7 корисних властивостей манки для організму людини
Манна крупа виготовляється з пшениці твердих сортів. Корисні властивості злаку характерні і для крупи з нього. 5-8% врожаю пшениці використовується для виробництва манки. Крупа схожа на пшеничне борошно грубого помелу. Вона має жовтуватий відтінок.
Багатий вітамінно-мінеральний склад
Корисні властивості манної крупи обумовлені вмістом в ній необхідних організму людини поживних речовин. У ній містяться:
- вітаміни групи В.
- вітаміни E і D.
Цей елемент запобігає окисленню клітинних мембран і ДНК, яке веде до різних недуг, в тому числі і хвороб серця. З'ївши 1 тарілку манної каші, людина отримає 37 мкг селену, що становить 2/3 від денної норми споживання мінералу. Магній, цинк і фосфор у складі продукту підтримують нервову систему в здоровому стані.
Цінний продукт діабетичний
Жовтувата борошно з манки використовується для приготування хліба і вермішелі. При діабеті краще вживати в їжу вироби з манної крупи, ніж з білої пшеничної муки. Порівняно з нею, манка засвоюється в шлунку і кишечнику не так швидко. При цукровому діабеті слід значно зменшити вживання будь-яких продуктів з пшениці.
Швидке заповнення енергії
У манці містяться вуглеводи, необхідні для вироблення енергії організмом людини. Це робить його корисним доповненням раціону для тих людей з високою фізичною і розумовою активністю.
Її краще їсти на сніданок. Це допоможе не відчувати почуття голоду до обіду. Калорійність манної крупи — 360 Ккал на 100 р. Манка містить мало протеїну. Тому її рекомендують вживати разом з джерелом білка (молоком) або їжею, яка багата клітковиною (овочі).
Зміцнення імунітету
Манка містить поживні речовини, необхідні для зміцнення імунітету. У ній є мінерали селен і цинк, вітаміни E і B.
Оздоровлення організму
Корисні речовини в манці сприяють підтримці всіх систем людського організму:
- Фосфор покращує енергетичний обмін.
- Цинк, магній підтримують здоров'я кісток, нервів і м'язів.
- Кальцій підвищує міцність кісток.
- Калій покращує функцію нирок.
Крупа з пшениці не містить холестерину, насичених і транс-жирів. Це допомагає знизити рівень холестерину і запобігає розвиток нездужань у довгостроковій перспективі.
Продукти з пшениці містять багато вуглеводів і вживати їх у їжу слід дуже помірно. Але раціон стане більш здоровим, якщо замінити манкою звичайне борошно з білої пшениці в стравах і випічці:
- тістечка, печиво і хліб;
- піці і вермішелі;
- густі супи і рагу.
Манка багата селеном. Цей мікроелемент запобігає інфекції, що сприяє збереженню здоров'я серцево-судинної системи. Необхідно пам'ятати, що манна крупа містить глютен, і людям з непереносимістю до нього слід уникати вживання манної каші та інших виробів з крупи.
Профілактика анемії
1 стакан манки містить 8% від денної норми споживання заліза, необхідного для вироблення гемоглобіну. Дефіцит заліза може стати причиною анемії, яка викликає:
- стомлюваність, слабкість;
- блідість і сухість шкіри, ламкість нігтів;
- знижену працездатність;
- розлади кишечника;
- задишку і поганий апетит.
Оскільки фетін і глютен в крупах погіршують засвоєння заліза організмом, манна каша — лише додаткове джерело цього мінералу. Головним джерелом заліза є їжа тваринного походження.
Допомога в схудненні
Коли їжа перетравлюється і засвоюється повільніше, відчуття ситості зберігається довше. Це якість манки допомагає котрі худнуть не переїдати.
Висока енергетична цінність поєднується в цьому продукті з низькою жирністю. Манка містить мало клітковини. Тому тим, хто бажає позбавитися від зайвої ваги, дієтологи рекомендують поєднувати манну кашу з овочами, які багаті харчовими волокнами. Слід пам'ятати, що для схуднення необхідно поєднання здорового харчування з фізичними навантаженнями.
Відео
МАННА КАША КОРИСТЬ | чим корисна манна каша, ніж корисна манка для дорослих