Засоби від пітливості ніг і запаху

Ноги потіють у всіх дорослих людей, це нормально. Так організм позбавляється від зайвого тепла і продуктів обміну. У здорової людини рідина, що виділяється шкірними залозами, з'являється під час фізичної активності, і в спеку, при хвилюванні. Дотримання гігієни – вірний засіб від пітливості і запаху ніг. Однак не завжди вчасно прийнятий душ або чисті шкарпетки рятують ситуацію. Іноді «аромат, витікаючий від взуття, говорить про медичні проблеми.

Чому пітніють ноги

Неприємний запах виходить лише від тих, хто забуває про гігієну, – так вважають багато людей, косо дивлячись на знайомих, виділяючих «амбре». При цьому піт здорової людини – навіть дуже концентрований, навіть дуже «чоловічий» – не має запаху. Секрет шкірних залоз на 98% складається з води, на решту 2% припадають хімічні речовини, в тому числі білки і ліпіди, на яких обожнюють розмножуватися бактерії. Так що причиною смороду стає результат життєдіяльності мікроорганізмів, а зовсім не сам піт.

Ви регулярно приймаєте душ, часто міняєте одяг, носіть зручне взуття, не поважаєте дерматин та інші штучні матеріали, а ваші шкарпетки постійно сирі від поту? Тоді займіться обстеженням організму. Сильна пітливість ніг, неприємний запах виникають при:

  • онкологічних захворюваннях;
  • збої в ендокринній системі;
  • стресах;
  • мікозах стоп;
  • розлади нервової системи;
  • вегетосудинної дистонії;
  • рахіті (коли від надмірного потовиділення страждає дитина).

Як позбутися від пітливості ніг і неприємного запаху

Близько 80% російських громадян, як показують опитування, починають бій з неприємним запахом з рясного обприскування тіла дезодорантом. Ну, соромиться середньостатистична людина поскаржитися лікаря на запах ніг. Розуміння причин іноді приходить надто пізно. Людина потрапляє в лікарню вже з запущеним мікозом або пропущеним в початковій стадії гормональним порушенням.

Вибір взуття

З жіночою логікою, коли дами приходять за зимовим взуттям, а йдуть з туфлями на високих підборах, все зрозуміло. Однак і чоловіки не всі можуть похвалитися правильним вибором: нерідко вони купують взуття на пару розмірів більше. Ні, не на виріст. Просто зі збільшенням розміру автоматично збільшується ширина взуття, тому створюється відчуття, що вона краще сидить. Вибираючи взуття, пам'ятайте:

  1. Великі черевики підсилюють навантаження на суглоби.
  2. Носіння взуття меншого розміру деформує стопи, призводить до «варикозу», збільшує пітливість і запах ніг.
  3. До вечора нога у людини «обпливає», так що беріть взуття в той час дня, в який збираєтеся її носити. В ідеалі.
  4. При примірці взуття обов'язково в ній пройдіться – при ходьбі стопа людини трохи подовжується.
  5. Забудьте про взуття зі штучної тканини: натуральна шкіра «дихає», а під час шкарпетки «підлаштовується» під ногу конкретної людини.
  6. Якщо не хочете відмовлятися від каблуків, то вибирайте хоча б зручне взуття. Носіння шпильок зі зведеними литками і навіть вилицями, зате з гордо піднятою головою – не геройство, а членоушкодження.
  7. Навіть зручне взуття на підборах носите не більше 4 годин.
  8. Не міняйтеся своїм взуттям з подругами. Туфлі – річ особиста.
  9. Обов'язково після кожної шкарпетки просушуйте зимову або демісезонне взуття, діставайте устілки.
  10. Майте на роботі змінне взуття.
  11. Мембранна взуття носиться тільки з термоносками або шкарпетками, що містять синтетику. Шерсть з мембраною несумісні – з-за такого поєднання мерзнуть і сильно пітніють ноги.

Гігієна

Навіть люди, які не страждають від запаху ніг, повинні дотримуватися гігієни. Якщо у вас підвищена пітливість, запах кінцівок, тим більше запам'ятайте ці правила:

  • мийте ступні два рази на добу – це мінімум;
  • після занять спортом приймайте душ;
  • при миття ніг не забувайте про мило;
  • після водних процедур обов'язково розтирайтеся рушником, надягайте чиста білизна, взуття;
  • щоб не заразитися грибком, в будь-яких громадських місцях ходіть у взутті;
  • їжте менше кислих, гострих продуктів, іноді піт має неприємний запах з-за неправильного харчової поведінки.

Професійний засіб від запаху ніг та взуття

Якщо ви впевнені, що гіпергідроз і неприємний запах – не результат вибору неправильної взуття або порушення гігієни, сходіть до дерматолога. Лікар виключить наявність грибкових уражень шкіри ніг, призначить адекватне лікування або перенаправить вас до іншого фахівця – ендокринолога. Цей доктор повідомить про наявність або відсутності гормональних порушень. Виявити причину пітливості ніг, запаху не вийшло? Тоді готуйтеся до того, що медики запропонують вам зменшити потовиділення ін'єкції ботокса, зробити електрофорез або навіть операцію.

Медичні та гігієнічні препарати

Медикаментозне лікування призначається залежно від причини виникнення пітливості і поганого запаху. Якщо справа в недоліку цинку, вам запропонують вітаміни, при мікозі випишуть протигрибкові препарати. Добре вбивають бактерії і підсушують шкіру ніг наступні засоби:

  1. «Лавилин». Відмінна мазь, не має власного запаху. Так що можете застосовувати її навіть удень. Допомагає назавжди позбутися від підвищеної вологості ніг навіть за одне застосування.
  2. Лавандова олія. Має їдкий, хоч і приємний запах, краще використовувати на ніч. Входить до складу кремів. Не так швидко позбавить від гіпергідрозу, зате вилікує від мікозу.
  3. «Теймурова паста» допоможе знизити активність мікробів. Курс лікування – не більше 4 днів.
  4. Спрей «Формідрон» – ступні перестануть пахнути після одного застосування. Спочатку видаліть бруд, потім обробіть ноги спреєм. Варто препарат – 14-20 рублів.

Масаж і гімнастика

Погладжування шкіри і лікувальна фізкультура теж можуть стати хорошим засобом від пітливості і запаху ніг. Щоправда, лише у випадку, коли гіпергідроз не пов'язаний з грибковим ураженням. Масаж ступень проводять 4 рази в тиждень, гімнастику краще робити щодня. Те й інше – після проведення гігієнічних процедур. Прибрати підвищену пітливість і запах зможе правильна організація робочого дня.

Народні засоби

Народні засоби не поступаються по ефективності модним лікарських препаратів, а коштують дешевше. Усунути підвищене потовиділення допоможуть присипки, мазі, ефірні масла, «зелена аптека», оцет, палені галун, всюдисущі таблетки Фурациліну».

Ванночки

Ці кошти позбавлять вас від гіпергідрозу, від неприємного запаху ніг, а ще стануть відмінним способом релаксації:

  • Полин. На склянку полину вам знадобиться два літри дуже гарячої води. Настоюйте 10 хвилин, в два рази більше часу відведіть на саму процедуру.
  • Ромашка. Ванночки для ніг з настою ромашки позбавлять вас від неприємного запаху. На 4 склянки квітів знадобиться 2 літра окропу. Тримайте ноги у відварі, поки він не охолоне.
  • Шавлія. Рослина, як і попереднє, не тільки гроза ангін, але також вірний засіб від запаху взуття і потіють ніг. 2 ст. л. трави залийте 3,5 склянками окропу. Остудіть, опустіть ноги в таз.

Відвари

  • Заспокійливий збір. Цей відвар можете використовувати як у вигляді ванночок, так і всередину. Візьміть по 2 ст. л. шавлії, кропиви, м'яти. Залийте трави 2 склянками окропу, прокип'ятіть хвилину. Всередину – натще (1-2 рази на добу), ванночки проти запаху робіть тільки на ніч.
  • Дубова кора. Добре прибирає пітливість, запах ніг. В 1 літр окропу додайте 4 ст. л. кори, прокип'ятіть 5 хвилин, дайте настоятися. Робити на ніч цілий тиждень.
  • Шипшина. Залийте ягоди холодною водою (1/2 склянки на літр рідини). Варіть 15 хв. (вогонь повинен бути слабким). Стільки ж часу дайте відвару настоятися, після чого розбавте його 2 літрами гарячої води. Лікувати ноги від запаху треба 20 хвилин.

Присипки

Залишилася дитяча присипка? Надішліть антисептик, який відмінно сушить шкіру, на боротьбу з вологими стопами і неприємним запахом. Після душу добре витріть ноги, рясно посипте стопи присипкою, добре опрацьовуючи міжпальцеві простори. Одягніть шкарпетки, прогрійте ноги феном. Можете використовувати цей метод на ніч або протягом дня. Змивати гарячою водою. Добре вбирають вологу і запобігають виникнення запаху:

  • картопляний крохмаль;
  • тальк;
  • порошок борної кислоти;
  • суміш кухонної солі, кукурудзяного крохмалю і соди.

Відео

Засоби від пітливості ніг

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!