Підживлення цибулі нашатирним спиртом - користь, приготування розчину і спосіб застосування

Щоб отримати хороший врожай овочів, городники можуть користуватися самими непередбачуваними засобами. До таких відноситься використання нашатирного спирту як добрива для цибулинних рослин. Медичний препарат ефективно бореться зі шкідниками цибулі і є джерелом корисних мікроелементів.

Користь нашатирного спирту для лука

Розчин аміаку 10%, який випускають у вигляді прозорої рідини з дуже різким запахом – нашатирний спирт. Корисні властивості медичного препарату для цибулинних рослин:

 1. Нашатир – це водний розчин з азотом, тому підходить в якості підгодівлі не тільки для лука, але і для садових та городніх культур при дефіциті даної речовини. Аміачний розчин легко засвоюється рослинами.
 2. Спирт відлякує шкідників і комах від грядок, т. к. вони не переносять різкого запаху. Якщо саджанці вчасно обробити аміачним розчином, то цибульна або морквяна мухи, дротянка, довгоносик, капустянка, попелиця та інші комахи не зашкодять посадкам.
 3. Нашатир корисний для грунту, оскільки сприяє зниженню її кислотності і поліпшення структури.
 4. Міститься в медичному препараті азот довго зберігається в грунті, не вимивається під час поливу. Цибульна грядка, удобрена такою речовиною, порадує не тільки великими цибулинами, але і соковитим зеленим пером.

Приготування розчину

Своєчасне і достатнє кількість підгодівлі важливо для великої кількості майбутнього врожаю. Підживлення для цибулі та часнику з нашатирю ідеально засвоюються рослинами, що тягне за собою формування цибулин великого розміру. Щоб приготувати якісну підгодівлю з нашатирного спирту, необхідно розвести інгредієнти в правильних пропорціях:

 1. Для підживлення при складному дефіциті азоту (жовтизна листя), необхідно розвести 1 ст. л. препарату з 1 л води. Поливають цибулю сумішшю.
 2. Для профілактики використовують розчин меншої концентрації – 3-4 ст. л. нашатирного спирту на 10 л води. Полити рослини.
 3. Для позакореневого зрошення готують суміш із 10 л води і 5-6 ст. л. аміаку. Обприскують рослини за допомогою розпилювача.
Розчин рекомендується готувати на свіжому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні.

Для приготування підживлення використовують аптечний аміак 25% концентрації. Все що потрібно – це ретельно розмішати засіб з водою до потрібної концентрації. Для боротьби з комахами-шкідниками готують мильно-аміачний розчин для обробки пір'я цибулі:

 • 200 г господарського мила натерти на тертці.
 • Залити 2 л окропу. Ретельно перемішати до повного розчинення.
 • У суміш потрібно додати 100 мл нашатирного спирту.
 • Обробку рослин проводять свіжоприготовленим засобом.

Спосіб застосування

Нашатирний спирт володіє різким специфічним запахом, який з легкістю приведе до тями людини, що впав в непритомність. Під час приготування підживлення використовується велика кількість речовини. З аміачними випарами потрібно бути гранично обережним, інакше можна отримати хімічний опік слизових оболонок носоглотки:

 1. Для обробки і приготування добрива придбайте захисні засоби: окуляри, фартух, рукавички, гумову шапочку респіратор або протигаз.
 2. Подбайте про те, щоб діти або тварини не знаходилися поблизу городу.
 3. Речовина може викликати підвищення артеріального тиску, тому людям з гіпертонією краще відмовитися від такого методу.

Працювати з аміачним розчином необхідно в тиху, безвітряну, можливо похмуру погоду, вранці або ввечері. Рекомендації такі для запобігання потрапляння на листя прямих сонячних променів. Щоб правильно здійснити підживлення, городники використовують схему:

 • Полити цибулю аміачним розчином під корінь.
 • Через тиждень обприскати пір'я цибулі за допомогою розпилювача. Повторити процедуру через 8-10 днів.
 • Через 1,5–2 тижні провести кореневої полив лука.

Добриво аміачним спиртом використовують не більше 1 рази за тиждень. Поступово концентрацію аміачного кошти можна збільшувати, але уважно стежити за станом рослин. Якщо цибульні пір'я стали темно-зеленого кольору, то потрібно зупинити внесення розчиненого аміаку. Підживлення цибулі нашатирним спиртом повинна проходити не частіше, ніж 1 раз за 7 діб.

Відео

СУПЕР ПІДЖИВЛЕННЯ ВІД ПОЖОВТІННЯ ЛИСТЯ ЦИБУЛІ І ВІД ШКІДНИКІВ!

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!