Огляд кращих радіокерованих квадрокоптеров з відеокамерою - опис характеристик, комплектація і ціни
Плануєте зайнятися відеозйомкою та трансляцією, наприклад, весільних торжеств, бурхливих вечірок або яких-небудь об'єктів? У такому випадку вам потрібен квадрокоптер з камерою. В останні роки апарати такого типу стали більш доступними, адже раніше їх можна було побачити тільки по ТВ чи в інтернеті, а про їх придбання мало хто замислювався з-за дуже високої вартості. Сьогодні ними користуються не тільки збройні сили або спецслужби, але й державні/комерційні організації.
Що таке квадрокоптер
Під цим апаратом розуміється пристрій, здатний літати і управлятися дистанційно. Це безпілотне літальний засіб має 4 пропелера (гвинта), які обертаються в протилежних один одному напрямках. Останнім часом велику популярність придбав радіокерований квадрокоптер з відеокамерою, що дозволяє вести в польоті як фото-, і відеозйомку. Великим плюсом є те, що він може проникнути навіть в самі важкодоступні місця, що дуже важливо для різних служб.
Якщо порівнювати квадрокоптер, який нерідко називають дроном з звичайним вертольотом на радіокеруванні, то перший має кращу плавність руху і більшу маневреність. Крім цього, коптер володіє низькими показниками шуму і при цьому не створює сильних потоків повітря, завдяки чому здійснювати зйомку з його допомогою можна навіть всередині приміщення. Такий дрон для стабільного польоту потребує контролю за допомогою дистанційного пульта управління, т. к. він аеродинамічно нестійкий. Будь-яка модифікація може:
- рухатися по горизонталі: вперед, назад, вліво, вправо;
- спускатися;
- підніматися вгору.
Перед тим, як купити безпілотник з камерою в тому чи іншому інтернет-магазині з доставкою по пошті, довідайтеся, що входить в його комплект. Основною складовою частиною дрона, незалежно від того, є він квадрокоптером, гелікоптером або навіть гирокоптером, вважається рама. На неї кріпляться всі інші елементи апарату. Іноді раму поєднують із зовнішньою обшивкою, завдяки чому можна зменшити навантаження на двигуни – від її розміру залежать загальні габарити пристрою. Для виготовлення використовують полімери або міцні, але легкі сплави. Інші компоненти:
- Двигуни. Зважаючи на те, що ключова навантаження припадає на них, вони ставляться до витратних матеріалів, які по виходу з ладу знаходяться на другому після гвинтів місці. Кількість двигунів в квадрокоптере – 4.
- Акумулятор. Від ємності цього елемента, яка виражається в миллиамперах-годинах (мА·год) залежить те, як довго, далеко і високого може літати апарат. При цьому акумулятор живить підключену до квадрокоптеру камеру. Для наповнення його ємності використовується зарядний пристрій.
- Плата управління. Від роботи цієї запчастини залежить те, наскільки стабільним буде політ апарату. Її з'єднують з кожним двигуном за допомогою шлейф, за яким вона подає на всі двигуни запрограмовану команду, тобто керуючий сигнал. Контролювати апарат можна навіть через ОС Android або Ios незалежно від типу мультикоптера.
Рейтинг квадрокоптеров з камерою
Щоб вибрати дешевий квадрокоптер з камерою, який відмінно підійде для новачка, порівняйте характеристики декількох моделей. Перш ніж замовити той чи інший варіант, потрібно переконатися в його якості, прийнявши до уваги максимальний час польоту, ємність батареї, тип управління (радіоканал, WiFi), наявність приставки, пульта з дисплеєм (екраном), дозвіл, швидкість і т. д. Якщо ж вам потрібен професійний варіант, який, до речі, не може бути бюджетним, то додатковим плюсом на користь конкретної моделі є наявність захисту гвинтів.
Syma X5C
Якщо ви шукаєте недорогі квадрокоптеры, то не забувайте, що дальність сигналу безпілотника залежить від використовуваної технології каналу зв'язку. В цілому, купівля радіокерованої моделі, приміром, Syma X5C може стати непоганим вибором для початківця. Такий недорогий варіант, який часто зустрічається у продажу підійде як відео-, так і для фотозйомки. Згідно з огляду деяких авторитетних джерел і магазинів, цей недорогий дрон часто приписується до категорії кращих. Щоб переконатися в цьому, ознайомтеся з оглядом:
- назва: Syma X5C;
- ціна: 2876 рублів;
- характеристики: радіоуправління, час польоту до 7 хв, камера 2 МП, запис відео 720р, частота радіосигналу 2,4 ГГц, колекторні двигуни, матеріал ABS пластик, вага в зборі 108 м, дальність польоту 50 м;
- плюси: красивий зовнішній вигляд, є захист для гвинтів, коштує дешево в порівнянні з багатьма аналогами, простота управління;
- мінуси: пластикові шестерні, дальність зв'язку, слабка батарея.
Syma X8C
Цей бюджетний квадрокоптер з хорошою камерою має всі ті функції, які необхідні для впевненого керування і польоту. Коптеры цього бренду мають кілька варіантів виконання в жовтому і білому кольорах. Порівняно з попередньою моделлю, цей дрон коштує трохи дорожче, але при цьому є таким же радіокерованим. Корпус апарата виконаний з міцного пластику. Рухається апарат у повітрі на відстань видалення від пульта управління до 200 метрів, після чого він починає пікірувати. Серед функцій можна виділити «повернення додому», тобто до пульта. Докладний огляд:
- назва: Syma X8C;
- ціна: 1661 грн.;
- характеристики: радіоуправління, розміри 50x50x19 см, вага близько 600 м, час польоту 10-12 хвилин, акумулятор 7.4 V 2000mAh Li-po, управління частота 2,4 ГГц, камера 2 МП;
- плюси: потужний акумулятор, колекторні двигуни;
- мінуси: відсутність GPS, знімальні характеристики.
Syma X8SW
Багатофункціональні моделі, як правило, оснащують цифровою відеокамерою і FPV, з допомогою яких можна вести трансляцію в режимі онлайн. Одним з маневрених і вдосконалених дронов з функцією FPV і HD-камерою, що мають широкий кут огляду, є Syma X8SW. По всьому периметру його корпусу розташовані вбудовані датчики світла діодного типу. Перш ніж купити таку модель у Москві, Санкт-Петербурзі або іншому місті країни, ознайомтеся з характеристиками:
- назва: Syma X8C;
- ціна: 1922 грн.;
- характеристики: колекторні двигуни, час польоту близько 9 хвилин, радіус дії до 70 м, матеріал рами пластик, елементи живлення LiPo 2S 2000mAh, камера 1 МП, частота передачі відео 2,4 ГГц;
- плюси: потужний акумулятор, колекторні двигуни, слабка відеокамера;
- мінуси: відсутність GPS, знімальні характеристики.
DJI Phantom 3 Advanced
Іншою моделлю безпілотного апарату, який неможливо віднести до бюджетної цінової категорії, є DJI Phantom 3 Advanced. Доступна вона далеко не всім, тому, якщо ви хочете заощадити на його купівлю, намагайтеся шукати магазини, що пропонують непогані знижки по акції. З її допомогою можна налагодити пряму трансляцію відео, причому в режимі HD. При цьому він має цілий набір вбудованих датчиків, серед яких є і GPS з ГЛОНАСС. Технічні характеристики моделі:
- назва: DJI Phantom 3 Advanced;
- ціна: 53990 рублів;
- характеристики: відеокамера 12,5 МП, кут огляду 94°, запис відео 1080 р, швидкість польоту до 16 м/с, час до 23 хвилин, вага 1280 м, дальність управління та трансляції 2000 м, підтримка мобільних ОС, акумулятор 4480 мА·год;
- плюси: швидкий, потужний, якісна відеокамера з високою роздільною здатністю;
- мінуси: висока вартість.
DJI Phantom 4 PRO
Такий квадрокоптер з GPS і камерою від DJI володіє вбудованим екраном, який, по суті, є мобільним пристроєм. Розмір монітора складає 5,5 дюймів. Сенсорний дисплей на базі ОС Android отримує картинку в режимі реального часу з борту апарата. Редагувати фото і відео можна відразу після польоту, що стало можливим завдяки слоту для Micro SD, вбудованому порту HDMI, мікрофона, вбудованого динаміку і Wi-Fi. Камера використовує т. н. механічну діафрагму. Вона усуває всі ті спотворення, які з'являються під час зйомки на швидкої швидкості. Опис:
- назва: DJI Phantom 4 PRO;
- ціна: 37000 грн.;
- характеристики: управління радіоканал, камера 20 МП, кут огляду 84°, запис відео 2160р, тривалість польоту до 30 хвилин, є GPS і ГЛОНАСС, безколекторний двигун, вага 1388 м, максимальна швидкість 20 м/с, дальність управління 3500 м;
- плюси: відео відмінної якості, хороша швидкість переміщення, гнучкі настройки;
- мінуси: висока вартість.
DJI Phantom 2
Менш дорогим варіантом порівняно з попереднім є модель Phantom 2 від китайської компанії DJI Innovations. Що стосується цієї моделі, то Phantom 2, який є прямим спадкоємцем першої версії, за своїм зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від неї. Чотири гвинти кріпляться до корпусу, знизу кріпиться відеокамера, а з задньої сторони розташовується акумулятор. Якщо говорити про функціональність, то тут змін трохи більше, наприклад, збільшився час польоту з 15 до 25 хвилин і підйомний вага з 1 до 1,3 кг. Інші характеристики:
- назва: DJI Phantom 2;
- ціна: 15519 грн.;
- характеристики: габарити 290х290х180 мм, швидкість польоту до 15 м/с, вага 1 кг, є GPS, магнітометр, дальність керування 1000 м, роздільна здатність матриці камери 14 МП, відеозйомки 1080 р, акумулятор 5200 мА·год;
- плюси: висока якість знімків і відео, компактність;
- мінуси: висока вартість, дальність польоту.
Hubsan X4 Camera H107C
Сьогодні багато магазинів нерідко влаштовують розпродаж бюджетних моделей. Якщо вам потрібен недорогий квадрокоптер для аматорських відеозйомок на невеликій відстані, то ознайомтеся з характеристиками Hubsan X4 Camera H107C. Цей апарат є модернізованою версією Hubsan X4 H107L з камерою і акумулятором більшої потужності. Нова інтегрована в пристрій камера з роздільною здатністю 2 МП може записувати відео 1280х720 пікселів. Зберігається зйомку на знімну карту пам'яті microSD/SDHC – є підтримка карт до 16 Гб. Докладний опис:
- назва: Hubsan X4 Camera H107C;
- ціна: 15519 грн.;
- характеристики: габарити 70х70х25.4 мм, вага 51 г, управління радіоканал, час польоту до 7 хв, дальність управління 100 м, час польоту до 7 хвилин, акумулятор 380 мА·год;
- плюси: невеликі розміри, прийнятна ціна;
- мінуси: немає трансляції в онлайн-режимі.
Hubsan X4 Air Pro H501A
Управління цією моделлю безпілотного апарату здійснюється не тільки за допомогою радіоканалу, але і Wi-Fi, а це дуже зручно. Порівняно з попереднім варіантом, цей квадрокоптер коштує на порядок дорожче, але при цьому його можна сміливо використовувати для запису професійних відео з висоти. Важливою відмінністю є наявність GPS і функції Failsave, завдяки якій апарат при відсутності зв'язку повернеться назад до пульта управління. Нижче представлені основні характеристики:
- назва: Hubsan X4 Air Pro H501A;
- ціна: 5181 грн.;
- характеристики: час польоту-до 20 хвилин, дозвіл камери 2МП, запис відео 1080р, безколекторний мотор, радіус дії-300 м, елемент живлення 7.4 V 2700mAh Li-Po;
- плюси: є можливість трансляції на смартфон/екран за допомогою функції FPV;
- мінуси: невеликий радіус дії.
Hubsan Pro X4 H109S
Квадрокоптер цієї моделі призначений для того, щоб виконувати зйомку з повітря дійсно хорошої якості. Апарат успадкував найкраще від попередніх версій. Його польотні якості порадують багатьох – коптер динамічний і вітростійким, володіє відмінною вертикальною тягою. Максимальна швидкість польоту у нього становить до 60 км/год, а час досягає 40 хвилин, що дуже навіть непогано. Стабільна радіо - і відео-зв'язок гарантується виробником на відстані до 1 км Докладний опис:
- назва: Hubsan Pro X4 H109S;
- ціна: 10184 грн.;
- характеристики: габарити 300х300х200 мм, вага 1150 г, запис відео 1080р, дозвіл фотозйомки 4032x3024, акумулятор 7000 мА·год;
- плюси: є захист гвинтів, автопілот, хороша якість зйомок;
- мінуси: дорогою.
Як вибрати квадрокоптер з камерою
Щоб відповісти на питання, який квадрокоптер краще купити, необхідно знати основні критерії вибору. Перш за все, визначитеся з бюджетом, виходячи з якого, приступите безпосередньо до пошуку оптимального варіанта. Почніть з вибору підходящого розміру. Для новачків і любителів підійдуть малі та надмалі дрони – правда, сильний порив вітру може кинути їх. Найбільшою популярністю користуються апарати середнього класу, які в більшості випадків оснащуються камерами з хорошим дозволом. Великі моделі підходять для професійних цілей.
Зверніть увагу на дозвіл зйомки – чим воно вище, тим краще. Не менш важливе значення має швидкість польоту, час і радіус дії зв'язку між коптером і пультом управління. Крім того, буде добре, якщо вибраний квадрокоптер має функцію повернення назад до пульта при відключенні зв'язку. Дізнайтеся і про принцип управління тією чи іншою моделлю, оскільки багато дрони можуть пілотуватися з допомогою смартфона/планшета за рахунок Wi-Fi.
Відео
Як вибрати перший квадрокоптер (дешевий чи дорогий?).
Відгуки
Микола, 28 роківПридбав модель Syma X5SW, дуже приємно, що ціна повністю відповідає якості. На гвинтах є захист – як раз підходить для таких новачків, як я. Щоб підключити камеру скачав додаток на смартфон, який встановив на пульт управління за допомогою затискача. Збірка апарату порадувала, але трохи засмутив слабкий акумулятор.
Володимир, 22 рокиДуже сподобався коптер DJI Phantom 2, який володіє сучасним дизайном з плавними і лаконічними лініями, без яких-небудь зайвих деталей – все просто, але зі смаком. Ще одним плюсом варто назвати високу якість відео - та фотозйомки. Крім того, пристрій дуже легко транспортувати. До мінусів віднесу високу ціну, гучність при польотах.
Антон, 36 роківДовго не міг визначитися з відповідною моделлю для новачків. В підсумку зробив вибір на користь апарату Syma X5C, який обійшовся мені трохи менше 3 тисяч рублів. До плюсів віднесу ціну, простоту управління і дизайн. Мінусів практично не помітив крім невеликої дальності зв'язку, хоча для початківців займатися відеозйомки з висоти це цілком нормально.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!