Led-телевізори - що це таке, переваги і недоліки РК-матриці з різними видами підсвічування
Якщо вечорами ви хочете насолоджуватися переглядом улюблених фільмів, серіалів і телепередач, то для цього просто необхідно придбати хороший LED-телевізор. В нинішній час виробники техніки пропонують величезну кількість таких пристроїв за різними цінами. Дізнайтеся, що таке ЛІД-телевізор. Ці TV-панелі мають величезну кількість переваг і порадують своїх володарів якісним, яскравим зображенням.
Що таке LED-телевізори
LED-телевізор – це пристрій, що представляє собою ТВ-приймач з рідкокристалічним екраном. Матриця оснащена спеціальною заднім підсвічуванням з набору світлодіодів. Розшифровка абревіатури LED – «Light Emitting Diode». З технічної точки зору такі прилади правильніше було б назвати рідкокристалічними зі світлодіодним підсвічуванням. Тим не менш, першої подібний пристрій випустила на ринок компанія Samsung під назвою «LED TV». Інші виробники перейняли його, тому воно стало поширеним.
LED підсвічування
Зараз випускають різні види таких приладів. Відрізняються вони за типом використовуваних світлодіодів, порядку розташування по відношенню до екрану. За кольором ламп:
- Одноколірні (білі White LED). Бюджетний варіант. Позбавлений мінусів люмінесцентної підсвічування, що створює зображення з аналогічним колірним охопленням, але не такий контрастний.
- Різнокольорові (базова колірна тріада RGB LED). Колірна палітра розширена через регулювання яскравості світлодіодів. Кількість півтонів збільшено. Для підтримки цієї технології потрібен потужний графічний процесор. Модель буде коштувати дорожче і споживати більше енергії.
- Змішані. Сині світлодіоди підсвічування і спеціальна плівка з зеленими та червоними квантовими точками. Ця технологія знижує енергоспоживання пристрою.
Що таке ЛІД-підсвічування в телевізорі, ми з'ясували. Крім кольору ламп вона розрізняється їх розташуванням. Існує два варіанти:
- Безпосередньо за LCD-матрицею. Прямий тип підсвічування Full або Direct LED. Ці моделі коштують дешевше Edge , але не такі тонкі. З високим рівнем контрастності. Мають білі і кольорові світлодіоди.
- Вздовж периметра LCD-матриці. Торцевій тип підсвічування Edge LED. Світлодіоди бувають розташовані з однієї (нижній), двох (бічних) або чотирьох сторін екрану. Завдяки цьому виробники випускають моделі товщиною менше 1 см в цих пристроях LED білого кольору. Бюджетні моделі, виконані за цією технологією, мають недолік. У них видно засвітки уздовж країв екрану. Крім того, у них невисокий рівень контрастності.
Характеристики
На ринку представлена величезна різноманітність моделей від різних виробників. Вони відрізняються ціною в залежності від параметрів, якими володіють. Щоб при покупці було простіше вибрати модель, виходячи з вашого бюджету, навчитеся розбиратися хоча б у ключових характеристик, якими володіє світлодіодний телевізор:
- Дозвіл. Існує кілька варіантів: Full HD , HD Ready, Ultra HD. Останній вважається кращим.
- Smart-функція. Завдяки цій опції в інтернет здійснюється доступ прямо з пристрою. Є моделі з вбудованим роутером і без.
- Частота розгортки. Показує, скільки разів за одиницю часу оновлюється зображення.
- Функція 3D-зображення. Якщо плануєте дивитися фільми в такому форматі, то вибирайте з двох варіантів технології показу: активний і пасивний. Порівняйте обидва варіанти в магазині і визначте, при якому очам комфортніше.
- Матовий або глянцевий екран. На першому не такий великий кут огляду, а другий бликует.
Переваги
LED-телевізор – не що інше, як LCD-екран, але удосконалений. У рідкокристалічних раніше використовувалися люмінесцентні лампи з холодним катодом CCFL як джерело світла. Їх замінили світлодіодним підсвічуванням. Це позбавило рідкокристалічні пристрою від характерних недоліків. Завдяки LED-технології телевізори стали тонше (особливо Edge моделі). Вони екологічно чистіше і енергоефективніше, не містять ртуті, не вимагають спеціалізованої утилізації. Переваги:
- більш контрастне зображення в порівнянні з іншими технологіями;
- максимальні кути огляду екрану;
- насичені природні кольори;
- споживання порівняно малої кількості енергії;
- відображають сигнали високої чіткості;
- тонкий корпус.
Лід-телевізори
У продажу представлений величезний асортимент панелей різних виробників. Ви легко зможете підібрати як бюджетний маленький прилад, так і величезний, з безліччю додаткових функцій і можливостей. Деякі панелі можна використовувати не тільки для перегляду фільмів, але і для ігор на приставці. Дізнайтеся, які моделі від відомих виробників користуються найбільшою популярністю.
Shivaki
Моделі цього виробника добре зарекомендували себе, вони працюють надійно довгий час. Якщо вас зацікавила ця марка, зверніть увагу на такий варіант:
- назва моделі: Shivaki STV-48LED15;
- ціна: 24000 російських рублів;
- характеристики: чорний, діагональ екрану - 48 дюймів (121 см), частота оновлення 50 Гц, дозвіл 1920х1080 dpi, відео у форматі Full HD), потужність звуку 16 Вт, чотири цифрових тюнера, 3 порти HDMI, 1 роз'єм USB для перегляду мультимедіа файлів із зовнішніх носіїв, є функція запису, опція захисту від дітей, вага – 11,5 кг;
- плюси: добре впишеться в будь-який дизайн, можна ставити на полицю або кріпити на стіну, прийнятна вартість, якісне зображення;
- мінуси: відсутні Smart TV, Wi-Fi, 3D можливості, об'ємне звучання, мало функцій, погана реакція на пульт дистанційного керування, незручне меню.
TCL
У цієї фірми маса варіантів телевізорів: плазми, ЖК, LED. Відрізняються непоганою якістю і демократичними розцінками. Вас може зацікавити наступний варіант, бюджетний, але гідний:
- назва моделі: TCL LED32D2930;
- ціна: 5370 грн.;
- характеристики: діагональ 32 дюйми (81,3 см), дозвіл 1366х768 Пікселів, яскравість 240 кд/кв. м, формат 16:9, прогресивна розгортка, частота оновлення 60 Гц, є Smart TV, таймер, захист від дітей, телетекст, гід за програмами, 2 вбудованих динаміка, потужність стереозвуку 10 Вт, об'ємне звучання, Wi-Fi? роз'єми – компонентний, 3 HDMI, вхід для ПК, коаксіальний аудіовихід, 1 USB, колір чорний;
- плюси: дешево коштує, можна повісити на стіну або поставити на поставку, гарна якість зображення і звуку, яскраві кольори;
- мінуси: занадто крихкий, не вийде використовувати замість монітора.
Samsung
Серед продукції компанії величезна кількість LED-телевізорів. Зараз особливою популярністю користується цей:
- назва моделі: Samsung UE40MU6100UXRU;
- ціна: 13333 грн.;
- характеристики: діагональ 40 дюймів (101,6 см), світлодіодна підсвітка Edge LED, формат 16:9, є Ultra HD, роздільна здатність 3840х2160 пікселів, підтримка HDR, є Smart TV, управління голосом, таймери, список програм, введення назв каналів, захист від дітей, русифіковане меню, гід за програмами, телетекст, цифрове шумозаглушення, гребінчастий фільтр, технології поліпшення зображення і звучання, декодер з автоматичною і ручною настройкою, 2 вбудованих динаміка, потужність звуку 20 Вт, 3 роз'єми HDMI, 2 USB порту, Wi-Fi, Bluetooth;
- плюси: природні кольори, стильний дизайн, пульт універсальний і керує всіма пристроями, підключеними до LED-телевізора, підключається до мобільного пристрою, відмінна якість картинки;
- мінуси: гальмує при відтворенні дуже великих файлів.
LG
Всі LED-телевізори від цієї фірми відрізняються високою якістю, довговічністю і привабливим сучасним дизайном. Стильний інтер'єр чудово впишеться такий варіант:
- назва моделі: Ultra HD (4K) LG 43UH619V;
- ціна: 11852 грн.;
- характеристики: білий, діагональ 43 дюйма (109,2 см), світлодіодна підсвітка Direct LED, формат 16:9, є Ultra HD, роздільна здатність 3849х2160 Пікселів, прогресивна розгортка, антиблікове покриття, Smart TV, введення назв каналів, захист від дітей, русифіковане меню, телетекст, гід за програмами, функція Plug&Play, індекс динамічних сцен, цифрове шумозаглушення, гребінчастий фільтр, 2 вбудованих динаміка, потужність звуку 10 ВТ, об'ємне звучання, 3 HDMI порту, 1 USB роз'єм, Wi-Fi;
- плюси: хороша деталізація зображення, детальна зрозуміла інструкція, гучний і чіткий звук, маса корисних функцій, режимів;
- мінуси: є спотворення картинки при перегляді з різних кутів, мало додатків, часто треба підганяти формат екрану під файли різних типів, незручне кріплення на стіну.
Mystery
Серед широкого асортименту цього виробника маса недорогих і якісних моделей. Зверніть увагу на такий варіант:
- назва моделі: Mystery MTV-4030LT2;
- ціна: 6667 грн.;
- характеристики: діагональ 40 дюймів (101,6 см), світлодіодна підсвітка Direct LED, формат 16:9, Full HD дозвіл 1920х1080 Пікселів, прогресивна розгортка, частота оновлення 60 Гц, таймер, годинник, введення назв каналів, список програм, захист від дітей, стоп-кадр, русифіковане меню, синій екран, відключення при відсутності сигналу, телетекст, гід за програмами, вбудоване радіо, цифрове шумозаглушення, 2 тюнера, 2 вбудованих динаміки, потужність 20 Вт, 3 роз'єми HDMI, 1 порт USB;
- плюси: доступна вартість, зручне меню;
- мінуси: не дуже насичені кольору, нечутливе пульт, немає Wi-Fi, поганий звук.
Як вибрати LED-телевізор
Купівля техніки для дому – дуже відповідальний момент, до якого потрібно підходити з усією серйозністю. Важливо звертатися до магазини з хорошою репутацією, які гарантують якість свого товару. Ви можете купити LED-телевізор, так і замовити в інтернет-магазині з доставкою з Москви або Санкт-Петербурга додому поштою. Вигідно купувати техніку перед святами, в такі періоди в магазинах часто влаштовують розпродажі і акції, пропонують відмінні знижки. Поради щодо вибору LED-телевізори:
- Діагональ екрану. Це один з найважливіших показників. Багато хто вважає, що чим більше екран, тим краще. Оптимальний розмір повинен розраховуватися так: передбачуване відстань від місця до перегляду LED-телевізора розділіть на три. Діагональ повинна бути дорівнює отриманого у вас числа.
- Дозвіл екрану. Кращим на сьогодні, але і самим дорогим буде LED-телевізор формату Ultra HD.
- Якість зображення. Цей параметр потрібно вибирати, орієнтуючись на особисті переваги. У магазинах, як правило, маса працюючих телевізорів, транслюють один і той же файл. Порівняйте, на якому вам більше подобається зображення.
- Покриття екрану. Глянцевий контрастніше і яскравіше. Тим не менш, він не підійде для приміщення, в якому багато сонця, буде бліковать. Матовий робить зображення менш чітким, але зовсім не блищить.
- Формат. Найбільш ходовий в нинішній час – 16:9. Підходить для перегляду як цифрового, так і супутникового телебачення. Другий варіант формату 4:3 підходить для кабельних каналів.
- Виробник. Купуйте тільки продукцію фірм, які давно працюють на ринку і добре зарекомендували себе. Зверніть увагу на відгуки в мережі.
- Налаштування. Чим більше опцій ви зможете відрегулювати, тим краще. На деяких бюджетних моделях неможливо змінити навіть яскравість зображення.
- Додаткові функції. Сучасні LED-телевізори бувають оснащені безліччю опцій, в яких немає критичної необхідності: голосове керування, wi-fi, вбудований роутер. Оцініть бюджет і визначитеся з тим, які з «наворотів» вам потрібні.
- Набір функціональних роз'ємів. Краще придбати телевізор, в якому є порти HDMI, USB для підключення інших пристроїв. Уточніть, чи зручно роз'єми розташовані, не буде доступ до них ускладнений.
Відео
Як вибрати телевізор? LED телевізори, РК телевізори, плазмові телевізори.
Відгуки
Микола, 56 роківНещодавно з'явилося бажання замінити плазму, що стоїть у нас у вітальні, на щось сучасніше. Зупинилися на LED-телевізор з діагоналлю екрана 40 дюймів. Виробник – Samsung, ця марка завжди викликала у мене довіру. Витратилися, але вибрали модель з інтернетом, Smart-функцією. Покупкою задоволені, показує відмінно.
Тетяна, 41 рікЗ чоловіком вирішили зробити подарунок моїм батькам і замінити їх аналоговий телевізор на новий, плоский. Вибрали простий, без зайвих наворотів, щоб літні люди могли легко в ньому розібратися. За телевізор діагоналлю 39 дюймів заплатили близько 20000 рублів. Показує чудово, добре видно з різних кінців кімнати.
Анатолій, 46 роківЗавжди хотілося обзавестися великим плоским телевізором і рік тому з'явилася можливість виконати мрію. Вибрали з дружиною LCD-панель LG діагоналлю 50 дюймів, повісили на стіну. Картинка гарна, звук хороший. Радує, що вбудований тюнер DVB-T2, не потрібно додатково витрачатися і думати, куди поставити приставку.
Єлизавета, 32 рокиНа кухні, де я проводжу майже весь свій час, не вистачало телевізора. Через нестачу вільного місця вибрали настінний LED-телевізор діагоналлю 26 дюймів фірми Philips. Він чудово показує, дуже чіткий звук. Дивлюся і просто телеканали й фільми з флешки. Меню зрозуміле, дуже зручний пульт.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!