Вага не йде при схудненні при правильному харчуванні і тренуваннях - причини
- 1. Як йде вага при схудненні
- 1.1. Чому коли починаєш займатися спортом, набираєш вагу
- 1.2. Як швидко йде вага при правильному харчуванні
- 2. Чому не йдуть обсяги при схудненні
- 3. Чому не йде вага
- 3.1. При правильному харчуванні
- 3.2. При регулярних тренуваннях
- 3.3. Чому вага не йде, а обсяги зменшуються
- 3.4. При дієті вага стоїть на місці
- 4. Що робити, якщо вага не йде
- 5. Відео: чому не знижується вага
Багатьом знайома ситуація, коли людина прикладає максимум зусиль, щоб виглядати стрункіше: починає правильно харчуватися, займатися спортом, вести активний спосіб життя, при цьому продовжує набирати кілограми і губиться в здогадах – чому вага не йде? Сутність цього явища була неодноразово досліджена вченими, дієтологами і фітнес-тренерами, які зробили ряд важливих висновків про природу такого парадоксу.
Як йде вага при схудненні
Фахівці з охорони здоров'я зійшлися на тому, як іде вага при схудненні. Людина починає худнути, позбавляючись спочатку від зайвої рідини в організмі, на другому етапі йде накопичена раніше жирова тканина. У цей період слід почати займатися фізичними вправами, які допоможуть запобігти такі неприємні наслідки схуднення, як обвисла шкіра і целюліт. Іноді при найбільш інтенсивних тренуваннях жіросжіганія не спостерігається і знову назріває логічне запитання про те, чому схуднення раніше не відбувається.
Чому коли починаєш займатися спортом, набираєш вагу
Часто можна почути від тих, хто недавно приступив до занять в тренажерному залі, питання про те, чому, коли починаєш займатися спортом, набираєш вагу? Такий парадокс пояснюється декількома причинами:
- Накопичення рідини в м'язовій тканині. Оскільки навантаження збільшується, організм, щоб пристосуватися до нових умов, насичує м'язи глікогеном, що затримує рідину. Ситуація зміниться через кілька тижнів, коли тіло адаптується до фізичним зусиллям, метаболізм збільшиться, і вага почне знижуватися.
- Переїдання. Людина перестає контролювати свій раціон, вважаючи, що компенсує рясну їжу тим, що буде більш активно тренуватися. Їжа повинна відповідати енергоємності навантажень, і лише тоді питання, чому вага не знижується, втратить актуальність.
Як швидко йде вага при правильному харчуванні
Щоб знати, як швидко йде вага при правильному харчуванні, слід враховувати деякі фактори:
- Калорійність, обсяг порцій, регулярність прийому їжі, поєднання продуктів.
- Наявність в минулому численних експериментів з дієтами, завдяки яким у вас порушився обмін речовин.
- Присутність або відсутність регулярної фізичної активності.
- Гормональний збій у жінок додатково може негативно впливати на те, чому вага не знижується.
- Особливості організму.
- Безпечним вважається показник 2-5 кг в місяць, тоді назад набрати втрачені кілограми буде набагато складніше.
Чому не йдуть обсяги при схудненні
Багатьом знайома ситуація: в результаті нового способу життя маса тіла починає зменшуватися, людина відчуває легкість, енергійність, займається спортом з більшою віддачею, але, приміряючи одяг, не розуміє, чому не йдуть обсяги при схудненні. Цьому є кілька пояснень:
- Якщо ви їсте їжу, де надто мало кілокалорій, ваш організм буде відчувати серйозний стрес і замість ліпідної тканини буде спалювати м'язову.
- Необхідно опрацьовувати всі частини тіла, урізноманітнити вправи, інакше схуднути в обсягах буде важко.
- Оскільки спочатку йдуть сантиметри в тих місцях, які почали товстіти останніми, то ви можете не помітити, як зменшилася область сідниць, руки або внутрішня сторона стегна.
- Чим менше часу ви будете приділяти спорту, тим повільніше буде йти обсяги.
- Надлишки солі затримує в організмі воду, яка є частою причиною того, що сантиметри стоять на місці.
Чому не йде вага
Найнасущніше питання всіх худнуть про те, чому вага стоїть з урахуванням всіх титанічних зусиль? Медики називають ряд факторів, які не дозволяють скидатися зайвим кілограмам:
- Проблеми зі щитовидкою, через яку багато хто починає одужувати, навіть при суворій дієті і активних навантаженнях.
- Хронічне недосипання (менше 7 годин на добу) перешкоджає калоріях повноцінно спалюватися.
- Записуйте все, що їсте. Можливо, набір ваги обумовлений перекусами або великою кількістю жирної, солодкої, солоної, копченої їжі.
- Занадто рясний вечерю.
- Надмірно інтенсивні тренування без відпочинку і релаксу.
- Проблеми з кишечником: запори або спайкові процеси.
При правильному харчуванні
Часто жіноче спілкування закінчується словами: «харчуюся правильно, а вага не йде», але деякі представниці прекрасної половини людства можуть пояснити, що означає термін «правильне харчування». Швидкий перекус на ходу, невелику кількість білка і клітковини, продукти, що містять цукор або сіль, низкоуглеводная або високовуглеводна їжа не дають жиру спалюватися. При найбільш інтенсивних тренуваннях без збалансованої їжі: овочів, рослинного і тваринного білка, цільнозернових круп, кілограми і обсяги будуть збільшуватися.
При регулярних тренуваннях
Якщо твердження: «ходжу в спортзал, а вага не йде» можна віднести до вас, то зверніть увагу на такі нюанси:
- Починати треба з правильного харчування – можливо, ви вживаєте занадто багато складних вуглеводів і мало білків і клітковини.
- Невірно розрахована інтенсивність тренування, однотипні вправи, у процесі яких жир не встигає згоряти.
- Іноді маса продовжує додаватись за рахунок м'язів, а сантиметри тануть, ви починаєте виглядати стрункішою і сексуальніше.
Чому вага не йде, а обсяги зменшуються
Будь-якому досвідченому тренеру відомо, що якщо вага не йде, а обсяги зменшуються, отже процес схуднення йде в потрібному напрямку. Оскільки жир легше м'язів, але його охоплення більше, із зменшенням жирової тканини і збільшенням м'язової ви не худнете по терезам, але станете стрункішими в обсязі і зможете перейти до більш маленького розміру одягу. Зациклюватися на кількості кг не варто, якщо параметри тіла говорять про прогрес.
При дієті вага стоїть на місці
Ситуацію, в якій при дієті вага стоїть на місці, називають «ефектом плато». Його суть полягає в наступному: на певному етапі, коли звичне кількість калорій починає зменшуватися, а не зростати, організм «завмирає» на деякий час, а маса тіла навіть може збільшитися. Іноді це викликано нестачею гормону щитовидної залози, затримкою води в тканинах, занадто суворим чином харчування і тренувань, функціональною перебудовою тіла на новий лад, поганою роботою мітохондрій (енергетичних клітин), ось основні причини, чому на дієті вага стоїть на місці.
Що робити, якщо вага не йде
У підсумку, що робити, якщо вага не йде? Спробуйте тверезо оцінити спосіб життя: що ви їсте, коли, в яких кількостях, наскільки ви активні протягом дня. Може, організм не встигає переробляти всю з'їдену їжу і тому змушений відкладати її про запас, або ви замучили тіло тренуваннями. Пройдіть медичне обстеження, сходіть до ендокринолога, здайте необхідні аналізи. Тільки комплексний підхід і здоровий глузд допоможе вам досягти бажаного результату, тому у ваших інтересах продовжувати йти до своєї мети.
Відео: чому не знижується вага
Чому ви не худнете? Що гальмує зниження ваги
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!