Причини тика правого ока

У кожної людини хоча б один раз у житті спостерігалося таке малоприємне явище, коли подергивалось рухому повіку. Подія могло пройти непоміченим, якщо носило епізодичний і нетривалий за часом характер. Проте для деяких людей цей факт частий або постійний, а проблема гіперкінезу (посмикування повік) вкрай актуальна. Також це стан в медичній літературі називається миокимия, нервовий тик. Чому смикається праве око? Відповіді на це та інші пов'язані з цим явищем питання, читайте нижче.

Причини посмикувань верхнього або нижнього століття

Які передумови виникнення гіперкінезу існує у людей і чому ж смикається праве око? Список найпоширеніших причин посмикувань століття включає в себе:

  • Неправильний спосіб життя. Відсутність повноцінного відпочинку, сну, стреси і перевтома, хронічна втома, нервова робота, тривале перебування за комп'ютером служать причиною появи нервового тику. Може відбуватися і накопичуватися поступово.
  • Алергічні реакції. Можливі при використанні косметики для очей, офтальмологічних медикаментів.
  • Травма очей, якщо була пошкоджена щока або інша суміжна область обличчя.
  • Непередбачений переляк, стрес ведуть до розвитку неврозу, а як наслідок, до гиперкинезу.
  • Хірургічне втручання, нерв може зростися неправильно.
  • Наявність різних захворювань. Такі хвороби, як ураження центральної нервової системи, халязіон, підвищений внутрішньочерепний тиск, запальні процеси тканин, перенесені ГРВІ, інфекційні захворювання можуть служити причиною появи миокимии.
  • Проблеми із зором під час вагітності.

До непрямих причин, які не впливають прямо на розвиток цього захворювання, однак можуть служити додатковими обтяжуючим чинником виникнення миокимии лікарі відносять:

  • Незбалансоване харчування. Жирна їжа, вживання алкоголю, нестача вітамінів, мікроелементів (магнію/калію), ведуть до погіршення здоров'я в цілому і є однією з причин миокимии.
  • Нервова збудливість, схильність до психологічних розладів.

До якого фахівця звертатися

При наявності симптомів миокимии, якщо смикається нижню повіку правого ока, кругова м'яз, варто передусім звернутися до терапевта. Доктор допоможе розібратися в ситуації і при необхідності направить до вузького спеціаліста:

  1. У разі, коли очей смикається кілька днів, були травми очей, кон'юнктивіт, лікуванням цієї недуги займуться офтальмологи.
  2. Невролог допоможе, якщо постійно сіпається око, є симптоми стресу, захворювань нервової системи.

У будь-якому випадку, навіть якщо хвороба носить періодичний характер, людина повинна здатися лікареві. Визначення причини смикання століття стає першим завданням, після якої слід комплекс дій щодо полегшення ситуації. Офісні працівники втрачають працездатність, а всіх інших така зміна в роботі очі змушує напружуватися і нервувати. Треба вилікувати очей, щоб повернутися до нормального життя.

Що робити і як усунути неприємні відчуття

До чого смикається праве око? Сам по собі нервовий тик не є хворобою, віко може не боліти, але тим не менш, це сигнал організму про те, що на цей орган варто звернути підвищену увагу. Розпізнати справжню причину цього явища, а потім призначити адекватне лікування, може тільки досвідчений лікар. Наступні поради лише допоможуть зняти неприємні відчуття, якщо є гиперкинез або сіпається верхню повіку правого ока:

  1. Чайні, трав'яні компреси – народний спосіб лікування таких хвороб.
  2. Сон і повноцінний відпочинок – універсальний засіб.
  3. Перехід на збалансоване харчування, багате магнієм і калієм.
  4. Гімнастика (міцні зажмуривания, моргання, кругові обертання очима за/проти годинникової стрілки).
  5. Паузи при роботі з комп'ютером, телевізором, планшетом.
  6. Масаж області навколо хворого ока (круговими рухами акуратно масажуйте здригаються повіку середнім пальцем).
  7. Прийом легких заспокійливих препаратів (пустирник, валеріана) або спеціальних трав'яних зборів перед сном.

Відео про причини і лікування нервового тику очі

Дивіться цікаве відео для того, щоб з'ясувати, що робити, коли сіпається око. На запитання відповідає психолог. З ролика ви дізнаєтеся, чому сіпається верхнє віко, чому ж смикається праве око, які психологічні передумови виникнення цього явища можуть бути. Крім цього, фахівець розповість про можливі методи усунення та лікування нервового тику. Переглянувши ролик, ви познайомитеся з самими несподіваними і інноваційними способами лікування гіперкінезу у дітей.

Нервовий тик очі причини і лікування

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!