Фітофтора помідорів в теплиці – як боротися: препарати для обробки рослин

Небезпечне захворювання провокує мікроскопічний гриб, що володіє здатністю до неймовірно швидкому розмноженню. За короткі строки посадки тепличні томати можуть виявитися зараженими фітофторою, при цьому врожайність культури буде стрімко знижуватися.

Препарати від фітофтори на помідорах

Для боротьби з захворюванням використовуються ефективні хімічні препарати, що допомагають швидко знищити збудника. Часто на допомогу городникам приходять фунгіциди, що продаються в спеціалізованих магазинах. Використовувати кошти від фітофтори на томатах краще в першій половині дня.

Назва

Склад

Спосіб застосування

Переваги

Недоліки

Ціна

Фундазол

Активна речовина – беномілу.

Для приготування розчину 20 г препарату розчиняють в літрі води. Застосовують Фундазол для обприскування бадилля і поливу грунту поруч з помідорами. У жарку пору засіб працює ефективніше. За сезон необхідні дві обробки рослин з інтервалом 3 тижні.

Висока ефективність при використанні проти різних захворювань, відсутність фітотоксичності, швидке дію.

Звикання грибків до препарату, з-за чого не рекомендується часто його використовувати.

40-50 рублів за 10 р

Фітоспорин

Основний компонент – жива бактерія Bacillus subtilis (штам 26 D).

Порошок з 1 упаковки розводять 10 л води. Обробка шляхом обприскування проводиться після заходу сонця або в похмурий день.

Чинить системну дію і може бути застосований на будь-якому етапі вегетації культури. Препарат безпечний для людей і тварин.

Порівняно з іншими засобами менш ефективний проти фітофтори.

До 60 рублів за 10 р

Превікур

Складається з гідрохлориду пропамокарба і фосфорорганического з'єднання фосэтил алюмінію.

Обробку проводять в 2 етапи. Після висівання насіння застосовують 3 мл препарату на 2 літри води (цього вистачить на 1 кв. м посадок). Для повторного знезараження помідорів через 10 днів використовують 3 мл засобу, розчиненого у 2 л води.

Має високу протигрибкову активність, захищає ділянку від шкідників протягом тривалого часу, додатково служить стимулятором росту.

При недотриманні заходів під час обробки ядохимикатом можливі отруєння.

3500-4000 рублів за літр

Квадріс

Основний компонент – азоксистробин.

Обприскування від фітофтори проводять двічі з інтервалом 10 діб. З цією метою рекомендується застосовувати обприскувач з мішалкою і тонким струменем. Вміст упаковки розводять у літрі води, потім додають ще 4 літри. Замішування і обробка проводиться в захисному спецодязі, рукавичках і респіраторі.

Не небезпечний для здорової флори ґрунту, накопичується в листі, не проникаючи в плоди, ефективний при широкому діапазоні температур (від 4 до 30 градусів тепла), прискорює фотосинтез.

Розчин высокотоксичен, тому безпечний для людей, тварин, риб.

70 рублів за 6 мл

Топаз

Активна речовина – пенконазол.

Суспензію (2 мл) розводять у літрі води, а після в отриману суміш додають ще 9 л. Витрата для обробки помідорів в теплиці становить 0,2 л на 1 кв. м. Препарат від фітофтори діє в холодну і дощову погоду. Обприскування проводять при температурі вище -10 градусів.

Тривалий вплив, оперативний ефект (через 3 години після застосування засобу розвиток фітофтори зупиняється), економічний витрата, низька токсичність, пр.

Використання допустимо протягом трьох років, після необхідно робити перерву.

90 рублів за 10 мл

Фундазим

Діючий компонент – беномілу (500 г / кг).

Використовується перед висадкою і до дозрівання плодів. Оптимальною температурою повітря для обробки помідорів в теплиці буде 15-25 градусів тепла. Поверхня всіх листя повинна бути добре змочена, але без стікання розчину на грунт.

Володіє широким діапазоном дії, не проявляє фітотоксичності, надає гнітючий ефект не тільки на фитофтору, але і на інші грибкові патології.

Препарат буває складно знайти в магазинах, оскільки його привозять з України.

30 рублів за 10 р

Трихопол

Основна речовина – метронідазол.

Розчин від фітофтори готують з порошку 20 таблеток (по 250 мг) і 10 л води. Засобом обробляють всі уражені частини помідорів. Розводити препарат можна виключно у теплій воді (близько 30 градусів). Використовувати складу допускається лише через півгодини після приготування розчину. Рослини в теплиці обприскуються з пульверизатора або поливаються лійкою так, щоб кожен лист був ретельно оброблений. Процедуру проводять кожні 10 діб, при цьому не варто обробляти помідори в теплиці менше, ніж за 2 тижні до збору врожаю.

Низька вартість, висока ефективність, відсутність у складі небезпечних для людини речовин.

Засіб не включено до держреєстру засобів, дозволених до застосування для сільськогосподарських культур. Крім того, немає офіційних досліджень щодо дії антибіотика на багатоклітинні рослинні організми.

90 рублів за 20 таблеток

Обробка теплиці з полікарбонату восени від фітофтори

Такі конструкції не обов'язково розбирати на зиму, оскільки вони міцні і здатні витримати важкі погодні умови. Тим не менш, в кінці жовтня рекомендується провести заходи з підготовки теплиці до весни і боротьби із захворюваннями, паразитами. Обробка включає такі етапи:

  • прибирання всіх інструментів, зайвих предметів з теплиці;
  • їх обробку чи утилізацію;
  • позбавлення від смітної трави, в якій мешкає фітофторозу;
  • зняття і видалення з теплиці верхнього шару грунту (7-10 см);
  • перекопування і дезінфекцію грунту спеціальними препаратами (наприклад, Фундазолом);
  • миття і обробка дезінфекторами усієї конструкції.

Знятий грунт, якщо він був заражений шкідниками або фітофторою, слід обробити хлоркою (на 15 см ґрунту вистачить близько 180 г речовини). Знову використовувати цю землю допускається лише через рік. Періодично грунт у теплиці рекомендується міняти, для чого знімають 25 см грунту. Якщо помідори в теплиці були заражені фітофторою, після збору врожаю парник можна засіяти квасолею, люпином або гірчицею – культурами-сидератами, які вилікують і відновлять землю.

Народні засоби від фітофтори на помідорах

Нетрадиційні рецепти передбачають використання підручних засобів для лікування рослин. Така боротьба з фітофторою на помідори в теплиці хороша тим, що все використовуються компоненти абсолютно безпечні для землі, людини, тварин. При цьому самі народні засоби прості в приготуванні і застосуванні, можуть поєднуватися з іншими препаратами.

Використання молочної сироватки

Кисле молоко містить корисні для рослин бактерії, здатні знищити спори фітофтори. Обробка томатів у теплиці проводиться шляхом обприскування листя, при цьому молочний продукт розбавляється чистою водою кімнатної температури 1:1. Після попадання засобу на листя утворюється захисна плівка, яка перешкоджає проникненню патогенних мікроорганізмів у стебла, плоди. Молочною сироваткою можна обробляти помідори з початку липня, причому проводити процедуру допускається щодня.

Обробка содою

Обприскувати розсаду або дорослі кущі можна содовим розчином. Для цього використовується пульверизатор або навіть простий віник. На п'ять літрів води беруть 3 ст. л. соняшникової олії, 1 ст. л. соди і стільки ж рідкого мила. Обробку таким засобом проводять після кожних опадів.

Зубна паста

У цьому продукті міститься безліч речовин, що володіють бактерицидними властивостями. Для боротьби з фітофторою необхідно взяти 1 тюбик кошти і розвести його у відрі води. Спочатку варто пасту розвести в малій кількості рідини, а потім додати решту води. Краще поєднувати цей рецепт з іншими методами, оскільки він показує високу ефективність лише при профілактиці захворювання.

Обприскування настоянкою часнику

Серед натуральних засобів від фітофтори на помідори в теплиці виділяється часникова настоянка. Продукт містить фітонциди, які здатні протистояти грибкових спор. Для розчину потрібно взяти 100 г часник (головки, листя, стріли), подрібнити і залити склянкою води. За добу рідина настоїться, після її відціджують і розбавляють 10 л води. Сюди ж додають 1 г марганцівки. Кущі обробляються шляхом обприскування листя і поливу під корінь. Важливо, щоб рідина не потрапляла на суцвіття. Процедуру проводять після кожного дощу.

Відео

НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ СПОСІБ БОРОТЬБИ З ФІТОФТОРОЮ ПОМІДОРІВ В ТЕПЛИЦІ. САД ГОРОД) І ТЕПЛИЦЯ

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!