Жировик на руці - як виглядає, причини виникнення, лікування народними засобами і видалення

Генетична схильність, порушення і перебої адекватної функціональності гіпоталамуса, гормональний збій, зашлакованість організму, надмірна засаленість пір – і це тільки частина неприємностей, з якими доводиться регулярно стикатися. Однією з них може вважатися жировик на руці або ліпома – доброякісна пухлина, що з'явилася під шкірою за рахунок жирової тканини. Освіта на руці сковує руху, заподіює психологічний дискомфорт. Як позбутися цього явища?

Що таке жировик на руці

Опуклість під шкірою або жировик на руці – це характерна патологія підшкірних тканин. Горбок може з'являтися на пальцях, кисті, лікті – одним словом, розташовуватися може всюди, де присутні жировий прошарок і сальні залози. Розміри жировика або ліпоми варіюються від декількох міліметрів до 30 сантиметрів і більше. Схожі захворювання – атерома на руці (кіста сальної залози), гігрома (скупчення серозної рідини) і лімфаденіт.

Як виглядає жировик

Жировик на лікті або іншої частини тіла має нефіксоване стан. Хоча у нього є свої чіткі межі, за відчуттями, якщо його помацати і натиснути, він не здатний залишатися на місці, перекочується під шкірою, занурюється в м'язи. Ліпома може прикріпити себе до кістки, тому краще не затягувати, інакше оперативне втручання ускладниться. Жировик виглядає як шишка, бородавка, біла родимка: людина може і не підозрювати, що це щось серйозне. Розмір може залежати від давності освіти. Больові відчуття, запалення і температура відсутні.

Чому з'являються жировики

Безліч гіпотез, лікарі до цих пір не прийшли до єдиної думки, чому жировики з'являються у жінок у віці від 30 до 50. Крім генетичних схильностей, ця проблема встигла обрости достатньою кількістю міфів. Запам'ятайте, що ні вага тіла, ні спосіб життя або інші умови і фактори не відіграють важливої ролі у виникненні ліпоми. Помилковий висновок, від чого з'являються жировики, швидше за все був зроблений, тому що одна з ймовірностей виникнення ліпома – це порушення і блокування функції розщеплення жирів з-за відсутності необхідних ферментів.

На просторах інтернету зустрічається інформація, що стрес або дисбактеріоз здатні стати причиною появи ліпоми. До списку додадуть різке скидання ваги, цукровий діабет, навіть худоба іноді фігурує в якості можливих передумов появи жировиків. Все це суто індивідуально, закономірності немає, а ось боятися появи ліпом не варто.

Жировик у дитини

У зоні ризику може виявитися навіть дитина, адже, як вже згадувалося, жировик може бути спадковістю. Якщо ліпома хоч раз була у матері, то і жировик у дитини не стане винятком з правила. Проте хвилюватися не варто, як і намагатися самостійно позбавитися від проблеми. Своїм втручанням ви можете нанести механічний шкоду або перетворити безпечну в злоякісну пухлину. Зверніться за негайної консультацією до вашого лікаря.

Види жировиків

В залежності від того, де розташовуються жирові освіти, з якими сполучними тканинами пов'язані, існує кілька видів жировиків. Класифікації ліпом допомагають хірургам визначити ступінь важкості, перебіг і результат операції. В залежності від місця розташування бувають ліпоми молочних залоз, на шиї, на голові, в паху. Якщо пухлина не зачіпає важливі органи, знаходиться у відносно захищеному від травм місцях, то її витяг буде легким. До менш складним відносяться:

  • проста підшкірна пухлина;
  • ліпоми з капсулами;
  • м'які ліпоми.

Більш складні це:

  • види жировиків деревовидного (розташовується з кісткою суглоба) і периневрального (розташовується поруч з нервом, впливає на нього) характеру;
  • миолипомы (розташовуються глибоко в м'язах);
  • оссифіковані ліпоми (всередині починає розростатися кісткова тканина);
  • дифузні ліпоми (не мають капсули); ангиолипомы (розташовуються поруч із судинами);
  • фіброзні ліпоми (розростається і ущільнюється тканина);
  • люмбосакральная пухлина (розташовується в спиномозковому каналі).

Лікування ліпоми

Після проведення медичного огляду у кваліфікованого хірурга вийде визначити, який тип новоутворення, як його краще витягти, прописати наступне процедури догляду за ураженою ділянкою. Може знадобитися додаткове спостереження за новоутворенням (не менше місяця) з використанням УЗД, МРТ, рентгена. Лікування ліпоми не має великих ризиків при своєчасному зверненні до лікаря.

При необережному поводженні, особливо якщо жировик розміщується на проблемних зонах, часто піддаються тертю, здавлення, жировик може перетворитися на злоякісну пухлину. Небезпечно, коли ліпома починає розростатися всередину або темніє, змінює колір на чорний. Якщо пошкодити цілісність оболонки жировика, тоді весь гній потрапить у кров. Ще гірше коли кріплення жировика на кістки: це спричинить серйозну операцію, з подальшим накладенням швів.

Як видалити жировик на руці

Чим раніше ви помітили жировик на кисті руки, тим успішніше буде протікати лікування. Видалити жировики допоможе лікар-хірург. В залежності від діаметру ураженої ділянки, існують різні методи хірургічного втручання:

  • Якщо жировик на пальці руки не встиг досягти сантиметри – впорскується спеціальне розсмоктуючу речовина, при цьому ніяких шрамів і каліцтв від освіти не залишиться.
  • Успіхом користується сучасна лазерна хірургія в косметологічних центрах – вона також дозволить уникнути видимих дефектів шкіри.
  • Якщо ви занадто затягнули і дозволили липоме на руці розростися, її повинен видаляти спеціаліст – проводити операцію. Під наркозом (загальний або місцевий) будуть розрізати шкіру, виймати капсулу з жировики. Далі промиють утворену порожнину антибактеріальним розчином, зашиють розріз. Потрібно буде спостерігатися у лікаря, щоб регулярно міняли пов'язку і спостерігали за процесом загоєння, інакше з'явиться специфічна рідина, яка викличе небажану нагноєння.

При цьому, ви не будете застраховані від рецидиву. Через якийсь час на тому ж місці може з'явитися нова ліпома на руці, так що повністю позбутися жировика, коли допустили розростання, буде фактично неможливо. Ні в якому разі не намагайтеся видавити або розкрити ліпому будинку: крім того, що ви будете не в змозі буде вилита звідти весь гній, може виникнути зараження. Краще не баріться, поки ще невелика освіта не представляє суттєвої загрози.

Лікування ліпоми народними засобами

Якщо вам страшно, лякають слова «хірург» і «операція», все ж не варто приймати необачне рішення, довіряючи своє здоров'я народній медицині. Лікування ліпоми народними засобами може обернутися проти вас. Ні в якому разі не варто лікувати захворювання часником, спиртовими компресами, домашніми йодними сітками, використовувати сік чистотілу, втирати інші рослини. Ці агресивні засоби можуть спровокувати погіршення ситуації.

Якщо ви занадто запустили і довели жировики під шкірою до запальної стадії, може рекомендуватися іхтіолова мазь: вона знімає запалення і здатна трохи уповільнити зростання та поширення ліпоми. Всякі добавки в їжу будуть мати виключно ефект плацебо, оскільки, як вже раніше згадувалося, проблема у відсутності ферменту в організмі, але ніяк не проблема самого жиру.

Фото жировика на руці

Відео: лікування жировиків

Як позбутися від ліпоми

Відгуки

Аліна, 35 роківЗ'явився дивний горбок на руці. Не заважає, але вже дуже негарно виглядає. Пішла до лікаря, обрадували діагнозом атерома. Злякалася не на жарт. Але знайомий порадив ще перевіриться в іншого фахівця, що і зробила: результат показав, що це звичайна ліпома, до того ж, новоутворення на початковій стадії. Швидко видалила, слідів не залишилося, а то б все атерому лікувала.
Катерина, 44 рокиЗ'явилася у мене ліпома, приємного мало. Бугор діаметром сантиметр стирчить і ні туди, і ні сюди. Вирішила для початку застосувати народні засоби, що вичитала в інтернеті і у мами запитала, не допомогло. Довелося звернутися до лікаря, робити УЗД. Рекомендували мазь, але теж не допомогло. Видалили ліпому хірургічним шляхом, вже і забула!
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!