Чому волосся не ростуть більше певної довжини і як прискорити зростання

Дівчата приділяють багато уваги своїй зачісці: вибирають засоби догляду, пробують нові салонні процедури. Часто всі зусилля йдуть на те, щоб відростити довжину, але подолати певний поріг не виходить. Причин, чому волосся не ростуть, багато. На це впливають і внутрішні, і зовнішні чинники.

Ламкість волосся

Якщо цибулина здорова, довжина кожен місяць збільшується на пару сантиметрів. Явні зміни в зачісці жінка помічає раз в квартал або півроку, але якщо відросле волосся ламаються, виникає відчуття, що вони не ростуть. Рідко їх структура погіршується із-за внутрішніх проблем:

 • коливань гормонального фону;
 • порушення процесів обміну;
 • стресів;
 • харчування.

Частіше жінка думає, що в неї перестали рости волосся, коли вони обламуються знизу або навіть на середині з-за зовнішніх факторів:

 • Фарбування, знебарвлення.Особливо небезпечні побутові барвники і змивки для видалення кольору: у них дуже агресивний склад.
 • Гарячих приладів.Фен, плойка або праска – це високі температури, які буквально джгут волоски.
 • Догляду. Впливають неправильно підібрані шампуні, маски, бальзами, порушення рекомендацій по розчісування і сушці.

Хімікати та реагенти при фарбуванні

Усі барвники працюють за однаковим принципом: піднімають кутикули (верхній гладкий шар) і руйнують волосяну структуру, щоб змінити пігмент. Особливо небезпечно знебарвлення. Його забезпечує високий відсоток оксиду – речовини, яка і відкриває шлях для молекул кольору. Після процедур кутикули закриваються, але волосок вже не цілісний.

Кожне нове забарвлення – чергова «травма».

З часом з'являється багато неприємних наслідків:

 • жорсткість;
 • сухість;
 • витончення;
 • ламкість;
 • випадання;
 • перетин кінців.

Регулярне використання фена та прасування

Випрямлення і створення локонів гарячими приладами сильно сушить навіть здорові волосся, тому що температуру інструментів виставляють на 180-220 градусів.

Навіть короткочасне (3-5 секунд) вплив пошкоджує кутикули, підвищується ламкість, що викликає перетин кінчиків.
 

Стає складно відростити навіть чубчик. Виконуйте наступні рекомендації:

 • Сушіть голову феном на мінімальній потужності, завершуйте процедуру режимі холодного повітря. Направляйте струмінь від коренів до кінчиків, намагайтеся не підносити сопло близько до пасмам.
 • Перед роботою з феном, праскою або плойкою використовуйте термозахист, зволожуючі емульсії, спреї.
 • Не тримайте довго пасмо між гарячими щипцями.

Постійні укладання

Якщо ви регулярно заплетаете коси, робите тугі хвости, користуєтеся шпильками і невидимками, металевими шпильками, це травмує структуру. Волосся не ростуть і стоншуються.

Деякі зачіски погіршують кровообіг в шкірі голови, тому страждає харчування цибулин.

Правила безпечної укладання:

 • Збирайте хвіст гумкою-пружинкою типу Invisibobble: вона не така туга, як інші, не ламає волоски.
 • Шпильки і невидимки вибирайте з обробленими гладкими кінцями.
 • Не збирайте тугі хвости або розпускати їх через 2-3 години. Після цього робіть легкий масаж шкіри голови, щоб відновити кровообіг.

Посічені кінчики

Кінці з часом розщеплюються на 2 і більше частин, і якщо їх вчасно не зрізати, «розкол» піднімається вище. Волосся обривається, і хоча він росте, є відчуття, що довжина не змінюється. Важливо: способи зробити посічені кінці знову здоровими немає.

Косметичні компанії пропонують кошти, які склеюють розщеплення, але це лише візуальний ефект. Пошкоджені кінчики потрібно відрізати.

Як не допустити цю проблему в майбутньому:

 • Переглянути схему відходу. Вибирати більше зволожуючих незмивних коштів: сироваток, емульсій, кремів.
 • Не розчісувати мокре волосся: у вологому стані вони більш еластичні і легше рвуться.
 • Мінімізувати частоту фарбувань і укладок.
 • Прибирати 1-2 см довжини кожні 10-12 місяців, навіть якщо немає проблем з кінчиками.


 

Спадковість

У кожної людини є максимальна генетична довжина волосся. До цього порога вони ростуть швидко, після чого настає уповільнення процесу. Цикл розвитку волосся по тривалості завжди індивідуальний. Коли він завершується, довжина більше не збільшується. Ви можете стимулювати волосся рости ледве швидше, і за той самий проміжок часу (наприклад, 4 роки) отримаєте плюс 50 см, а не 45, але це не сильно вплине на результат.

Вік

Одна з причин, по якій жінки зрілого віку носять короткі стрижки – оновлення волосся на голові у них відбувається частіше. Фаза активного росту поступово коротшає до 2 років (замість 6-7). Інші фактори, які пов'язані з віком:

 • Накопичене термічний або хімічний вплив. Укладання праскою або феном десятки років поспіль, часті фарбування.
 • Зміна обмінних процесів. Цибулина вже не отримує повноцінного харчування, погіршується приплив крові.
 • Підвищення сухості шкіри голови.Волосся стають слабкими, тонкими, легко ламаються, рвуться. Щоб запобігти це, робіть кожен вечір масаж дерев'яної гребінцем або кінчиками пальців, застосовуючи ефірні масла.

Неправильне харчування

Надлишок фастфуду, випічки і солодощів, часті жорсткі дієти, розвантажувальні дні – все це створює в організмі дефіцит вітамінів і мікроелементів. У жінок це відразу відбивається на зовнішності: волосся втрачають блиск, гірше ростуть, ламаються, випадають, кінчики січуться. Як вирішити проблему:

 • Частіше вживайте свіжі фрукти і овочі, горіхи, жирну рибу, авокадо, яйця.
 • Курсами приймайте препарати з вітамінами D, E, B-комплекс, цинком, залізом.
 • Пийте 1,5–2 л води щодня.

Використання коштів з силіконом

Пінки для укладання, незмивні емульсії і сироватки часто містять речовини, які створюють ілюзію здорових волосся. Вони розгладжують надають волоссю, але все це – за рахунок силіконів. Якщо кошти використовують часто, ці речовини накопичуються у волоссі і перевантажують їх.

Часто силікони потрапляють на шкіру, закупорюють пори і негативно впливають на стан цибулин.

Щоб уникнути такої ситуації:

 • Пару раз в місяць використовуйте шампунь глибокого очищення. Після нього обов'язково зробіть живильну маску.
 • Відмовтеся від укладальних засобів з силиконами, особливо якщо у вас жирна шкіра голови.
 • Стежте, щоб незмивні продукти не потрапляли на прикореневу зону.

Лікарські препарати

Тривалий прийом антибіотиків, гормональних засобів, іммуносупрессантів порушує процеси обміну і засвоєння корисних речовин. З-за цього страждає харчування цибулин і кровообіг в дрібних судинах. Волосся стоншуються, стають сухими, можуть випадати.

Щоб зменшити негативний вплив ліків на організм, обговоріть з лікарем, чи можна вам пити курсами вітамінно-мінеральні комплекси.

Від чого залежить швидкість росту волосся

В питанні, чому не росте волосся на голові, головний визначальний фактор – генетика. Від неї залежить, як довго і з якою швидкістю буде виростати волосок (в середньому 1-1,5 см в місяць), скільки зможе триматися на певній довжині і коли випаде. Тривалість активної фази закладена в ДНК, але її можуть змінювати гормони і стреси.

Стрижка не може прискорити зростання: вона допомагає тільки прибрати ламкі або посічені ділянки.

Стадії процесу

Фахівці виділяють наступні етапи росту волосся:

 1. Анаген. Це період активного росту волосся з волосяної цибулини. Це найтриваліша стадія триває 2-7 років в середньому. Дуже рідко період перевищує 10 років. Для волосся на тілі вона завершується через 30-45 днів.
 2. Катаген. Проміжна стадія: зовнішній ділянку кореня відокремлюється від зони його живлення. На скільки відросло волосся до цього моменту, в такому стані вони і залишаться. Етап катагену триває до 3 тижнів.
 3. Телоген. Цибулина переходить у стан спокою, волосся стає мертвим, тому легко випадає при розчісування, укладання, миття голови.

Понад 85% цибулин знаходяться в фазі анагена, але під впливом стресу воно завершується на окремих ділянках раніше терміну. З-за швидкого переходу до етапу телогену волосся починають випадати. Якщо їх втрачається більше 10-15%, значить, здоров'я цибулин і зміна фаз порушені.

Відео

Чому не росте волосся? ПРИЧИНИ уповільненого росту волосся

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!