Повітряне опалення приватного заміського будинку
- 1. Система повітряного опалення
- 1.1. Газове повітряне опалення
- 1.2. Повітряне опалення на дровах
- 1.3. Повітряне сонячне опалення
- 1.4. Електричне повітряне опалення
- 2. Схема повітряного опалення
- 3. Повітряне опалення будинку своїми руками
- 4. Розрахунок повітряного опалення
- 5. Відео: повітряне опалення приватного будинку
Обігрів приміщення теплим повітрям користується великою популярністю. Його безпечно застосовувати в промислових і складських приміщеннях. Для системи обігріву практикують 2 типу обладнання – канальне, локальне. За допомогою електроенергії, газу або іншого альтернативного палива повітря в приміщенні нагрівається і створюється комфортний мікроклімат.
Система повітряного опалення
Теплогенератор прогріває повітря в котеджі. Першочергову роль для нормальної циркуляції теплих потоків відіграє вентиляція будинку. Вона не дає їм застоюватися. Незвичайний теплоносій – прогріті потоки – повністю обігріває приміщення. Повітряна система опалення складається з таких елементів, як:
- котел, піч, завіса;
- вентилятор;
- теплообмінник;
- фільтр для повітря;
- труби відповідного діаметра.
Найчастіше в системі обігріву проміжним теплоносієм виступає вода. Генератором теплової енергії буде виступати тепловий насос або котельня. Можна обійтися і без проміжного теплоносія: тепло буде надходити за рахунок згоряння палива, або за рахунок електроенергії. Нагрівачі підрозділяють на обладнання прямого або непрямого нагріву.
Газове
Такий вид обігріву є найпоширенішим. Спочатку варто скласти схему розрахунку з фахівцем. Це дозволить домогтися високого ККД газового пристрою. Повітряне опалення на газу рівномірно і якісно прогріває повітря. Для монтажу системи використовують газові або дизельні печі. У них є вентилятор, який здійснює циркуляцію гарячого повітря. Мінус газифицированного обігріву – це сухість мікроклімату. Виходом може служити покупка зволожувачів.
Повітряне опалення на дровах
Перш ніж купити твердопаливний котел, варто звернутися за консультацією до фахівців. Вони підкажуть, яка модель підійде для обігріву необхідної кубатури. Повітряне опалення на дровах вимагає додаткових витрат на регулярну купівлю палива. Важливим моментом є і зведення воздухоотвода. Паливом для камери згоряння служать дрова, їх вистачає на термін близько півдоби.
Роботу котла можна регулювати шляхом встановлення потрібної температури, що економічно. Якщо камера згорання великого розміру, завантаження палива доведеться здійснювати кілька разів в день. Плюсом є те, що у цього теплоносія нульовий рівень викидів. Щоб уникнути втрати тепла, важливо захистити будинок від протягу, кращим варіантом для циркуляції повітря може бути монтаж примусової вентиляції. Різні моделі твердопаливних котлів працюють на паливі у вигляді:
- пелетів;
- твердої деревини;
- стружки.
Повітряне сонячне опалення
Провідні канадські компанії випустили темні фасади з мікроотворами для циркуляції повітря. Їх установка передбачає зазор 20 см між стіною і фасадом. Гарячий потік буде захоплюватися через вентилятор у верхній частині стіни. Повітря може потрапляти всередину будівлі і через систему вентиляції. Сонячне повітряне опалення – практичний спосіб обігріву. Він запобігає перегрів та надмірну сухість всередині заміських будинків, виробничих будівель.
Паливо у вигляді сонячної енергії накопичується в фасаді будівлі. Перевагою такої системи обігріву є економія витрат на теплопостачання. Не треба витрачатися на складну систему, на воздушник для опалення. Такий спосіб обігріву є екологічно чистим, тому отримав популярність у багатьох країнах світу. Хоча є і мінус – це висока ціна сонячних фасадів.
Електричне
Комфортний мікроклімат в приміщенні створюється і за рахунок електрообладнання. Зробити електричне повітряне опалення приватного будинку можна за допомогою електричних завісів. Обігрів приміщення повітрям такими приладами можна поєднати з каміном. Такий вид обладнання має просту конструкцію і легко монтується. Ще один плюс – це простота управління. Електричні моделі кріпляться у дверних прорізів, вікон. Опалення гарячим повітрям розбавляє холодні вітрові потоки в нижньому ярусі.
Ціна такого технічного рішення стартує від 3000 рублів. Завіса кріпиться до стіни в горизонтальному положенні. Перевага даної системи обігріву – в тому, що не потрібно витрачатися покупку і монтаж труб і радіаторів. Електричні завіси застосовують і для обігріву промислових будівель. Прилади поділяються на: інтер'єрні, побутові та промислові. Плюсом є те, що опалення повітрям відбувається швидко і ефективно.
Схема повітряного опалення
Важливо виділити основні моменти роботи такої системи. Припливні вітрові маси прогріваються пічкою котлом надходять в магістраль з трубопроводів. Потім через відгалужені гнучкі вентканали потік прогріває суміжні кімнати. Щоб в літній період вітрові маси охолоджувалися, варто встановити систему кондиціонування. Схема повітряного опалення передбачає обов'язкове узгодження і монтаж димаря.
Своїми руками
Перш ніж приступити до монтажу, необхідно скласти схему, яка включає наступні елементи:
- повітронагрівач (піч, газовий котел, завіси);
- магістральний жорсткий повітропровід;
- суміжні гнучкі повітроводи для розведення з регульованими заслінками;
- подають решітки на кінці труб;
- утеплювач товщиною 25 мм;
- у повітроводи вбудовуються шумоглушники.
Основна магістраль труб монтується під стелею, а на другому поверсі монтаж здійснюється в стінах. Решітки, подають гаряче повітря, встановлюють над вікнами, дверима або проходом, але не в місцях, де розташована ліжко або диван. Повітряне опалення приватного будинку своїми руками монтувати просто, головне – щоб зведення стін майбутнього будинку проводилося з урахуванням прокладання повітроводів.
Розрахунок повітряного опалення
Спільна робота інженерів ще на стадії проектування допоможе створити працездатну і естетично виглядає систему обігріву заміської дачі. Для цього потрібно зробити правильний розрахунок повітряного опалення, принцип якого наступний:
- Прорахунок та виявлення тепловтрат в будинку.
- Підбір котла або іншого теплового пристрою з відповідною потужністю.
- На підставі вибраного обладнання проводиться розрахунок обсягу нагрітого повітря.
- Для правильного підбору діаметра перерізу труб проводиться аеродинамічний розрахунок системи обігріву.
Методика розрахунку спирається на основні вимоги СНиП. Вибираючи піч або електричну завісу, важливо звертати увагу на відповідну потужність обладнання. При покупці варто враховувати і такі недоліки, як шум при роботі, витрата електроенергії. Обігрів приміщень теплим повітрям можна здійснювати з допомогою рекуператорів, вони будуть нагрівати приміщення, використовуючи невелику кількість електроенергії.
Відео
Повітряне опалення в каркасному будинку // FORUMHOUSE
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!