Чохол для велосипеда - як вибрати
Одним з популярних засобів пересування є велосипед, який часто використовується для різних цілей. Щоб продовжити експлуатаційний строк такого виду транспорту, необхідно задуматися над організацією його зберігання. Для рішення цієї задачі застосовується спеціальний велосипедний чохол, який іноді називається тентом. У продажу в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах зустрічаються десятки моделей таких захисних виробів, тому вибирати підходящий варіант потрібно грамотно.
Види чохлів для велосипеда
Пропоновані на сьогодні вироби такого типу відрізняються розмірами, матеріалом і якістю виготовлення. Хороший чохол на велосипед, як правило, виконаний з дуже щільної тканини, в іншому разі таке накриття не буде довговічним. Незважаючи на високу міцність, матеріал виготовлення є легким, щоб готовий виріб не перевищувало у вазі 1-1,5 кг. В ідеалі велосипед повинен повністю поміщатися в упаковку, хоча виробники пропонують на вибір накидки, призначені для коліс і сідла такого транспорту.
Деякі вироби оснащуються парою ручок з боків, які призначені для зручності при транспортуванні і зберіганні. Купити підходящий чохол для перевезення велосипеда можна в спеціалізованому інтернет-магазині з доставкою по пошті. Асортимент при цьому широкий: продукція брендів Lotus, Thule, Merida, M-Wave, Strida, STG та ін. В залежності від матеріалу виготовлення виділяють наступні види вироби:
- М'які накриття. Є найпоширенішими. В основному вони призначені для зберігання транспортного засобу. Такий тип велосипедного чохла відноситься до бюджетної категорії, т. к. для виготовлення використовується один шар не завжди міцної тканини. Вона, як правило, не забезпечує належного захисту.
- Тверді вироби з грубої тканини. Накриття такого типу складається з декількох шарів матерії, але коштує воно дорожче попереднього. Відмінною особливістю є те, що даний варіант підходить не тільки для зберігання велосипеда, але і його перевезення. Його можна використовувати як чохол для складного велосипеда, т. к. тканина непогано справляється із захисними функціями.
- Тверді вироби з пластику. Є ідеальними для перевезення велосипеда. Застосовуються в основному професійними велосипедистами, які не хочуть завдати шкоди дорогим моделям велотранспорту під час тривалих подорожей між містами. Для виготовлення часто застосовується карбон (вуглепластік), який здатний забезпечити хороший захист від пошкоджень. Єдиним мінусом є висока вартість, тому вони не користуються великою популярністю.
Чохол для зберігання велосипеда
Якщо ви шукаєте недорогий велочохол, який підходить для зберігання гірського велосипеда, то відмінним вибором стане чохол-гараж Topeak Bike Cover, який здатний захистити від дощу, сонця, снігу, пилу. У складеному стані виріб є дуже компактним. Цю накидку можна скласти в спеціальний невеликий кишеньку, який пришитий збоку:
- назва моделі: Topeak Bike Cover;
- ціна: 1007 грн.;
- характеристики: підходить для MTB з розміром коліс 26", матеріал – сріблястий світловідбиваючий TAFFETA-190, розміри у розкладеному вигляді – 178х63х100 см, вага – 300 г;
- плюси: швидко складається, компактний, коштує дешево, є UV-захист, водонепроникне покриття;
- мінуси: вузька спеціалізація.
Плануючи купити чохол для велосипеда, який підійде для більшості гірських і міських моделей з колесами 26-28", зверніть увагу на Veloangar №22. Простота конструкції робить пристрій надійним і одночасно компактним в складеному вигляді. Місця кріплення ручок при цьому посилені. Даний варіант велочохла здатний витримати навантаження до 100 кг:
- назва моделі: Veloangar №22;
- ціна: 489 грн.;
- характеристики: відповідний діаметр коліс – 26-28", застібка – двухзамковая посилена блискавка, є дві наплічні лямки для підвішування та перенесення, матеріал – нейлон 300den, розміри – 100х180 см, об'єм в складеному вигляді – 0,7 л, вага – 650 г;
- плюси: легкий, компактний, недорогий, непромокаючий, універсальний;
- мінуси: тонкий на вигляд матеріал.
Відмінним варіантом чохла, в якому можна зберігати велосипед, є Veloangar №16. Дане виріб здатний складатися сама у себе – для цього потрібно лише вивернути кишені. В комплект входять дві зовнішні стяжки:
- назва моделі: Veloangar №16;
- ціна: 1296 грн.;
- характеристики: розміри – 205х110 см, ширина по керму – 90 см, є посилена блискавка (Т10), зовнішній кишеню, матеріал – нейлон 300den, вага – 1 кг;
- плюси: легкість, захист від дощу, непогану якість виготовлення;
- мінуси: немає.
Для перевезення
Aerocomfort – напівжорсткий велочохол, призначений для перевезення гірських моделей (MTB) поїздом, літаком та іншим транспортом, де необхідна серйозна захист від зовнішнього впливу. Виріб оснащений металевою конструкцією, на яку встановлюється рама велосипеда, але без коліс. Для останніх передбачено окремі внутрішні кишені. Нижня частина для легкості транспортування обладнана 4 коліщатками, крім того, є лямка на плече:
- назва моделі: AeroComfort (для MTB);
- ціна: 9833 грн.;
- характеристики: матеріал – нейлон 840/поролон, розміри – 136х22х90 см, вага – 7,9 кг, підходить для розміром коліс 29";
- плюси: надійний, міцний, довговічний, є коліщатка для зручності пересування;
- мінуси: важкий, дорогий.
Ще один схожі варіант чохла – AeroComfort 2.0. Міцний матеріал і сталева підставка забезпечать необхідну захист вашого велосипеда:
- назва моделі: AeroComfort 2.0;
- ціна: 10593 грн.;
- характеристики: матеріал – Nylon 840D Waterproof PU Diamond Texture, діаметр коліс – до 29", розміри – 118х25х90 см, вага – 8,9 кг, є підставка зі сталі Antishock Bike Frame, фіксація спеціальними ременями ISS System, обмеження за розміром рами – до 65 см;
- плюси: міцність, відмінний захист, довговічність, наявність коліщаток;
- мінуси: велика маса, висока вартість.
Велика дорожня сумка-чохол Vaude Big Bike Bag від німецької компанії Vaude виконана з міцної тканини. Вона є відмінним рішенням для транспортування, а також перевезення або сезонного зберігання велотранспорту. Щоб упакувати останній, треба зняти обидва колеса, після чого повернути кермо в бік і укласти всі складові частини усередину:
- назва моделі: Vaude Vaude Big Bike Bag;
- ціна: 3111 грн.;
- характеристики: розмір коліс – до 29", матеріал – 100% поліестер з поліуретановим покриттям, є по 2 внутрішніх кишені для коліс, педалей і дрібних деталей, вага – 2,25 г, розміри – 135х30х95 см;
- плюси: довговічний, зручність перевезення, функціональність, товста надійна блискавка, замки;
- мінуси: відсутній металевий каркас для більшого захисту.
Для велосипедних коліс
Якщо ви шукаєте варіант для дорослого або підліткового велотранспорту, то цікавою покупкою стануть чохли для велосипедних коліс. Вони захищають їх від пилу, бруду та впливу зовнішніх факторів, при цьому їх дуже відносно легко надягати і знімати. Непоганий покупкою стане:
- назва моделі: Scicon Single-Black;
- ціна: 1035 грн.;
- характеристики: діаметр коліс – до 26", є посилений бічний захист осі, не пропускає вологу;
- плюси: непогану якість виготовлення, захищає обід від зовнішнього впливу;
- мінуси: коштує дорожче аналогів.
Відмінним придбанням стане комплект від Veloangar. Такі велочохли зручні для зберігання транспортного засобу в домашніх умовах. Вони підходять і з метою перевезення, т. к. місця кріплення ручки доповнені закрепочным швом:
- назва моделі: Veloangar №55;
- ціна: 556 грн.;
- характеристики: діаметр коліс – 24-29", матеріал – водостійкий нейлон 300den, матеріал просочений поліуретаном (PU-4000мм), діаметрів чохлів – 80 см, вага – 560 г;
- плюси: міцність, прийнятна вартість, не пропускає мастила, бруд і воду;
- мінуси: немає.
Для складного велосипеда
Плануючи замовити еластичний і якісний чохол для складного прогулянкового велотранспорту, ознайомтеся з характеристиками виробу Veloangar №4. Ця сумка-чохол виконана з непромокального матеріалу, яка не дасть намокнути вмісту. Наявність посиленої дна запобігає протирання чохла, що актуально при часто застосуванні вироби:
- назва моделі: Veloangar №4;
- ціна: 889 грн.;
- характеристики: діаметр коліс – 20", матеріал – нейлон 300den, розміри – 77х57х27 см, вага – 800 г, розмір в складеному вигляді – 1 л;
- плюси: прийнятна вартість, наявність зовнішнього кишені, посилена блискавка;
- мінуси: недостатня ступінь захисту.
Альтернативним вибором стане виріб від шведської компанії Biltema. Модель має ручку для перенесення і знімний плечовий ремінь:
- назва моделі: Biltema 27-185;
- ціна: 960 грн.;
- характеристики: розміри – 70,5х36х60,5 см, навантаження – до 30 кг, вага – 1,1 кг;
- плюси: компактність, коштує дешево;
- мінуси: мала максимальне навантаження, тонкий на вигляд матеріал.
На велосипедне сідло
Stern є відносно недорогим і зручним чохлом, який оснащується спеціальним гелевим наповнювачем. Даний виріб застосовується для тривалих поїздок на велосипеді і пом'якшення жорстких сідел. З метою швидкого зняття і установки оснащується кріпленням-затяжкою:
- назва моделі: Stern;
- ціна: 237 грн.;
- характеристики: підходить сідел – 268–285х165–190 мм, має гелевий наповнювач з технологією Memory Foam;
- плюси: м'який, зручний;
- мінуси: немає.
Ще один поширений чохол на велосипедне сідло – Larsen. Виріб пом'якшує жорсткі сідла під час тривалих подорожей на велотранспорте:
- назва моделі: Larsen;
- ціна: 300 грн.;
- характеристики: підходить сідел – 249–274х140–165 мм, має гелевий наповнювач, матеріал – лайкра;
- плюси: зручність використання, м'якість;
- мінуси: дорожче аналогів.
Чохол-накидка для велосипеда
Велочохол у вигляді накидки Старт виготовлений з непромокального матеріалу, який захистить вміст від негоди. При необхідності його можна прибрати в невеликий кишеню, який пришитий зсередини, шляхом вивертання – на це піде близько 1 хвилини. Детальніше про товар:
- назва моделі: Старт 28"-29";
- ціна: 593 грн.;
- характеристики: матеріал – оксфорд 150, діаметр коліс – 28-29", оснащений стяжками (вшитими гумками) для щільного прилягання і велькро (липучкою) від вітру, вага – 0,4 кг:
- плюси: легкий, дешевий, недорогий, непромокальний;
- мінуси: немає.
Ще один недорогий варіант чохла у вигляді накидки – Veloangar №11. Дана модель складається в окремий мішечок:
- назва моделі: Veloangar №11;
- ціна: 630 грн.;
- характеристики: матеріал – taffeta silver 190 (двостороння), розміри – 130х210 см, вага – 200 г, є липучка-фіксатор;
- плюси: легкість, прийнятна вартість, мінімальний вага:
- мінуси: немає.
Як вибрати чохол для велосипеда
Асортимент чохлів для гірських, шосейних, прогулянкових та інших велосипедів на сьогоднішній день дуже широкий. Вони відрізняються один від одного матеріалами виготовлення, призначенням, габаритами, вагою і забарвленням. Корисні поради щодо вибору чохла:
- щоб покупка прослужила як можна довше, віддайте перевагу чохлу з щільного матеріалу;
- переконайтеся в наявності якісної блискавки, яку при необхідності можна з легкістю розстебнути і застебнути;
- щоб велосипед було зручно перевозити і зберігати, чохол повинен мати ручки з боків, наплічні лямки і по можливості коліщата;
- обираний аксесуар повинен мати невелику вагу – в межах 1,5 кг;
- добре, якщо чохол може збиратися у виріб компактних розмірів.
Відео
Чохол для велосипеда - креативно, геніально, просто і зручно. Велочохли від Веломоды.
Відгуки
Ігор, 32 рокиШукав для складного велотранспорту Jango Flik 18
Анатолій, 21 рікВирішив придбати відповідний велочохол крос-кантрі. Після недовгого вибору віддав перевагу велоноску Кант 2017 Оптимум L чорного кольору. Виріб зручне, легке (400 г) і компактна в складеному вигляді. Виготовлено з якісного трикотажного (синтетичного) полотна, завдяки чому не втрачає форму. Мінусів не знайшов.
Ірина, 27 роківЗамовила чохол-валіза (пенал) RoundTrip Transition Hard Case від шведської компанії Thule, яка відрізняється міцністю, надійністю, зручністю транспортування і гарну маневреність. Поєднання конструкції з ABS з рейлингом з алюмінію захищає вміст під час перевезення. Істотний мінус – дорожнеча (45000 р.).Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!