;
- полівінілпіролідон;
- барвник оранжевий або коричневий.
Фармакологічна дія таблеток Індометацин
Механізм дії Індометацину в тому, що ліки стримує діяльність апарату ферментативної групи, що виробляє гормони, простагландини, які беруть найактивнішу участь в ініціації та розвитку запального вогнища в суглобах або організмі. Вироблення кістковим мозком тромбоцитів, що сприяють виникненню хворобливих набряків і пухлин, також зменшується. При цьому знижується температура ділянки тіла, на якому виникло стан запалення, больовий синдром зменшується, йдуть ранкова скутість і набряки.
Після прийому, згідно з описом, таблетки засвоюються дуже швидко, починаючи діяти через 20-30 хвилин, максимальна концентрація Індометацину в крові досягається через 2 години. Виражена протизапальна дія настає через 5-7 днів постійного застосування. Виводиться нирками або кишечником через 6-8 годин, після інтенсивної переробки печінкою.
Антибіотик чи ні
Багато людей помилково приймають Індометацин за антибактеріальний препарат, намагаючись лікувати за допомогою таблеток інфекції бактеріального походження. Однак препарат відноситься до групи НПЗЗ, діє на збудників хвороби, а саме запалення, яке є реакцією організму на екзогенні фактори. Приймати ліки як антибіотик не можна! Діючи таким способом, можна запустити захворювання, і лікування продовжиться в стаціонарі. Потрібно пам'ятати, що индометациновые таблетки знімають симптоми хвороби, не впливаючи на її причину.
Застосування
Таблетки Індометацину призначаються лікарями при наявності наступних патологій з метою зменшення гострого больового синдрому:
- ревматоїдного артриту;
- поліартритів різного генезу та етіології;
- періартриту (запаленні тканин навколо суглоба);
- хвороби Бехтерева (ураженні хребетних суглобів);
- подагри (ураженні суглобів, пов'язане з надлишком сечової кислоти в організмі);
- тромбофлебіту;
- різних навколосуглобових недуг – бурситу, тендиніту;
- остеоартриту;
- купірування можливого запалення після хірургічного втручання;
- запалення зубного нерва;
- при комплексній терапії ЛОР-хвороб.
Інструкція із застосування таблеток Індометацин
Для дорослих початкова доза відповідає 2-3 таблеток у день, розділених на 2-3 прийоми, які треба ковтати, не розжовуючи, і запивати молоком після їди. Якщо цієї дози Індометацину виявиться недостатньо для зняття болю, то кількість таблеток підвищують вдвічі, доводячи до 6 штук на добу (2 таблетки на один прийом). Однак, максимальна доза Індометацину не повинна перевищувати 200 мг за добу. Щоб досягти потрібного ефекту, Індометацин треба пити регулярно не менше 10 днів.
Іноді лікарі рекомендують пити Індометацин тривало цілий місяць, в залежності від гостроти запалення та інтенсивності болю. Якщо без вагомих причин, самовільно і передчасно припинити лікування медикаментом, то всі ознаки захворювання, за відгуками пацієнтів, проявляються заново, тому треба строго дотримуватися рекомендацій лікарів і інструкції із застосування, яка додається до кожної упаковці таблеток.
Індометацин дітям
Дитячий вік до 14 років є абсолютним протипоказанням не тільки для таблеток Індометацину, але і для гелей, мазей, очних крапель і ректальних свічок. Якщо маленька дитина знайшов упаковку таблеток і з'їв їх, то потрібно негайно промити йому шлунок, надати першу допомогу при отруєнні та викликати швидку для екстреного приміщення в стаціонар.
Застосування у літньому віці
Використання таблеток Індометацин для пацієнтів похилого віку має бути обумовлено нагальною необхідністю, оскільки застосування препарату може сприяти загостренню застарілих недуг, впливати на організм непередбачуваним чином. Якщо лікар призначив до прийому ліки, то пити таблетки літнім людям потрібно дуже обережно, починаючи з мінімальної дози, уважно стежачи за реакцією організму на препарат. При появі побічних ефектів, треба негайно припинити приймати ліки, повідомивши про це лікаря.
Вагітність та лактація
Індометацин може сприяти виникненню порушень у розвитку плоду, перекриття артеріальних протоків, недостатність роботи міокарда, появи кровотеч із-за зменшення кількості тромбоцитів у крові, виникнення дисфункціональності нирок, ускладнення пологової діяльності або передчасних пологів. Виходячи з вищевикладених фактів, индометациновые таблетки при вагітності на останніх термінах і при грудному годуванні заборонені до застосування. Протягом перших двох триместрів засіб призначається тільки при крайній необхідності.
Побічні ефекти
Оскільки зниження вироблення простагландинів та тромбоцитів при використанні ліки чинить системну дію на весь організм, побічних ефектів препарату може бути безліч. До них відносяться:
- З боку центральної, периферичної нервових систем і головного мозку: запаморочення, слабкість, непритомність, можуть розвинутися сонливість, тривога або депресія.
- З боку травного тракту: на стінках шлунка і дванадцятипалої кишки можуть спостерігатися виразки, з'являється кровоточивість, болю, виникає нудота, блювання, біль «під ложечкою».
- З боку кровотворної системи: тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія, недолік в крові еритроцитів.
- З боку сечостатевих органів: затримка сечі в організмі, недостатність роботи печінки і нирок, знижену фертильність.
Ще часто можуть спостерігатися збої в роботі міокарда, тахікардія, аритмія, слабкий пульс, ознаки серцевої недостатності (гострої), зниження верхнього тиску. При алергії на Індометацин або додаткові компоненти у складі ліки з'являється висип типу кропивниці, свербіння, ознаки эксфолиативного дерматиту (нечасто). .
Протипоказання
Таблетки Індометацин не можна застосовувати при наступних захворюваннях:
- бронхіальній астмі, або астмі, зумовленої прийомом аспірину;
- загостренні виразки шлунка або коліту;
- алергії на компоненти ліки;
- вроджених захворюваннях серця (атрезії легеневої артерії, коарктації аорти);
- важких ураженнях печінки і нирок;
- якщо в анамнезі пацієнта значаться гемофілічні вроджені захворювання;
- проктологічних недуг, геморої, кровотечах;
- ураження слухового або зорового нервів;
- гиперпластическом синуситі.
Лікарська взаємодія
Спільне застосування индометационовых таблеток з іншими нестероїдними ПВС посилює їх активність, може підвищити ризик розвитку побічних ефектів. При взаємодії з діуретичними і сечогінними ліками, їх ефективність зменшується. Одночасний прийом Індометацину з Парацетамолом, препаратами золота, циклоспорином, ацетилсаліциловою кислотою збільшує ризик ураження нирок. Спільна дія индометациновых таблеток і глюкокортикостероїдів, ліків, що містять етанол, колхіцин підвищує ймовірність розвитку виразкової хвороби.
Аналоги
Ліки подібного Индометацину протизапальної дії, але з іншим головним компонентом, є синонімічними йому, але не аналогічними. До аналогів лікарського засобу, що містить те ж саме діюча речовина, відносяться:
- Индотард;
- Метиндол;
- Индобене;
- Индовис;
- Индоколлир;
- Индоцид;
- Индовис ЄС;
- Індометацин-Біосинтез;
- Мовимед.
Ціна
Індометацин не є дорогим ліками, ціна на таблетки низька, при бажанні препарат можна купити в інтернет-магазині по каталогу і замовити доставку на будинок. Ціни на ліки в аптеках Москви можна побачити в нижчеподаній таблиці:
Назва аптеки, адреса | Вартість препарату, табл. 25 мг, № 30, рублів |
МосГорАптека, вул. Софії Ковалевської, 2 | 21 |
Виталайн Плюс, вул. Новокосинская, 11, корп.2 | 29 |
Улюблена аптека, вул. 6-я Кожуховська, 3, корп. 1 | 40 |
Астра, пер. Денисовський, 30, стор 1 | 42,7 |
Відео: Свічки з індометацином
Свічки з індометацином інструкція