ПВХ панелі для ванної
- 1. Що відрізняє пластикові панелі для ванної
- 2. Мають недоліки стінові панелі для ванної
- 3. Які бувають стінові панелі ПВХ
- 4. Як вибрати панелі для ванної кімнати
- 5. Де купити і скільки коштують панелі для ванної
- 6. Як кріпити пластикові панелі до стіни
- 7. Відео: монтаж панелей ПВХ
- 8. Фото: обробка ванної кімнати пластиковими панелями
- 9. Відгуки
В будь-якій квартирі або приватному будинку ванна кімната є важливим приміщенням, в якому людина проводить чимало часу. У місці, де постійно волого, потрібно для обробки використовувати матеріал, що витримує суворі умови експлуатації. Більше всього для цієї мети підходять панелі ПВХ.
Що відрізняє пластикові панелі для ванної
Оздоблення стін пластиковими панелями – це естетичний вигляд, практичність, стійкість до деформації і перепадів температур. Вагомою перевагою матеріалу є простота в установці. Виконати обробку панелями ПВХ для ванної кімнати зможе будь-яка людина без залучення фахівців. Такий варіант ремонту обійдеться з мінімальними фінансовими вкладеннями. Позитивні якості матеріалу:
- не потрібна попередня підготовка стін;
- є можливість приховати нерівності;
- легко сховати комунікаційні конструкції та проводку;
- дешевизна матеріалу.
Мають недоліки стінові панелі для ванної
Обробка ПВХ панелями ванної має і деякі недоліки, головний з яких – міцність пластику, яка знаходиться не на високому рівні. Листи ПВХ схильні до механічних пошкоджень і можуть деформуватися при різкому перепаді температур (більше 20 °C). Якщо порівнювати пластик з керамічною плиткою, то він програє в кераміці довговічності.
Які бувають стінові панелі ПВХ
Обробний матеріал з полівінілхлориду за характером поверхні може бути глянсовим, дзеркальним або матовим. Стінові панелі з ПВХ для ванної відрізняються по товщині пластика – чим вона більше, тим оздоблення буде міцніше. Також матеріал поділяється за способом нанесення декору і зовнішнім виглядом. Базовий варіант – білі полотна, покриті матовою текстурою. Популярні і глянсові ПВХ, на які тонким шаром наноситься прозорий лак.
Серед текстурних і кольорових варіантів треба відзначити пластик, покритий декоративною термоплівкою з різними малюнками або повністю кольоровий, в який додають потрібний барвник на самому початку виготовлення. Настінні панелі ПВХ відрізняються за розміром не сильно: стандартна ширина варіюється від 15 до 50 см, довжина (висота) має три розміри: 2.6, 2.7 або 3.0 метри. Що стосується товщини, то виробники рекомендують для облицювання стін використовувати матеріал у 10-12 см, а для обшивки стелі – 6-8 см.
Як вибрати панелі для ванної кімнати
Обробка ванної кімнати панелями ПВХ буде виглядати ідеально, якщо уважно підійти до вибору матеріалу. При купівлі слід візуально розглянути облицювання на наявність пошкоджень (дірки, тріщини, відколи). Купувати обробний матеріал варто з запасом, але всі панелі повинні бути з однієї партії. Якщо доведеться їх купувати, то існує велика ймовірність, що вони виявляться різних відтінків, навіть якщо одного дизайну і виробника. Купуючи ПВХ панелі для ванної, слід враховувати деякі нюанси:
- Ребра жорсткості. Чим більше їх кількість, тим довговічніше і міцніше буде конструкція.
- Геометрія і якість шва. З'єднайте два аркуша. Якщо вони зроблені якісно, то шов буде рівним, тонким, майже невидимим.
- Колірна гамма. При установці панелей з полівінілхлориду корисна площа ванни або туалету скорочується. Світлий відтінок візуально зробить маленьку кімнату просторніше.
Де купити і скільки коштують панелі для ванної
Матеріал для облицювання з полівінілхлориду можна придбати в спеціалізованому будівельному магазині або по каталогу замовити доставку через інтернет. Товари різних виробників відрізняються за ціною. Приміром, недорогі вітчизняні листи ПВХ можна купити за 120 руб./шт. Імпортні варіанти, ламіновані плівкою, з фотодруком або фризом обійдуться дорожче – від 500 рублів за м2. Враховуйте і вартість таких аксесуарів, як саморізи, рейки або профілю, без яких ремонт не буде закінчений.
Як кріпити пластикові панелі до стіни
Вологостійкі пластикові панелі бувають рейковими у вигляді смуг по типу вагонки, плитковими у формі квадрата і широкими листковими, якими легко облицювати відразу велику площу. Кріпляться вони за одним принципом, але перед монтажем треба підрахувати виміри і визначити стан стін. Тільки враховуючи всі нестандартні елементи і прорізи, можна точно визначити, в якому напрямку буде відбуватися кріплення. Облицювання стін листами ПВХ проводиться за допомогою:
- Клею. Для цього способу не потрібно особливих зусиль, але єдина умова – стіни повинні бути ідеально рівними. Листи ПВХ ретельно і рівномірно змазують клеєм і приклеюються до поверхні.
- Цвяхів, скоб. Щоб встановити облицювання таким способом, треба спочатку зробити каркас з дерев'яних брусів. Вони монтуються за допомогою шурупів перпендикулярно полотну з відстанню в 50 див. Далі з кута конструкції відбувається кріплення один до одного листів ПВХ. Фінішні полотна фіксуються цвяхами або скобами.
- Монтажного профілю. Ця технологія передбачає використання спеціальних профілів (пластик, сталь оцинкована). Облицювання монтується до стіни таким же способом, як і на дерев'яні рейки. Перше і останнє полотно кріпиться до профілю за допомогою кліпси.
Відео: монтаж панелей ПВХ
Фото: обробка ванної кімнати пластиковими панелями
Відгуки
Дмитро, 43 рокиУ ванній треба було оновити ремонт, але грошей особливо не було, тому вирішив прикупити пластикові листи. Сам різав, кріпив на клей, вийшло не ідеально, але краще, ніж було до ремонту. Зараз думаю, що треба було кріпити панелі на каркас, так як в місцях нерівностей їх повело від вологості.
Анатолій, 30 роківУ мене у ванній стоять пластикові панелі. Спочатку задумали грандіозний ремонт: повністю поміняли душову кабіну, ванну, унітаз, а на стіни і стеля фінансів не вистачило, тому про кахлі довелося забути. Купили листи ПВХ, майстри прикріпили їх на профіль, а стики закрили білим герметиком. Вже 8 років все відмінно тримається і дуже пристойно виглядає.
Анастасія, 33 рокиУ нас квартира кутова, стіни у ванній кімнаті виходить на торець будинку, тому взимку дуже холодно. Коли робили ремонт, спеціально зупинили вибір на стінових аркушах ПВХ, щоб прокласти під ними утеплення пінопластом. Зараз приймати душ навіть в найлютіший мороз одне задоволення!Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!