Продукти для дієти дюка - список за етапами. Дієта дюка і таблиця дозволених продуктів
Одним з найбільш ефективних способів схуднення в світі є дієта Дюка. Її меню засновано на вживанні білкових продуктів, які довго перетравлюються. При такому харчуванні не виникає відчуття голоду, але кілограми зникають вже через тиждень. Продукти для дієти Дюкана ретельно відібрані для кожного її етапу. Тривалість перебування на дієті для кожного індивідуальна, перші три періоду займають від трьох місяців до декількох років.
Етапи дієти Дюкана
Дієта Дюкана включає 4 періоду: атака, чергування, закріплення і стабілізація. На першому етапі організм переходить повністю на білкову їжу, щоб включити процес схуднення, потім у другому відрізку додаються овочі, для гармонізації травлення. Два перших етапи допомагають прибрати зайві кілограми, немає обмежень для зменшення ваги.
Третій етап формує основні правильні звички, він створений для того, щоб вага не змінювався після закінчення схуднення. Четвертий етап — це принципи харчування, яких потрібно дотримуватися все життя. Ці два періоди дають можливість утримати результати і навчитися харчуватися гармонійно. Тривалість схуднення залежить від початкової маси і бажаного результату.
Круїз
Період під назвою Круїз створений для подальшого схуднення, в тиждень буде йти близько 1 кг ваги. Тривалість його може становити кілька місяців, важливо досягти наміченого результату, а тільки потім переходити до наступного типу живлення. Раціон поповнюється білково-овочевими днями, а значить, також збільшується кількість продуктів для дієти Дюка.
Графік чергування змінюється, рекомендованими вважаються 1/1 або 2/2. Принцип такий: спочатку тільки білкові дні, потім білково-овочеві. Важливо не вживати багато вуглеводів і відмовитися від жирних продуктів. У перелік доступних речей потрапляє молоко і його похідні, спеції, можете ароматизувати продукти. Не потрібно забувати вживати воду і висівки.
Атака
Цей період триває від двох до десяти днів і повністю побудований на білкових продуктах. Під час «Атаки» заборонено вживати вуглеводи. Організм відчуває стрес від великої кількості білка, тому починається використання власних ресурсів. Вже після закінчення цієї фази видно перші результати, за спостереженнями, за тиждень йде приблизно 3-4 кг зайвої ваги.
Для гармонізації травлення в їжу додаються вівсяні висівки, вони допомагають перетравлювати і виводити відходи їжі, необхідно їсти 1-2 столові ложки щодня. Включити в раціон доведеться і воду, потрібно 2 літра рідини кожен день, щоб відбувався процес очищення організму. Просто воду краще замінити трав'яними чаями, бажано відмовитися від кави.
Консолідація
Коли ідеальний вагу досягнуто, потрібно переходити до правильних звичок. Закріплення дозволяє скласти гармонійний раціон, який вже не допомагає схуднути, але зате вага не повертається назад. Особливість періоду: 6 днів в тиждень харчування буде білково-овочевим, один день – повністю білковий. Тривалість залежить від кількості втраченої ваги, на кожен кілограм необхідно 10 днів закріплення. Якщо ви схудли на 12 кг, то на цьому етапі доведеться прожити 120 днів.
Доступні фрукти (одна порція кожен день), але залишається заборона на банани, виноград, сухофрукти, горіхи. Ще можете влаштувати святкову трапезу і є всі один раз в тиждень, але бажано в першій половині дня. Обов'язкові для закріплення фізичні навантаження, в день необхідно не менше 20 хвилин виконувати вправи для м'язів тіла.
Стабілізація
Стабілізація — це тип харчування на все життя. У раціоні залишаються вівсяні висівки, не менше 2х літрів води і один білковий день в тиждень, але варто використовувати як можна частіше продукти з дозволеною таблиці. Рекомендується влаштовувати по 2 святкові трапези, балувати себе смачненьким, але основу харчування будуть становити білки і овочі. Доступними стають цільнозерновий хліб, сир, трохи горіхів, крохмалевмісні продукти.
Дозволені продукти для дієти
Творець дієти виділив кілька речей, які є необхідними в процесі схуднення, їх варто використовувати на всіх етапах:
- вівсяні висівки
- рідина
- пісне м'ясо
- молочні продукти з низьким вмістом жиру.
В період чергування включаються ще овочі, спеції. Солодке краще виключити, замінюючи цукрозамінниками. У харчуванні використовується сухе молоко з жирністю не вище 1,5%. Постійно потрібно пам'ятати про список з 100 дозволених продуктів, складених доктором Дюканов. Якщо продукт не увійшов в цю таблицю, варто виключити його з раціону.
72 білкових продукту для етапу атака
Вибираючи м'ясо, зупиніться на варіантах без жирового прошарку. Ідеально підійдуть: яловичина, телятина, м'ясо кролика, курка, шинка. Допустимі субпродукти – печінка, серце, шлунок. Використовується м'ясо птиці, крім качки. Відмовтеся від шкірки, вона містить дуже багато жиру. Дозволена будь-яка риба і морепродукти. Креветки, кальмари, мідії можуть стати основою харчування на будь-якому етапі. Важливо готувати все це без додавання олії, а краще ще і знежирити.
28 видів овочів починаючи з етапу чергування
Для овочевих днів допускається 28 видів рослин, які допомагають позбавлятися від ваги: кабачки, буряк, перець, гарбуз, селера, соя, гриби, шпинат. Згідно дієти Дюкана, їх важливо подавати без масла, краще готувати на пару або у свіжому вигляді. Починаючи з етапу чергування, заборонені овочі з великим вмістом крохмалю: картопля, боби, горох, квасоля, кукурудза. Періоди атаки і чергування виключають вживання фруктів. Вони містять багато вуглеводів, а це може зупинити процес втрати ваги. Не рекомендується вживати горіхи.
Список дозволених продуктів та їх обмеження в рамках дієти
Вживання продуктів для дієти Дюкана потрібно контролювати. Середня порція не повинна бути величезною, важливо їсти до насичення, переїдання неприпустимо. У процесі споживання їжі треба добре прожовувати їжу, не поспішати, щоб вловити відчуття ситості. Ось ще кілька рекомендацій щодо обмеження продуктів в білковій дієті:
- Уникайте в рецептах овочів з великим вмістом крохмалю, солодощів, газованих напоїв.
- Під час дієти Дюкана припустимо алкоголь, але тільки з мінімальною кількістю цукру. Але будь-яке спиртне зменшує пильність, і дуже легко порушити правила під його впливом.
- У білкові дні можна сир, кефір, йогурт з низькою жирністю, включені в список види м'яса і птиці, риба і морепродукти. Готувати їх для дієти краще без масла, але можливо заправити лимонним соком або соєвим соусом.
- В білково-овочеві дні намагайтеся вживати більше рослинної їжі: свіжі, тушковані або варені овочі.
- Випічка з вівсяних висівок дозволена в будь-який день.
Можливо, у вас зараз насилу укладаються в голові всі ці рекомендації. Щоб привести їх у систему, дивіться змістовне інтерв'ю з автором дієти – П'єром Дюканов.