Як розмножити дівочий виноград - кращі способи в залежності від часу року з описом

Це рослина буде чудовою прикрасою для саду. З його допомогою можна задекорувати стіни будівель, створити барвисту живопліт, прикрасити балкон багатоквартирного будинку, реалізувати багато ідей ландшафтного дизайну. Для втілення садівничих планів важливо навчиться розмножувати дикий або дівочий виноград.

Живцювання дівочого винограду

Найпопулярніший спосіб ділення куща – розмноження дівочого винограду живцями. Цей метод дуже простий і ефективний, укорінювати заготовки можна майже весь сезон: з ранньої весни і до пізньої осені, поки не настали морози.

Заготовити черешки зможе навіть новачок. Для цього навесні або на початку літа біля куща беруть торішній здерев'яніле пагін, який нарізають на чубуки з 3-4-ма вузлами – живці готові. Укорінюваність дикого винограду – 100% без використання корневін або інших стимуляторів росту.

Заготовити черешки можна пізнім влітку, до цього періоду з вузлів торішнього втечі починають рости бічні батоги. Як тільки їх основу починає древеснеть, можна отримати чубук вже з кожного вузла такі живці називаються молотообразными.

Існує кілька способів вкорінення живців дівочого винограду:

  1. Якщо поставити живці у воду, то найближчим часом вони пустять коріння. Таке укорінення не рекомендується проводити, якщо є можливість посадити живці у грунт, т. к. такі корінці не пристосовані до функціонування в грунті, тому відмирають, а на їх місці з'являються нові.
  2. Живці закопують на укорінення відразу на постійному місці проживання. Такі посадки необхідно регулярно поливати і прополювати, оскільки цей період характеризується повільним зростанням виноградника. Можна висаджувати живці на окрему грядку, але вже через рік партеноциссус розростеться і зв'яжеться. При пересадці такі коріння і батоги буде складно розібрати.
  3. Самий практичний метод вкорінення – висадити кожен держак в окремий горщик або контейнер, тримати його там перший рік життя. Кожна рослина необхідно підв'язати, регулярно поливати. Висадити рослину на постійне місце можна через рік, з середини весни до кінця літа. Вкривати або прикопувати горщики на зиму не потрібно, т. к. дикий виноград стійкий до морозу.

Відведеннями

Якщо у вас на ділянці вже росте дівочий виноград, те його зручно розмножувати відводками. Такий спосіб підходить для дачників, які приїжджають рідко. Щоб розмножити кущ таким способом, дотримуйтесь рекомендацій:

  1. Не відокремлюючи батіг від рослини, потрібно покласти його в борозенку (яму) з пухкою землею.
  2. Якщо грунт на ділянці важкий або глинистий, то можна додати до нього торфу, піску, перегною. Розвиваються корінцях буде за що вхопитися.
  3. Присипте відросток до землі так, щоб листя залишилися на поверхні. Полийте.
  4. На наступний рік можна відокремити саджанець від материнського куща. Його пора висадити на постійне місце. Це можна зробити влітку або восени. Провести пересадку молодого куща можна через два роки – тоді він набереться сил.

Насінням

Плоди партеноциссуса опадають восени, а через певний час з высеявшихся насіння виростають молоді паростки. При відсутності контролю такі зарості дуже швидко здатні перетворити ділянку в джунглі дівочого винограду. Насіння дикого виноградника дачники використовують для вирощування нових молодих саджанців, але на це йде значно більше часу.

Для початку потрібно зібрати плоди, відокремити насіння від м'якоті. Проводити процедуру посадки можна восени або навесні. Насіння можна посадити відразу після збору, але перші сходи з'являться тільки в червні. Для весняного посіву насіння рекомендується стратифікувати. Для цього їх потрібно замочити в холодній воді на 2-6 годин. Після цього загорнути у вологу тканину, помістити в холодильник на тиждень.

Стратифікацію проводять за 1-2 місяці до передбачуваного терміну висіву. З лютого по квітень насіння потрібно висадити в підготовлену ємність (як для розсади овочів), на глибину не більше 1 див. Через місяць з'являться сходи. У цей період важливо забезпечити рослинам достатню кількість світла і регулярний полив. Дикий виноград можна висаджувати в грунт, як тільки паростки зміцніють.

Відео

Дівочий виноград_НЭП_25.06.2013

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!