Маска для сухого волосся в домашніх умовах: рецепти
- 1. Що робити з сухими волоссям в домашніх умовах
- 2. Що таке маска для сухого волосся
- 3. Правила використання
- 4. Рецепти масок для сухого волосся
- 5. Поживна
- 6. Для дуже сухого волосся
- 7. Для сухих і пошкоджених
- 8. Маска для сухого волосся при жирних коренях
- 9. Для зростання
- 10. Маски для сухого типу волосся з лупою
- 11. Проти випадіння
- 12. З реп'яховою маслом
- 13. З желатином і жовтком
- 14. З медом і цибулею
- 15. З яйцем
- 16. З коньяком
- 17. Відео
Для жінки здавна стан волосся напряму зв'язується з привабливістю, тому будь-які проблеми з ними – привід для хвилювання. Несприятливі екологічні умови сучасних мегаполісів, часті температурні перепади, палюче сонце, жорстка водопровідна вода і навіть незбалансований раціон харчування є факторами, що приводять до того, що волосся стають сухими, починають ламатися, сіктися на кінцях. Допомогти їм покликані маски, які можна робити в домашніх умовах.
Що робити з сухими волоссям в домашніх умовах
З метою усунення будь-якої проблеми першочергово слід зрозуміти, що до неї призвели, щоб запобігти повторенню ситуації. Волосся стають сухими, коли відчувають дефіцит вологи, який створюють переважно зовнішні фактори (якщо до сухості додається ламкість – не виключені внутрішні порушення), серед яких:
- вплив палючого сонця влітку;
- опалювальні прилади взимку (гарячий сухе повітря);
- холод і вітер при мінусових температурах (якщо не надіти шапку, хустку, капюшон);
- неправильне миття голови;
- часте використання термоприборов – фена, плойок, щипців, бігуді;
- жорстка водопровідна вода;
- постійне фарбування (особливо освітлення);
- хімічна завивка;
- неправильно підібрана гребінець (особливу небезпеку становлять інструменти з металевими зубчиками).
Всіх цих факторів жінці, у якої сухі волосся, слід уникати, щоб не посилити проблему. Тільки після того, як вдасться позбавитися від першопричини, можна говорити про початок процесу відновлення, а починається він з дбайливого догляду і вивчення правильної процедури домашнього миття голови:
- Налаштуйте температуру води – ідеальним варіантом вважається 38-40 градусів. Гаряча призведе до ламкості і перетину.
- Не менше хвилини змочуйте рясно голову, перш ніж взяти шампунь. Враховуйте, що він підбирається під проблему і повинен перебувати в одній лінійці з кондиціонером або бальзамом.
- Намилені біля коренів потилицю, скроні і потилицю слід масажувати 2 хв. Якщо потрібно, скористайтеся шампунем двічі.
- Змивайте засіб теж хвилину, перебираючи пальцями пасма і масажуючи прикореневу зону.
- Обов'язково скористайтеся після кондиціонером: він (не бальзам!) покликаний не стільки закрити лусочки, які розкрив шампунь, скільки відновити водний баланс.
- Змийте прохолодною (34-36 градусів) водою кондиціонер через хвилину.
- Вологі волосся відіжміть руками і промокніть рушником. Розтирати і скручувати не варто – так ви травмуєте. Сухими ж вони повинні стати самостійно, а не під впливом фена, тому намагайтеся не мити голову прямо перед виходом з дому.
Перукарі стверджують, що дотримання описаного алгоритму допоможе не тільки запустити відновлення сухого волосся, але і буде корисно людям, страждаючим від підвищеної жирності коренів і шкіри голови, лупі, себореї. Додатково слід подбати ще про кілька речей, які допомагають швидко і якісно побороти сухість волосся в домашніх умовах:
- Уникайте застосування будь-яких засобів догляду, що містять етиловий спирт: він виводить вологу. Інші види (цетиловий, стеариновий) шкоди не завдадуть.
- Намагайтеся не мити голову щодня, а при гострій необхідності підбирайте спеціальні засоби, що мають позначку про можливе застосування кожен день.
- Не рідше 2-х раз/тиждень використовуйте зволожуючі (!) маски – підійдуть і домашні, і магазинні, але слідкуйте, щоб на перших позиціях складу не стояли силікони. Такі засоби підходять для маскування недоліків (надають блиск, склеюють посічені кінчики), але не працюють зсередини.
- Кілька разів за місяць в якості маски, надає інтенсивне зволоження, використовуйте перед миттям голови рослинні олії (оливкова, мигдальне, жожоба), але не наносите на коріння: тільки на кінці й по всій довжині.
- Розчісування здійснюйте тільки дерев'яним або кістяним гребінцем, або натуральною щетиною: ніякого пластику та металу. Їх обов'язково миють щотижня.
- Мокрі пасма варто розібрати пальцями, якщо їх сухими важко розчесати, але не використовувати на них гребінець – смикають, різкі рухи травмують волосся.
- Якщо потрібна сушка феном, робіть це на режимі холодного повітря, віддаливши сопло приладу від голови на відстань 30 см і направляючи повітряний потік зверху вниз.
- Коли немає часу довго тримати маску, або в перервах між курсами різних засобів використовуйте натуральні пом'якшувачі на травах: арніки, ромашки, кропиви, звіробою. Класична пропорція – 5 ст. л. на 1 л окропу, наполягати півгодини.
Що таке маска для сухого волосся
Суміш, покликана заповнити втрачену під впливом зовнішніх факторів вологу – так можна охарактеризувати будь-яку маску (домашню або магазинну), рекомендовану для сухого волосся. Вона робить їх слухняними і м'якими, підходить навіть власницям жирної шкіри голови, оскільки впливає на довжину, а її сухість ніяк не пов'язана з роботою сальних залоз. Враховуйте, що зволожуюча маска і поживна – не однакові продукти: остання допомагає відновлювати пошкоджену структуру і може бути корисна при ламкості. В хорошій зволожуючою маски присутні:
- ліпіди, білки;
- мінерали;
- екстракт алое віра;
- гіалуронова кислота;
- колаген;
- кератин;
- вітаміни групи В;
- натуральні масла.
Правила використання
Навіть найдорожча магазинна маска може зовсім не зволожувати або давати дуже слабкий ефект, якщо буде неправильно застосовуватися. З приготованими в домашніх умовах складами ситуація аналогічна: для максимального ефекту їх треба вміти використовувати, і тут фахівці дають кілька важливих порад:
- Посилене зволоження склад дасть, якщо буде завдано до миття голови і витримати близько години: за такою схемою рекомендовано застосовувати домашні масляні суміші.
- Маска для сухого і ламкого волосся наноситься під целофанову шапочку, а зверху слід обернути голову махровим рушником. Парниковий ефект допомагає проникненню корисних речовин. Деякі фахівці рекомендують підсилити ефект за рахунок прогрівання отриманої конструкції феном (15-20 хв), але такий варіант не підійде особам, які мають проблеми з судинами.
- Всі домашні маски слід використовувати в теплому вигляді, особливо якщо вони базуються на рослинних оліях.
- Не чекайте зволоження від разового застосування будь-якого засобу: головні умови кожної маски – регулярність і систематичність. Курс лікування сухого волосся складається з 10-15 процедур, виконуваних 2 рази/тиждень.
- Якщо ви фарбуєте голову, маски від сухості волосся в домашніх умовах готують без рослинних олій: вони вимивають пігмент.
- Масляні суміші застосовуються до миття голови, оскільки вони вимагають після себе ретельного очищення (шампунем доведеться скористатися 2-3 рази).
Рецепти масок для сухого волосся
М'якоть фруктів (переважно авокадо або банана), кисломолочні напої, яйця, глина, трави, рослинні олії – це ще далеко не всі компоненти, на яких можуть базуватися склади, сприяють нормалізації водного балансу. Представлені нижче рецепти допоможуть вам підібрати ідеальний для вашої ситуації варіант, а поради фахівців вбережуть від поширених помилок.
Поживна
Відновлення пошкодженої структури зсередини відмінно сприяють свіжі дріжджі, які додатково зміцнюють корені, надають обсяг зачісці. Приготована на їх основі маска для сухого волосся в домашніх умовах може використовуватися і при підвищеній жирності шкіри голови, тільки візьміть масло жожоба, а авокадо або виноградної кісточки. Рецепт і принцип застосування наступні:
- Розім'яти виделкою 15 г свіжих дріжджів, присипати 1 ч. л. цукру.
- Додати 1/4 склянки свіжого молока, підігрітого до 40 °C. Слідкуйте за температурою – дуже гаряча рідина «вб'є» дріжджі.
- Залишити на 15 хв. під рушником, щоб суміш запрацювала.
- Влити 1 ч. л. олії жожоба і збитий жовток курячого яйця.
- Втерти в чисті коріння, розподілити по вологому довжині, обернути рушником. Змити через годину без шампуню. Повторювати 2 рази на тиждень протягом місяця.
Для дуже сухого волосся
Маленькі непоказні насіння льону в нетрадиційній медицині відомі як хороші помічники шлунку. Зовнішньо у домашній косметології вони застосовуються переважно для зволоження шкіри обличчя, але і волоссю вони теж корисні, володіючи здатністю зміцнювати, зволожувати і ущільнювати. Маски на їх основі можна робити до 3 раз/тиждень при сильній сухості, не боячись забруднити коріння. Курс складається з 12 процедур. Рецепт такий:
- Залити 2 ст. л. лляного насіння склянкою окропу.
- Поставити на плиту, варити до отримання густого киселю.
- Процідити через тканину, поки він гарячий, дати охолонути.
- Половину відвару прибрати (можна зберігати 2 дні до наступної процедури), а залишок змішати з 1 ст. л. меду і 2-ма краплями пихтового ефіру.
- Наноситься суміш після миття голови на довжину і кінці. Невелика кількість можна втерти в коріння. Витримується півгодини, змивається без шампуню.
Для сухих і пошкоджених
Якщо, крім загальної втрати м'якості і блиску, ви зіткнулися з проблемою ламкості і перерізу-решт, головною умовою вибору рецептів масок стає наявність у їх складі рослинних олій. Вони надають м'якість, еластичність, але не підійдуть дівчатам, барвним голову. Наносяться такі склади під шапочку і рушник, обов'язково прогріваються перед застосуванням і під час процедури. Варіант дуже ефективного рецепту:
- Змішати 2 ст. л. будь-якого базового масла – бажано мигдального, оливкової або жожоба.
- Додати 2 капсули Аевіт (вітаміни А і Е в масляному розчині), проколів їх і видавивши вміст.
- Гріти отриману суміш на водяній бані до комфортної шкірі температури (не слід давати маслу кипіти).
Починають нанесення підготовленої суміші з кінців, поступово просуваючись вгору по довжині. Намагайтеся не доходити до коренів приблизно 10-15 см, щоб не спровокувати їх забруднення. Після накрийте голову поліетиленом (підійдуть як шапочка для душу, так і простий харчової пакет або плівка) і рушником. Направляйте струмінь гарячого повітря з фена на отриману конструкцію, пересуваючи по колу (щоб не гріти 1 точку), протягом 15 хв. Після посидьте ще 1-1,5 ч. Виконуючи процедуру раз на тиждень, вже через місяць ви отримаєте в домашніх умовах ефект, ідентичний салонному.
Маска для сухого волосся при жирних коренях
Втрата м'якості по довжині, електризація і ламкість можуть спостерігатися і на тлі надлишкової вироблення шкірного сала залозами, що знаходяться на поверхні голови. Головна умова зволожуючих масок в такій ситуації – відмова від масляних складів: основу складатимуть трав'яні відвари і безбарвна хна. Якщо кінчики почали сіктися, їх можна обробити додатково невеликим (близько 1 ч. л.) кількістю зігрітого олії жожоба. Дуже ефективний, згідно з відгуками, варіант:
- Перемішайте 3 ст. л. сушених листя кропиви з 2 ст. л. безбарвної хни.
- Залийте такою кількістю окропу, щоб вийшла кашка середньої густоти: повільно стікає з ложки.
- Прикрийте ємність і дайте суміші настоятися 15 хв.
- Після миття голови втирайте теплу масу в корені, масажуючи їх 1-2 хв. Інше розподіліть по довжині.
- Оберніть голову плівкою і рушником, посидьте годину і змийте, не використовуючи шампунь. Повторюйте процедуру 2-3 рази/тиждень, курс триває 2 місяці.
Для зростання
Стимулювати активність фолікулів корисно не тільки для прискорення росту волосся, але і для поліпшення їх структури зсередини, і в цьому допомагають розігріваючі маски. Серед їх компонентів – гірчиця, перцева настоянка, ефірні олії цитрусових. Такі склади заборонено використовувати при наявності шкірних пошкоджень в волосистої частини голови та при патології судин. Найпростіший рецепт:
- Залити окропом (100 мл) квіти звіробою (1 ч. л.). Настоювати 20 хв.
- Процідити, змішати з 3-ма ст. л. гірчичного порошку, залишити на 10 хв.
- Додати 1 ч. л. меду, перемішати.
- Обережно втерти у вологі коріння, по довжині не розносити. Вкривати голову не потрібно.
- Змити через годину, використовуючи шампунь. Проводити процедуру 1 раз/тиждень, курс триває 3 місяці.
Маски для сухого типу волосся з лупою
Зволоження шкіри волосистої частини голови відбувається тільки при безпосередньому нанесенні складів в цю зону. З цієї причини важлива умова масок для осіб, які страждають від лупи – відсутність масел і інших дуже жирних компонентів у складі. Спробуйте скористатися сумішшю на основі житнього (це важливо!) хліба і кисломолочних напоїв:
- М'якуш житнього хліба (взяти 1 скибочка) залити половиною склянки кефіру або іншого кисломолочного напою – ряжанка, закваска. Залишити на 10 хв.
- Додати 1 ч. л. лляного або соняшникової олії, старанно перемішати до однорідної консистенції.
- Масажними рухами втирати отриманий склад на чисті вологі коріння, залишки акуратно розподілити по довжині і згорнути її в пучок на маківці.
- Надіти шапочку для душу. Додатково утеплювати рушником не обов'язково.
- Посидіти півгодини, потім змити прохолодною водою без шампуню. Якщо до лупи додається підвищена жирність коренів, перед нанесенням маски зробіть сольовий скраб (помасажуйте шкіру голови крупною морською сіллю 3 хв. і обполосніть її). Через 4-5 тижнів при повторенні процедури 2 рази/тиждень ви побачите позитивний результат.
Проти випадіння
На тлі сильного виснаження і дефіциту вологи волосся можуть почати випадати, що викликає ще більше хвилювання у осіб обох статей. Причини того, що відбувається часто криються у внутрішніх збої організму, але впливати на ситуацію бажано з усіх боків. Місцева допомогу в домашніх умовах представлена масками на основі глини, безбарвної хни, трав'яних відварів. Дуже ефективним при початковій алопеції вважається такий варіант:
- Приготувати міцний відвар календули: 1 ст. л. квітів кип'ятити в 100 мл води 2 хв., дати трохи охолонути.
- Відфільтрувати, залити цією рідиною 2 ст. л. білої або блакитної глини.
- Нагріти на водяній бані 1 ч. л. обліпихової олії і 1 ст. л. оливкової. Влити в глиняну кашку.
- Втерти в коріння, накрити шапочкою і рушником. Почекати 2 ч., перш ніж змити, використовуючи шампунь. Повторювати 1 раз/тиждень протягом 2 місяців.
З реп'яховою маслом
Серед особливо ефективних засобів, на яких базуються домашні маски для сухого волосся, перукарі виділяють касторове і реп'яхову олію. Обидва продукти допомагають не тільки добитися м'якості, але і корисні в боротьбі з електризацією, ламкістю, уповільненим ростом. Ви можете використовувати реп'яхову масло в чистому вигляді: за 2 години до миття голови рясно нанести на кожну зволожену водою пасмо на 1/3 довжини, укутати рушником (спочатку обмотати плівкою) і погріти. Альтернатива – нескладна за складом суміш, яка готується і застосовується так:
- Висипати в кавомолку 2 ст. л. вівсяних пластівців і 1 ст. л. лляного насіння.
- На максимальній швидкості перемелювати хвилину, щоб вийшов порошок. За бажанням можна скористатися готовою борошном (вівсяної і лляної).
- Залити теплою водою (100 мл), перемішати.
- Ввести реп'яхову масло (2 ст. л.), знову перемішати.
- Вийшла маска для сухого волосся в домашніх умовах застосовується стандартно 2 рази/тиждень, протягом 1,5-2 місяців (залежить від ступеня вираженості проблеми). Наносять її до миття голови, залишають на годину в теплому вигляді і обов'язково під рушник.
З желатином і жовтком
У салоні однієї з особливо популярних процедур, що допомагають боротися з сухістю і ламкістю волосся, є ламінування: створення захисної оболонки, яка, склеюючи їх лусочки, надає щільність, гладкість, блиск. Аналогічний ефект можна отримати в домашніх умовах, якщо скористатися желатином – природним джерелом колагену, який доповнено жовтком, постачають ліпіди. Рецепт простий:
- Змішайте 1 ст. л. порошкового желатину 100 мл підігрітого свіжого молока. Залиште на 15 хв. (точний час залежить від швидкості набухання желатину і вказано на упаковці).
- Перемішайте суміш, підігрійте на водяній бані до повного розчинення кристалів і дайте трохи охолонути.
- Збийте яєчний жовток змішайте з 1 ст. л. рідкого меду.
- З'єднайте обидві суміші, перемішуйте до однорідного стану.
Наноситься склад теплим, після миття голови на розібрані пальцями вологі пасма. Зібравши їх на потилиці в пучок, прикрийте плівкою. Закутати рушником не обов'язково. Час витримки складає 1 ч., змивається все без шампуню. Це ідеальна маска для сухого і фарбованого волосся в домашніх умовах, оскільки вона не вимиває пігмент. Додатково полегшується створення укладання, усувається електризація. Терапевтичний курс при сильній сухості – 2 місяці (робити 2 рази/тиждень).
З медом і цибулею
Відновлення пересушеною шевелюри в домашніх умовах піде швидше, якщо періодично (2-3 рази/місяць, між іншими процедурами) робити маску на цибульно-медовій основі. Її мінусом є лише сильний запах, який можна відбити, якщо після миття голови застосувати домашній ополіскувач з 1 л холодної води, 1 ч. л. оцту і 2 ст. л. лимонного соку. Основний рецепт такий:
- Подрібнити маленьку голівку ріпчастої цибулі (ножем або блендером).
- Додати 1 ст. л. рідкого зігрітого меду і яєчний жовток.
- Втерти в коріння, масажуючи шкіру 1-2 хв., накрити плівкою. Утеплення не потрібно.
- Змити, скориставшись шампунем, через півгодини.
З яйцем
Хороший ефект на структуру волосся надають склади, в яких присутні курячі або перепелині яйця: їх можна додавати повністю, не прибираючи білок, якщо додати рослинні олії. Відмінне зволоження дає суміш, зроблена за таким рецептом:
- Зігріти, скориставшись водяний лазнею, 3 ст. л. реп'яхової олії і 1 ст. л. касторової.
- Всипати 1 ч. л. какао-порошку.
- Збити 2 курячих яйця, підмісити до теплої суміші.
Приблизно 1/4 всього обсягу втерти в коріння (масажувати хвилину), решта рівномірно розподілити по зволоженій довжині, використовуючи кістяний гребінь з рідкими зубцями. Час витримки коливається від 1 до 3 год, бажано під рушником. Прогрівати феном не обов'язково. При сильній сухості і ламкості робіть маску 2 рази/тиждень, з метою профілактики – 2 рази/місяць. Враховуйте, що какао-порошок може трохи пофарбувати світлу базу (блонд, русявий), зробивши відтінок більш темним.
З коньяком
Алкоголь базується на спирті, але при правильному застосуванні може використовуватися в якості зволожуючого засобу, що запобігає випадання і додає здоровий блиск. Крім коньяку, з аналогічною метою використовуються пиво, ром, горілка, обов'язково змішані з будь-яким жирним компонентом. Тільки пам'ятайте про важливої умови: алкоголь небажаний в перший тиждень після фарбування, особливо в поєднанні з кефіром – пігмент вымоется. Боротися з сухістю допоможе така суміш:
- На 1 ст. л. меду береться аналогічну кількість коньяку.
- Після до них підмішують реп'яхову або касторове масло в кількості 2 ч. л.
- Підігрійте суміш на водяній бані, не даючи їй закипіти.
- Введіть 1 ч. л. майонезу і акуратно нанесіть невелику кількість на кожне пасмо окремо тільки по довжині.
- Утеплите голову рушником (під нього – целофан), посидьте 1,5 ч.
- Змивається склад за допомогою шампуню. Повторюється процедура 1 раз/тиждень, курс лікування – 2 місяці.
Відео
Маска для сухого волосся в домашніх умовах
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!