Види рослин для акваріумів з описом, назвою та фото - як вибрати невибагливі і доглядати
- 1. Види акваріумних рослин
- 2. Найпопулярніші акваріумні рослини
- 3. Рідкісні акваріумні рослини
- 4. Найкрасивіші акваріумні рослини
- 5. Які рослини посадити в акваріум
- 5.1. Невибагливі
- 5.2. Швидкорослі
- 5.3. Тіньовитривалі
- 5.4. Не потребують грунту
- 5.5. Квітучі
- 5.6. Плаваючі
- 5.7. Трава для акваріума
- 5.8. Червоні рослини
- 6. Акваріумні рослини для початківців
- 7. Як розвести рослини в акваріумі
- 8. Акваріуми з рослинами – фото
- 9. Відео
Невеликий підводний світ у кімнаті виглядає заманливо і екзотично. При цьому необов'язково населяти акваріум яскравими видами тропічних рибок з красивими назвами – уміло підібравши акваріумні рослини, можна домогтися такого ж візуального ефекту. Потрібно буде постаратися, але і твір акваріумного мистецтва у вас вийде надзвичайно красивим.
Види акваріумних рослин
В основу класифікації акваріумної флори покладені відмінності в умовах існування рослин:
- Мохоподібні – можуть жити на дні акваріума або в поверхні, сюди ставляться сімейства Гіпнові, Риччиевые, Джерельні.
- Грунтові – квітучі під водою (Наяди, Заникеллиевые), або виносять на поверхню лише стебло з квіткою (Валліснеріі, Водяний жовтець).
- Укоріняються в ґрунті, але мають надводні листки і квіти (Апоногетоновые, Кувшинковые).
- Вільно плаваючі у водній товщі і не вкорінені (Роголистниковые, Пузырчатковые, Росянковые, Рясковые).
- Плаваючі на поверхні (Водокрасовые, Понтедериевые, Сальвиниевые).
- Болотні та прибережні, підняті над водною поверхнею (Ароїдні, Частуховые, Осокові).
Найпопулярніші акваріумні рослини
Головна причина популярності тих чи інших рослин у акваріумістів полягає в простоті догляду. Не кожен може створити вдома тепличні умови для "гостей" з тропіків, які дуже вимогливі до температурного режиму та інтенсивного сонячного освітлення. Тому топ-5 популярної акваріумної рослинності не містить вишуканих екзотичних зразків, але кожен приклад тут цікавий по-своєму:
- Валліснеріі підходять для самих різних типів акваріумів, і добре почувають себе при штучному освітленні. Залежно від різновиду рослини, у них може бути червонувата або зелене забарвлення листя.
- Кушир – дуже поширене акваріумне насадження. Рослина розмножується живцями і абсолютно невибаглива у догляді.
- Криптокорина невимоглива до умов утримання в акваріумі. Вона відноситься до розетчатым рослинам – довге стебло відсутня, а пластинчасті листя розходяться в сторони прямо від підстави.
- Плаваюча Річчія – найпоширеніший представник акваріумних мохів. Рослина не має листя або стебел, представляючи собою зчеплені один з одним дрібні пластини, що створюють яскраві острівці на поверхні води акваріума.
- Водяна Елодея відноситься до числа длинностебельной акваріумної флори, і для вкорінення не вимагає великого шару грунту в акваріумі. При гарному штучному освітленні вона може порадувати власника гарними білими квітами.
Рідкісні акваріумні рослини
Як правило, це дуже вередливі створіння, які вимагають до себе підвищеної уваги: мінеральних підживлень, природного освітлення, великого об'єму акваріума. Ось кілька представників акваріумної флори:
- Буцефаландра з острова Борнео відрізняється оригінальною забарвленням, яка, в залежності від виду, може бути не тільки зеленої, але і червоної, синьої, чорному і сріблястому.
- Кринум хвилястий – екстравагантний гість із Західної Африки, має витончене листя довжиною до двох метрів. Для утворення коренів, достатніх для утримання рослини, потрібно ґрунт товщиною не менше 10 сантиметрів.
- Перистолистник червоний рідко зустрічається в природних умовах. Схожий на хвойну гілочку, він володіє цікавою властивістю – якщо вода містить солі заліза, цей рослинний хамелеон починає поступово червоніти.
Найкрасивіші акваріумні рослини
Навіть якщо у вас в акваріумі немає рибок або ви віддаєте перевагу палюдариумный варіант, що поєднує воду і сушу, зовнішня краса насаджень за склом має дуже важливе значення. Ось кілька видів, побачивши які один раз на фотографії, важко втриматися від чарівності:
- Аммания витончена – з цілою системою надводних і підводних листків різних відтінків (від зеленого до пурпурного), буде особливо ефектно виглядати в тропічному акваріумі.
- Німфея або латаття тигрова – припаде до душі всім, кому подобаються живі рослини для акваріума. Плаваючі листки, доповнені квітами, виглядають надзвичайно ефектно, при цьому німфея буде добре цвісти тільки на живильним грунті.
- Ейхорнія лазурова – з листям, дуже схожими на пальмові, має суцвіття по 6-12 квіток надзвичайно красивою забарвлення – білого з синім і фіолетовим відливами.
Які рослини посадити в акваріум
Головне правило вибору підводної флори – не братися відразу за дуже складні завдання. Немає суперечок, що морський акваріум «а-ля кораловий риф» виглядає набагато красивіше свого прісноводного аналога, але для запуску такого проекту буде потрібно чималий досвід. Це практичні навички, якими ви оволодієте, доглядаючи за маленьким акваріумом, і теоретичні, які ви дізнаєтеся, заглянувши за потрібне описом довідник, енциклопедію або каталог акваріумних рослин.
Невибагливі
Така рослинність добре приживається навіть у маленькому акваріумі, швидко розростаючись до стану проріджування. Гідними конкурентами Элодее і Роголистнику в простоті догляду:
- Бакопа мадагаскарська – крім симпатичного зовнішнього вигляду, це ще і рослина-санітар, яка очищує воду в акваріумі і не дає розвиватися зеленим водоростям.
- Кабомба звичайна – кущисті стебла з листям, схожими на віяло, можуть досягати двометрової довжини, утворюючи зарості. Кабомба розмножується вегетативно – відходять від кореня пагонами або частинами стебла.
- Ряска мала – повсюдно зустрічається на водоймах нашої країни і добре приживається в акваріумах. Маленькі листочки, плаваючі на поверхні води, служать хорошим затенителем, а ті, хто займається вирощуванням акваріумних риб, оцінили її як вітамінну добавку.
Швидкорослі
Встановивши вдома акваріум і наповнивши його водою, хочеться, щоб він не виглядав порожнім. У цьому випадку потрібно вибирати насадження, які відрізняються високою швидкістю росту:
- Ехінодорус амазонський – поєднує в собі симпатичний зовнішній вигляд і простоту розведення. При розмноженні біля кущів эхинодоруса утворюються дочірні бічні пагони, і він швидко заповнить відведене місце.
- Анубіс Бартеру – у акваріумі з високою температурою і розсіяним освітленням буде добре нарощувати свою чисельність з допомогою дочірніх рослин або поділу кореневища.
- Папороть рогата – відноситься до категорії витривалою акваріумної рослинності, добре росте при мінімальному догляді і не потребує підживлення, тому добре підійде навіть початківцям власникам акваріума.
Тіньовитривалі
Не всі акваріумні насадження люблять яскраве світло – деякі набагато краще ростуть при помірному освітленні або заселяючи «мертві зони» світильника:
- Микроспориум або папороть таїландський – має повзучим стеблом і довгими ланцетоподібними листям. Чудово закріплюється на будь-якому субстраті – каменях, корчах і ін.
- Мох яванський – ці невибагливі рослини для акваріума, при малій освітленості ростуть дуже повільно. Збільшення потужності світла призводить до інтенсивного росту, що часто використовується для створення декоративного ефекту.
Не потребують грунту
Акваріумна рослинність з цієї категорії добре росте в неукорененном вигляді прямо в товщі води:
- Перистолистник бразильський або Уруть – в декоративному відношенні виглядає дуже ефектно, представляючи собою перисті гілочки, закріплені на стеблі і зібрані в зарості.
- Гидрокотила вертикальна – красиве рослина з невеликими листям круглої форми на довгих черешках. Через непростого догляду не рекомендується початківцям акваріумістам.
Квітучі
Домогтися цвітіння для акваріумної флори набагато простіше в эмерсной (сухопутної) формі, чим і користуються багато любителі:
- Бакопа каролінська – великі фіолетовий квіти дуже контрастують до округлим листям і домогтися цвітіння не так складно.
- Водний кринум – при цвітінні в акваріумі виглядає дуже ефектно, адже сам квітка зі стрілкою виноситься над водою.
- Ехінодорус індіана – у досвідчених акваріумістів цвіте і в підводному формі.
Плаваючі
Накопичивши запас повітря в черешках, стеблах і листках, така рослинність не тоне, а чудово плаває на поверхні води:
- Азолла каролінська (водяна папороть) створює невеликі плаваючі острівці, які можуть швидко розростатися.
- Вольвия бескорневая – маленькі переходять еліпсоїдів міліметрового розміру, суцільним килимом заповнюють вільний простір і використовують поділ як спосіб розмноження.
Трава для акваріума
Створення красивої «галявини» на самому дні акваріума – це окреме мистецтво, і в цьому вам допоможуть наступні види:
- Гелеохарис голчастий – надзвичайно тонкі травинки починають погойдуватися при найменшому течії, що виглядає дуже ефектно.
- Хемиантус каллитрихоидес – дуже маленьке килимове рослина, яке дуже популярно для створення акваскейпов, що імітують гори й каньйони.
Червоні рослини
Після зеленого, червоний колір – найпоширеніший у акваріумних рослин. Така флора більш вимоглива до змісту вуглекислого газу, любить більше світла, добрив, мікроелементів і погано переносить низьку температуру:
- Барклайя довголиста – надзвичайно красива багаторічна рослина, яка здатна навіть на підводне цвітіння при відповідних умовах.
- Людвігія повзуча – відноситься до числа невибагливих акваріумних рослин, яке буде добре контрастувати з рештою зеленою рослинністю.
- Ехінодорус Барта – гібрид, який з віком починає набувати зелене забарвлення.
Акваріумні рослини для початківців
Як рослини в акваріум для початківців дуже добре підійдуть Елодея канадська, Лимнобиум побегоносный і інші представники групи Водокрасовых. Вони добре переносять як недолік, так і надлишок освітлення, не вимогливі до підгодівлі, тому не створять проблем на перших порах. На повільне зростання теж скаржитися не доведеться – залишені в самих спартанських умовах, вони тут же почнуть інтенсивно заповнювати вільний простір акваріума.
Як розвести рослини в акваріумі
Навіть новачкам в дизайні акваріумів зрозуміло, що великі рослини слід садити на задній фон, декоруючи передній план невеликими ґрунтовими насадженнями на короткому стеблі – це передбачуваний, але дуже красивий варіант. Добре, якщо акваріум для рослин буде без риб – в кутку добре розміститься Валлиснерия спіральна, а якщо зверху будуть плавати кущики Пістії, то все буде дуже гарно.
Акваріуми з рослинами – фото
Відео
Акваріумні рослини для початківців! [#Акваріумні рослини]
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!