Павутинний кліщ на огірках: заходи боротьби
Шкідники огірків в теплиці – це небезпечні маленькі комахи, які можуть серйозно зіпсувати ваш урожай, спаплюжити життя городника. Павутинний кліщ – один з них. Не слід відкладати боротьбу з цим паразитом. Дізнайтеся, як боротися з павутинним кліщем у теплиці.
Що таке павутинний кліщ
Шкідливий павутинний кліщ на огірках – це комаха молочно-прозорого, зелено-жовтого, червоного або оранжевого кольору. Як правило, його розміри менше одного міліметра, проте іноді їх розміри досягають 2 мм. Як тільки комашка опинилася всередині теплиці, вона вибирає самі соковиті рослини: комасі необхідний сік клітин для харчування. Випиваючи все рідини з листя огірків, кліщ «вбиває» культуру: рослина підсихає, потім захворіло, гине.
Як виглядає
Нижня частина листа багата поживними речовинами, тому огірковий кліщ у теплиці віддасть цю локацію. Комахи прагнуть заповнити максимум простору, залишаючи на своєму шляху маленькі світло-білі мітки: плями поступово перетворюються на білі смуги. Через три дні поселення самки комахи залишать яйця в кількості до чотирьохсот штук. Вже через тиждень кількість шкідників значно зросте і, щоб харчуватися, вони будуть знищувати більше рослин. Їх можна буде побачити, а павутина є показником появи колонії жуків-шкідників.
Як боротися з павутинним кліщем на огірках
Боротьба з павутинним кліщем на огірках може тривати дуже довго. Іноді не допомагають методи, які працювали раніше на всі сто. Є кілька базових аспектів, які допоможуть вивести шкідника. По-перше, фахівці радять при посадці саджанців чергувати огірки, томати: на друге вредителю проблематично розмножуватися, і він не зможе перебратися на наступний кущ. Важливо своєчасно виривати бур'яни, так як на них зимують комахи.
Велике значення відіграє вологість: 80-85% – це прийнятні показники для огірків, але нестерпні для шкідників. Слід час від часу поливати, розпушувати, мульчувати грунт, при цьому здійснювати якісний огляд рослин на момент наявності комах. Важливо, що постраждали листя найкраще спалювати. Якщо профілактика не допомогла, а павутинний кліщ на огірках залишився то треба обприскувати кущі препаратами кожні два тижні. У разі розширення колонії шкідників слід зробити частішим процедури.
Інший спосіб знищення тварі – заселення кліща-хижака, наприклад, фитосейулюса. Він знищить шкідника, при цьому не потривожить рослини. Якщо ж ці методи не підійшли, то слід звернутися до токсичних речовин, проте не варто забувати про техніку безпеки. Уважно читайте інструкцію і використовувати кошти власного захисту: респіратори та інше.
Хімічні препарати від павутинного кліща
Існує широкий спектр засобів, які легко купити в інтернет-магазині. Одне з таких – Актара. Через півгодини після розпилення препарату комахи наситяться отрутою, а через добу – помруть повністю. Важливо уважно читати інструкцію, тому що на різних шкідників розраховується своя доза препарату. Палички «Плант-Пін» необхідно помістити в грунт біля куща або саджанця. Коли поливаються рослини, шкідливі речовини препарату розчиняються і вбивають кліщів. Таким же чином діє Этиссо проти кліща
Працюючи з будь-якими хімічними препаратами, варто приділяти велику увагу техніці безпеки: використовуючи Актеллик, треба обов'язково надіти марлеву пов'язку і рукавички. Після застосування слід ретельно вимити руки. Для вбивства павутинних кліщів необхідно відкрити ампулу, розвести її на літр води і обприскувати розчином листя рослин. Фітоверм – ще одне якісне засіб, щоб вивести комах, однак при порушенні інструкції кліщик адаптується до отрути, і результат буде плачевним.
Ціна
Вартість і ціна хімічних препаратів різна, наприклад, препарат «Актара» можна знайти за 100 рублів з невеликим, а ціна засоби Этиссо може доходити до або перевищувати 1000 рублів. Однак і якість даних препаратів різне, і використовувати їх у різний момент зараження: перші – на початковому етапі, а другі – коли вже проблем серйозна: є ризик втратити весь урожай безповоротно.
Народні засоби
Якщо ви боїтеся отруїтися хімічними препаратами і хочете боротися з кліщами, завжди є альтернатива: недорого стоять засоби і народні методи. Як позбутися від павутинного кліща в теплиці? Можна використовувати настій цибулі: необхідно залити 20 грам лушпиння літром води і залишити на 6-9 годин, потім обприскувати цим розчином. Або зробити суміш з кульбабою лікарською: розвести 30 грамів у літрі води. Дрібно натертий часник (пропорції збігаються) теж підійде як засіб захисту від шкідника.
Є народний засіб з чорнобривців: залити сухі квіти теплою водою у відношенні один до двох і залишити на дві доби. Процідити настій, додати близько п'ятдесяти грамів господарського мила. Цей розчин відмінно підійде для обприскування саджанців, щоб убити павутинного кліща. Можна використовувати бадилля картоплі: залити 1-2 кг теплою водою. Після того як розчин постоїть години чотири, рясно полити заражені кущі. Помре не тільки кліщик, але і попелиці, гусениці.
Профілактика павутинного кліща на огірки в теплиці
У профілактичних цілях можна використовувати всі народні методи. З їх допомогою легко не тільки убезпечити огірки від павутинного кліща, але і збагатити овочі корисними речовинами і мінералами. Ще один незвичайний метод: використовувати зелень помідора. Рецептура:
- 10 літрів води треба покласти близько чотирьох кіло бадилля.
- Прокип'ятити суміш протягом півгодини.
- Додати 50 грам мила господарського.
- Концентрат розбавляти водою один до одного, обробляти рослини і грунт.
Відео
Павутинний кліщ заходи боротьби і профілактика.
Відгуки
Марина, 42 рокиКожен рік з чоловіком садили огірки, не було проблем. В цьому році вже завівся маленький кліщик, який поїв всі наші саджанці. Знайомі порадили купити засіб «Актара», ми замовили його у каталозі (ціна приємно здивувала). Зробили все по інструкції, і більше ніяких шкідників! Соковитими огірками пригощали всіх друзів.
Микола, 52 рокиПрацюючи в саду, завжди робили профілактику проти комах, але в цьому році не встигли очистити від бур'янів в потрібний момент. В результаті у нас завелися павутинні кліщі. Купили хімічний засіб Этиссо, виконали умови. Розставили палички в городі, рясно поливали розсадку. Через п'ять днів комах не залишилося, ми врятували наш урожай!
Олексій, 38 роківЗауважив, що листя огірка почали біліти, став оглядати рослини, знайшов кліщів. Ціни на хімічні засоби не став дивитися, бо й так знав спосіб боротьби – картопляне бадилля і господарське мило, так мене бабуся вчила. Зробили настоянку, почали систематично поливати кущі огірків. Всього пару днів пройшло, і павутинних кліщів немає!Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!