Щеплення адмп дорослим - реакція і ускладнення. Коли і куди роблять щеплення адмп дорослим

Вакцина АДП-М – приватний варіант щеплення АКДП, що містить компонент проти кашлюку. АДМП застосовується для поновлення та продовження дії захисних сил організму, сформованих під час попередньої активної імунопрофілактики. Щеплення АДМП дорослим застосовується як превентивний захід боротьби з серйозними захворюваннями. Бивалентность вакцини дозволяє створювати стійкість організму до кількох збудників за один укол. На відміну від моновалентных, препарат допомагає знизити побічні ефекти від багаторазового введення баластних речовин в тіло людини.

Що таке щеплення АДМП

Розшифровка щеплення АДМП – анатоксин дифтерійно-правцевий в малих дозах. Від чого щеплення: вакцина містить достатню для активізації імунних процесів дозування компонентів для стійкого імунітету до дифтерії та столбняку. Інфекції такого типу становлять велику небезпеку для людини – через відсутність ефективних методів боротьби з ними.

Враховуйте, скільки діє щеплення від правця і дифтерії. Активність захисного механізму, внаслідок застосування вакцинного препарату триває 10 років, а для її продовження потрібно проводити ревакцинацію. Заразитися дифтерією чи правець можна при будь-яких обставин. Групу ризику складають люди:

  • зайняті сільським господарством;
  • працюють у будівництві;
  • не проходили раніше програму активної імунопрофілактики.

Інструкція по застосуванню вакцини АДМП

Профілактика дифтерії та правця здійснюється тільки індивідуальними інструментами, які відразу після введення ін'єкції повинні утилізуватися. Вакцина виробляється в рідкому вигляді і поставляється в ампулах або одноразових шприцах. Перевагою останніх є повна відсутність консервантів, що допомагає полегшити реакцію організму на препарат. Дифтерійний анатоксин в ампулах або уколах повинен зберігатися в холодильнику.

Для великої кількості препарату характерна наявність речовини, що пригнічує розвиток мікроорганізмів – ртутного з'єднання. Імунопрофілактика щепленням АДМП дорослим вимагає деякої підготовки у вигляді очищення кишечника і тимчасового обмеження кількості споживаної їжі. Рекомендується дотримуватися таких обмежувальних заходів пару днів до і після вакцинації.

Коли роблять щеплення від дифтерії і правця дорослим

Термін дії щеплення становить 10 років, після чого потрібно ревакцинироваться. Верхньої вікової межі імунопрофілактики не існує. Рекомендується робити щеплення АДМП дорослим аж до самих похилого віку. Якщо людина пропустив чергову ревакцинацію, але не минуло понад 20 років з моменту введення останньої щеплення АДМП, то для активації імунітету вводиться всього один укол від правця і дифтерії. Згідно з встановленим графіком за умови наявності щеплення АКДП вакцина АДМП вводиться в такі строки:

Вік

№ ревакцинації (r)

6-8 років

r 2

14-16 років

r 3

24-26 років

r 4

Наступні етапи ревакцинації необхідно проходити з періодичністю в 10 років

Куди роблять щеплення

Адсорбований дифтерійно-правцевий анатоксин передбачає внутрішньом'язове введення вакцини. Швидке надходження складу в кров викликає активну реакцію імунних клітин, що призведе до знищення активних компонентів щеплення. В м'язі ж вакцина створює собі базу, з якої відбувається повільне вивільнення препарату у кров з формуванням несприйнятливості до інфекцій. Для забезпечення внутрішньом'язового введення АДМП прищеплювати пацієнтів рекомендується:

  • у стегно;
  • в плече;
  • під лопатку.

Протипоказання

Щеплення АДМП відноситься до числа легких вакцин, але існують деякі обмеження при її здійсненні. Перед проведенням імунопрофілактики лікар повинен обов'язково виміряти температуру і оглянути горло пацієнта, незалежно, дитина чи стара людина. Будь-які запальні явища у період вакцинації є протипоказанням для її проведення. При гострих формах імунодефіциту щеплення використовується тільки після позитивного висновку лікарської комісії. Иммунопрофилактические заходи можуть відкладатися з наступних причин:

  1. вагітність;
  2. імунодефіцит;
  3. гостра форма будь-якої хвороби;
  4. алергія;

Побічні ефекти і наслідки вакцинації

Вакцина АДМП може призводити до легкої або важкої реакції організму на препарат. Больовий синдром в області введення ін'єкції, освіта ущільнення є нормальними проявами імунопрофілактики. Слабка або сильна реактогенність щеплення не є патологією і не виключає проведення подальших вакцинацій. Побічні ефекти і ускладнення після щеплення:

  • блювання;
  • температура;
  • зниження нервової активності;
  • розлад травлення;
  • занепад сил;
  • анафілактичний шок;
  • менінгіт;
  • енцефаліт.

Відгуки про щеплення АДП-М

Олена, 26 роківПроходила чергову вакцинацію згідно з встановленим з календарем щеплень. Через кілька днів після ін'єкції пішов важкий «відкат» у організму. Наслідки введення: проявилася накопичувальна алергічна реакція на препарат, шкірні покриви «засіяла» кропив'янка. Довелося викликати швидку і ставити супрастиновую крапельницю.
Ольга, 30 роківДоньці потрібна ревакцинація, на черзі знаходилася щеплення r3 АДМП в 14 років плюс ін'єкція від поліомієліту. Використання відразу 2 препаратів не спровокувало особливих побічних ефектів у дитини. Загальна слабкість і невисока температура – основні наслідки ревакцинації.
Марина, 25 роківУ минулому році вирішила зробити щеплення АДМП як профілактику дифтерії та правця. Організм самим жахливим чином відреагував на компоненти вакцини: безперервна блювота, м'язові судоми, головний біль. Шишка не проходила довгий час і постійно гноилась, митися тому суворо заборонялося.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!