Раціон харчування нової дієти 5:2 - як схуднути до весни

Одноманітні монодієти, які затяглися на довгі тижні, а то й місяці, призводять до втоми внаслідок недостатності мінералів, корисних речовин, вітамінів. Додавши до цього фізичне навантаження, худне відчуває, що єдиним бажанням стає не гарний настрій=хороше самопочуття, а дике бажання прийняти горизонтальне положення і... спати, лежати, знову спати.

Суть методики, запропонованої в дієті 5:2 зводиться до задоволення харчових пристрастей протягом 5 днів тижня і обмеження калорійності харчування в інші 2. Рекомендується використовувати розвантажувальні дні у непослідовному порядку, чергуючи зі звичайними.

Переваги дієти 5:2:

 1. Ви можете їсти будь-які продукти – тортики, цукерки, випічку (зрозуміло, в обмежених кількостях).
 2. Немає заборони на жири, вуглеводи.
 3. Зниження калорійності харчування та білково-овочевий раціон при розвантаженні допомагають провести детоксикацію організму.
 4. Поліпшується психологічний стан худеющей жінки. Радість від того, що в гостях не доведеться заздрісно поглядати на смачні і недоступні страви, «ковтаючи слинки», допомагає мозку налаштуватися на оптимальний режим схуднення.

В основу незвичайної дієти «5:2» закладені принципи:

 1. Тривалість дієти не обмежена. Це швидше спосіб життя, якого варто дотримуватися стільки, скільки вам хочеться.
 2. Розвантажувальні дні. Дні з максимальним урізуванням раціону не регулюються умовами схуднення: будуть це вихідні або будні – вирішувати вам. В якості рекомендацій, щоб уникнути спокус «вихідного дня», пропонується відмовитися від розвантаження на вікенд.
 3. Питний режим. Включає – 2 л негазованої води з натуральним лимонним соком і 2-3 чашки зеленого чаю за добу.
 4. Інтервал між прийомом їжі. У період розвантаження харчуватися слід з проміжком 12 год між основними стравами.
 5. Калорійність раціону. 5 днів тижня калорійність раціону залишається звичною для організму – в межах 2500 ккал/добу. У дні «схуднення» необхідно обмежити кількість споживаних калорій до 500-600 ккал.
 6. Відчуття ситості. Невисокий глікемічний індекс білкової їжі – пісних сортів м'яса, птиці, морепродуктів, яєць і сиру в поєднанні з низькокалорійними і корисними для покращення метаболізму овочами, фруктами рекомендується як основа для періоду розвантаження дієти «5:2». Розділивши добовий об'єм їжі на 2 прийоми, ви не відчуєте голоду в інтервалах між ними: у протеїнів тривалий процес розщеплення, який притупляє апетит.
 7. Кількість скинутих кг. Результати дієти вражають – при відсутності жорстких обмежень раціону за місяць ви зможете втратити до 10 кг зайвої ваги.

Хочете чудово виглядати до весняних свят? Дієта «5:2» вас не розчарує: поєднуючи приємне (смачні страви) з корисним (детоксикацією і обмеженням калорійності), вам вдасться схуднути на 5-10 кг, поліпшити стан шкіри, привести енергетичний і вітамінний баланси в рівновагу.

Дізнайтеся більше про те, як правильно проводити розвантажувальні дні для схуднення.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!