Сорти огірків для теплиці з полікарбонату
- 1. Як вибирати насіння огірків
- 2. Які вирощувати огірки в парнику
- 3. Кращі сорти огірків для теплиці
- 3.1. Огірки партенокарпічні
- 3.2. Корнішони
- 3.3. Салатні огірки для парника
- 3.4. З пучкової зав'яззю
- 3.5. Найурожайніші
- 3.6. Ранні сорти
- 3.7. Засолювальні сорту
- 3.8. Найпопулярніші тепличні огірки
- 4. Відео: найкращі сорти огірків для теплиць
- 5. Відгуки
Приємно літнім днем з'їсти хрусткий, ароматний огірок прямо з куща. Скільки захоплених слів почує господиня, коли поставить на стіл апетитні мариновані корнішони. Щоб це сталося, важливо грамотно підібрати сорт, посадити в парник з полікарбонату. Правильний догляд гарантує вам відмінний урожай смачних плодів.
Як вибирати насіння огірків
Плануючи виростити на ділянці ці смачні і корисні овочі, знайте, що сорти огірків для теплиці з полікарбонату можуть бути сортовими і гібридними. Перші відрізняються тим, що успадковують характеристики в посадковому матеріалі, які можуть бути як хорошими, так і поганими. Ви можете отримати насіння з вирощених плодів і висадити їх у наступному сезоні.
Гібридні овочі, спеціально виведені, в назві зазначають символом F1. З таких видів можна зробити насіннєвий матеріал – смакові якості і властивості на наступний рік не передадуться. Виведено безліч видів голландської і вітчизняної селекції для розведення в теплицях. Вони відповідають будь-яким вимогам садівників. Гібриди відрізняються:
- простотою у догляді;
- врожайністю;
- стійкістю до температурних змін;
- швидкістю дозрівання;
- стійкістю до захворювань.
При доборі сортів огірків для полікарбонатній теплиці слід вирішити, для яких планів ви думаєте їх використовувати. З урахуванням методики приготування виділяють види:
- салатні – «Атлет», «Орлик», «Царський»;
- для консервування – «Адам», «Буран», «Орлик»;
- універсальні (для заготовок і вживання свіжими) – «Аннушка», «Улюбленець», «Северянин».
Які вирощувати огірки в парнику
Якщо ви плануєте отримувати огірки в парнику, вкритому полікарбонатом, протягом усього літа, враховуйте при вирощуванні овочів сезонність. Грамотно підібрані сорти радують хорошим урожаєм з початку літа до заморозків. Фахівці рекомендують купувати такі сорти:
- Ранньостиглі – «Анюта», «Эвеста». Урожай з'явиться через 40 днів.
- До скоростиглих сортів огірків для теплиці з полікарбонату відносять види, які починають плодоносити після 45 днів. Серед них – «Коні», «Регія».
У поликарбонатном парнику висаджують і огірки, відрізняються збільшеними термінами достигання:
- Середньостиглі види дозрівають через 50 днів після пересаджування в грунт. Садівники воліють: «Сонячний», «Крапелька», «Домовичок».
- Пізньостиглі огірки гарні для консервування. Можуть плодоносити до похолодання. В цій групі – «Лідер», «Атлет».
Кращі сорти огірків для теплиці
Щоб огірки в теплиці з полікарбонату радували урожаєм, не вимагали особливого догляду і були стійкими до хвороб, уважно поставтеся до вибору сорту. Оскільки бджоли не залітають в теплицю, покриту полікарбонатом, важливий спосіб запилення рослин. Особливо це слід враховувати в районах з нестійким річним кліматом – холодним і дощовим. Селекціонерами виведені:
- самозапильних сорти огірків, що мають чоловічі, жіночі квітки – «Витончений», «Конкурент»;
- партенокарпічні (без запилення) – «Мурашка», «Карапуз».
Сорти огірків для теплиці з полікарбонату відрізняються за розмірами плодів. В залежності від завдань, які ставляться при вирощуванні, виділяють:
- короткоплодные (пікулі, корнішони), які застосовують для консервації – «Мадам», «Бобрик»;
- среднеплодные (універсального використання) – «Мурашка», «Зятьок», мають розміри до 14 сантиметрів;
- длинноплодные (більше 15 см завдовжки, салатні, відрізняються приємним смаком і ароматом) – «Мустафа», «Агат».
Огірки партенокарпічні
Для садівників, які вирощують овочі в районах з переважанням поганої погоди, кращі сорти огірків для теплиць з полікарбонату – партенокарпічні. Їх особливість – рослини мають тільки жіночі квіти, їм не потрібно запилення. Такі овочі тенеустойчивы, не відрізняються сильним галуженням, витримують низькі температури. Популярні види:
- «Бетіна» – середнього розміру, добре транспортується;
- «Кадриль» – стійкі до холодних умов, годиться для відкритого грунту;
- Excelsior – відрізняється тривалим плодоносінням.
Корнішони
Господині, які люблять балувати гостей маленькими консервованими огірками, не обійдуть стороною корнішони. Плоди у них соковиті, хрусткі, відрізняються оригінальним смаком і формою. Тонкі, циліндричні, без порожнеч всередині, ці самозапильних огірки мають малу довжину. Важлива умова – необхідно знімати плоди вранці і ввечері, не даючи їм переростати. Частота збору стимулює утворення зав'язей. Розмір корнішонів, вирощуваних в теплиці, покритої полікарбонатом, не більше 9 див. Відомі види:
- «Син полку»;
- «Филлипок»;
- «Дюймовочка».
Салатні огірки для парника
Тим, хто любить вживати огірки свіжими, слід висадити в полікарбонатну теплицю салатні види. Їх відрізняє товста шкірка, тому вони не придатні для засолювання – через неї погано просочується сольовий розсіл. При консервації вони змінюють смак. Огірки відрізняються великими розмірами. Чудовим смаком володіють сорти:
- «Естафета»;
- «Орлик»
- «Клавдія».
З пучкової зав'яззю
Сорти огірків з пучкової зав'яззю, вирощувані в поликарбонатном парнику, відрізняються тим, що в кожному з вузлів рослини одночасно з'являється кілька плодів. Для таких видів характерна висока врожайність, вони не вимагають особливого догляду, стійкі до захворювань. З одного куща знімають по 20 кілограм огірків. Якщо хочете порадіти високому врожаю, посадіть:
- «Престиж» – з 4 плодами;
- «Ексельсіор», який має 6 зав'язей;
- «Пікколо» – з сімома плодами;
- «Богатирська сила» – 8 огірків у вузлі.
Найурожайніші
Які огірки найурожайніші для теплиць? Необхідно врахувати, що на збір великої кількості овочів впливає кілька факторів. Серед них:
- Великі розміри плодів. Наприклад, «Зозуля» дає з квадратного метра до 30 кг плодів.
- Пучкова зав'язь. «Дружна сімейка» на одному вузлі налічує 9 плодів середнього розміру.
- Вкорочене відстань між пучками, як у сорту «Ємеля».
Ранні сорти
Садівники, які бажають отримати перший урожай через місяць після посадки, вибирають ранньостиглі сорти. На жаль, плодоношення швидко закінчується – врожайність падає через півтора місяці. Популярністю у садівників користуються:
- «Кураж» – одночасно на кущі виростає більше 20 плодів;
- «Маша» – відрізняється рясним урожаєм;
- «Ємеля» – смачні плоди середнього розміру.
Засолювальні сорту
Якщо ви любите робити соління з огірків на зиму, вибирайте сорти з тонкою шкіркою, невеликого розміру. Відмінно підходять для заготовок плоди, що мають чорні шипи, через які всередину потрапляє розсіл. У теплицях з полікарбонату вирощують засолювальні різновиди:
- «Дружна сімейка»;
- «Хлопчик з пальчик»;
- «Орфей»;
- «Джерельце»;
- «Конкурент».
Найпопулярніші тепличні огірки
Садівники з досвідом самостійно підбирають огірки для теплиці з полікарбонату, популярні у місцевості, де вони проживають. При цьому враховуються особливості клімату, очікувана врожайність і мети вирощування. Селекціонери пропонують сорти з урахуванням форми і розмірів, смакових якостей. Завдання садівника – досвідченим шляхом вибрати підходящий вид овочів.
Відео: найкращі сорти огірків для теплиць
Сорти огірків для теплиць, фото і назва.
Відгуки
Ганна, 55 років Огірки в парнику з полікарбонату вирощую давно, люблю дивувати екзотичними сортами. У мене ростуть плоди, схожі з маленькими кавунами – «Милотрия шорстка». Високі, дуже врожайні китайські огірки з плодами довжиною до метра з ніжним, солодким смаком дуже любить моя сім'я. Екзотика – це не тільки оригінально, але й смачно.
Анастасія, 46 років Коли взимку до мене приходять гості, відразу дивляться, чи є на столі мариновані пікулі. Обожнюю ці дрібні огірочки – рівні, однакові, розміром не більше 5 сантиметрів. Вирощую їх в парнику, вкритому полікарбонатом. Єдине, за чим потрібно стежити, щоб плоди не переростали. Мої улюблені огірочки – «Метелик».
Ніна, 42 роки Не люблю займатися консервацією, тому на ділянці вирощую салатні огірки. Досвідченим шляхом підібрала види, дозрівають з раннього літа до холодів. Рослин в парник висаджую трохи – не хочу, щоб були надлишки. Вважаю спосіб вирощування з урахуванням сезонності дуже зручним, всім раджу їм користуватися.Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!