Як лікувати трофічні виразки на ногах народними засобами
Захворювання проявляється у вигляді загоюються, відкритих ран у зоні гомілок і стоп. Ця недуга є наслідком більш серйозної патології – цукрового діабету, венозної або артеріальної недостатності хронічного характеру. Першочерговим напрямком терапії повинна бути першопричина появи ран. Лікування трофічних виразок на ногах народними засобами має масу переваг. Методи нетрадиційної медицини часом навіть більш ефективні, ніж медикаментозна терапія.
Переваги народних засобів лікування трофічної виразки
Трофічні виразки – не смертельне захворювання, проте воно приносить серйозні незручності, ускладнюючи життя хворій людині. Існує маса традиційних і народних способів лікування. Для досягнення максимального ефекту та швидкого загоєння ран на ногах ці підходи комбінують. Щоб підібрати відповідні терапевтичні методи, які варто обов'язково звернутися до дерматолога.
Лікування трофічних виразок на ногах за допомогою народних засобів часто виходить більш дієвим, ніж прийом ліків. Швидкого результату з допомогою нетрадиційної медицини не домогтися. Однак такий підхід, на відміну від класичного, практично ніколи не спричиняє ускладнень. Трофічні виразки на нижніх кінцівках з допомогою народних засобів лікуються повільно, але при дотриманні рекомендацій лікаря результат виправдовує очікування. Складність такого підходу полягає:
- у тривалості лікування;
- точному розрахунку пропорцій цілющих засобів.
За допомогою народних засобів вилікувати трофічні виразки швидко не вийде, проте рубців вдасться уникнути. Оперативне лікування, на відміну від методик нетрадиційної медицини, як правило, залишає помітні рубці і шрами на місцях локалізації ран. Перш ніж починати прийом сильнодіючих препаратів, варто спробувати більш щадний підхід. Народні засоби:
- мають набагато менше протипоказань;
- багато зовсім нешкідливі для людей;
- вигідні, оскільки лікування з їх використанням обходиться набагато дешевше.
Чим лікувати трофічну виразку на нозі
Нетрадиційне лікування трофічних виразок нижніх кінцівок ґрунтується на застосуванні різних ванночок, мазей, примочок, пов'язок, компресів. Склади готуються на основі рослинних, органічних компонентів. Мокнучі рани на ногах добре піддаються лікуванню народними засобами. Приготувати їх неважко, а використання не приносить людині хворобливих відчуттів. Нижче перераховані поширені, найбільш ефективні рецепти засобів для лікування трофічних виразок.
Фітотерапія
- Настій родовика. Допомагає швидкому загоєнню ран, процесу оновлення шкіри. Перемеліть за допомогою кавомолки корінь родовика, щоб вийшло 2 ст. л. порошку. Залийте отриманий компонент 100 мл кип'яченої охолодженої води. Коли рідина настоїться протягом 9-10 годин, починайте приймати настій до прийому їжі по 1 ц. т. л. тричі на добу. Лікування трофічних виразок триває 20-30 днів.
- Трав'яний збір. Ранозагоювальними властивостями володіє відвар перерахованих трав: корінь солодки, звіробій, череда. Змішайте по 20 г і додайте по 15 г подорожника, плодів коріандру, болотної трави. Ретельно перемішайте подрібнені трави, візьміть 2 ст. л. суміші, помістіть в термос, залийте 0,5 л окропу. Прийом відвару повинен починатися через пару годин (за цей час засіб настоїться). У добу варто випити півтора склянки відвару, розділивши його на три частини. Приймати засіб краще теплим через годину після їжі.
- Спиртова настоянка кінського каштана. Сприяє знеболювання, має антисептичну дію. Приготувати настойку можна, змішавши 50 г плодів каштана з 500 мл горілки або спирту (50%). Протягом 2 тижнів рідина повинна настоятися, після її потрібно пити по 35-40 крапель 2-4 рази на добу. Курс лікування становить 15 днів. Настоянку, крім того, можна використовувати для обробки гнійних ран.
Компреси
- Зола берези. Візьміть 100 г цієї речовини, просійте з допомогою дрібного сита. Помістіть золу в чисту миску і залийте 1000 мл крутого окропу. Закрийте кришкою і щільно укутайте ємність теплим матеріалом. Через 2 години змочіть марлю теплої рідини і помістіть її на хвору ногу. Потримайте компрес 3-4 години, закріпивши пов'язкою. Повторювати процедуру варто щодня протягом 14-18 днів.
- Компрес з цибулею. Дрібно наріжте 1 цибулину, потріть свіжу моркву, змішайте інгредієнти. Підсмажте овочі на рослинному маслі, злегка відіжміть і покладіть на виразку. Тричі на день повторюйте процедуру. Позитивні зміни будуть помітні через 7-10 днів.
- Компрес з м'ясом. Один раз в 4-5 днів прикладайте до виразок свіже свиняче м'ясо, зверху накриваючи його целофаном і перебинтовывая ногу. Компрес потрібно тримати повну добу. Після зняття промийте рану з милом та обробити антисептиком.
Олії і мазі
- Мазь з ферулы. Застосовується незалежно від того, що стало причиною відкриття трофічних виразок на ногах. Допоможе прискорити загоєння суміш соку кореня ферулы з вазеліном у пропорції 1:1. Змащуйте виразки щодня 3-4 рази на добу.
- Ялинова мазь. 100 г живиці, стільки ж воску і свинячого сала (внутрішнього) змішайте, прокип'ятіть на слабкому вогні. Щодня проводите лікування трофічних виразок на ногах приготованим народним засобом, змащуючи їх достатньою кількістю мазі і накладаючи бинтову пов'язку на 3-4 години. Для загоєння ран вистачає 5-8 процедур.
- Мазь з жовтками. Якщо трофічна виразка початку мокнути, допоможе домашнє засіб. Змішайте яєчні жовтки з рівною кількістю йодового розчину. Мазь наносити на рани, обходячи здорову шкіру. Через 12 годин, коли маса затвердіє на тілі, акуратно зніміть її. Зберігайте засіб в холодильнику. Повторюйте процедуру щодня протягом тижня.
Примочки і обгортання
- Мед і яєчний білок. Змішайте по 1 ст. л. натурального меду і яєчного білка, ретельно збийте компоненти. Нанесіть на трофічну виразку суміш і накрийте трьома листками лопуха. Оберніть ногу плівкою і перебинтуйте, залишивши компрес на ніч. Повторюйте процедуру щодня протягом тижня. Поступово рани загояться.
- Сік золотого вуса. Промийте лист рослини під водою. Дрібно порвіть і розімніть товкачем, щоб виділився сік. Накладіть розім'яте рослина на виразку, накривши стерильною пов'язкою. Якщо після цього рана буде боліти – потерпіть, це нормальна реакція. Робіть обгортання кожен день до загоєння виразки.
- Трав'яні примочки. Свіже листя подорожника, мати-й-мачухи, деревію, бузку, коріння аїру в рівних частинах з'єднайте в емальованій ємності. Пропустіть трави через м'ясорубку і відіжміть сік, що виділився. Розведіть в рівних частинах з водою, змочіть в засобі марлю, покладіть її на трофічні виразки, залишивши на 2 години і обмотавши харчовою плівкою. Міняйте пов'язки 3-5 разів на день, вони не повинні встигати висохнути. Курс лікування триває 2 тижні.
Лікування недорогими аптечними препаратами
- Перекис водню. Щоб обробити гнійну рану на нозі, використовують перекис водню. Трофічні виразки поливають антисептиком, після накривають змоченою у воді і віджатою бавовняної серветкою. Компрес покривають целофаном і перев'язують бинтом. Такі антисептичні пов'язки можна робити щодня, змінюючи їх кожні 3-4 години (запобігаючи висиханню). Після обробки ран перекисом їх присипають розчавленим в порошок таблеткою стрептоциду.
- Стрептоміцин. Для лікування трофічних виразок на ногах використовують стрептомициновую мазь. Засіб щодня наносять на рани 1-2 рази, накриваючи уражені області ніг пов'язкою.
- Марганцівка. Для лікування трофічних виразок у домашніх умовах роблять теплі ванночки з марганцівкою. Порошок розводять у воді у пропорціях, щоб вийшов слабо-рожевий відтінок. Тримати ногу в рідини слід не менше 30 хвилин. Повторюйте процедуру щодня.
Відео: Рецепти народних засобів від трофічних виразок
Трофічна виразка, лікування. Як лікувати трофічні виразки.
Відгуки
Марія, 49 роківНа тлі варикозу, з яким мучуся вже близько 10 років, у мене відкрилися трофічні виразки. Болячка виникла на пальцях лівої ноги, дуже хворіла під час носіння взуття і довго не заживала. Я почала робити ванни з марганцівкою. Одночасно прикладала мазь з ферулы і пила трав'яний збір. Через 3 тижні рани помітно зменшилися і підсохли.
Микола, 57 роківПерший раз лікував трофічні виразки 7 років тому – тоді вони відкрилися на стопах. Лікар сказав, що це не рідкість при цукровому діабеті. Виписав мазь, радив носити виключно натуральні шкарпетки, взуття. На час хвороба пішла, але нещодавно повернулася з новою силою. Зараз лікую рани стрептоміцином і ялинової маззю – вже видно поліпшення.
Вікторія, 62 рокиТрофічні виразки заподіюють серйозні незручності: неможливо носити вузьку одяг, довге ходіння у взутті віддається сильними болями. Перепробувала безліч народних засобів, але суттєвих покращень від їх застосування не помітила. Єдиний засіб, який допомагає мені – марганцівка (роблю ванночки), вона добре підсушує і загоює рани.